АВГУСТинските деца боядисват за Великден шарени яйца!

  • 10 999
  • 291
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 5 741
Aнаморф,дано другия път мине по леко и най-важното да няма нищо серизоно,а да е било запушено! Praynig Hug

Гале,аз биба също още не съм правила опит да махам!
Смятам да стане тогава когато се успокои от зъбките има още един да пробие и сме готови но без баш кътниците! Не знам обаче как ще стане защото ние пием от шише с биберон всичко и ще е мисля по трудно но живи и здрави когато тогава!
От 4 дни махнах сутрешното АМ но пък до обяд не иска да хапне нищо! Twisted Evilда видим до кога ще издържи така и в скоро време ще махен и вечерното и го правя само заради това да намаля смученето от биберон,а не че искам да го спирам от това какво по хубаво....
Има ли още някое което  да пие АМ? Simple Smile
 

# 286
  • Мнения: 660
Цитат
Има ли още някое което  да пие АМ?
 
Ние пием и сутрин и вечер по 200мл,не мисля да му го спирам щом си го търси,пие го от шише с биберон млякото,само така си го иска,иначе не... Wink

# 287
  • Мнения: 361
Здрасти мами!!!

Ирка,милото Алексче TiredДано следващият път мине по-леко и е за последно.За говоренето и аз мисля,че не е от голямо значение колко се говори в къщи.Едва ли някой си мълчи по цял ден с детето.Ивон говори много,членува правилно,казва дълги изречения,но пък за разлика от Алекс,не използва гърнето по предназначение,не пие сама от обикновенна чаша и все още не се храни съвсем сама.Не мога да разбера,защо децата трябва да са еднакви и да се поставят в някакви релси,като всяко едно е уникално,само по себе си-нали в това е красотата Hug

За бибата-и аз си мислех от онези дни,какво ще я правя.Мисля,да я изчакам със зъбите и после да я дадем на някое коте или куче.Ще оставя една за през ноа,когато не е в будно състояние,за всеки случай.Тя я търси само вечер,преди заспиване и по някога за следобедният сън.


За лекарите-и ние ревем.Направо ми се повдига,като знам,че сега трябва да ходим да я бодът.Ама какво да се прави.Тя като види бяла престилка и изпада в ужас Tired

Тиги-Ивон пък твърди,че "Много бичам мама,отото е добичка" PartyА новият хит е-на всякъде където види надпис,твърди,че пише-Ивон Къстева Laughing
Продължава обаче да плаче от непознати.Избирателно де и то обикновенно от мъже newsm78Днес дойде един приятел дето не е виждала откакто беше на 6м и като ревна ooooh!.Изобщо и не пожела да ме изслуша,кой е и,че ни е приятел.Накрая я я затворих в стаята ни да се нареве.Мъчно ми беше,ама какво да направя.Много гузно се чувствам в такива ситуации,но като обяснявам тя повече реве,та даже ме и надвиква-нарочно,да не и обяснявам.

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 15:10 от ***Ади***

# 288
  • София
  • Мнения: 3 880
Здравейте  Hug.
Сладкишче, мислех си днес да пускам тема за биберона, но нямам време и се отказах. Ани само през нощта и следобед спи с него. Като й се доспи и започва да си търси "ботито". През другото време въобще не се сеща за него. Опитвала съм номера със срязаното връхче, тя като видя, че биберона не е като преди се тръшна на пода и рева близо 30 мин. (без да преувеличавам)  ooooh!, на мен ми стана жал и й дадох нов. Пробвах и с номера да го дадем на кучето, тя го дава с удоволствие, но като дойде време за сън си го иска. Явно още не е готова да се раздели с него и на този етап мисля да не я насилвам Stop.
Елис, дано да спре разстройството и да тръгнете спокойни на почивка Praynig.
За говоренето, говори все повече и повече. Прави сложни изречения, а напоследък започна да говори в първо лице единствено число Grinning. Похвалих си гарджето  Laughing.
Относно това дали се говори непрекъснато на детето, аз също смятам, че няма значение дали се говори или не. Казвам го от опит, защото и на двете хлапета съм говорила по един и същ начин и Дани проговори на 2 г и 4, 5 месеца, а Ани на 1 г и 3 м.

Ето малко снимки от снощното парти:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=371189,
а последните три снимки в албума са на едно малко циганче Mr. Green.

През следващите 6 почивни дни може да не успея да се добера до компютъра, защото ще съм сама с двете диванета, така че най - вероятно във форума ще вляза чак на 7 - ми Whistling. Гледайте да не пишете много, за да не ме затрудните с четенето Wink.
На всички, които ще пътуват приятен път, а на останалите приятна почивка   bouquet.

# 289
  • Мнения: 467
Хайде пак аз  Grinning,

Анаморф, с тебе сме на една вълна (аз затова толкова те харесвам  Wink). Мисля, че е наш родителски дълг да проверим щом има съмнение, нищо че е неприятно, изисква тичане, струва пари и т.н. Както ти казах на големият ми син му правиха всички възможни изследвания. Той проговори на 2 годинки и 9 месеца и сега не мога да го търпя и го карам да мълчи  Joy
Относно снимките, я кажи какво толкоз вкусно се печеше във фурната, че не я изпуска от очи  Laughing
При лекари и наш Тотон реве като одран. Горкият педиатър, много неблагодарна професия си е избрал, а е такъв мил човек.
Мляко пием също, стрин и на следобедна закуска в 16 часа, по 330 мл. Може да си държи сам шишето, но предпочита аз да му давам, бебешка му работа (то не че ми е неприятно де  Mr. Green).

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 15:32 от Тони и Тото

# 290
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
Айнщайн е проговорил на 3  Wink

Аз пък на 4.  Mr. Green Без майтап. Директно, с цели сложни изречения и без никакви бебешки думи. Абе относително е това с проговарянето и няма място за сравнение дори между децата в едно семейство. Казвам го от опит - Теди проговори супер рано и като възрастен. Сашундера едва сега опитва да казва някакви думички. До говорене сме далече обаче. Когато - тогава. Grinning
За бибата - в Нашите деца е писано много пъти по въпроса. Моето мнение (след горчив опит, за съжаление) е да не бързате с бибката. Има време за махането й. Все още им никнат зъби и имат нужда от бибка. Освен това, ако се ползва анатомична няма как да се получи изкривяване на зъбите. Много скоро децата ще бъдат достатъчно съзнателни, за да бъде бибката "изгубена", "открадната" и т.н. Но вече ще е в период, когато няма да им липсва и няма да има опасност да я заменят с палец. По въпроса за палеца мога ферман да изпиша. При Теди опитахме да премахнем този проблем с всевъзможни конвенционални и неконвенционални методи. Включително хинин, люта чушка и прочее гадости. Нищо не помогна. И картинки на деца с брекети показвах, и снимки на изкривени зъби - никакъв ефект. Както сама се отказа от бибка още на 8 месеца, така си и лапна палеца. Скоро й направиха пореден преглед - е, вече има освен изкривени два предни зъба отгоре, но и изнесен фронт на горната захапка. Зъбите може и да се оправят (стига да не са изкривени и леглата), защото евентуално постоянните може да тръгнат прави. Но захапката си остава деформирана леко. Трябва сега да ходим за ортодонт, който да каже какво ще правим оттук нататък - май ще носи брекети, но ще видим. Като ние сме просто лек случай, има къде-къде по-тежки. Между другото съвсем случайно преди седмица, точно след последния зъбарски преглед, тя видя някакво момиченце с брекети по телевизията (мисля че пее в Мюзик айдъл, но не съм сигурна) и страшно се впечатли. Сама си поиска горчивия лак (Даум ексол, който е точно за отказване от палец) и започнахме усилено мазане. Не че преди не сме го правили, но горчивината не я плашеше. Сега обаче сама се въздържа да не го лапа и вече седмица имаме успех - заспива без палец. Дано успее да се отучи. Но въпреки това остава проблемът със зъбите и захапката. Така че моят съвет от както казах вече личен горчив опит е не бързайте с бибката. Палецът е далеч по-голям проблем. Naughty

# 291

Общи условия

Активация на акаунт