ИЗРАЕЛ34

  • 19 479
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 232
mimkis ,благодаря  bouquet
Тази първата е много интересна!

# 241
  • Мнения: 2 952
  Тъкмо за Бней Брак помислих и аз .

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BD%D0%B5%D0%B9-%D0%91%D1%80%D0%B0%D0%BA

  Ето тук има много хубави нагледни  снимки :

http://rtviforums.com/forum/index.php?showtopic=6296&st=20

 От тази втора страница до пета гледайте.





 

# 242
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Интересна тема сте подхванали...Много снимки разгледах за събуждане  Grinning
Наинка,в мое село а и предполагам във всеки мошав и кибуц след определен час бариерата се спуска и има човек който я вдига.При по-съмнителен вид на колата се прави проверка от човека,който вдига и сваля тази бариера.Мисля,че бариерата се спуска след 10-11 часа вечерта,но не съм сигурна не съм обръщала внимание  Peace
Дядо Хаджи и аз отидох в Ерусалим с малко знания придобити тук от форума...Влюбена съм в този град и се надявам скоро да си намеря компания и да отида пак.Предпочитам обаче да е екскурзия с екскурзовод защото историите за местата които посещавам мога да ги слушам отново и отново.
В моя албум има снимки от Ерусалим,правени с камера на телефон,ако има желаещи ще постна отново линкчето.Бях много разочарована,че в снимка.бг разглеждат повече снимките от пътуванията отколкото от Ерусалим,но разни хора разни идеали  Peace

Момичета и момчета ако има някой желаещ да направи новата тема да си каже да знам -ако не аз да я правя  Peace

# 243
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ааа, момичета, гледам показвате ми съседите  Mr. Green За който не знае - една улица разделя града, в който живея, с показания Бней Брак... заради това, може би, не са ми любимци  Crazy Бней Брак затваря пътищата си в петък вечер и няма влизане в града с кола... напр. ако сме пътували на екскурзия нещо - не можем от там да се върнем, трябва да ги заобиколим... тъй си съжителстваме...

Най-чудноватият квартал на религиозни, според мен, е Меа Шеарим в Ерусулим  Peace Там дори жените и мъжете ходят от различни страни на улицата (в Цфат напр., където също живеят религиозни, не е така - и от двата пола ходят по средата на улицата  Laughing, но цфатници са кабалисти, от друго тесто са замесени)
- табелка да не се влиза с нескромни дрехи: http://www.shreiber.co.il/image/users/13229/ftp/my_files/haredim/1503.jpg
- съседна махала: http://202.org.il/family/pictures/shchunot/batyungarn.jpg
- и няколко албума тук: http://www.flickr.com/search/?q=%D7%9E%D7%90%D7%94+%D7%A9%D7%A2% … eferer_searched=1


Вътре пред вратата стоеше камъка, на който е измито и повито тялото на Исус след свалянето му от кръста. Отсреща на стената имаше голяма картина (или мозайка) с моменти от свалянето на Господ от кръста и неговото измиване на този камът, а отгоре него висяха някакви големи кандила. Свещеника ми кимна да отида и да се поклоня. “И се помолете и тук ако искате”. Отидох паднах на колене (оная тъпа болка пак се опита да ми прави фасони, ама тоя път просто не и обърнах внимание). Но нищо не ми идваше на ума като молитва. Просто изговарях само едно “Прости ми. Моля те прости ми. И не само на мен, на всички прости”. Станах и свещеника ни поведе в дясно, където почнахме да се качваме по едни вити стълби.
...

Така сега, да видя как да го опиша. Значи представете си нали нещо, като нашия храм “св. Александър Невски” само че кръгло и с много колони, даже май е малко по-голямо, ама не съм сигурен. А по средата на това кръгло помещение една малка една малка църква (нарича се ковуклия и в нея беше гроба Господен. После Сами ми обясни, че върхът на големия купол християните смятали за пъпа на земята. Тук трябваше да изчакаме една дълга опашка от поклонници. Сами ми каза, че той не може да влезне вътре, така че спокойно ще бъдеш със свещеника.

Мисля, че описваш тези места: 1 - 2 - 3  Peace

Пишеш много увлекателно, усещах се как се усмихвам докато чета...  Hug


Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 18:00 от Mentha

# 244
  • Мнения: 232
Мента,Петя,благодаря Ви за снимките!  bouquetБеше ми много интересно!Имам един въпрос,като гледах снимките ми си стори,че повечето хора не са богати.Тоест религиозните са богати или бедни? newsm78

Бубе,аз от твоя мошав снимки не съм гледала Crossing Arms,я веднага да постнеш някой снимка!

Мацата стана много хубава,по рецепта на кака ви Петя! Laughing

Бубе,то при Вас сигурно   е бариера поради сигурност,или я  свалят петък вечер?

# 245
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
При нас бариерата се пуска във връзка със сигурността  Peace Тук май религиозни не съм виждала  newsm78
Ето и всичките ми албумчета :
Според мен при религиознитсъщо има бедни и богати,но тези които са от нормалната прослойка са си бедни (мое мнение разбира се ) Държавата ги издържа,ако някой работи то е жената а имат по доста деца мъжете само си четат и се учат.На кораба охраната беше млади момчета никой от тях не обичаше религиозните защото религиозните се издържат от данъците на работещите  Thinking
http://www.boryana80.snimka.bg/

# 246
  • София
  • Мнения: 7 937
Мисля, че описваш тези места: 1 - 2 - 3  Peace

Пишеш много увлекателно, усещах се как се усмихвам докато чета...  Hug

Да за тях разказвам, но аз видях снимките на всички. Представяте ли си даже и вратата на католическия палаклис на Света Вероника го видях на едно място.

Петя същата джамия посетих, само че в моите очи тя изглеждаше нещо по голямо.

Ще отговоря на всички, но може би не сега. Снимките много ме развълнуваха.

Впрочем включих се да помоля Мента за нещо. Моля Ви кликнете на третата снимка, след това превъртете на следващата (отдолу има нещо като много снимки дето се избират).

Дано не бъркам, но съм уверен, че това е храма на бахайците. Много ми прилича на него, даже си мисля, че съм сигурен. Намира се в Хайфа. По мое време този храм още не беше построен и готов (исках да кажа в сегашния му вид). Но и тогава и после съм слушал много за него.

Мента ако си влизала вътре моля те разкажи на другите какво си видяла там. Мисля, че ще им е интересно.

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 19:20 от дядо хаджия

# 247
  • Мнения: 490
Борянче, не съм убедена, че жените им работят,макар че гледането на толкова много деца си е и повече от работа. Peace И да добавя, че не само се издържат от данъците на работещите, а не са и задължени да ходят в армията. Интересното е,че не само в Израел стоят така нещата, а и в Америка. В кибуц един възрастен американец ми е разказвал,че негов приятел е трябвало участва във войната, във Виетнам, но решил да се премести в Бруклин и да стане религиозен newsm78. Та, не са го взели, и след войната пак си станал светски човек Sunglasses.

# 248
  • София
  • Мнения: 7 937

Я вижте албума на Боряна. Ми и тя е ходила например и на гроба на Пресвета Богородица (видях видяаааах има даже снимка на йерусалимската икона), и снимка на маслиненото дърво има и него вижте.

Аз пък се чудя другите защо не разказват ? Или може би сте го направили вече в предишните теми ? Я да хващате клавиатурите айде. Аз моята част съм си я дал вече, сега е ваш ред.

# 249
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Като стана дума за Ерусалим и Златната джамия, аз пък се сетих, как трябваше да сложа пола (раздават ги на входовете за такива несъобразителни, като мен), за да мога да вляза в мюсулманската част. Иначе нямаше да ме пуснат, защото бях по бермуди... Голяма картинка съм бил... Старият Ерусалим е наистина много особено място - одухотворено и извън времето, бих казал...

# 250
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Да,дядо хаджи-това са градините Бахай...
Ще си призная,че живея на 30мин. от тях и все още не съм ги посетила  Embarassed ,но на снимки съм виждала това чудо  Peace
Дядо Хаджи ако скоро пуснеш новото разказче ти обещавам следващия четвъртък да отида до там и да направя много снимки за теб и голяма разходка за мен  Mr. Green
Последния път като се каних да ги посетя валя дъжд  Confused

Мимкис аз точно това и пиша : ако някой работи то е жената... Дори и гид-а ни в Ерусалим не се изказа много добре за тях,но казаното беше по-скоро като информация отколкото вземане на страна  Mr. Green
Ние на кораба сме имали религиозни-160 човека (семейства) не помня по каква причина се бяха появили...Няма да коментирам...Получиха се много спорове между моята голяма уста и тях  Mr. Green

О Тиги,малоумните ми колежки платиха по 20 шекела (5$) за да ползват такава кърпа ,но за да си покрият рамената.За мое удоволствие след това не им върнаха парите  Mr. Green Злорадствам защото ги бях предупредила да сложат тениски а те тръгнали с потници без сутиени  newsm78

Поканена съм на вечеря-шакшука-завиждайте  Mr. Green

Ох забравих,направих новата тема,но все пак ако някой иска той да я оформи да вика а аз ще оставя моята за по-нататък Simple Smile

# 251
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Наина, религиозните, в по-голямата си част, са бедни хора  Peace Но сред тях има и много, много богати, но са малцина...
(тук ги виждам до Диамантената борса, с луксозни коли и т.н.). Обаче и най-бедните даряват за по-бедните, поддържат се взаимно много.
Мъжете не работят (крайно религиозните) - молят се и изучават Тора по цял ден, всеки ден, понякога съпругите им работят... и Бубето е написала - по-често сред тях жените работят - обикновено работа с деца, нещо, свързано с образование, със социална дейност, благотворителност, не работят по цял ден, защото имат над 10 деца, а и се молят, та не им е лесно на тези жени. Има по-умерено религиозни, които работят, но те не живеят в тези квартали, които сме показали на снимките.
В Цфат пък се издържат от отдаване на стаи под наем за туристи и поддържането им.

Дядо Хаджия, за някои неща сме разказвали в по-старите теми, но е различно, всеки различно усеща нещата, а и пак да си кажа - увлекателно пишеш ти и много вълнуващо, мен поне ме докосват разказите ти по особен начин  Peace За Бахаите ще "доразкажа" след няколко дни, обещавам - планирала съм отново да мина оттам, а в храма им - не бях много впечатлена, но и не съм слизала в подземията, мисля, че там е по-особеното. Но е ставало въпрос и по-назад, Тали Дан беше писала (по спомен) в 5 тема, ако не греша...

Поканена съм на вечеря-шакшука-завиждайте  Mr. Green
Hug цъ, не завиждаме, аз живея с най-добрия шакшукоправач в района  Mr. Green
                                     bouquet

Интересни неща обсъждате, а аз нямам възможност да се включа сега... Поздрави на всички и до скоро    bye

# 252
  • София
  • Мнения: 7 937
Като стана дума за Ерусалим и Златната джамия, аз пък се сетих, как трябваше да сложа пола (раздават ги на входовете за такива несъобразителни, като мен), за да мога да вляза в мюсулманската част. Иначе нямаше да ме пуснат, защото бях по бермуди... Голяма картинка съм бил...

Искам снимка ! Искам снимкааааа !  smile3532
Бийййййс да се повториииии.  smile3501 smile3501 smile3501

Да,дядо хаджи-това са градините Бахай...
Ще си призная,че живея на 30мин. от тях и все още не съм ги посетила  Embarassed ,но на снимки съм виждала това чудо  Peace
Дядо Хаджи ако скоро пуснеш новото разказче ти обещавам следващия четвъртък да отида до там и да направя много снимки за теб и голяма разходка за мен  Mr. Green
Последния път като се каних да ги посетя валя дъжд  Confused
...
Поканена съм на вечеря-шакшука-завиждайте  Mr. Green

Ох забравих,направих новата тема,но все пак ако някой иска той да я оформи да вика а аз ще оставя моята за по-нататък Simple Smile

Тъй тъй - иди и слушай фонтаните (ако са ги пуснали де). Имат едни фонтани с камъчета нали и свирят (може пък да са ги махнали).

А това шакшука да не е онова ядене дето е като нашенския миш маш ?

Апропо от ни е нова тема - тая на привършване ли е ?

# 253
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Точно това е шакшука  Grinning а нова тема правим на всеки 20 страници-такова е изискването на форума  Peace
Като се замисля и на мен ми се иска да видя Тигър в пола-дали няма да ни огрее  Mr. Green

# 254
  • Мнения: 2 952
 ' Ми , Тигре ....ти с бермуди ... Дълъг панталон се иска за джамията. Като нямат панталон - "рокля" ти дали ...Пак хубаво , че си влезнал  Simple Smile ...

  Хаджия , много сме разказвали ...можеш да се върнеш да попрочетеш ...Сума ти снимки сме  наслагали, та и цели албуми даже ...  Simple Smile
А Бахайските градини  - ехеееееее Тали беше слагала цял албум... Аз бях слагала видео .... Още може да имаше  , но не помня...  Simple Smile В някои от първите теми има в началото им "Съдържание" и там ще видиш къде е било писано. Да те питам , дядо хаджия  - в Тунела под стената на плача  влезе ли ? И за това много съм писала аз лично...що снимки  , що чудо... Не ми се повтарят просто същите неща  Simple Smile .

 Новите участници във форума могат винаги обаче (както и другите) да разказват/ме наново,  винаги е интересно. Simple Smile

 Боряна , хубаво са станали снимките с телефона .... Ти къде си  на тях или само снимаш (като мене в повечето случаи) ?

 
 

Общи условия

Активация на акаунт