Как се прехвърля майчинство?

  • 47 730
  • 150
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 337
Elfita, благодаря за отговора   bouquet

# 61
Здравейте,
Ако се прехвърли майчинството на баба, работеща по трудов договор, но имаща само три месеца осигуряване за всички случаи, ще има ли право на обещетение за гледане на дете по чл.164 ал.3 от КТ?

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
Ако се прехвърли майчинството на баба, работеща по трудов договор, но имаща само три месеца осигуряване за всички случаи, ще има ли право на обещетение за гледане на дете по чл.164 ал.3 от КТ?

да,ще може бабата да ползва майчинството
трябва да има 12 м стаж през целия си живот и да работи в момента на прехвърлянето

# 63
# 64
  • Мнения: 7
Здравейте!

В началото на май дъщеричката ми става на 1 година и искам да прехвърля майчинството на майка ми.
Към началото на май тя ще се е осигурявала като земеделски производител последните 10 месеца, а преди това е била на борсата на труда. Освен това тя е с различна адресна регистрация от тази на детето. Имам ли право да й прехвърля майчинството при това положение и ако да къде трябва да се подадат документите (там, където е адреса на детето или адреса на майка ми)?

Благодаря!

# 65
  • Мнения: 173
Здравейте,

Ще задам един въпрос, който сигурно е смешен, но искам просто да съм сигурна: 410 дни изтичат на деня преди вероятния термин (на следващата година) - нали така? А не на 1-вия рожден ден на детето?

Благодаря!

# 66
  • Мнения: 3 621
Здравейте,
Ще задам един въпрос, който сигурно е смешен, но искам просто да съм сигурна: 410 дни изтичат на деня преди вероятния термин (на следващата година) - нали така? А не на 1-вия рожден ден на детето?
Благодаря!
Da точно така е.

# 67
  • Мнения: 395
Здравейте,

Не съм работила и не получавам майчински. Може ли мъжа ми да излезе по майчинството?

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
Не съм работила и не получавам майчински. Може ли мъжа ми да излезе по майчинството?

не,защото първоимащият т.е ти,нямаш право на майчинство
за социалното майчинство знаеш,нали.също помощта за редовни студенти,детските

# 69
  • Мнения: 395
Elfita, мерси   bouquet
А ако почна работа?

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
justice ,от написаното разбирам,че нямаш абсолютно никакъв стаж през живота си.Имаш ли и колко е ?За да получаваш майчинство трябва да имаш 12 м стаж през целия си живот.Ако досега имаш напримерно 6 м,ще минат още 6 м от започването ти на работа,докато НОИ започнат да ти превеждат пари.Като междувременно ще взимаш и социалното майчинство.Дай повече инфо за ситуацията ти

# 71
  • Мнения: 395
Работила съм, но без трудов договор, така че официално нямам стаж.
За социалните знам, но при тях дохода на семейството не трябва да надхвърля 350 лв на човек.
Ситуацията е следната: В на мъжа ми работата положението напоследък е непоносимо и се чудим дали няма някакъв вариант да излезе по майчинството.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
за вашия случай няма варианти
трябвало е да започнеш фиктивно още като си разбрала,че си бременна

# 73
  • Мнения: 395
Elfita, благодаря  bouquet

# 74
  • Мнения: 68
Здравейте!
Не можах да намеря подобен на моя случай и затова реших да пиша. Ще се радвам, ако можете да ми отговорите.
След навършване на 6м на сина ми, прехвърлих майчинството си на бащата. На 03.05.2010 сина ми става на 1г и мъжа ми се връща на работа. Искаме да прехвърлим майчинството на майка ми (която е на ТД).
Може ли направо бащата да го прехвърли на бабата и с какви документи става това.
Или трябва аз да правя нещо?
Благодаря предварително!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт