Колко пари максимум бихте дали за картина?

  • 10 949
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 161
      Голям почитател съм на това изкуство.   bouquet
На кое изкуство?

# 61
  • Мнения: 1 236
Ами като не можем да си позволим Моне, Матис и Ван Гог  Laughing  Бих дала към половин до една заплата за картина. Все пак е украса, а не инвестиция. За обувки и бижута давам повече, за стените - по-малко (там може и само тапети)  Laughing

# 62
  • Мнения: 1 422
....За обувки и бижута давам повече, за стените - по-малко (там може и само тапети)  Laughing

Щом възприемаш изкуството като нещо, свързано със "стените", сигурно е така....

# 63
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Склонна съм да платя точно толкова, за колкото се продава...аз самата мразя клиенти да ми слагат цени и не си позволявам същото спрямо колеги...

# 64
  • Мнения: 1 422
Склонна съм да платя точно толкова, за колкото се продава...аз самата мразя клиенти да ми слагат цени и не си позволявам същото спрямо колеги...

 newsm20 smile3525 newsm51 newsm10

# 65
  • Мнения: 1 236
....За обувки и бижута давам повече, за стените - по-малко (там може и само тапети)  Laughing

Щом възприемаш изкуството като нещо, свързано със "стените", сигурно е така....

Ами пробвах да го свържа с пода, но кучето ги опика  Joy
Майтап, бе, Уили.

# 66
  • Мнения: 3 485
Ами като не можем да си позволим Моне, Матис и Ван Гог  Laughing  Бих дала към половин до една заплата за картина. Все пак е украса, а не инвестиция. За обувки и бижута давам повече, за стените - по-малко (там може и само тапети)  Laughing
Защо непременно трябва да е Моне,Матис,Ван Гог ,има толкова  добри балгарски художници не съм сагласна и с това, че картините не са инвестиция.Обичам изкуството и ми доставя удоволствие да притежавам хубави картини   bouquet

# 67
  • Мнения: 1 236

Защо непременно трябва да е Моне,Матис,Ван Гог ,има толкова  добри балгарски художници не съм сагласна и с това, че картините не са инвестиция.Обичам изкуството и ми доставя удоволствие да притежавам хубави картини   bouquet

Това имах предвид, за удоволствието да притежаваш хубави картини. Много пари се дават ако си много богат и парите нямат значение. Иначе няма ли да прецениш дали нещо си струва? Затова слагам граница на сумите, не обичам надути цени, дори за хубави неща. Ако не ми харесва, значи трябва да си го купя само за инвестиция. Е, тука вече се сблъскваме с прочутата несигурност - ами нали трябва един ден да си възстановиш инвестицията. Как ще ги продадеш тези картини за целта? Кой ще ти ги оцени? Загледай се само в сегашната ситуация с недвижимите имоти, с картините е същото.

# 68
  • където има любов
  • Мнения: 307
Давала съм и ще продължавам да давам и последните си пари за нещо,което докосне душата ми!Радвам се,че намерих човек ,който да мисли като мен,а ще съм още по-щастлива,ако успея да възпитам и децата си в любов към изкуството!

# 69
  • град-държава
  • Мнения: 5 863



Това имах предвид, за удоволствието да притежаваш хубави картини. Много пари се дават ако си много богат и парите нямат значение. Иначе няма ли да прецениш дали нещо си струва? Затова слагам граница на сумите, не обичам надути цени, дори за хубави неща. Ако не ми харесва, значи трябва да си го купя само за инвестиция. Е, тука вече се сблъскваме с прочутата несигурност - ами нали трябва един ден да си възстановиш инвестицията. Как ще ги продадеш тези картини за целта? Кой ще ти ги оцени? Загледай се само в сегашната ситуация с недвижимите имоти, с картините е същото.
 


Ако не ти харесва просто не си купуваш,така де ти в качеството си на каква и по какви критерии определяш дали една картина си струва или не и с колко и е надута цената ...

# 70
  • Мнения: 1 422
Ами пробвах да го свържа с пода, но кучето ги опика  Joy Майтап, бе, Уили.

Уили Уили, сладур такъв, парцалките и дрънкулките определено са ми на заден план пред оформлението на дома, а личното ми отношение към изкуството изобщо е друга тема  newsm08

# 71
  • Мнения: 3 485
Ами пробвах да го свържа с пода, но кучето ги опика  Joy Майтап, бе, Уили.

Уили Уили, сладур такъв, парцалките и дрънкулките определено са ми на заден план пред оформлението на дома, а личното ми отношение към изкуството изобщо е друга тема  newsm08
[/ :peace:quote]Умишлено игнорирах последното изречение на Уили Уили ,защото е извън границите на добрия тон Wink

# 72
  • Мнения: 1 422
Умишлено игнорирах последното изречение на Уили Уили ,защото е извън границите на добрия тон Wink

А за теб един трендафил за добро настроение

# 73
  • Мнения: 174
Преди половин година си купих 2 за 2000лв. Бяха по-скъпи, но ми направиха отстъпка от галерията, защото взех и двете.
Как ги избрах - импулсивно. От много време исках да си купя картини. Харесах си автор - една пловдивска художничка. Няколко пъти споменавах пред мъжа ми, че искам да я посетим в Пловдив и да си купим картини, но все настигахме до това.
Един ден съвсем случайно влязох в галерия до в къщи. Изобщо не съм питала за тази художничка. Просто разгледах картините. Галеристката предложи да дойде у нас и да донесе някои картини, за да преценим какво е подходящо. Аз не съм ценител, избирах ги да ми харесват и до подхождат на обстановката. Галеристката донесе може би 20-30 картини. В края на краищата, когато си тръгна имах две прекрасни платна на любимата си художничка, на която даже името не помня. Просто моят вкус пасва страшно много на нейния стил, затова ми изглежда съвсем естествено цялата ми къща да подхожда на картините й.
Написаното не означава, че ще си купя десетки картини. Колкото до инвестиция - изглежда ми абсурдно да си купувам картини с тази цел. Дано не я докарам до там да си продам картинките - толкова ми е радостно сега като си погледна стените.

# 74

Общи условия

Активация на акаунт