корема след раждане и увиснала кожа

  • 51 277
  • 173
  •   1
Отговори
Година и половина след раждането корема ми почти се е прибрал,но кожата е увиснала и набръчкана  Sick Ще се прибере ли някога и кожата или все така ще ме е срам  #Cussing out Мазила някакви помагат ли въобще? newsm78 

# 1
  • Мнения: 2 013
Според мен мазилата няма да помогнат.С тях само се залъгваш,че правиш нещо.
Единственото,което има ефект са коремните преси, (при възможност) по няколко пъти на ден.

# 2
Дали ще има се стегне увиснала кожа с коремни преси? Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 44 122
имах една позната с много разтегната и увиснала кожа беше след второто раждане....нищо не помогна, накрая направи пластика и оформиха даже пъп и т.н.....

# 4
  • Мнения: 2 011
Според мен мазилата няма да помогнат.С тях само се залъгваш,че правиш нещо.
Единственото,което има ефект са коремните преси, (при възможност) по няколко пъти на ден.

Съгласна.

# 5
  • Мнения: 82
И аз съм за коремните преси, вече съм с прибран корем  Peace

# 6
  • Мнения: 447
Според мен увисналата и набръчкана кожа едва ли би се прибрала с коремни преси или мазила,само под ножа на някой добър специалист е решението /това е лично мое мнение нека и други да се изкажат по въпроса /

# 7
  • Мнения: 764
Най-вероятно зависи колко килограма си напълняла по време на бременността и колко си свалила после и на какво се дължи увисването (прекомерното разтягане не винаги е единствената причина). Мазила не вярвам да помогнат, а по-скоро спорт и упражнения. Консултирай се със специалист - не вярвам, че пластична операция е единственото и най-добро решение...

# 8
  • Мнения: 180
Аз ходя да бягам на стадиона,това също помага,защото корема ми започна постепенно да се прибира и да се стяга....  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 44 122
Консултирай се със специалист - не вярвам, че пластична операция е единственото и най-добро решение...

естествено, все пак написах конкретен случай и какво там в крайна сметка 3-4 ггодини след ражданет осе наложи.....
просто понякога не всичко се оправя със спорт за съжаление.

# 10
  • Мнения: 325
След първото раждане корема ми се прибра напълно,изобщо не ми личеше че съм раждала.Комбинирах диета(понякога направо глад)+мазила+упражнения (когато мога). Сега,след второто раждане,се бях отчаяла (качих 17кг Embarassed),но напоследък виждам че започва отново да изглежда добре,пак използвам същия "метод".
Мисля обаче,че зависи каква е ти е кожата,някои са по-еластични ,други по-малко...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз не мисля, че провиснала кожа може да се събере с коремни преси или упражнения.  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 594
И моята е попровиснала. Не смятам, че ще се прибере доброволно. Нужда от пластичен хирург има!

# 13
  • Мнения: 2 658
И аз не мисля, че провиснала кожа може да се събере с коремни преси или упражнения.  Rolling Eyes
И аz не мисля, особено ти пишеш, че вече е минала година и половина.. Много ми се струва на мен. Аz лично си се поzнавам и zнам, че zа моето тяло първите три месеца са достатъчни. После не чакам.. Но пък хората са раzлични.
Да, всичко, иzредено до тук zаедно може и да помогне, но няма да събере цялата кожа, нито ще я поправи, когато вече е посъсипана. Писах в една друга тема zа това, на мен проблем ми е също корема, макар че чак провиснала не съм. Меко ми е, едно такова, не ми харесва.. Мноого сериоzно се zамислям zа "под ножа"  Wink , искам да е опъната, а не вярвам, че ще стане просто така.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
Моят много бързо се прибра и двата пъти. Дано и сега се стегне бързо. Praynig

# 15
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Според мен зависи от еластичността на кожата и от това, колко кг. си качила по време на бременността.
Малко съм песимистична, че увиснала/набръчкана кожа може да се оправи с коремни преси Thinking

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 10:09 от ٠•● Dega ●•٠

# 16
  • София
  • Мнения: 2 006
Малко съм песимистична, че увиснала/навръчкана кожа може да се оправи с коремни преси Thinking
Коремните преси са супер, ако искаш да стегнеш мускулатурата. Ама няма как да повлияят на кожата. Все едно да ти изчезнат стриите по дупето от крос тренажор.

# 17
  • Мнения: 1 372
Аз също съм на мнението, че няма да стане без хирургична намеса.

# 18
  • GYM
  • Мнения: 814
Да, и аз имам същия проблем, но честно казано, белезите след пластична хирургия са много по-грозни от малко увиснала кожа Peace

# 19
  • Мнения: 9 441
С малко повечко фитнес може и да има поне малък ефект.

# 20
  • Мнения: 69
Още като ученичка получих стрии по бедрата и ханша. Сега след бремеността не ми се мисли каква ще съм. Мога ли да се отърва от стриите?

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
Още като ученичка получих стрии по бедрата и ханша. Сега след бремеността не ми се мисли каква ще съм. Мога ли да се отърва от стриите?

ами мажеш се яко по 2-3 пъти на ден и се молиш да не се получат....
аз също в пубертета получих по бедрата и ханша....хем съм нямала някакви големи промени в килата......
от бремеността нямам ни една стрия....

# 22
  • Мнения: 370
За съжаление няма как да се прибере тази кожа освен с пластична хирургия.Сестра ми е така и дори скоро проверява за цените и те са от 1600 до 3000 евро.Скъпичко е,но си представям какво е на една млада жена с такъв корем и аз лично,ако остана с такъв ще направя всичко възможно да си го оправя  Peace

# 23
  • Мнения: 636
Според мен мазилата няма да помогнат.С тях само се залъгваш,че правиш нещо.
Единственото,което има ефект са коремните преси, (при възможност) по няколко пъти на ден.

Така ще си стегне мускулите, но кожата няма как да се стегне  Grinning

# 24
  • Мнения: 69
И според мен увисналата кожа няма да из4езне с коремни преси или фитнес.  За щастие моята кожа се оказа с добра еласти4ност и нямам този проблем , затова пък на мен ще са ми от полза малко преси  Embarassed (4е имам за прибиране мъни4ко)

# 25
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Доколкото знам става само с пластика  за съжаление  Thinking

Може да се провери да се направи и по клинична пътека  Rolling Eyes

В Александровска болница има Клиника по пластично-възстановителна и естетична хирургия Peace

# 26
  • Мнения: 718
С коремни преси ще се заздрави мускулатурата и може би ще се прибере корема, но не и сбръчканата кожа  Sad. За нея само пластика  Peace. При стриите пък съвсем няма спасение - появят ли се веднъж, може с лазер да се пробва да се позаличат малко, но не изччезват напълно. Всичко си зависи от кожата и натрупаните кг по време на бременност. Успех на всички мами с възстановяването  Peace

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
и моята кожа така се набръчка, въпреки че, не напълнях много. Обаче съм по-дребна, а бебко много голам и това ужасно ми разтегна кожата. Чувствам се ужасно защото едва ли някога ще мога да си позволя пластична операция, а не ми се вярва кожата да се възстанови.  Cry Въпреки това ползвам стагаща козметика и има малък ефект - но не мога да се заблуждавам, че е много по различно от в началото. Cry. Взела съм си и един от  по-скъпите кремове, но все още кърмя и не го ползвам, да не би да влияе на кърмата и да навреди на бебко. Ако можете да си позволите хирургия, просто го направете. Cry

# 28
  • Мнения: 2 447
Смятам, че провисналата кожа няма да се оправи с упражения.

# 29
  • Мнения: 3 638
За съжаление няма как да се прибере тази кожа освен с пластична хирургия.Сестра ми е така и дори скоро проверява за цените и те са от 1600 до 3000 евро.Скъпичко е,но си представям какво е на една млада жена с такъв корем и аз лично,ако остана с такъв ще направя всичко възможно да си го оправя  Peace

и моята кожа така се набръчка, въпреки че, не напълнях много. Обаче съм по-дребна, а бебко много голам и това ужасно ми разтегна кожата. Чувствам се ужасно защото едва ли някога ще мога да си позволя пластична операция, а не ми се вярва кожата да се възстанови.  Cry Въпреки това ползвам стагаща козметика и има малък ефект - но не мога да се заблуждавам, че е много по различно от в началото. Cry. Взела съм си и един от  по-скъпите кремове, но все още кърмя и не го ползвам, да не би да влияе на кърмата и да навреди на бебко. Ако можете да си позволите хирургия, просто го направете. Cry

Че какво толкова трагично има? Все едно най-голямата трагедия, която може да сподели една жена е да не си възвърне плоския корем след раждането.  Confused Хайде сега тези с провисналата кожа да се затворим вкъщи и да се обесим от мъка  #Cussing out
Е, ще се наложи човек да се откаже от късите потничета и дънките с ниска талия, но това ли е най-важното? Една жена може да изглежда много прекрасно и други много по-стилни дрехи  Sunglasses Мисля, че проблемът е по-скоро в злобните коментари на останалите и най-вече в това, че ги слушаме Sick Ау-у-у, млада жена с такъв корем, операция, чудеса... Между другото пластичната операция също не е шега работа, нека си я правят тези, които с толкова лека ръка раздават съвети и я препоръчват Peace
Аз си се харесвам такава, каквато съм и хич не ми пука! От нашето самочувствие се гради и самочувствието на децата ни, едва ли и на тях ще им е приятно да слушат цял живот как майка им се тръшка за някаква си там набръчкана кожа на корема, защото ги е родила  Naughty

# 30
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
От нашето самочувствие се гради и самочувствието на децата ни, едва ли и на тях ще им е приятно да слушат цял живот как майка им се тръшка за някаква си там набръчкана кожа на корема, защото ги е родила 

 PeaceМного добре казано
Не виждам,какво толкова е станало,погледни по философски на нещата  корема ти е малко провиснал голяма работа и бели кахъри,все пак си раждала.Помисли си за хората ,които имат белези или са останали инвалиди при злополуки .Там е трагедията
 
 
 

# 31
  • Мнения: 1 310
Година и половина след раждането корема ми почти се е прибрал,но кожата е увиснала и набръчкана  Sick Ще се прибере ли някога и кожата или все така ще ме е срам  #Cussing out Мазила някакви помагат ли въобще? newsm78 
Мазила не вярвам да помогнат.
От личен опит знам, че системното плуване или просто разхождане в басейн, помага наистина видимо. Peace

# 32
  • Мнения: 2 616
Коремните преси ще пооправят като цяло положението, но не вярвам коремът ти да стане същият гладък като преди бременността. Аз имам една "издутина" над разреза от секциото и сега коремът ми и кожата са се поприбрали, но пък ми стои на "етажи" корема Sad
Все пак може би ще чакам и второто и тогава ще питам за пластики - въпреки, че толкова ме е страх от операции, че и след това не знам  Shocked

# 33
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Според мен белезите от подобна операция са доста по-грозни от провисналата кожа. Операциите са само за наистина плачевни положение. Rolling Eyes

# 34
  • Parsberg
  • Мнения: 435
някой знае ли колко струва пластична уперация на корема

# 35
  • Мнения: 2 110
Физическите натоварваня и през това време мазане с крем ще помогнат корема да се събере. Ако, майката е на повече години и е второ,трето...раждане става по-бавно ,но не е невъзможно !

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
За съжаление няма как да се прибере тази кожа освен с пластична хирургия.Сестра ми е така и дори скоро проверява за цените и те са от 1600 до 3000 евро.Скъпичко е,но си представям какво е на една млада жена с такъв корем и аз лично,ако остана с такъв ще направя всичко възможно да си го оправя  Peace

и моята кожа така се набръчка, въпреки че, не напълнях много. Обаче съм по-дребна, а бебко много голам и това ужасно ми разтегна кожата. Чувствам се ужасно защото едва ли някога ще мога да си позволя пластична операция, а не ми се вярва кожата да се възстанови.  Cry Въпреки това ползвам стагаща козметика и има малък ефект - но не мога да се заблуждавам, че е много по различно от в началото. Cry. Взела съм си и един от  по-скъпите кремове, но все още кърмя и не го ползвам, да не би да влияе на кърмата и да навреди на бебко. Ако можете да си позволите хирургия, просто го направете. Cry

Че какво толкова трагично има? Все едно най-голямата трагедия, която може да сподели една жена е да не си възвърне плоския корем след раждането.  Confused Хайде сега тези с провисналата кожа да се затворим вкъщи и да се обесим от мъка  #Cussing out
Е, ще се наложи човек да се откаже от късите потничета и дънките с ниска талия, но това ли е най-важното? Една жена може да изглежда много прекрасно и други много по-стилни дрехи  Sunglasses Мисля, че проблемът е по-скоро в злобните коментари на останалите и най-вече в това, че ги слушаме Sick Ау-у-у, млада жена с такъв корем, операция, чудеса... Между другото пластичната операция също не е шега работа, нека си я правят тези, които с толкова лека ръка раздават съвети и я препоръчват Peace
Аз си се харесвам такава, каквато съм и хич не ми пука! От нашето самочувствие се гради и самочувствието на децата ни, едва ли и на тях ще им е приятно да слушат цял живот как майка им се тръшка за някаква си там набръчкана кожа на корема, защото ги е родила  Naughty


Така така, а на морето - с цял бански!

# 37
  • Мнения: 826
Леле chockolina, тези снимки реални ли са? В днешно време (все пак пластичната хирургия и у нас напредна newsm78) такива големи белези ли остават? Shocked

# 38
  • Мнения: 370
Само за сведение на някои,които цитират и коментират написаното от мен ще кажа,че не натрапвам на никой мнението си и не карам никой да си прави пластични операции.За това коя как го приема е строго индивидуално и аз просто казвам какво мисля.Това са пълни глупости,че едва ли не ще държа детето си отговорно за вида на корема ми и ще му мрънкам  hahaha.Знам сестра ми как се чувства и как се комплексира от факта,но не обвинява децата си   Joy

# 39
  • GYM
  • Мнения: 814
Да, и аз имам същия проблем, но честно казано, белезите след пластична хирургия са много по-грозни от малко увиснала кожа Peace

Съжалявам, че се самоцитирам, но това е в подкрепа на fata morgana  и  chockolina.

# 40
  • Мнения: 2 732
Напълно няма да стане ,но все пак ще се поприбере

# 41
  • София
  • Мнения: 44 122
аха , толкова си е голям белега...но малко се позаличава ест с времето.....
това на снимките  не е много след операцията и положително има случаи когато си заслужава и по-добре белег, отколкото пластове  надиплена кожа......
http://www.plasticsurgery.org/x6156.xml?prid=28&caseid=9344
тук има библютека - преди и след операцията....ми някои случаи за мен е по-добре белег под гащите...отколкото иначе.....

# 42
  • Мнения: 370
аха , толкова си е голям белега...но малко се позаличава ест с времето.....
това на снимките  не е много след операцията и положително има случаи когато си заслужава и по-добре белег, отколкото пластове  надиплена кожа......
http://www.plasticsurgery.org/x6156.xml?prid=28&caseid=9344
тук има библютека - преди и след операцията....ми някои случаи за мен е по-добре белег под гащите...отколкото иначе.....


 На същото мнение съм Peace

# 43
  • Мнения: 4 668
И аз не мисля, че провиснала кожа може да се събере с коремни преси или упражнения.  Rolling Eyes
Защото наистина не може .
Този начин е ефективен , ако се започне на време и се съчетае с подходящо хранене .
Година и половина след това никакви коремни преси не са в състояние да помогнат .

# 44
  • Варна
  • Мнения: 11 340
аха , толкова си е голям белега...но малко се позаличава ест с времето.....
това на снимките  не е много след операцията и положително има случаи когато си заслужава и по-добре белег, отколкото пластове  надиплена кожа......
http://www.plasticsurgery.org/x6156.xml?prid=28&caseid=9344
тук има библютека - преди и след операцията....ми някои случаи за мен е по-добре белег под гащите...отколкото иначе.....

Да, аз затова писах, че операциите са за случаи, в които положението е много зле (както е при жената на линка).

А за белезите - няма как да не са големи, то се отрязва доста голям участък от кожа при този вид операции, дори пъпът се зашива наново:
http://content.answers.com/main/content/img/galeSurgery/gesu_01_img0010.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=afR6JuUbZT8 (кадрите са доста реалистични, да не се отваря от хора със слаби сърца).

# 45
  • Мнения: 3 638
А за белезите - няма как да не са големи, то се отрязва доста голям участък от кожа при този вид операции, дори пъпът се зашива наново:
http://content.answers.com/main/content/img/galeSurgery/gesu_01_img0010.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=afR6JuUbZT8 (кадрите са доста реалистични, да не се отваря от хора със слаби сърца).

Сори, но някои от посочените снимки са на жени, които едва ли имат такъв корем от раждане. Що се отнася до филмчето смятам, че белегът след пластичната операция е много по-грозен от малко увиснала кожа  Sick Аз не бих се чувствала красива пред съпруга си с подобно нещо на корема, да не говорим като се погледна в огледалото Sad Но всеки има свое виждане по въпроса.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 122
о да със сигурност не са всички следствие от раждане....или поне не само....и не само едно Wink

В пълна промяна имаше една такава жена - след 3 или 4 раждания, на около 40 май беше.....ми беше  бая зле жената.....вървеше към най-кофтите "преди" снимки....

# 47
  • Мнения: 571
Аз съм като зебричка. Нищо не помогна от мазилата и упражненията.
Като се поопарича, мисля да пробвам пластика.

# 48
  • Мнения: 571
Гледах снимки,четох....ами мога да кажа следното
Как може пластичен белег да е толкова касапски бееееееееееееееееееееееееееее #Crazy ooooh! Ужасно грозно нещо.Едва ли тея маКекенки по телевизора и певици и актриси имат такива белези newsm78Нали като се снимат голи по списания нищо им няма?!?За какво става дума.Как да се съблека пред мъжа си след ткова нещо #Crazy
Не съм съгласна,че пресите и фитнеса не помагат.Съчетани с диета разбира се.Аз не мога д аправя коремни преси и това ми е проблема.И моето коремче е меко казано грозновато,но пък на фитнес си ходя и се надявам скоро да има ефект Praynig
Операцията...ами едно оправя,дриуго разрушава.Като лекарствата Peace

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Бе това е пресен белег той после се маже с едни друти мазила и се заличава

# 50
  • Мнения: 86
Провисналата кожа няма как да се пребере с упражнения ,майка ми свали около 50 кг. и кожата така е увиснала ... може да се оправи само с хирургическа намеса

# 51
  • Мнения: 33
Ако кожата ти не е достатъчно еластична после е мн трудно,но не невъзможно

# 52
  • Мнения: 805
Зависи от еластичността на кожата.
На мен 3 месеца след второто раждане корема ми е залепнал за гърба.
Е, вярно - пазя строга диета и спортувам, но при някой нищо не помага.

# 53
  • Мнения: 571
Ще споделите ти диетки и упражнения/освен пресите/които да прибират по-бързо корема,че аз ето 8 месеца съм като бременна в 5 месец ooooh! #Crazy Hug
А ходя на фитнес избягвам тестено,пържено,сладко и газирано...

# 54
  • Варна
  • Мнения: 506
Наистина не при всички упражненията помагат. На мен така ми се беше опънала кожата с двамата хубавци, че беше станала прозрачна. За стриите да не говоря - мазах се през цялото време и пак съм нацъфката. Даже операцията ми от апандисита се беше досцепила с още два см.
Ако майката е по-млада и не е качила много килограми - може и с упражнения и диети. Но пък аз бях качила 16 кг и излязох от болницата с 13 по-малко, т.е. почти всичко е било на корема.
Да не говорим, че бях секцио и когато се опитах след време да правя коремни преси, макар и по малко всеки ден, след седмица така ме сви операцията, че повече не посмях. Да не забравяме, че това си е срязан мускул и никога няма да изглежда както преди.
Всеки  случай е индивидуален и решението е според пораженията.
Мисля, че най-важно е отношението на човека до нас.

# 55
Според мен каквотои да си говорим ,така ли или инъче кожата с времето се отпуска ,още повече след като е била опъната и няма връщане назад...освен скалпела . за съжаление  етака.Колкото и да си чешим езиците фактите са си факти....ако си на 18-25 год имаш шанс да се възстановиш,но след определени години кожата постепенно губи еластичността си и става невъзможно прибирането й.Коремните преси стягат мускула,частично кожата,но никога напъно. След ражданто коремчето ми се прибра(на 30 г съм) напълно,но бебето беше малко...затова имах късмета
Поздрави

# 56
  • Мнения: 3 638
Ето го и коремчето на Джулия Робъртс след близнаците и още една бременност. Природата си е природа, възхитена съм че дори една холивудска звезда не е прибягнала до хирургическа намеса, за да скрие малко увиснала кожа и продължава да е прекрасна! Peace

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-1178129/Julia-Rober … a-dot-bikini.html

# 57
  • BG
  • Мнения: 2 217
Определено мога кажа, че и аз съм възхитена от Джулия Робъртс ...  smile3501
Напоследък се чудя след толкова много килограми качени по време на бремеността и след като не успях да се възстановя дали някога ще изглеждам отново добре  Confused Най-големиоя ми страх е, че корема ще ми увисне и ще стане като престилка, както е показано на някои от снимките преди и след ... Започнах с коремни преси и се мажа редовно с кремове ... От утре съм и на диета - дано да успея да вляза в норма!  Praynig

# 58
  • Мнения: 2 658
Ето го и коремчето на Джулия Робъртс след близнаците и още една бременност. Природата си е природа, възхитена съм че дори една холивудска звезда не е прибягнала до хирургическа намеса, за да скрие малко увиснала кожа и продължава да е прекрасна! Peace

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-1178129/Julia-Rober … a-dot-bikini.html
Ми и те са хора, какво да се прави. Ама аz не бих ходила така, да си приzная, при положение, че имам финансовата въzможност, както тя примерно... Но евала де, винаги са ми харесвали хора, чувстваши се удобно в "кожата си".
Иначе ето zа това става дума, тоzи(както при Дж. Робъртс) вид на корема, такава кожа, нищо освен ножа на хирурга не оправя. Мускули могат да се стегнат с упражнения, да се отслабне също е лесно(или поне zа някои), но кожата, ако е така увредена, няма оправия.. Аz съм нещо от сорта, но слава Богу в мнооого по_слаба форма и си zнам, че каквото ще да направя, няма да иzчеzне кожата.. Което пък ми е екстра оправдание да не правя нищо  Embarassed Rolling Eyes .... Знам си аz, че трябва да се ляга под ножа.

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 19:29 от Сова

# 59
  • Мнения: 805
Сова, не си сложила линк.
Иначе си права, ако кожата ти не е еластична, и с диети и със спорт пак ще си виси.
Мира, моята диета е месо или риба + салата. Действа безотказно, поне при мен.
И двете бременности качих по 40 кг. и ги смъквам за отрицателно време.
А преси не правя. Ходя обаче много често да тичам - при тичането участват всички мускули.

# 60
  • Варна
  • Мнения: 11 340
v.pluemper, а кърмиш ли, докато си на такава диета?

# 61
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Гледала съм по дискавъри - само пластика за излишната кожа. Нищо друго.

Това, което v.pluemper  е написала според мен опира до генетика.

# 62
  • Мнения: 998
Гледала съм по дискавъри - само пластика за излишната кожа. Нищо друго.

Това, което v.pluemper  е написала според мен опира до генетика.
Peace
Моят корем се прибра,правих коремни преси,карах степер,бях и Дюканка за да мога
да вляза във форма.Но се уверих ,че мазилата с нищо не могат да помогнат-останаха
ми няколко стрии от лявата страна на корема,мазах се с какво ли не,наистина сякаш
малко се позаличиха ,но си стоят Tired
Да не говорим ,че до деветия месец нямах нито една стрия,сдобих се с тях буквално дни
преди да родя ,макар ,че се мажех обилно с масла и кремове.
Но да си призная ,след раждането корема ми изглеждаше ужасно.Ако не бях започнала
навреме да взимам мерки ,мисля ,че щеше да си остане такъв.

# 63
  • Мнения: 805
Факт е наистина, че като започнах диетата не кърмих вече. То всъщност и двата пъти така се получава, че получих мастит - температура 40 градуса, главоболие, повръщане, антибиотици, което доведе да бързо сваляне на 5 кг. за по-малко от седмица. Кърмата ми спря и аз просто продължих да "гладувам".
Ако не беше така щях да изчакам да спра да кърмя и тогава да започна диета.

Наистина е гегенетично - и двете бременности качвам по 40кг. и нямам стрии. При отслабване също. Предполагам, че спорта допринася.

# 64
  • BG
  • Мнения: 2 217
Наистина е гегенетично - и двете бременности качвам по 40кг. и нямам стрии. При отслабване също. Предполагам, че спорта допринася.

Ето за такива кожа и ген си мечтая  Rolling Eyes! Аз напълнях с 24кг, получих стрии  Sad и до ден днешен се боря с излишните килограми  Confused
Не смея да си помисля какво ще се случи с гърдите ми когато отслабна ...

# 65
  • Мнения: 571
И аз го искам тоя ген Party Embarassed
Напълнях 7 кг и съм нацепена цялата CryМай си е до кожа.Моята е много светла и тънка.В момента имам да сваля само пустия корем/на него стриите са най-много/Ако си направя пластика или липосукция поне 5кг ще свалят от него,че има мегдан и за още ooooh!
v.pluemper това което хапваш не е ли малко Дюканска работа newsm78

# 66
  • Мнения: 3 929
Мисля, че за тази кожа спасение няма освен пластична операция. Това е кожа, а не мастна тъкан. Коремните преси помагат за стопяването на тлъстинките по корема и за стягането му, но не и на кожата.

# 67
  • BG
  • Мнения: 2 217
Мисля, че за тази кожа спасение няма освен пластична операция. Това е кожа, а не мастна тъкан. Коремните преси помагат за стопяването на тлъстинките по корема и за стягането му, но не и на кожата.

Добре, такава кожа не се ли получава само при рязко отслабване?!  Thinking Предполагам, че и при тънка кожа има някакви отклонения във вида и, но едва ли би станала тип "престилка" ....

# 68
  • Мнения: 2 658
Мисля, че за тази кожа спасение няма освен пластична операция. Това е кожа, а не мастна тъкан. Коремните преси помагат за стопяването на тлъстинките по корема и за стягането му, но не и на кожата.

Добре, такава кожа не се ли получава само при рязко отслабване?!  Thinking Предполагам, че и при тънка кожа има някакви отклонения във вида и, но едва ли би станала тип "престилка" ....
Да ти кажа, не съм специалист, но всичко е генетика наистина, zаложено си е и определено е до типа кожа. Не zнам чак zа "тип престилка", но по принцип.. Не zависи нито от килограмите, нито от начина на сваляне.. Просто си е структура, така да се каже. Аz например, след две бременности, нямам никаква раzлика във формата на тялото, килограмите и там от сорта неща.. Всички дрехи си ми стават, дет´се каzва, от години насам.. Гърдите ми са си същите, каквито и преди, беz стрии там. Но корема ми е трън в очите. Отпуснат, мек... Абе все там мисля. И окончателно се навих, ще ходя да ми го оправят. Само да раzуча къде, колко струва и да видя кога ще си ида до БГ zа това, че да е удобно.. Мисля си, че си zаслужава, не искам цял живот да ми е "дерт"  Peace . Спам малко стана  Embarassed...

# 69
  • BG
  • Мнения: 2 217
Сова, много си права за генетиката.  Peace
Въпросът е как да подпомогнем природата за да изглеждаме по-добре и да се справим с промените върху кожата.  Thinking

# 70
  • Мнения: 2 960
кожа ,поява или не на стрии -всикчо е до ген.
Разбира се в повечето случаи при повече качени килца-кожата се разтяга повече и има по голяма опастност да се появат стрии.
Има си и доста изключения ,както се вижда от примера на v.pluemper .
И пред двете си бременности качих 7-8 кг. и нямам проблеми със стрии.Коремът ми се прибра много бързо и двата пъти.

# 71
  • Мнения: 805
И аз го искам тоя ген Party Embarassed
Напълнях 7 кг и съм нацепена цялата CryМай си е до кожа.Моята е много светла и тънка.В момента имам да сваля само пустия корем/на него стриите са най-много/Ако си направя пластика или липосукция поне 5кг ще свалят от него,че има мегдан и за още ooooh!
v.pluemper това което хапваш не е ли малко Дюканска работа newsm78

Въпреки популярността на Дюкан, аз и идея си нямам какво представлява тази диета.
Това, което аз правя е - повече белтъчини и почти никакви въглехидрати.
Изобщо понеже постоянно съм в движение ми е трудно да спазвам определени режими. И просто съм решила - пиле или риба + салата.
Наистина е много кофти с тия стрии, нямат махане... Аз бях сигурна, че ще се сдобия с тях при това велико качване на кг., и то два пъти, но късмет.

# 72
  • Мнения: 3 641
Дами, да ви питам кога започват за се появяват стриите по време на бременността и какви са първите признаци?

# 73
  • Мнения: 1 650
На мен прсите много ми помогнаха.

# 74
  • Мнения: 149
Аз имам голям проблем с корема и досега нищо не е помогнало - диета, коремни преси. Явно си иска поне 1 година при мен, за да има резултат. Но ме е страх от операции и каквото и да се получи няма да правя пластика. Стриите са ми най-големия проблем, защото мастната тъкан някой ден ще замине по каналния ред. Но тези ужасни цепвания на кожата само ще поизбледнеят за съжаление.
Генът е много определящ за тези проблеми, аз си го нося този ген и това е.

Моите стрии започнаха да се получават в края на 8-ми месец. За цялата бременност бях качила 16 кг, а до появата им 14.
Не съм имала сърбежи по корема, както ми бяха казали преди това, но резултата лъсна в цялата си прелест  Mr. Green

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 22:37 от didi-23

# 75
  • Мнения: 2 013
Дами, да ви питам кога започват за се появяват стриите по време на бременността и какви са първите признаци?

При мен започнаха да излизат към края на 5 месец и началото на шести.
Признаците са страшен сърбеж там където излизат.
Мен много ме сърбеше корема,но стрии не се виждаха,мислех че нямам,но след като родих и корема се прибра,те лъснаха. Tired

# 76
  • Мнения: 3 641
Дами, да ви питам кога започват за се появяват стриите по време на бременността и какви са първите признаци?

При мен започнаха да излизат към края на 5 месец и началото на шести.
Признаците са страшен сърбеж там където излизат.
Мен много ме сърбеше корема,но стрии не се виждаха,мислех че нямам,но след като родих и корема се прибра,те лъснаха. Tired
Благодаря,че писа Hug За съжаление и мен коремчето започва да ме сърби Confused
Уж  майка ми и сестра ми нямат/нали е ген/, ама ми при мен ще се появят предполагам Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 2 013
Дами, да ви питам кога започват за се появяват стриите по време на бременността и какви са първите признаци?

При мен започнаха да излизат към края на 5 месец и началото на шести.
Признаците са страшен сърбеж там където излизат.
Мен много ме сърбеше корема,но стрии не се виждаха,мислех че нямам,но след като родих и корема се прибра,те лъснаха. Tired
Благодаря,че писа Hug За съжаление и мен коремчето започва да ме сърби Confused
Уж  майка ми и сестра ми нямат/нали е ген/, ама ми при мен ще се появят предполагам Rolling Eyes

Не спирай да се мажеш и то по няколко пъти на ден ако трябва.Те със съгурност пак ще излязат,но поне да са по-малко.
Чувала съм от приятелки,че много помагало какаовото масло!

# 78
  • Мнения: 1 740
Дами, да ви питам кога започват за се появяват стриите по време на бременността и какви са първите признаци?

При мен започнаха да излизат към края на 5 месец и началото на шести.
Признаците са страшен сърбеж там където излизат.
Мен много ме сърбеше корема,но стрии не се виждаха,мислех че нямам,но след като родих и корема се прибра,те лъснаха. Tired
Мен също много ме сърбеше корема но не ми излезнаха никакви стрии, нито преди раждането ,нито след като се прибра корема.Явно съм късметлийка.

# 79
  • Мнения: 2 013
bebo 81 можеш само да се радваш.

# 80
  • Мнения: 5 341
И мен ме сърбеше корема, но не се сдобих със стрии. Аз много сериозно и от рано започнах да се мажа и нямаше ден, в който да пропускам - първите месеци се мажех само вечер, след шестия по два пъти на ден с Мама дона и зехтин. В момента нямам увиснала кожа, мисля че съм си както преди.

# 81
  • Мнения: 219
И мен ме сърбеше корема, но не се сдобих със стрии. Аз много сериозно и от рано започнах да се мажа и нямаше ден, в който да пропускам - първите месеци се мажех само вечер, след шестия по два пъти на ден с Мама дона и зехтин. В момента нямам увиснала кожа, мисля че съм си както преди.
И аз правех абсолютно същото и се мажех точно с тези неща,но за съжаление при мен резултата е трагичен, наистина си е до ген

# 82
  • Мнения: 275
И мен ме сърбеше корема - особено накрая, а нямам стрии. Мазах се против стрии още от началото, но не бях от най редовните и не знам доколко са помогнали кремчетата. По-скоро зависи от това до колко е предразположена кожата към нацепване, колко е голям корема и т.н.

# 83
  • Мнения: 3 929
За съжаление, пак въпросът опира до гена на човек. На някои жени им излизат стрии, дори да се мажат с "най-добрите" козметични средства по време на бременността, а на други не им излизат, въпреки че не полагат никакви грижи.

# 84
  • Мнения: 641
Аз пък нямам нито стрии,нито увиснала кожа,нито пък съм правила коремни преси,но се мазах по три пъти на ден с какви ли не мазила.
Според мен увисналата кожа я оправя само пластика.

# 85
  • София
  • Мнения: 44 122
*Jeny* - не е задължително изобщо да се появят стрии.....
и мен ме сърбеше корема, но така и стрии нямам, мажех се по 2-3 пъти дневно и най-важното - когато родиш и кожата се свива - пак се маже....защото много тогава забравят и именно тогава се и нацепват.....
но всичко е много, много индивидуално, дали, кога и т.н. Simple Smile
Пожелавам ти да те прескочи тази екстра Wink

# 86
  • BG
  • Мнения: 2 217
Според мен, въпросът е какво да се направи ако имаме стрии и увиснала кожа. Би било полезно да споделим какви последващи мерки могат да се вземат, за да се подобри положението.  Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 44 122
Да, но в темата има и подвъпрос, за това последната страница е с такива отговори....Wink

# 88
  • Мнения: 3 641
Angel_Dust , благодаря за отговорите Hug Извиянвам се,че попитах точно това, но няма смисъл да се отваря нова тема. Пък и може би моя въпрос си го задават много момичета и на тях ще им е полезна инфромацията. Превенцията е важна и благодаря за споделения опит  bouquet

# 89
  • Мнения: 1 740
За съжаление, пак въпросът опира до гена на човек. На някои жени им излизат стрии, дори да се мажат с "най-добрите" козметични средства по време на бременността, а на други не им излизат, въпреки че не полагат никакви грижи.
Така е всичко си е ген ,аз бях от тези които не полагаха никакви грижи.

*Jeny* дано и при теб не се получат.


# 90
  • Мнения: 6 274
Мисля, че е до структура и до тип кожа.
Щом казваш, че коремът се е прибрал, но кожата си стои увиснала, не мисля, че ще се оправи.
Съжалявам.
  Confused

# 91
  • BG
  • Мнения: 2 217
Да, но в темата има и подвъпрос, за това последната страница е с такива отговори....Wink

Така е, благодаря!   bouquet

Наистина превенцията е важна. Според мен, ако кожата на човек е суха така или иначе трябва да се маже с кремове. Така дори и генът ти да не те предпази то стрии, мазането поне ги ограничава ... Аз се мазах с кремове, имах огромен корем иамам и стрии, но все си мисля, че ако не се бях мазала пораженията щяха да са доста по-големи.  Thinking

# 92
  • Мнения: 3 929
Сетих се за нещо. Гинекологът ми ме съветваше още в самото начало на бременността да започна да си пощипвам корема, ама лекичко - да пощипвам и леко да издърпвам кожата. Но много, много леко и деликатно. И така да правя до края на бременността. Аз се сещах от време на време обаче, така че не знам дали има ефект. Моят корем не увисна, слава Богу! Но аз правех коремни упражнения за бременни, а и сравнително редовно правех коремни преси още преди да забременея. Като цяло имах доста здрав и мускулест корем. Може това да е оказало положителен ефект да не се отпусна след раждането, тъй като принципно имам тънка кожа и съм податлива особено на стрии. Но на корема не ми излязаха.

# 93
  • Мнения: 19
още си имам корем хем минаха вече 10 месеца

# 94
  • Мнения: 25
още си имам корем хем минаха вече 10 месеца
за съжеление и аз съм така. Отслабнах доста бързо до изходни килограми (друг е въпроса, че те са ми леко множко Wink), но с поотпуснатото коремче напредъка е нулев

# 95
  • BG
  • Мнения: 2 217
Сетих се за нещо. Гинекологът ми ме съветваше още в самото начало на бременността да започна да си пощипвам корема, ама лекичко - да пощипвам и леко да издърпвам кожата. Но много, много леко и деликатно. И така да правя до края на бременността. Аз се сещах от време на време обаче, така че не знам дали има ефект. Моят корем не увисна, слава Богу! Но аз правех коремни упражнения за бременни, а и сравнително редовно правех коремни преси още преди да забременея. Като цяло имах доста здрав и мускулест корем. Може това да е оказало положителен ефект да не се отпусна след раждането, тъй като принципно имам тънка кожа и съм податлива особено на стрии. Но на корема не ми излязаха.

Не съм знаела, че има коремни преси за бременни ...  Thinking Би ли споделила как се правят?

# 96
  • Мнения: 1 485
Мазилата и аз смятам,че няма да помогнат.
Мисля, че е до структура и до тип кожа.
Подрепям това мнение Peace
Аз напълнях многоооооооо,но корема бързо ми се прибра.Дори сега когато забременях отново,докторката се
изуми,че това ми е втора бременност-къде ми бил корема Joy

# 97
  • Мнения: 998
Може и да има някакъв ефект.След като родих се мазах с толкова много мазила ,че стриите с които се обзаведох
всеха ,че се позаличиха.Сега се виждат няколко от лявата страна на корема ,но само аз си ги знам.
Четох ,че най-вече стриите се появявали през първата бременност и дано да е така,че вторият път я се отърва от
тях-я не.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 132
Бaмбина, а  с какво се мажеше?

# 99
  • Мнения: 370
Сетих се за нещо. Гинекологът ми ме съветваше още в самото начало на бременността да започна да си пощипвам корема, ама лекичко - да пощипвам и леко да издърпвам кожата. Но много, много леко и деликатно. И така да правя до края на бременността. Аз се сещах от време на време обаче, така че не знам дали има ефект. Моят корем не увисна, слава Богу! Но аз правех коремни упражнения за бременни, а и сравнително редовно правех коремни преси още преди да забременея. Като цяло имах доста здрав и мускулест корем. Може това да е оказало положителен ефект да не се отпусна след раждането, тъй като принципно имам тънка кожа и съм податлива особено на стрии. Но на корема не ми излязаха.

Какви са тези коремни упражнения за бременни?

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На мен корема не ми е увисвал. Мисля, че е до структура и кожа. Peace

# 101
  • Мнения: 625
Аз още си имам корем след второто раждане,мисля,че никога няма да се прибере,а и кожата вече не е същата.Предполагам,че факторите са много и различни ,при мен беше огромния корем(бебето ми се роди 4300),а пък и аз доста си похапвам Embarassed

# 102
  • София
  • Мнения: 137
А колко време след раждането може да се правят коремни преси? След секцио. Аз преди да забременея правех сравнително редовно преси, а и до 7 месец правех по 50 3-4 пъти седмично, надявам се това да помогне. Нямам стрии, мажа се след всяко къпане с масажно масло против стрии на Икаров.

# 103
  • Мнения: 571
Моя лекар ми каза,че след 40 ден мога да започна с фитнеса а след 2-3 месеца/тук вече лекаря ти трябва да прецени защото си е индивидуално/леки коремни като постепенно увеличавам натоварването. Peace

# 104
  • BG
  • Мнения: 2 217
zuki, чакаме инфо относно упражненията  Peace

Бaмбина, а  с какво се мажеше?

И на мен ми е интересно ...  Thinking

Откакто съм родила не съм се пекла и ако има някакъв начин да намаля стриите поне малко, бих го пробвала!  Peace

# 105
  • Мнения: 998
Бaмбина, а  с какво се мажеше?
С крем против стрии на Avon и Oriflame ,масло против стрии на Икаров и едно френско мазило ,което
ми даде моя приятелка.За капак бях прочела ,че Контратубекс против белези заличава стриите и
измазах една тубичка.Накрая дефакто не разбрах кое точно помогна или просто се заличиха от само
себе си.

# 106
  • BG
  • Мнения: 2 217
С крем против стрии на Avon и Oriflame ,масло против стрии на Икаров и едно френско мазило ,което
ми даде моя приятелка.За капак бях прочела ,че Контратубекс против белези заличава стриите и
измазах една тубичка.Накрая дефакто не разбрах кое точно помогна или просто се заличиха от само
себе си.

.... Сега се сещам, че съм чувала, че котратубексът върши работа  -  как не се сетих ooooh! ...
А нови ли ти бяха стриите? Дали ще ми свърши работа почти 2 години след раждането?!  Thinking

# 107
  • Мнения: 571
Аз ги мазах с Контратубек-нямаше ефект.А бяха червени,пресни,сочни и противни Sick

# 108
  • Мнения: 998
Сравнително нови бяха-появиха се може би около седмица-две преди раждането ,колкото и
упорито да се мажех с Mama Dona на Chicco .Започнах да се мажа след като се прибрах от
болницата.Чела съм за далеч по-скъпи мазила ,които стават както за нови ,така и за стари
стрии ,но не знам дали имат ефект и заслужава ли си човек да даде примерно 70-80 лв ,или
биха били хвърлени на вятъра.

# 109
  • BG
  • Мнения: 2 217
Бaмбина, а какви са тези мазила?  newsm78
Много бих искала да намаля стриите ...

Мерси, Мира - няма да взимам тогава ....

# 110
  • Мнения: 998
За Vichy съм чувала добри отзиви например ,но не посмях да си го купя-стори ми се много скъп Confused
От българските ,четох в един форум ,че добър е кремът на Дева.
Попадала съм и на домашни рецепти ,даже си пазя един линк-ето го:
http://fitnesinstruktor.com/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD … 1%80%D0%B8%D0%B8/

# 111
  • Мнения: 571
Пробвай.Нищо не губиш.Къде даваш за други мазила там и тези 12 лева PeaceМоже при теб да има ефект,зависи от типа кожа сигурно.На мен белезите не ми зарастват.И белега от секциото мазах с едно скъпо мазило/90лв/и нямаше ефект ooooh!

# 112
  • Мнения: 998
*Мира* ,
за Дерматикс ли става дума?
Защото второто раждане при мен ще е секцио ,затова ме интересува.

# 113
  • Мнения: 1 354
Моят корем още не се е прибрал, но ще пробвам мазилата които казвате, дано да има ефект при мен Peace

# 114
  • Мнения: 571
Бамбина точно за него става дума. Peace
Моя лекар по принцип оперира и гърди и е по финните белези уж.И за това ми каза"скъпо е но е по-ефективно от Контратубекса"При мен нямаше ефект.Аз съм с много бяла и нежна кожа и белезите ми стоят така сякаш са от седмица две а не от години ooooh!
Ако решиш изпробвай го.Честно казано много малко мами май са го ползвали-изглежда от лекаря зависи,знам ли newsm78

# 115
  • Мнения: 998
Бамбина точно за него става дума. Peace
Моя лекар по принцип оперира и гърди и е по финните белези уж.И за това ми каза"скъпо е но е по-ефективно от Контратубекса"При мен нямаше ефект.Аз съм с много бяла и нежна кожа и белезите ми стоят така сякаш са от седмица две а не от години ooooh!
Ако решиш изпробвай го.Честно казано много малко мами май са го ползвали-изглежда от лекаря зависи,знам ли newsm78
Благодаря ти Hug
Аз четох ,че именно той е на-добрият за белези ,но лошото в случая е ,че всяка кожа е различна и това ,което е
подействало при един може и да не даде никакъв резултат при друг.

# 116
  • Мнения: 571
Не знам дали си запозната,но с мазането му се започва най-късно на 10ти 11ти ден от операцията и се маже 1 месец 2 пъти дневно!
Всяка кожа е различна,но се надявам на теб да ти помогне.Моята тубичка е 15мл гел и още имам,за второто Joy hahaha

# 117
  • BG
  • Мнения: 2 217
Това значи ли, че няма да мога да намаля стриите ....  Cry

# 118
  • Мнения: 998
Не знам дали си запозната,но с мазането му се започва най-късно на 10ти 11ти ден от операцията и се маже 1 месец
Всъщност не го знаех ,благодаря ти.Явно ще трябва да го купя ще трябва да е преди раждането Peace
Това значи ли, че няма да мога да намаля стриите ....  Cry
Не се отчайвай!Не може да няма козметично средство ,което да намалява дори по-старите стрии.
Ако искаш разгледай и този линк:
http://www.euro-woman.net/stretch_marks.html

# 119
  • Мнения: 292
На мен за стриите много ми помогна това кремче, препоръчаха ми го горещо в магазина:
http://www.sephora.fr/browse/product.jhtml?id=P1818&categoryId=C5241
Вярно е доста скъпо, но въпреки че започнах да се мажа 9-10 месеца след раждането стриите доста намаляха.
Не са изчезнали съвсем, но много се заличиха.

# 120
  • BG
  • Мнения: 2 217
Maëlle^^ Бaмбина  Hug

Много ви благодаря!

Maëlle^^ - колко време трябва да се мажа с този крем и дали се поръчва от БГ? От къде си си го купила?


Бaмбина, страхотен сайт!!!  Peace

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 15:04 от Stephy

# 121
  • Мнения: 292
В началото се мажех по два пъти на ден, после по веднъж вечер. Ползвах две опаковки от малките по 75мл.
Купих си го от Франция. Не знам дали го има в БГ  newsm78

# 122
  • Мнения: 2 495
Аз преди една седмица си поръчах крема на Гернетик , казва се Anti-stries или нещо от сорта, сега се мажа активно с него сутрин и вечер и почва да се забелязва промяна....моите стрии са лилави, т.е.все още има някакъв шанс, поне малко да бъдат излекувани(е, не съвсем)

# 123
  • BG
  • Мнения: 2 217
Maëlle^^, за мой късмет имам приятел, който заминава за Франция тази седмица. Дано да го открие и да ми купи крема!  Peace Надявам се на добри резултати.
Говорих с една терапевтка, която ме убеждаваше, че с LPG се намалява обиколката на корема.  Thinking
Ще пробвам и ще споделя ефекта!  Peace

# 124
  • Мнения: 188
Имам цъвсем малко стрии. Избледняха но не се заличиха съвсем.

# 125
  • Мнения: 16
вече 7 месеца след раждането корема ми е така голям все едно съм в 6 месец.неще и неще да се прибира като се погледна в огледалото все едно пак съм бременна. а по цял ден не ям -я хапна нещо ,я не хапна.вече нз как да го прибера а лятото идва и с тоя корем.на какво се дължи някой има ли идея , акато пък не ям ми става лошо и не хапна ли ми прималява.ако някой има идея как да славя тоя корем Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes newsm78 newsm78 newsm78

# 126
  • Мнения: 80
Корема ми се прибра веднага след раждането.Нямам проблем дори и със стриите .Мажех се през цялото време единствено и само със зехтин, вечерно време преди лягане. Много помогна. С нищо друго не съм се мазала.

# 127
  • Мнения: 1 085
вече 7 месеца след раждането корема ми е така голям все едно съм в 6 месец.неще и неще да се прибира като се погледна в огледалото все едно пак съм бременна. а по цял ден не ям -я хапна нещо ,я не хапна.вече нз как да го прибера а лятото идва и с тоя корем.на какво се дължи някой има ли идея , акато пък не ям ми става лошо и не хапна ли ми прималява.ако някой има идея как да славя тоя корем Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes newsm78 newsm78 newsm78

Коремни преси до припадък, въртене на обръч и масажи.

Колкото до увисналата кожа, май само в хирургията е спасението.

# 128
  • Мнения: 22 935
вече 7 месеца след раждането корема ми е така голям все едно съм в 6 месец.неще и неще да се прибира като се погледна в огледалото все едно пак съм бременна. а по цял ден не ям -я хапна нещо ,я не хапна.вече нз как да го прибера а лятото идва и с тоя корем.на какво се дължи някой има ли идея , акато пък не ям ми става лошо и не хапна ли ми прималява.ако някой има идея как да славя тоя корем Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes newsm78 newsm78 newsm78
Недей да гладуваш.По-добре опитай с режим на хранене и повечко движение.Виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=386051.0;topicseen

# 129
  • Мнения: 16
да благодаря за диетката ,но активията с мюсли направо ми се повръща от нея,ама в истински я смисъл.като ям и едно гадене от тия мюсли,просто не ми понасят.с какво могат да се заместят.

# 130
  • Мнения: 998
Може да се замести с овесени ядки с кисело мляко ,или
трици с кисело мляко.

# 131
  • Мнения: 118
Наблягане здраво на коремните преси,ако не пластика Peace

# 132
  • Мнения: 22 935
да благодаря за диетката ,но активията с мюсли направо ми се повръща от нея,ама в истински я смисъл.като ям и едно гадене от тия мюсли,просто не ми понасят.с какво могат да се заместят.
С каквото и да е кисело мляко.Запиши се в темата,момичетата ще помагат.Аз имам чудесни резултати с режимите на Ипократис,негова пациентка съм.Много добре ми се отразява този начин на хранене.
За свиване на кожата по-скоро мисля,че масаж с подходящи кремове ще е най-ефикасен+ някакъв здравословен режим на хранене.Успех. Peace

# 133
  • Някъде там
  • Мнения: 110
а колко време след раждане (нормално) може да се започне с упражненията и коремните преси, защото мисля че има период на изчакване

# 134
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Моят корем още си седи все едно съм бременна в 4 или 5 месец, но аз и преди си имах малко коремче и това хич не ми пречи.Стриите преди си ги махнах с едно кремче, на което пишеше EVELINE против стриии и с 2 опаковки се изчистиха за около 2-3 месеца.Сега ползвам Pekutalfa  и определено има ефект, но този път са много и ще ми трябва повече време.
А за изчакването-май беше 2-3 месеца, но незнам.Аз нямам намерение да правя такива.Нека, който знае, той да каже.

# 135
  • Мнения: 16
и до колко време с тази диета се свалят и колко кг,.а за коремните преси след раждане мисля че трябва поне месец дори два да се изчака Hug Simple Smile

# 136
  • Мнения: 16
и до колко време с тази диета се свалят и колко кг,.а за коремните преси след раждане мисля че трябва поне месец дори два да се изчака Hug Simple Smile

# 137
  • Мнения: 378
Аз съм 45кг. ама съм 1.60,и да ви кажа коремчето ми стои и като седна как изскача ама хич не ми пука Whistling,здрави да сме Peace

# 138
  • Мнения: 100
След първото раждане се жъзстанових напълно.Нямаше и помен от коремче.Нито разстегната кожа.Сега обаче корема ми прелива над колана и така като гледам,нямам шанс за прибиране Cry

# 139
  • Мнения: 76
Аз родих преди 2 години и половина, бях качила много- около 40 кг. Сега с много диети и не много спорт успях да се върна на старите килограми ( е остават ми още 2, но вече приличам на човек), но като си погледна корема и гърдите ми иде да се гръмна- ужасно увиснала работа. Мисля че с коремни преси можеш да си стегнеш мускулите, но кожата как се свива не знам. Може би решението е някакво стягащо кремче, а най-добре е операцийка.

# 140
  • Мнения: 22 935
и масажите много помагат

# 141
  • Мнения: 571
Аз правя по 100-150 коремни на ден.Или в къщи или във фитнеса.Отделно на фитнес ходя 3 пъти седмично/от 2 месеца/,пазя и диета/Дюкан/но ефект за сега нямам,нито в килограмите нито в корема ooooh!Вече не зная какво да правя-май липосукция Joy

# 142
  • Мнения: 651
Аз правя по 100-150 коремни на ден.Или в къщи или във фитнеса.Отделно на фитнес ходя 3 пъти седмично/от 2 месеца/,пазя и диета/Дюкан/но ефект за сега нямам,нито в килограмите нито в корема ooooh!Вече не зная какво да правя-май липосукция Joy
Ти ме обнадежди!!!!  newsm45

# 143
  • Мнения: 1 380
Аз правя по 100-150 коремни на ден.Или в къщи или във фитнеса.Отделно на фитнес ходя 3 пъти седмично/от 2 месеца/,пазя и диета/Дюкан/но ефект за сега нямам,нито в килограмите нито в корема ooooh!Вече не зная какво да правя-май липосукция Joy
Ти ме обнадежди!!!!  newsm45
И аз бях така, докато не ме посъветваха да въртя обръч всеки ден по 20 минути....
ЕФЕКТ ИМА...
Аз си купих 2 обръча-един малък за да тренирам ръцете, и един по-голям за корема....
За няма и месец съм със супер коремче готово за показване на плаж....а се борех 1,5 години с паласки на корема.....направо се бях отчаяла....нито коремни, нито плуването ми стегнаха така страхотно корема.....
Не се отчайвайте.....
  bouquet  bouquet  bouquet

# 144
  • Мнения: 998
Това за обръча е много добра идея.
За стягането на кожата и заличаването на стриите може би ми помогна и упоритото масажиране
с масажен диск.Моят е на Орифлейм ,но има на всякакви марки.Мисля ,че допринесе за по-добрият
вид.

# 145
  • Мнения: 571
Деянова извинявам се.Не исках да те стряскам,нали все пак всеки организъм е различен Peace
От къде мога да си купя обръч???Макар,че аз не мога да въртя обръч.....
И от къде да си купя масажен диск и има ли в нета обяснение как точно се прави масажа Hug

# 146
  • София
  • Мнения: 44 122
http://vkushti.tialoto.bg/article.php?id=8437
http://vkushti.tialoto.bg/article.php?id=8457
за обръча.... как да си избереш и какви упражнения може да правиш....
а с обръч може и да се скача като с важе Wink
http://samozdrav-bg.com/27.432.0.0.1.0.phtml - масажен
В спортмания има нормални на Руканор 12-20 лв
http://sportmania.bg/all-products?page=82

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 12:49 от Angel_Dust

# 147
  • Мнения: 826
Аз все още не мога да правя упражнения, но да попитам: мога ли да се мажа с нещо за стягане и за стрии докато кърмя? Дайте съвет, момичета.  Hug
И още нещо: една съседка - бивша акушерка, ми каза да ползвам ластичен колан, за да си прибера коремните мускули, като задължително го слагам докато съм в легнало положение и го нося цял ден после. Обаче от други места съм чела, че колана е нож с две остриета - прави мускулите лениви и след свалянето му съвсем увисва корема. Още повече, ми се струва, че дори и да прибере мускулатурата, ако кожата остане увиснала и мека, ще стане още по грозно. Вие на какво мнение сте?

# 148
  • София
  • Мнения: 44 122
Аз лично мисля, че има разлика за колана...в смисъл, този, който се ползва по време на бременността май правел мускулите лениви, защото общо взето върши тяхната работа, носейки корема.....
А този след раждане просто ги притиска....но чесно казано на мен ми беше безумно неприятно, сложих го 2 пъти точно, кърмех седнала, а когато седнех с него супер ми прерязваше в стомаха...беше висок...и ми беше супер гаден.....
така или иначе, без него, 1 месец по-късно не си личеше, че съм раждала Wink

# 149
  • Плевен
  • Мнения: 239
така или иначе, без него, 1 месец по-късно не си личеше, че съм раждала Wink

Да ти завиди човек. Аз съм се отчаяла с тази увиснала кожа вече.

# 150
  • София
  • Мнения: 2 132
Дендри, аз съм с колан и с него се чувствам по-добре, отколкото без.

# 151
  • Мнения: 2 658
Абе и zа колана мненията са противоречиви, zащото отново хората са раzлични, нормално.. Един ще каже "помага", друг "не помага"... За сравнение аz примерно първия път носих колан, втприя път не. След първото раждане корема мо беше по_добре, отколкото след второто. Но пък първия път бях на 22г, сега на 30  Rolling Eyes .. Та поне при мен, не zная кое е водещото. Но корема винаги си ми е бил проблемната zона.
Мале Мире  ooooh! при толкоz труд, нищо ли, бе, душо.. Бъди търпелива, не може да не усетиш ефект си мисля  Hug Аz.. нищичко не правя  Embarassed
Но обръча.. добра идея. Хем упражнение, хем zдрав масаж. Май си zаслужава да се опита  Peace

# 152
  • Мнения: 1 380
Аз обръч си купих от магазините за 1 лев....струва 3 лева....
Няма смисъл от скъп обръч по 25 лева....същата работа върши, като този от 3 лв....ако искате по-голям ефект обръча се пълни с боб, за да е по-тежък.....но аз и без боб постигнах ефект....
А за целулит и стягане на кожата използвам ненадминатите масла на "Икаров" и като бременна ги ползвах и въпреки, че качих не малко кила нямам помен от стрии......

# 153
  • София
  • Мнения: 44 122
има значение големината. ако ти е по мярка да,но ако е детски Simple Smile

# 154
  • Мнения: 571
Angel_Dust Благодаря.Ще търся обръч и аз.
За колана-имам,носех и ефект нямаше ooooh!Сега го слагам само ако облека нещо тясно.Да ми прибира корема ooooh!мале до къде стигнах #Crazy
Сова търпение имам ама вече взе да ми писва.
За 4 дни съм свалила 1кг.А мислех,че с Дюкан се сваля по-бързо newsm78

# 155
  • Мнения: 998
Аз много бързо свалих с Дюкан ,обаче се провалих с "магическата" зелева супа.
Хем стоях гладна като вълк ,хем едва помръднах на кг.
Всичко е до организъм явно.

# 156
  • Мнения: 86
сладкишче утре отивам да си купя обръч и почвам само коремчето ми остана Simple Smile

# 157
  • Мнения: 1 380
сладкишче утре отивам да си купя обръч и почвам само коремчето ми остана Simple Smile
Само така....

# 158
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз обръч си купих от магазините за 1 лев....струва 3 лева....
Няма смисъл от скъп обръч по 25 лева....същата работа върши, като този от 3 лв....ако искате по-голям ефект обръча се пълни с боб, за да е по-тежък.....но аз и без боб постигнах ефект....
По-добре обръчът да е дървен. Продават такива в ХИТ.

# 159
  • Мнения: 86
Мацки купих си обръч от детски магазин ,някакъв който е на части и се сглобява. От вътришната страна е на вълнички (струва 2,80лв). Напълних го с боб и ориз да тежи и така по лесно да се върти ама пусто взе да ми ръби на таза та се чудя сега нали да не извадя зърната newsm78.
Сега и друго се чудя newsm78 как издържате по 20 минути с въртенето на обръча #Crazy та те краката почват да ми се схващат бе[smilie=smile3506.gif]
а после като си легна при мъжо имам чувството че ще продължа да вътя таза newsm62 newsm62 newsm62(шегикчка)

# 160
  • Мнения: 86
Киа дървен ама в Карлово къде ти такива екстри Sad
Затова боб ,ориз , леща кой квот има да мушка в обръча  Grinning

# 161
  • Мнения: 80
Нямам корем след раждането нито увиснала кожа. А колкото до килограмите те се свалят само с упражнения и диета.

# 162
  • София
  • Мнения: 2 381
Нямам корем след раждането нито увиснала кожа. А колкото до килограмите те се свалят само с упражнения и диета.
И аз съм така, но сигурно зависи и колко кг е качила жената.

# 163
  • Мнения: 86
Аз качих 20кг. с първото дете и свалих само 5кг Sad с второто качих 5кг след като го родих отслабнах 13кг с диета ,кожата на корема не ми е овиснала , но ми остана коремче което искам да махна Wink

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 12:28 от vankonasi

# 164
  • Мнения: 11
Зависи колко е увиснала кожата.
4 месеца и половина след раждането моят корем почти се прибра...
... пробвай да се къпеш с ексфолиращ душ-гел или сапун и след къпане - антицелулитният крем на нивеа
на мен ми помага за сега
УСПЕХ
 newsm51

# 165
  • Мнения: 1 380
Мацки купих си обръч от детски магазин ,някакъв който е на части и се сглобява. От вътришната страна е на вълнички (струва 2,80лв). Напълних го с боб и ориз да тежи и така по лесно да се върти ама пусто взе да ми ръби на таза та се чудя сега нали да не извадя зърната newsm78.
Сега и друго се чудя newsm78 как издържате по 20 минути с въртенето на обръча #Crazy та те краката почват да ми се схващат бе[smilie=smile3506.gif]

Да пълен обръч се върти тежко...
Аз не съм слагала нищо и пак имаше ефект....
Първоначално, ако не можеш по 20 минути, започни с 5, после 10 и така увеличаваш до колкото стигнеш....
Всеки човек е индивидуален...
Според мен е по-вредно да се пресилваш, а щом и краката ти се схващат, го карай по-леко...
То за 2 дни корема няма да се махне, ако щеш и с желязо да го напълниш този обръч....

# 166
  • Мнения: 193
Сладкишче до сега не бях чувала за обръч напълнен  с боб,но в името на красотата ще опитам.
След първото раждане,корема ми се стегна много бързо,но след второто-не.Така ,че ще опитам твоя метод.Все ще има полза Laughing

# 167
  • Мнения: 86
снежа не го пълни много защото аз като го въртях пълен таза ми посиня и много ме болеше Sad и няколко дни неможех да въртя Sad

# 168
  • BG
  • Мнения: 2 217
Момичета, от къде си купихте обръчите? Търся от много време и не мога да открия ...  Confused

# 169
  • Мнения: 86
обрачи има в магазините за играчки Simple Smile

# 170
  • Мнения: 1 380
обрачи има в магазините за играчки Simple Smile
И в стоки за 1 лев....

# 171
  • Мнения: 1 131
С първото ми раждане корема ми се прибра много бързо,но с второто още си стои като бременен корем.Сега пак си бременея (7г.с) и кой знае на какво ще заприличам след това раждане.

# 172
  • Мнения: 1 394
Коремни преси,стягащи лосиони и редуващ душ,както и обтривания и пак и пак и пак....много коремни преси-нищо друго!  Peace

# 173
  • Мнения: 275
За съжаление все още я следя тази тема. Вече осми месец и продължавам да съм с около 15 см  отгоре /на талията/ . Не че много имам време за упражнения... Надявам се като проходи малкия и се втурна да го гоня да се подобри положението.

Общи условия

Активация на акаунт