корема след раждане и увиснала кожа

  • 51 280
  • 173
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
От нашето самочувствие се гради и самочувствието на децата ни, едва ли и на тях ще им е приятно да слушат цял живот как майка им се тръшка за някаква си там набръчкана кожа на корема, защото ги е родила 

 PeaceМного добре казано
Не виждам,какво толкова е станало,погледни по философски на нещата  корема ти е малко провиснал голяма работа и бели кахъри,все пак си раждала.Помисли си за хората ,които имат белези или са останали инвалиди при злополуки .Там е трагедията
 
 
 

# 31
  • Мнения: 1 310
Година и половина след раждането корема ми почти се е прибрал,но кожата е увиснала и набръчкана  Sick Ще се прибере ли някога и кожата или все така ще ме е срам  #Cussing out Мазила някакви помагат ли въобще? newsm78 
Мазила не вярвам да помогнат.
От личен опит знам, че системното плуване или просто разхождане в басейн, помага наистина видимо. Peace

# 32
  • Мнения: 2 616
Коремните преси ще пооправят като цяло положението, но не вярвам коремът ти да стане същият гладък като преди бременността. Аз имам една "издутина" над разреза от секциото и сега коремът ми и кожата са се поприбрали, но пък ми стои на "етажи" корема Sad
Все пак може би ще чакам и второто и тогава ще питам за пластики - въпреки, че толкова ме е страх от операции, че и след това не знам  Shocked

# 33
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Според мен белезите от подобна операция са доста по-грозни от провисналата кожа. Операциите са само за наистина плачевни положение. Rolling Eyes

# 34
  • Parsberg
  • Мнения: 435
някой знае ли колко струва пластична уперация на корема

# 35
  • Мнения: 2 110
Физическите натоварваня и през това време мазане с крем ще помогнат корема да се събере. Ако, майката е на повече години и е второ,трето...раждане става по-бавно ,но не е невъзможно !

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
За съжаление няма как да се прибере тази кожа освен с пластична хирургия.Сестра ми е така и дори скоро проверява за цените и те са от 1600 до 3000 евро.Скъпичко е,но си представям какво е на една млада жена с такъв корем и аз лично,ако остана с такъв ще направя всичко възможно да си го оправя  Peace

и моята кожа така се набръчка, въпреки че, не напълнях много. Обаче съм по-дребна, а бебко много голам и това ужасно ми разтегна кожата. Чувствам се ужасно защото едва ли някога ще мога да си позволя пластична операция, а не ми се вярва кожата да се възстанови.  Cry Въпреки това ползвам стагаща козметика и има малък ефект - но не мога да се заблуждавам, че е много по различно от в началото. Cry. Взела съм си и един от  по-скъпите кремове, но все още кърмя и не го ползвам, да не би да влияе на кърмата и да навреди на бебко. Ако можете да си позволите хирургия, просто го направете. Cry

Че какво толкова трагично има? Все едно най-голямата трагедия, която може да сподели една жена е да не си възвърне плоския корем след раждането.  Confused Хайде сега тези с провисналата кожа да се затворим вкъщи и да се обесим от мъка  #Cussing out
Е, ще се наложи човек да се откаже от късите потничета и дънките с ниска талия, но това ли е най-важното? Една жена може да изглежда много прекрасно и други много по-стилни дрехи  Sunglasses Мисля, че проблемът е по-скоро в злобните коментари на останалите и най-вече в това, че ги слушаме Sick Ау-у-у, млада жена с такъв корем, операция, чудеса... Между другото пластичната операция също не е шега работа, нека си я правят тези, които с толкова лека ръка раздават съвети и я препоръчват Peace
Аз си се харесвам такава, каквато съм и хич не ми пука! От нашето самочувствие се гради и самочувствието на децата ни, едва ли и на тях ще им е приятно да слушат цял живот как майка им се тръшка за някаква си там набръчкана кожа на корема, защото ги е родила  Naughty


Така така, а на морето - с цял бански!

# 37
  • Мнения: 826
Леле chockolina, тези снимки реални ли са? В днешно време (все пак пластичната хирургия и у нас напредна newsm78) такива големи белези ли остават? Shocked

# 38
  • Мнения: 370
Само за сведение на някои,които цитират и коментират написаното от мен ще кажа,че не натрапвам на никой мнението си и не карам никой да си прави пластични операции.За това коя как го приема е строго индивидуално и аз просто казвам какво мисля.Това са пълни глупости,че едва ли не ще държа детето си отговорно за вида на корема ми и ще му мрънкам  hahaha.Знам сестра ми как се чувства и как се комплексира от факта,но не обвинява децата си   Joy

# 39
  • GYM
  • Мнения: 814
Да, и аз имам същия проблем, но честно казано, белезите след пластична хирургия са много по-грозни от малко увиснала кожа Peace

Съжалявам, че се самоцитирам, но това е в подкрепа на fata morgana  и  chockolina.

# 40
  • Мнения: 2 732
Напълно няма да стане ,но все пак ще се поприбере

# 41
  • София
  • Мнения: 44 122
аха , толкова си е голям белега...но малко се позаличава ест с времето.....
това на снимките  не е много след операцията и положително има случаи когато си заслужава и по-добре белег, отколкото пластове  надиплена кожа......
http://www.plasticsurgery.org/x6156.xml?prid=28&caseid=9344
тук има библютека - преди и след операцията....ми някои случаи за мен е по-добре белег под гащите...отколкото иначе.....

# 42
  • Мнения: 370
аха , толкова си е голям белега...но малко се позаличава ест с времето.....
това на снимките  не е много след операцията и положително има случаи когато си заслужава и по-добре белег, отколкото пластове  надиплена кожа......
http://www.plasticsurgery.org/x6156.xml?prid=28&caseid=9344
тук има библютека - преди и след операцията....ми някои случаи за мен е по-добре белег под гащите...отколкото иначе.....


 На същото мнение съм Peace

# 43
  • Мнения: 4 668
И аз не мисля, че провиснала кожа може да се събере с коремни преси или упражнения.  Rolling Eyes
Защото наистина не може .
Този начин е ефективен , ако се започне на време и се съчетае с подходящо хранене .
Година и половина след това никакви коремни преси не са в състояние да помогнат .

# 44
  • Варна
  • Мнения: 11 340
аха , толкова си е голям белега...но малко се позаличава ест с времето.....
това на снимките  не е много след операцията и положително има случаи когато си заслужава и по-добре белег, отколкото пластове  надиплена кожа......
http://www.plasticsurgery.org/x6156.xml?prid=28&caseid=9344
тук има библютека - преди и след операцията....ми някои случаи за мен е по-добре белег под гащите...отколкото иначе.....

Да, аз затова писах, че операциите са за случаи, в които положението е много зле (както е при жената на линка).

А за белезите - няма как да не са големи, то се отрязва доста голям участък от кожа при този вид операции, дори пъпът се зашива наново:
http://content.answers.com/main/content/img/galeSurgery/gesu_01_img0010.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=afR6JuUbZT8 (кадрите са доста реалистични, да не се отваря от хора със слаби сърца).

Общи условия

Активация на акаунт