Защо една жена не желае да ражда...

  • 72 167
  • 1 445
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Мнения: 1 262
И все пак хората са различни. А не сте ли чували за Ин и Ян?  newsm78

# 1 396
  • Мнения: 3 736
Чували сме, а в каква връзка в случая ги споменаваш?  Simple Smile

Различни са, разбира се, тази тема го доказва.

# 1 397
  • Мнения: 314
Не искам да убедя никой, просто споделям мнението си.  Peace

И колкото и да съм деликатна в писанията си в този форум, по-тъпа и противоречива причина от това, че си егоист, когато искаш да родиш, не бях чувала и чела  #Crazy

Егоист = себелюбец
Как може човек, който е зает изключително и само с личността си, да отдаде времето и мислите си за друго същество, пък било то и собственото му дете. Това не е в интереса му.

Моите приятелки, които съжаляват, че имат бебета, "завиждат на другите, че били безгрижни, а те трябвало да гледат деца, да не се наспиват и т.н." Е, това ако не е проява на егоизъм....  Rolling Eyes

Това е моето мнение.  Peace

# 1 398
  • Мнения: 1 262
 За Ин и Ян споменавам във връзка с това, че се очаква от един човек да е идеален, независимо мъж или жена. И тъй като в основата на всичко стои инстинкта за оцеляване на рода или инстинкта за възпроизводство. Така че вървейки според тази "висша" цел в живота се очаква работата на мъжа да е да прави деца, а на жената да ги ражда и да ги гледа. Всеки, който не живее според тези правила или "най-висш" инстинкт, бива заклеймяван. В това число мъже, които правят секс с други мъже - т.нар. гейове или жени, които не искат да раждат и да гледат потомство.
Та се очаква от една идеална жена (защото в случая говорим за жени и с мъже не ми се занимава)  като най-висша и първа цел в живота да постави на пиедестал любовта и грижата за потомството. Ако това не е така, тя бива заклеймявана. Но както са Ин и Ян - във всяко добро има по малко лошо и във всяко лошо и неидеално нещо се крие по малко красота, истина и добро, така и не вярвам в идеални взаимоотношения, идеални жени и мъже, идеални майки и т.н.
Но дори и да има такива, пак ще съществуват и такива "от другата страна" на нещата, които е неправилно според мен веднага да бъдат заклеймени. Просто малко неща/хора в този живот са идеални и не бива според мен да се очаква такива да бъдат всички жени, мъже, деца, МАЙКИ. А това, че човек не е идеален в дадено нещо, не значи веднага че всичко около това нещо е черно при този човек.

Не мисля, че е тъпа причината да си егоист, за да родиш. Хората са егоисти, но това е начинът да опазят своя род. Затова държат да родят, отгледат и възпитат именно СВОЕ дете. Ако не бяха егоисти, щяха да отгледат чуждо - да осиновят едно от многото деца без родители. Но малко хора го правят и то предимно при положение, че не могат да имат свои деца. Не егоистите биха осиновили и биха се грижили за чуждо дете като свое без да имат пречка да имат свои деца. Но щом предпочитат свои през чужди, значи са егоисти. Но това е нещо съвсем нормално - ако не беше егоист, човекът можеше да не просъществува и никой нямаше да знае чие потомство отглежда.  hahaha

# 1 399
  • Мнения: 3 736
Така е, Ахилеа, така е, но колко по-лесно е да се пише вместо да се чете.  Laughing

# 1 400
  • Мнения: 314
Ахилея, когато си егоист не ти се занимава с никой друг, освен със собствената си личност, камо ли с чуждо дете.  Stop Naughty
Познавам две особи, силни егоисти, които не желаят да се "затормозяват" с отглеждането на дете.

# 1 401
  • Мнения: 1 262
Но обикновено човек гледа на детето си като на себе си, че дори и по-добре. Нали е "своя кръв и плът". Мисля че са наистина малко тези жени, които биха поставили себе си пред детето си (когато вече го  имат). Но ги има - една от тях ми е майка.  Mr. Green Надявам се да не съм като нея.  bambam И мисля, че няма да бъда.  Grinning

# 1 402
  • Мнения: 314
Но обикновено човек гледа на детето си като на себе си, че дори и по-добре. Нали е "своя кръв и плът". Мисля че са наистина малко тези жени, които биха поставили себе си пред детето си. Но ги има - една от тях ми е майка.  Mr. Green Надявам се да не съм като нея.  bambam И мисля, че няма да бъда.  Grinning

В моята среда присъстват 2.  Sad

# 1 403
  • Мнения: 1 262
Ама имат ли деца или само така на теория казват, че не искат, защото не им се занимава?

# 1 404
  • Мнения: 314
Ама имат ли деца или само така на теория казват, че не искат, защото не им се занимава?

Лошото е, че имат и сега много съжаляват.
Даже искат да ги оставят.  Ужасно е. Cry

# 1 405
  • Мнения: 1 262
АМи не съм аз тази, която ще ги съди. Но за тази цел отдавна има едно много велико изобретение на човешката цивилизация, което аз много уважавам и се нарича презерватив.  Mr. Green

# 1 406
  • Мнения: 741
Не мисля, че е тъпа причината да си егоист, за да родиш. Хората са егоисти, но това е начинът да опазят своя род. Затова държат да родят, отгледат и възпитат именно СВОЕ дете. Ако не бяха егоисти, щяха да отгледат чуждо - да осиновят едно от многото деца без родители. Но малко хора го правят и то предимно при положение, че не могат да имат свои деца. Не егоистите биха осиновили и биха се грижили за чуждо дете като свое без да имат пречка да имат свои деца. Но щом предпочитат свои през чужди, значи са егоисти. Но това е нещо съвсем нормално - ако не беше егоист, човекът можеше да не просъществува и никой нямаше да знае чие потомство отглежда.  hahaha
Раждането на свои деца има много причини. И една от тях е любовта. И трите ми деца са създадени именно заради това чувство. Обаче който го е изпитал по същия начин, може и да разбере за какво точно говоря. Ако бях поне малко егоист, нямаше да ги има. Нито едно от тях.

# 1 407
  • Мнения: 3 736
 Laughing

Но обикновено човек гледа на детето си като на себе си, че дори и по-добре. Нали е "своя кръв и плът".

Мхм, затова акаТ, папкаТ и пишкаТ. Да не говорим за проектирането на собствените амбиции и мечти върху същото това дете... Stop Най-големият егоист, когото познавам е леля ми. Има си дъщеря, цял живот я дресира, за да я превърне в своя покорна прислужница, съвсем успешно. Съмнявам се, че някога е съжалявала за наличието на дете, напротив.


Лошото е, че имат и сега много съжаляват.
Даже искат да ги оставят.  Ужасно е. Cry


Ще ме извиниш, но това не е егоизъм, а чиста проба тъпоумие и липса на всякаква мисъл в перспектива. За жалост, ще страдат дечицата.

# 1 408
  • Мнения: 1 262
Не мисля, че е тъпа причината да си егоист, за да родиш. Хората са егоисти, но това е начинът да опазят своя род. Затова държат да родят, отгледат и възпитат именно СВОЕ дете. Ако не бяха егоисти, щяха да отгледат чуждо - да осиновят едно от многото деца без родители. Но малко хора го правят и то предимно при положение, че не могат да имат свои деца. Не егоистите биха осиновили и биха се грижили за чуждо дете като свое без да имат пречка да имат свои деца. Но щом предпочитат свои през чужди, значи са егоисти. Но това е нещо съвсем нормално - ако не беше егоист, човекът можеше да не просъществува и никой нямаше да знае чие потомство отглежда.  hahaha
Раждането на свои деца има много причини. И една от тях е любовта. И трите ми деца са създадени именно заради това чувство. Обаче който го е изпитал по същия начин, може и да разбере за какво точно говоря. Ако бях поне малко егоист, нямаше да ги има. Нито едно от тях.
За това какво е любовта може много да се поспори. ИЗследвания показват, че обикновено т.нар. "любов" трае до 3 години. Тя е нищо повече от замъгляване на мозъка, в който центровете за критично мислене са изключени и любимия ни се вижда "идеален". Това нещо става с цел създаване на семейство, респ. потомство. Т.нар. "любов" не е нищо повече от един инстинкт за продължаване на рода и оцеляване на човешката раса. Обаче след като мине това състояние на замъгляване на мозъка човек изведнъж изтрезнява и почва да се чуди какво е намирал в любимия, че дори да се обвърже с него и да има деца. Започва т.нар. отрезвяване при което човек започва да вижда все повече негативи по отношение на вече бившия любим.
При някои хора може нещата да протекат по друг начин, но това са много редки случаи.

# 1 409
  • Мнения: 741
Може при теб и други да е така. Това обаче не доказва, че при всички хора е също като при теб.
Любовта е най-великото чувство!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт