АВГУСТинските деца боядисват за Великден шарени яйца!

  • 11 008
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 660
Здравейте,сега успявам да се включа,направо нямам време да се обърна...
Промивката мина наполовина благополучно,успяхме да изчистим донякъде само 1 то ушенце,още като влязохме в кабинета и видя докторката се започна едно пищене и блъскане и тръшкане,рев до почервеняване,запомнил я е,голяма памет това дете има...Баща му го държа,обаче едвам го удържа,а той е много силен,изглежда детето е много здраво физически,аз го държах,не стаа,не дава,изплъзва се,лекарката със зор изчисти едното и той взе да плаче много силно и му се разтуптя жестоко сърцето и тя се уплащи,като го видя такъв червен.Милата душа,много е страхлив,затова след празниците пак сме там и после ще му правим аудиограма за слуха,но много ме притеснява,че ги приспиват децата,защото трябва да е изключително тихо докато трае процедурата.Но нама начин трябва да сме на 100 процента  сигурни и да се отхвърлят всякакви съмнения или ако има нещо да се реагира бързо,понеже той със сигурност чува,но може в едното ухо да е слабо...Абе ошашкала съм се и само черни мисли вчер ами минаваха прз главата,ама ще се стегна....
Сега много хубава ти е дъщеричката Анито,страхотна е в носията Heart Eyes
Лулу стискам палци за начинанието ти... Peace
Бобче и аз съм като теб,особенно сле дкато родих,съвсем изчатках от притеснения за всичко,преди бях абсолютен непукист.... Outta Joint
Тони и Тото ще пекне слънцето и ще отмине и сивотата Hug
Още имам да пиша,но съм много гладна и отивам да си ям тараторчето,до после....
Марсиди беше се загубила наистина,когато имаш време пиши да знаем как е Сами Heart Eyes

# 271
  • София
  • Мнения: 3 911
Ох, Ира, стана ми мъчно за малката душичка. Дано следващия път да успеете да свършите работата и да не се налага да ходите пак Praynig.

# 272
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Ирка,  Hug Милата душичка, колко ли се е изплашил... Sad Добре поне, че сте успели едното да изчистете. И стискам палци другият път да е по-лесно и леко, а аудиограмата да покаже, ме няма абсолютно никакви проблеми със слуха.  Praynig Да го нагушкаш от нас. Hug

# 273
  • Мнения: 467
Ех, Анаморф, минало е ! Представям си колко сте изморени и физически и психически  Outta Joint Искам само да ти кажа, че този тест за слуха го правиха на големият ми син и няма от какво да се страхуваш. Наистина, вярвай ми! Друг е въпросът, че си притеснена, и това е нормално, от резултата. Тестът при нас трая около 30 минути и това време стигна и за двете уши. Изписаха ни един сироп, мисля че беше Атаракс. Отидохме с него в кабинета, настаниха детето на една маса в една малка стаичка и му дадоха една кафена лъжичка само. Той заспа много бързо и му сложиха едни големи слушалки с които се ипраща до ушите звук, а слушалките са свързани с компютър, който прави анализ. Няма да го боли, поне за това не се притеснявай. Като се събуди може да си поплаче, но ще е свършило всичко. А за резултатите, стискам палци да са отрицателни, но дори да му има нещо на дечко, хванат рано прблемът ще си намери разрешение (както и ти казваш) Heart Eyes Кога каза, че бил новият преглед  newsm78 Дано не ти писна да ми четеш наставленията, разказвам ти с най-добри чувства, защото и аз минах от там (синът ми беше страшно изостанал във всяко отношение, но има идеален слух  Tired).
Хайде, лек следобед. Отивам да почивам и аз.

# 274
  • Мнения: 182
Ира дано всичко е наред!  Praynig Такъв сладур е Алекс с тази къдрава коса.  Heart Eyes
Ментина рових и открих снимки на нашата красавица  Heart Eyes, колко е порасналааааа  Hug, ама не знам как ще се разбират със Сами за количките Wink с бебетата  Laughing, той ще е грижовен баща все взима на мадамите количките, лошото е, че бебета ги изхвърля някъде по пътя  Laughing
Димяни  Heart Eyes чакаме отчет за цирка, аз се притеснявам да го водиме, защото много бързо му омръзва всичко и ще вземе да ме дърпа да излизаме сигурно, но сподели да знаем как реагират.

# 275
  • Мнения: 1 380
Анаморф стискам палци следващият път да мине по-спокойно. Peace
Не си мисли лоши неща, всичко ще е наред.Само положителната нагласа!!! Praynig
И Калина е така, като влезем в кабинет на лекар....писъци, рев, тръшкане, страшна работа.....
Марсиди, аз не съм притеснена за килата, просто споделих.
 Прочетох,че всички дрехи са големи на Сами и искам да ти кажа, че и ние сме в същото положение.
Даже онзи ден една майка на по-малко дете предложи да ни даде дрехите  му от миналото лято.... #Crazy #Crazy #Crazy
Да ви попитам какво да правя с бибероните.
На вън не смуче, защото я е срам, но в нас е с биба почти през цялото време....
Опитах се да я скрия, обаче настава рев, ако не реве, започва да  не си смуче пръстите и даже си завира целият юмрук в устата.... Mr. Green
С хинин няма да я мажа, това ми предложи свекъра....мисля, че е отживелица....искам сама са осъзнае, че не и е нужна тази биберона......
Педито каза: по-добре орто биба, отколкото пръст....
Е да, ама до кога??? newsm78

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 20:38 от sladkish4e

# 276
  • Мнения: 467
Сладкиш, не си закъсняла с бибата.  Аз чакам да му излезнат всички зъбки и тогава (някъде към края на лятото). За момента и Антон я суче когато заспива и някои дни, но гледам да създам ритуал-стане ли, да ми я даде и аз я слагам на високо. чувала съм, че от палец небцето много се деформира, а от биба-само предните зъби и то, ако е оставена до късна възраст.
А за дрешките, радвам се, че не съм сама с този проблем. Много трудно се намират тесни дрехи и сега гледам да купувам гащеризони, за да не му падат, но и те стоят широки, като торби ги шият.

# 277
  • Мнения: 498
Здравейте!
Включвам се само на бързо.
Разтройството не сме го преборили. Днес вече я заведох на лекар, гърдите са чисти, кашля от сополи, не се спи по цяла вечер ужас.
Ще пътуваме в петък, а как ще стане не ми е ясно. Сега изписаха една камара лекарства, дано скоро мине цялата одисея.

# 278
  • Мнения: 223
Мами, не си мислете, че Явор говори свръхмного. Просто може да повтаря всяка дума и прави много бързи връзки(това за сметка на физическата активност пак). Но изречения и дълги разяснения не прави. Прави нещо от типа на "леля бага", "йона падна", "тати да доде", "лили и коко плачат". За мен е кеф, че членува познатите думи(както и ние) и че прави правилно множественото число. Ама не говори повече от други говорещи. На приятелката ми детето сега проговори (на 2 и 2м) и е страшна забава.
Да ви се похваля - Явор каза, че съм принцеса. Аз си обличах разни летни дрехи (пробвам дрехи за кръщене) и той(докато яде овесени ядки) вика: "ааааа, пинцеса". Откъде е чувал за принцеси. Явно от кака си англичанка(той не харесва куклите - плашат го. Ех, принцесаа.
Освен това, ако чуе английска реч, казва компетентно: NO, Ok(не защото е умен, а заради живота с каката). Станал е клоун. дано се поотпусне да бяга, че още го е страх от девойките, които му налитат.
Ира, няма да има проблеми с ушенцето. Те така като се дърпат и реват на преглед няма как да се разбере и са само предположения.
Бобче, това казах и аз - откакто родих се боя от болести и дъжд. Никога не съм мислела, че това ще се случи с мен, но....
О, елис, за три дни може много да оздравее едно малко грахче. Стискам палци

# 279
  • Мнения: 530
Добро утро!Кафенце-


Ицко вече е добре.
Анаморф стискам палци да мине добре следващата процедура и всичко да е наред със слуха.
Елис бързо оздравяване. Hug Hug Hug
За бибероните.- И двамата се отказаха сами като тръгнаха на ясла-голямата беше на 1г.и 4м а Ицко на 1г.и 2м.Просто не знам каква е тактиката на лелете в яслта но за 2 седмици ходене и двамата престанах ада търсят биберон.
Лек ден.

# 280
  • Мнения: 467
Добро утро  Grinning,

Тиги, за мен Яворчето е пример за много добре говорещо дете.На тази възраст от тях не се очаква да правят сложни изречения, а точно, такива каквито той ви прави. Много усмно си е детето, аз му се възхищавам :love
Ох, пак за говора, започна много да ме дразни факта, че някои хора около нас смятат, че ако едно дете изостава то е защото в къщи не му се говори. Знам че не са прави (не винаги), но това е достатъчно да се почувства човек виновен. И да говоря и да повтарям по половин час една дума - веднъж не е способен да я повтори. Друг метод не знам  Thinking
Хайде, лек ден. Тази сутрин отивам да си прибера втория чифт очила за Антон, тоз път са грозни, но нечупливи, защото ми додея...

# 281
  • София
  • Мнения: 302
Здр. Ние сме добре де Simple Smile не се задържаме грам в къщи...  Билян също многоо говори- дори може да ви каже как се прави баница ! Всички му се възхищават на това му умение, ама той си разказва и показва с ръце, много е сладък..
Сладкишче ако си решила да я махнеш я отрежи и пак й я давай, тя сама ще се откаже Simple Smile
Тръгвам аз че ще излизаме..

# 282
  • Мнения: 182
Сладкишче и ние не сме махнали бибата и аз чакам да му излязат всичките зъби, че много го мъчат. Интересното, че на яслата е без нея, но в къщи си я търси още от врата, а като излизаме на вън му я оставам в къщи, казвам му че ще му се смеят децата или ще му я вземат и т.н.
Елис и ние се бориме още с разстройството, хем два дни е само на лечебната Хумана, и днес вече ми е жал и му сварих картофи.

# 283
  • Плевен
  • Мнения: 860
Здравейте и от нас!
И ние сме още с биба, но само когато заспива. Точно вчера говорихме вкъщи, че е наближило да се разделяме с нея. И аз знам това с отрязването на върха, много се хвалят че така я отказали. Друг вариант е да види детето че примерно кученце я изяжда и после като я търси да му напомним, че нали сме видяли как бау-бау я е изял.
А аз си смучех пръстите до 13 годишна  Shocked И затова започнах в началото да давам биба за да не си смуче палеца.
Анаморф, браво, че поне половината е минало. Нормално е да го е страх, все пак вече почти всичко разбира. Ние като влизахме за ваксина тя още от вратата знаеше какво ще правим, хем беше около годинката още. Те са ни големи умничета  Heart Eyes
А за говоренето - Андреа мнооого говори, направо ме изумява. Но не мисля, че съм и говорила повече от другите майки, просто детето си е "леко на езика" както се казва. Вчера направо ме разби - застанала пред щкафа и го сочи и вика "Айди де бабоооо, дай кад(шоколад) Аниту малку папка, айди дееее" Е , как да не и дадеш  Grinning А наистина сякаш момиченцата по-бързо проговарят, но това си е природа, когато тогава. Както е със зъбките, прохождането и т.н.

# 284
  • Мнения: 660
Добър Ден,ние сега спим,после като стане ще ходим на разходка,че гледам чак сега пекна леко слънце,тоя април много гаден месец,все облачно и мрачно Outta Joint
Тони и Тото и аз мног се дразня на такива изкавания,че не се говорило на детето затова,е кво мълчим ли си с него,все има комуникация,кви са тия простотии не му се обяснявало постоянно.
Ако искат по-цял ден Щекспир ще му чета и Война и Мир,простотии,всяко дете по-различно време е готово да почне да произнася реч,някой много рано,други по-късно,Не значи,че тези които са почнали по-рано са по-умни или по-надарени,просто въпрос на характер и психика при детето,разбира се ако няма здравослвоен проблем,тогава е  друго. Айнщайн е проговорил на 3  WinkНие затова сега отхвърляме за всеки случай съмнения,за да няма после ама защо или ,че не сме свършили нищо навреме.По-добре без причина прегледи ,но да е сигурно,отколкото да има проблем.За нас  лично повечето специалисти при които е воден са почти сигурни,че трупа резерв от думчики и изведнъж ще почне да говори правилно,имало и такива деца,иначе няма как да ме разбира на 100 процента,да разпознава  някой цветове,да знае понятия наляво,надясно,обратно,напред,назад и така нататък...Абе с една дума всички ще проговорят, няма страшно,после ще искаме да мълчат Joy,макар,че моето и сега не мълчи а обича да бръмчи нещо си на неразбиарем за мен език...  hahaha Вчера го питам,ти да не си китаец бе,че така нищо не ти се разбира какви звуци казваш и той ми вика ДА ДА и кима с глава,смях голям  Grinning Laughing
За бибата ,за мое щастие не е ползвал никога,просто не я искаше от бебе и не си е смукал пръстчетата ни веднъж,късмет просто при нас...
Ето още малко забавни снимки от него,това са му любими занимания ...
http://i253.photobucket.com/albums/hh72/iranikolova/P4290551.jpg
http://i253.photobucket.com/albums/hh72/iranikolova/P4290557.jpg
http://i253.photobucket.com/albums/hh72/iranikolova/P4290560.jpg
http://i253.photobucket.com/albums/hh72/iranikolova/P4290561.jpg
http://i253.photobucket.com/albums/hh72/iranikolova/P4290563.jpg

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт