корема след раждане и увиснала кожа

  • 51 333
  • 173
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 274
Мисля, че е до структура и до тип кожа.
Щом казваш, че коремът се е прибрал, но кожата си стои увиснала, не мисля, че ще се оправи.
Съжалявам.
  Confused

# 91
  • BG
  • Мнения: 2 217
Да, но в темата има и подвъпрос, за това последната страница е с такива отговори....Wink

Така е, благодаря!   bouquet

Наистина превенцията е важна. Според мен, ако кожата на човек е суха така или иначе трябва да се маже с кремове. Така дори и генът ти да не те предпази то стрии, мазането поне ги ограничава ... Аз се мазах с кремове, имах огромен корем иамам и стрии, но все си мисля, че ако не се бях мазала пораженията щяха да са доста по-големи.  Thinking

# 92
  • Мнения: 3 929
Сетих се за нещо. Гинекологът ми ме съветваше още в самото начало на бременността да започна да си пощипвам корема, ама лекичко - да пощипвам и леко да издърпвам кожата. Но много, много леко и деликатно. И така да правя до края на бременността. Аз се сещах от време на време обаче, така че не знам дали има ефект. Моят корем не увисна, слава Богу! Но аз правех коремни упражнения за бременни, а и сравнително редовно правех коремни преси още преди да забременея. Като цяло имах доста здрав и мускулест корем. Може това да е оказало положителен ефект да не се отпусна след раждането, тъй като принципно имам тънка кожа и съм податлива особено на стрии. Но на корема не ми излязаха.

# 93
  • Мнения: 19
още си имам корем хем минаха вече 10 месеца

# 94
  • Мнения: 25
още си имам корем хем минаха вече 10 месеца
за съжеление и аз съм така. Отслабнах доста бързо до изходни килограми (друг е въпроса, че те са ми леко множко Wink), но с поотпуснатото коремче напредъка е нулев

# 95
  • BG
  • Мнения: 2 217
Сетих се за нещо. Гинекологът ми ме съветваше още в самото начало на бременността да започна да си пощипвам корема, ама лекичко - да пощипвам и леко да издърпвам кожата. Но много, много леко и деликатно. И така да правя до края на бременността. Аз се сещах от време на време обаче, така че не знам дали има ефект. Моят корем не увисна, слава Богу! Но аз правех коремни упражнения за бременни, а и сравнително редовно правех коремни преси още преди да забременея. Като цяло имах доста здрав и мускулест корем. Може това да е оказало положителен ефект да не се отпусна след раждането, тъй като принципно имам тънка кожа и съм податлива особено на стрии. Но на корема не ми излязаха.

Не съм знаела, че има коремни преси за бременни ...  Thinking Би ли споделила как се правят?

# 96
  • Мнения: 1 485
Мазилата и аз смятам,че няма да помогнат.
Мисля, че е до структура и до тип кожа.
Подрепям това мнение Peace
Аз напълнях многоооооооо,но корема бързо ми се прибра.Дори сега когато забременях отново,докторката се
изуми,че това ми е втора бременност-къде ми бил корема Joy

# 97
  • Мнения: 998
Може и да има някакъв ефект.След като родих се мазах с толкова много мазила ,че стриите с които се обзаведох
всеха ,че се позаличиха.Сега се виждат няколко от лявата страна на корема ,но само аз си ги знам.
Четох ,че най-вече стриите се появявали през първата бременност и дано да е така,че вторият път я се отърва от
тях-я не.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 132
Бaмбина, а  с какво се мажеше?

# 99
  • Мнения: 370
Сетих се за нещо. Гинекологът ми ме съветваше още в самото начало на бременността да започна да си пощипвам корема, ама лекичко - да пощипвам и леко да издърпвам кожата. Но много, много леко и деликатно. И така да правя до края на бременността. Аз се сещах от време на време обаче, така че не знам дали има ефект. Моят корем не увисна, слава Богу! Но аз правех коремни упражнения за бременни, а и сравнително редовно правех коремни преси още преди да забременея. Като цяло имах доста здрав и мускулест корем. Може това да е оказало положителен ефект да не се отпусна след раждането, тъй като принципно имам тънка кожа и съм податлива особено на стрии. Но на корема не ми излязаха.

Какви са тези коремни упражнения за бременни?

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На мен корема не ми е увисвал. Мисля, че е до структура и кожа. Peace

# 101
  • Мнения: 625
Аз още си имам корем след второто раждане,мисля,че никога няма да се прибере,а и кожата вече не е същата.Предполагам,че факторите са много и различни ,при мен беше огромния корем(бебето ми се роди 4300),а пък и аз доста си похапвам Embarassed

# 102
  • София
  • Мнения: 137
А колко време след раждането може да се правят коремни преси? След секцио. Аз преди да забременея правех сравнително редовно преси, а и до 7 месец правех по 50 3-4 пъти седмично, надявам се това да помогне. Нямам стрии, мажа се след всяко къпане с масажно масло против стрии на Икаров.

# 103
  • Мнения: 571
Моя лекар ми каза,че след 40 ден мога да започна с фитнеса а след 2-3 месеца/тук вече лекаря ти трябва да прецени защото си е индивидуално/леки коремни като постепенно увеличавам натоварването. Peace

# 104
  • BG
  • Мнения: 2 217
zuki, чакаме инфо относно упражненията  Peace

Бaмбина, а  с какво се мажеше?

И на мен ми е интересно ...  Thinking

Откакто съм родила не съм се пекла и ако има някакъв начин да намаля стриите поне малко, бих го пробвала!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт