Заспиване след кърмене или след боръстване - как е при вас?

  • 2 583
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 379
Мда, като чета - всяко бебе си е различно Simple Smile, но това не е изненада  Mr. Green

Аз днес реших да пробвам дали ще спи след кърмене ако не го слагам в леглото, а спи в мен - ами сутринта изкара 3 часа сън в скута ми (направо ме заболя дупето от седене), следобяда спа 30-40 минути на дивана, пак след кърмене, а сега спи в столчето за кола, но не е заспивал на гърдата.

Значи, правя си извода, че просто не иска да спи в леглото си... Сега почвам да мисля какво не му е наред в леглото  newsm78

# 16
  • Мнения: 558
Уффф и аз бях чела какво ли не за приспиването... ама тц... Тактиката да ги оставям в леглото полубудни не е работила при мен, поради факта, че и двете ми деца заспиват(ха) сучейки... Разликата е, че сина ми лесно се будеше, когато го оставя в неговото легло и правеше ад под небето, докато щерката спи като мече... Също така дъщерята е по- склонна понякога да си мрънка нещо и накрая, сама да си заспива, докато това при сина беше абсолютно невъзможно- ще ореве света по ужасяващ начин за колкото време е нужно, само и само да не е самичък в леглото си...

Абсолютно си е до дете и до характер всичко...  
Единственото, което съм имала успех, е да надушвам при кой какъв номер ще мине, ако изобщо мине...

Хранително- спящите навици на сина ми бяха като на децата на Духи и Параход, и единствената тактика, която проработи добре за малкия и за мен беше да го вземем за постоянно да спи при нас в спалнята. Така се хранехме на автопилот и спряха среднощните ужасяващи истерии, които бяха достигнали своя пик на около 9 месеца... И знам, че тука е кърмаческия форум, но спря да се буди за цокане, откакто го отбих на година и 4 месеца, мина на кисело мляко, а съня на всички вкъщи се подобри значително... Проблемът сега е, че младият господин продължава да ни радва с присъствието си в спалнята  Crazy...но мисля скоро да го отучвам... някак... незнам как... отплеснах се, но ако някой има опит да пише на лични...

SZA синът ми и до момента ненавижда детското си креватче...

С 2 думи- щерката сама си е изградила прекрасен навик- суче в 8 вечерта в нейната стая на много затъмнено и тихо и заспива... до около 5-6-7 сутринта... аз нямам никакъв пръст в тая работа, ама съм много- много доволна... пу пу пу...
П.С. Първия месец- месец и нещо спях с нея в едно легло- много беше спокойна така, и не привикна, обаче за да не разваля сегашната работа изобщо не я слагам на спалнята дори денем...

Това е от мен, простете многословието ми, дано съм била полезна...

# 17
  • Мнения: 3 379
[sfkbfk], Гого също спеше при нас дълго време, дори и след като спряхме кърменето когато той навърши 3 години, пак идваше при нас. Това продължи някъде докато стана на четири и половина, всъщност докато му махнахме решетката на леглото и му обяснихме, че вече е голям и спи без решетка Simple Smile Но все пак беше доста по-голям от твоя малчуган.

Иначе мерси за отговора, знам, че е до дете, явно ще трябва да свиквам постепенно с различията при децата си  Confused Но като са от един пол някак много лесно ги сравняваш... наум разбира се, за да няма обидени Simple Smile

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
И моята госпожица заспива само на гърда. Нощем си суква поне по 2 пъти. Не е заспивала в креватчето си откакто стана на 3 месеца. На всичкото отгоре спи само ако съм до нея на леглото. Абе, да е жива и здрава, другото ще мине. Може и след години, но ще мине!  Joy

# 19
  • Мнения: 207
И моята госпожица заспива само на гърда. Нощем си суква поне по 2 пъти. Не е заспивала в креватчето си откакто стана на 3 месеца. На всичкото отгоре спи само ако съм до нея на леглото. Абе, да е жива и здрава, другото ще мине. Може и след години, но ще мине!  Joy

  И при нас положението е същото! Laughing

# 20
  • Мнения: 567
 Laughing И ние заспиваме  на цицката Mr. Green Унася се но докато не я сложа да си папне малко не заспива или почва да мрънка, а понякога и си поплаква. Може да е яла преди 1 час, но дойде ли време за сън и само на гърдата Mr. Green Пробвах да я приспя на ръце, но в момента в който я оставям и тя отваря устичка/ като пиленце/ и почва да търси Laughing

# 21
  • Мнения: 275
Ние сме на "смесен" режим. Wink

Сутрешния сън (около 9-10часа) го кара на гърда след хапване. През деня обикновено бодърства след ядене, а й се доспива по-късно. Приспиването е според случая - гърда, люлеене, пеене, колика. Случва се и да заспи сама без помощ от гърда или люлеене, но засега е по-скоро лукс Simple Smile Радвам се поне, че вече ми дава ясни сигнали кога й се спи - търка очи етс. Доскоро и това си пестеше  Laughing

Нощем е най-лесно - спи при нас на спалнята. След половин-една година да му мисля Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 379
Аз пък да споделя, малко извън темата, че всъщност сега с Ники нощният сън е приказка - заспива около 21.30-22.00 и след това се буди чак в 5-6 сутринта. Не знам ще продължим ли така, но с Гого нощно време нямаше начин да се наспя ако не е в леглото при нас, а сега Ники си спи в креватчето по цял ден... Не вярвах, че кърмено бебе може да спи така през нощта  ooooh!

# 23
  • Мнения: 11 091
SZA, не леж' на таз кълка  Hug
И моята беше така до 4-ия месец (ама пък денем ми го връщаше тъпкано, както стана дума). Оттогава се буди по три-пет-десет пъти на нощ и следователно - спи при мен на спалнята. Но скоро ще започне да пада от нея.
Плановете ми за близкото бъдеще са да заменя детското легло с Голям матрак на пода (но в съседната стая), където мога да лягам да я кърмя и да се търкаля в безопасност. Да видим дали ще я бъде... все пак спалнята е за родителите.


# 24
  • Мнения: 558
Параход, от собствен опит говоря- купи парапет за спалнята... Все още го ползваме нашия... Матрак на пода в детската стая имахме... но пак си ревеше за мен... че и на пода спеше понякога, ако си правех оглушки на ревовете му... пък то там духа... мани...  Crazy... Като започна да пълзи и да се учи да ходи се катереше и се друскаше на матрака най- вече... не и да спи...
Изобщо не искам да съм за пример, но всичко съм изпитала на собствения си гръб и откак го оставих да вилнее в спалнята и монтирахме парапет се родих буквално... преди това- май, около 9 месеца изобщо не спях...
SZA, мерси за съвета... аз, май, малко рано на годинка и половина се опитвах да го науча да спи в легло без решетка изключително примамливо на вид- като Томас Влакчето... полза никаква..., пак го намирах заспал на пода или врещяш в леглото (тогава не се сещаше да става и да ни търси, ама сега  ooooh!)...
Та така де... ще чакам на големия да му уври още малко акъла и да започне да ми сътрудничи малко повече, а бебката да порастне още някой и друг месец и тогаз ще го дисциплинирам къде со кротце и со благо, къде с подкупи, къде с твърдост... ще видя кое най- добре ще му се отрази...
Сорри за офф-а...

# 25
  • Мнения: 660
Никога не е заспивала сама в легло, а от 4-месечна дори не е припарвала там за спане - ни денем, ни нощем. Ползваме го понякога за кошарка за игра денем, за кратко.

Имало е и периоди, в които е спала, само ако зърното е в устата й.

Така като си правя оценка на перспективите -. да се подготвя за случая на Духи...   Thinking


Леле, дами, като ви чета и ми настръхва косата... щото и нашата госпоИца е така. Не си харесва леглото, почти винаги заспива докато суче и май това не се израства с растежа на бебка. Shocked

Май и нашият случай ще е такъв. newsm78 #Crazy

SZA, Рая след сън понякога яде, понякога будува, но пък и не винаги заспива след цокане. Има моменти когато след хапване си гука и като се измори се размрънка, ако не е гладна /в по-добрия случай/ не заспива на гърда, ами я слагам на спалнята и се гушкаме, ама това се случва рядко. Та така като се замисля еднозначно не мога да кажа точно как е при нас, дали спи-яде-играе, или яде-спи-играе.  ooooh! Ама при нея всякакъв режим е табу. ooooh! Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 5 285
Аз днес реших да пробвам дали ще спи след кърмене ако не го слагам в леглото, а спи в мен .......   Значи, правя си извода, че просто не иска да спи в леглото си... Сега почвам да мисля какво не му е наред в леглото  newsm78


И при нас е така напоследък, направо съм закована с него, нищо не мога да свърша - в креватчето спи 10-тина минутки и се буди с плач, а до скоро не беше така  Tired


Иначе сигурното дневно спане е на разходка, ама само ако бутам количката без спиране... откарва до 3 часа  #Crazy

# 27
  • Мнения: 718
Дъщеря ми е на 5 месеца. Не е имала никога строг режим, кърмя я на поискване, през деня спи много леко за по 15-20 минути, но пък за сметка на това през нощта не се буди. Всяко бебе е различно, от строги режими по часовник според мен няма абсолютно никакъв смисъл, освен улеснение за майката.

# 28
  • Мнения: 3 379
Параход, хич и не лежа на тази кълка, но мечтите нали са безплатни Simple Smile След като Гого спа на спалнята ни в продължение на 4 години, а докато се кърмихме 3-те години почти не е имало нощ без будене за цокане, не мисля, че ще се оттърва толкова лесно сега  Mr. Green Но пък поне мога да си мечтая и колкото повече си го мисля, то може и да стане - това със съня през нощта де, моят най-вече  Laughing

# 29
  • Мнения: 275
Параход, хич и не лежа на тази кълка...

A, защо не - може и да си изгради такъв режим детето Simple Smile Това че нечие друго първо спяло, пък после се будило не е директива. Едно съседско кърмаче още от болницата си спи от 12 до 6 сутринта. Къпят го късно (11.30), ако и това да е някаква причина за дългата пауза.

Общи условия

Активация на акаунт