Заспиване след кърмене или след боръстване - как е при вас?

  • 2 580
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 379
Параход, хич и не лежа на тази кълка...

A, защо не - може и да си изгради такъв режим детето Simple Smile Това че нечие друго първо спяло, пък после се будило не е директива. Едно съседско кърмаче още от болницата си спи от 12 до 6 сутринта. Къпят го късно (11.30), ако и това да е някаква причина за дългата пауза.

Е, не че не може, но по-добре да се изненадам приятно  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 11 090
О, аз пожелавам на всички спящи деца...  Praynig

Ама това с къпането в 11:30 ми изглежда по-скоро като издевателство над бебето, за да си поспят родителите, отколкото като километрична нощна пауза.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 285
Ама това с къпането в 11:30 ми изглежда по-скоро като издевателство над бебето, за да си поспят родителите, отколкото като километрична нощна пауза.

Едни познати къпят бебка в 12 през нощта - тогава сколасват...

# 33
  • Мнения: 3 379
Къпането докато са съвсем малки няма много значение кога е, но по-нататък не бих го практикувала, защото бебето започва да има нужда от ритуал, който да е в нормални граници според мен. А иначе къпането може и да е, но може и да не е причина за дългата нощтна пауза - Ники сме пропускали да го къпем 2-3 вечери и не съм забелязала някаква промяна в спането и паузата през нощта.

# 34
  • Мнения: 275
В цитирания от мен случай с къпане в 23.30 родителите се нагодиха към режима на бебето, наследен от родилното отделение. Ко' да правиш - шанс.

Пък категорични включвания в стил 'това е така и не може да е друго' недолюбвам. Ма пуста дипломатичност. Mr. Green

# 35
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Отначало ми заспиваше на гърда, но след първия месец редувах кърмене, бодърстване и заспиване- когато и както си искаше.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 285
прочетох в една книга (хич нелоша между впрочем, от български автори, модерни съвети, с малки изключения), че бебето не трябва да се слага да спи след хранене, а след бодърстване. Авторите препоръчват следния режим (като последователност) - хранене, бодърстване, сън и пак така...

От няколко дни специално следя как е положението при нас и се оказа, че хич не сме по книгата  Embarassed Имаме следните положения:
сукане-спане-сукане
сукане-бодърстване-сукане-спане

т.е. винаги има сукане преди спането, ама винаги. Няма случай досега Калин да е заспал след бодърстване... дали пък грешката не е в мен  newsm78

# 37
  • Мнения: 8 242
т.е. винаги има сукане преди спането, ама винаги. Няма случай досега Калин да е заспал след бодърстване... дали пък грешката не е в мен  newsm78

Ако те успокоява - при нас още е така  Laughing ВИНАГИ има сукане преди заспиването.. Независимо колко е уморен - т.е. заспивам само с кърмене..
Това е .. доста нормално за кърмените бебета..

Не виждам защо ви притеснява Simple Smile

# 38
  • Мнения: 660
И ние май почти винаги сучем преди сън. Преди вечерното спане е сигурно, но пък вчера за първи път през деня Рая си заспа сама, след като беше яла преди 40-50 мин. #Crazy и оставена да си бодува върху възглавницата за кърмене.

# 39
  • Мнения: 682
От както се е родила, дъщеря ми заспива вечер на гърда. Мисля, че вечерното кърмене е перфектния начин за приспиване Peace .  Поне това важи за нашия случай. Има противоречиви мнения, относно това, дали вечерното къпане успокоява или превъзбужда бебетата. При нас действа по втория начин. Ако трябва да направя сравнение между случаите, в които е заспивала след кърмене и бодърстване, резултатът е 95 на 5 в полза на кърменето.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 285
[Ако те успокоява - при нас още е така  Laughing ВИНАГИ има сукане преди заспиването.. Независимо колко е уморен - т.е. заспивам само с кърмене..
Това е .. доста нормално за кърмените бебета..

Не виждам защо ви притеснява Simple Smile


Ами Калин е още малък, че да ме притеснява особено... сега е лесно, нали съм постоянно при него...

Общи условия

Активация на акаунт