Бъдещи майки - АВГУСТ 2009 - тема 31

  • 14 823
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 11
Христос Воскресе!   easter   
Пожелавам на всички много здраве, щастие, лека и успешна бременност!  А през август всички да си имаме здрави  бебчета. И аз смятам да раждам в шейново,там ходя и на консултация Peace

# 241
  • София
  • Мнения: 17
Ей,сладурки? Христос Воскресе!!!
Радвам се , че сте добре,аз по празниците бях на гости на свеки и чак сега смогнах да ви изчета! Много се радвам за Невнев!!! Само така мила и повече в никакви болници не те пускаме поне до края! Диндла,това се отнася и за теб да знаеш!!!
Хубав ден,момичета!!!

# 242
  • София
  • Мнения: 591
 didk@  - при кой ще раждаш там. Аз също ще раждам там платено.  Дори сега като бях в болница бях именно там.

# 243
  • Мнения: 735
Здравейте, момичета!
Аз сега се връщам от лекар.Ходих на УНГ.Какво да ви кажа - всичко ми е възпалено-носа, фаринкса, трахеята...абе кошмар.Изписаха ми една торба с хапчета.Дано скоро ми мине.Минах и през моята гинеколожка да си каже тежката дума.Каза да пия хапчетата, че да не се стигне до пнеумония, че ще я фтасаме тогава.Едни инхалации ми изписаха с лайка и половин ампула алергозан.До сега не съм правила, че да видим дали ще се справя. Peace
Стискайте палци всичко да се нареди!Инъче моето яйце борак излезе - всички в къщи съм натръшкала. JoyДаже детето се сърди, че не ме е било.Дано да ми е на късмет и да значи само здраве за напред! Praynig
Пожелавам ви лек и усмихнат ден! Hug

# 244
  • София
  • Мнения: 17
Славена,желая ти бързо оздравяване!!!
Момичета,сетих се да ви питам нещо. Някой може и за луда да ме сметне  Embarassed
Говорих си тези дни с много мамчета и те ме посъветваха вече да си приготвя багаж за родилното,нали знаете колко седмачета има родени ( пу пу да ни пази Господ!!! ) Вие какво мислите по въпроса?

# 245
  • Мнения: 735
Ааааааааа, без такива! Simple SmileНикакви седмачета!Стискайте кълките момичета, че има още метри до финала. Joy
Аз моя багаж няма още да го приготвям, то и не съм питала какво точно ще трябва да нося сега.Ама Гале, не се притеснявай, ако стане така близките ще се погрижат, никой няма да те остави.Освен това те, докторите, гледат първо как да го закрепят бебето да не излезе в седмия месец, а после ако не стане израждат. Peace
Спокойно, мислете си положителни неща! Hug

# 246
  • София
  • Мнения: 17
Абе и аз уж все съм положително настроена и гледам да не си мисля такива неща,ама се сетих имам една приятелка,милата много проблемна бременност изкара. И за задържане лежа, и серклаж й правиха и накрая пак роди преждевременно в 29 седмица и малката стоя в кувиоз доста време. Сега вече е на 10 месеца , наваксала си е килограмите и е тоооолкова сладка , пу пу !

# 247
  • София
  • Мнения: 1 496
Честит празник, момичета!

Славена, бързо оздравяване ти желая! С инхалациите ще се справиш, не са трудни за правене, освен това със сигурност ще ти бъдат от полза!
Нев, Диндла, желая ви до август повече да не стъпвате в болница, да слушате докторите, да си почивате много и да за награда да получите чудни съкровища Hug
Всъщност това е пожелание към всички, които пишем тук Wink
Галка, не знам, може и да имат известно  основание, но според мен трябва да мислиш (всъщност всички ние) положително и никакъв багаж да не стягаш, няма пък такива неща да стават!

Желая ви лек и успешен ден, много усмихнат и пълен с положителни мисли    love001

# 248
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте момичета и Честит празник Simple Smile

slavena80, бързо оздравяване ти желая, както и на всички мами, които имат някакви проблеми Simple Smile
Аз преядох тези три дни - бях на гости на мама и на свекито и те малко прекаляват с яденето - яж, та яж. Аз хапвам умерено, ама вече съм +10 килца  ooooh! като последните два месеца по 3 кг на месец. Не знам - до края ако качвам по толкова ..... ужас  #Crazy
Свекито се опита да прокара идеята, че всичко за бебо трябвало да се накупи след като аз родя и докато съм в болницата - те щели да дойдат да купят това, което сме си били харесали предварително.
Аз веднага я отрязах че не вярвам в поверията, и ще си накупим ние с мъжо повечето неща предварително, пък и най-вече не мога да се лиша от удоволствието да пазарувам за собственото си дете  bowuu
Да ви се оплача също - от няколко дни започнаха леко да ми се подуват глезените - сутрин са ОК, но до вечерта пак така, а пулсът ми под 100 не пада вече. Това с пулса повече ме притесни - четох че се случва при доста мами, но все пак се притесних. А на моменти стига до 115-120 и направо почва да не ми достига въздух. Има цяла седмица докато ида при доки да й се оплача.
много странични ефекти взеха да се появяват ... ама ще търпим  Flutter нали е в името на нашите деца   smile3541

# 249
  • Мнения: 107
Днес кой работи, кой почива не сте много активни.
Аз утре се прибирам във  Варна и ще трябва да посетя УНГ, фризъора и още няколко места.В четвъртък във Варна е и училището на 9 месеца, така че с някои от вас ще се видим скоро. Hug


# 250
  • София
  • Мнения: 791
Здравейте! Какви са тия болести,хреми и настинки?! да се пазите , да си седите в къщи и да се оправяте по-бързо!
Elyah  и мойто бъдещо свеки е на мнение,че количкото примерно се купувала като се роди детето. Как пък не! Crossing Arms
Това не ви ли звучи като неказването за бремеността до третия месец.Ако нещо е писано да се случи,то ще стане без значение от какво си казал или купил. И в крайна сметка това порочно мислене за мен е неправилно.Да мислим положително, да мислим за бъдещето хубави неща, а не да ни е страх ,та да не би нещо да стане.Ще си взема каквото аз си искам,когато на мен ми е по-удобно,знам че никой няма да ни остави голички и босички. Ама искам сама да си изживея удоволствието от пазаруването!

# 251
  • Мнения: 1 569
Момичета здравейте! И от мен честит Великден! Аз бях малко на гости при свеки, много глезене, много нещо  Laughing Така хубаво си починахме, че направо не ми се връщаше в гадната София Sad

Невнев, Диндла, радвам се, че вече сте добре и повече никакви болници за никоя от нас!!!!!!!!!  Hug

Джули и аз така не искам да се лишавам от удоволствието да се подготвям за първото си детенце, купувайки разни нещица. Такъв трепет ми дава... Simple Smile Все пак съм решила да изчакам с по-сриозните покупки на количка и легло до 8мия месец, но до тогава някоя друга дрешка, ако си харесам ще си взимам Simple Smile Вече имам 3 при това чак за догодина  Laughing

Хубав ден на всички!

# 252
  • Мнения: 377
Невнев, Диндла Hug Hug Hug, много се радвам че вече сте си вкъщи и повече никакво ходене в болница, чак за раждането на бебчовците Naughty
slavena80 , бързо оздравяване.  Hug
Galka_84 , аз смятам че е много рано за приготвянето на багажа за болницата, виж към края на 8 и началото на 9-ия месец може, но от сега е много рано. А не дай си боже нещо да тръгне да става, тогава ще му мислим, никой няма да ни остави така. Peace
Лек ден на всички!

# 253
  • Мнения: 15
здравейте сладурки,бързо оздравяване на всички болни мамита Praynig
а що се отнася до купуването на дрешки,колички и т.н. съм посредата.има неща които ще купим малко преди раждането и някои след това,но да оставя на свеки да избира вместо мен няма да стане,това означава да си обличам бебчето като някое селянче smile3513

# 254
  • Мнения: 2 382
Христос Воскресе!
Бъдете здрави и август всички да се радваме на здрави бебенца Hug!
Славена, бързо оздравяване!Дано се възстановиш скоро, че накрая само такива екстри ни липсват.
Нев, радвам, че че си по-добре.Пази се много!
Диндла, никакви болници повече и всичко да е наред от тук нататък.

Това с непазаруването и на мен ми звучи точно като с неказването  до третия месец.Ако някой го чувства като необходимост-ОК, но страничен човек да го каже на бременна ми звучи много неприятно.Аз ще си напазарувам всичко, защото мъжът ми е толкова неориентиран, че ще настане катаклизъм, ако оставя на него.Още не чувствам порив за пазаруване.Имам да купувам подаръци на други бебета и сега това ми е на дневен ред.
Честно казано съм изненадана от цените.И то повечето от това, че нищо не ми харесва от по-поносимия ценови клас, а в марковите магазини е нещо немислимо.Като гледам май ще се ориентирам към Ларедут.Особено след 01.07 като започне голямото  намаление.
Галка, ще стискаме кълки до 9-я месец Peace.
Ели, да не ти е нисък хемоглобина? Иначе е нормално.Аз повече се тормозя от задъхването.Док каза да започвам витамини, защото определено се чувствам много изтощена.

Снощи имахме големи премеждия Party.Сега ми е много смешно, но вчера не мислих така.Тръгвам аз към тоалетната, след като съм стискала до последно и дръжката на вратата ми остава в ръката, а пружината на бравата се скъса и блокира езика ooooh!.Телефони, ключове, всякакви подръчни инструменти останаха в коридора и кухнята.И ни напред, ни назад.Няма излизане.Не може да се разбие вратата, защото се отваря навътре.Ужас, не мога да ви опиша какво беше.Беше и 11 ч. и няма как да викаме през терасата.А дори и да викаме, външната врата е блиндирана.Накрая мъжът ми изрови от някъде една пиличка за нокти и след един час борба успя да отвори вратата.Няма да ви описвам как се изстрелях към тоалетната.Не ме питайте как устисках през цялото време.
Днес ще идва майстор, но добре, че сложихме едно препятствие на прагчето, защото по навик на няколко пъти засилих вратата и щеше да се повтори случката.

Общи условия

Активация на акаунт