Кърмене навън - как?

  • 3 549
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
здравеите мам4ета.извинявам се 4е така връхлитам във теми4ката ви но имам въпроси относно кърменето и моля да ми отговорите.как процедират маиките когато са на дълга разходка и беб4ето огладнее?носите кърма в 6и6е или вадите гардата и давате?извиняваите за вапрос4ето но наистина незнам как да процедирам за напред,времето се стопля и е време за разходки.другият ми въпрос е свързан с даването на вода когато сте на разходка от 6и6е с биберон ли давате или с лъжи4ка?ако давате с биберон няма ли да спре да су4е?надявам се да ми помогнете

# 1
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Носи с теб пелена или по-голям шал. Седни на някоя по-закътана пейка в парк или пред някой вход и си накърми детенцето спокойно. Никога, нищо не ме е спирало да направя точно това. Няма смисъл да носиш кърма в шише при положение, че се кърмите от гърдата. Времето се стопля, скоро ще стане и горещо.

Кърменето е естествен процес и няма защо да се срамуваш да кърмиш на публично място.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Носи с теб пелена или по-голям шал. Седни на някоя по-закътана пейка в парк или пред някой вход и си накърми детенцето спокойно. Никога, нищо не ме е спирало да направя точно това. Няма смисъл да носиш кърма в шише при положение, че се кърмите от гърдата. Времето се стопля, скоро ще стане и горещо.

Кърменето е естествен процес и няма защо да се срамуваш да кърмиш на публично място.

Абсолютно вярно. Peace

# 3
  • Мнения: 283
Носи с теб пелена или по-голям шал. Седни на някоя по-закътана пейка в парк или пред някой вход и си накърми детенцето спокойно. Никога, нищо не ме е спирало да направя точно това. Няма смисъл да носиш кърма в шише при положение, че се кърмите от гърдата. Времето се стопля, скоро ще стане и горещо.

Кърменето е естествен процес и няма защо да се срамуваш да кърмиш на публично място.

Абсолютно вярно. Peace

И аз съм съгласна! Hug  bouquet

здравеите мам4ета.извинявам се 4е така връхлитам във теми4ката ви но имам въпроси относно кърменето и моля да ми отговорите.как процедират маиките когато са на дълга разходка и беб4ето огладнее?носите кърма в 6и6е или вадите гардата и давате?извиняваите за вапрос4ето но наистина незнам как да процедирам за напред,времето се стопля и е време за разходки.другият ми въпрос е свързан с даването на вода когато сте на разходка от 6и6е с биберон ли давате или с лъжи4ка?ако давате с биберон няма ли да спре да су4е?надявам се да ми помогнете

Аз съм кърмила синът ми навсякъде и по всяко време, без да се притеснявам от нищо! Hug
Давала съм му и водичка от шише с биберон и не се отказа да суче, даже все още се кърмим!!! Hug

Успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 13
благодаря ви от сърце за дадените съвети Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 192
Водата доскоро я давах с биберон за новородени (на Д-р Браун)-въпреки ,че сме големи.Бибата трябва да не пуска лесно и водата да не е много подсладена(иначе може да се отбие)

# 6
  • София
  • Мнения: 438
Да се включа и аз - за кърменето навън си направих такова нещо - "nursing cover".  Върши чудесна работа, на мен ми е супер удобно и е много дискретно  Peace
Инструкции как да си направиш има ТУК

Водичка от около месец започнах да нося и до момента нямаме проблем с кърменето - варя я точно преди да излезем, за да е топла, ако се налага да я давам. Давам я с шише BFree,  със силиконов биберон с най-малката дупка. В общи линии много рядко се налага да я давам, но си я нося с мен Simple Smile

# 7
  • Мнения: 40
Ох, наистина е много лесно да можеш да си го накърмиш на спокойствие докато сте на разходка. Много лошо, че моя свикна със силиконови зърна, защото в началото свикна от шише в болницата и това беше единствения начин да засуче. И сега как да го откажа от силиконовите зърна? Пробвах няколкократно, но не иска....  Какво да правя?

# 8
  • Мнения: 798
Кърмя си спокойно навън - на пейка в парка. Завивам бебето със слинг-а и общо взето дори не се забелязва дали спи или се храни. Онзи ден за пръв път кърмих - разхождайки се  Mr. Green Намерих си удобна позиция, при която бебето в слинга суче, а аз се разхождам и никой нищо не забелязва. Не е най-спокойно, но така е когато има и едно по-голямо детенце, което ме дърпа за ръка да вървим  Laughing
Водичка не дававам засега, така че едно гайле по-малко!

# 9
  • Мнения: 340
Искам и аз да мога да кърмя навън. Обаче все още нещо нямам нерви за това.  newsm78

# 10
  • Мнения: 561
sunshine_74, напълно е възможно да махнеш силиконките-аз ги махнах в третия месец с помощта на хедра и кърменето стана много по-лесно и приятно. Най-добре се обърни към консултант, мисля че има във Варна. Или просто пробвай повече пъти, като внимателно наблюдаваш захапката-бебето трябва да захапе цялата ареола и устните му да са навън. Бебчетата, започнали хранене с биберон, имат навика да присвиват устни да сучат само зърното.

# 11
  • Мнения: 11 088
Вадя и давам.
В този форум научих мноого полезни неща, но със сигурност това ми доставя най-голямо удоволствие - че където и да си, винаги можеш да се разкопчееш и да нахраниш или просто успокоиш детето си. Безценно е. И няма повод за срам. По-скоро околните се притесняват, са моите наблюдения - и то предимно защото не са виждали такова нещо, а не че се чете укор в поведението им.

Вода, да ти кажа, предлагам от няколко седмици и се ближе в смешни дози (след захранването), но предполагам, че трябва да я даваш както вкъщи.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 060
Кърмя навсякъде - в заведение, в парка - от какво да се притеснявам? Дори не се завивам и със шал, аз не съм с много голям бюст и тениската (блузката) ми е достатъчна, за да ме прикрива, все пак не си измъкваш цялата гърда навън, подаваш само зърното...а и детето го е захапало - нищо не се вижда  Peace
Е, попадала съм в "ситуация" - кърмя в една пицария, идва сервитьор и аз казвам нещо, обаче детето, чуло познат глас пуска зърното, поглежда ме, даже се обърна към и момчето и аз лъснах по цица  Whistling дръпнах леко блузката и като изяснихме поръчката и сервитьора си замина - довършихме кърменето...какво толкова

# 13
  • Мнения: 122
Кърмя навсякъде - в заведение, в парка - от какво да се притеснявам? Дори не се завивам и със шал, аз не съм с много голям бюст и тениската (блузката) ми е достатъчна, за да ме прикрива, все пак не си измъкваш цялата гърда навън, подаваш само зърното...а и детето го е захапало - нищо не се вижда  Peace
Е, попадала съм в "ситуация" - кърмя в една пицария, идва сервитьор и аз казвам нещо, обаче детето, чуло познат глас пуска зърното, поглежда ме, даже се обърна към и момчето и аз лъснах по цица  Whistling дръпнах леко блузката и като изяснихме поръчката и сервитьора си замина - довършихме кърменето...какво толкова
Искрено ме разсмя с твоята "ситуация", защото и аз от време на време имам подобни "случки". Е вече се понаучих и се старая да не "лъсвам", когато усетя че бебчо почва да шава.
А по въпроса- и аз си кърмя моето бебе без особени притеснения и съображения. То май моят мъж по- се притеснява, че "да не ме видели"  ooooh! Че аз да не правя нещо неморално...

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 18:56 от Mamche81

# 14
  • Мнения: 1 906
Искам и аз да мога да кърмя навън. Обаче все още нещо нямам нерви за това.  newsm78
I az taka  Blush

# 15
  • Мнения: 207
Да се включа и аз - за кърменето навън си направих такова нещо - "nursing cover".  Върши чудесна работа, на мен ми е супер удобно и е много дискретно  Peace
Инструкции как да си направиш има ТУК

Водичка от около месец започнах да нося и до момента нямаме проблем с кърменето - варя я точно преди да излезем, за да е топла, ако се налага да я давам. Давам я с шише BFree,  със силиконов биберон с най-малката дупка. В общи линии много рядко се налага да я давам, но си я нося с мен Simple Smile
Ами лятото няма ли да е прекалено топло вътре? И въобще как диша бебето?

Все още не съм кърмила навън, но и това ще стане! Параход, е права,че другите се притесняват повече от нас самите! Лично аз като видя кърмеща жена се обръщам, за да не я притеснявам, а и ми се струва тъпо да я гледам!

# 16
  • София
  • Мнения: 438
Да се включа и аз - за кърменето навън си направих такова нещо - "nursing cover".  Върши чудесна работа, на мен ми е супер удобно и е много дискретно  Peace
Инструкции как да си направиш има ТУК

Водичка от около месец започнах да нося и до момента нямаме проблем с кърменето - варя я точно преди да излезем, за да е топла, ако се налага да я давам. Давам я с шише BFree,  със силиконов биберон с най-малката дупка. В общи линии много рядко се налага да я давам, но си я нося с мен Simple Smile
Ами лятото няма ли да е прекалено топло вътре? И въобще как диша бебето?

Плата, от който е направен обикновено е изцяло памучен и светъл, а и бебето се покрива само по време на кърменето. Бебето си диша спокойно, защото в горната част има така наречения "boning", който оформя дъга през която майката вижда бебето и има достъп на въздух. Ето няколко снимки от друг ъгъл:
 

# 17
  • Мнения: 656
И аз кърмя навън без никакви притеснения  Grinning Страшно удобно ми е, че не трябва да мъкна термоси, млека и шишета, а като огладнее дребният просто сядам на първата пейка и айде на манджатаааа  Mr. Green Честно казано, неодобрителни погледи или подмятания не съм срещала досега. Вярно, че ми е малък стажът, но като е хубаво времето сме по 6-7 часа навън и си се кърмим няколко пъти. Но даже хората се усмихват, някак се умиляват от тази гледка. Дано повече жени се радват на такова разбиране от страна на минувачите. Но дори и нещо да ми кажат - хич и няма да ми пука. Детето яде, нали? Както и възрастните. Що не правят забележки на тези, дето мляскат сандвичи или бухат семки навън? За мен е същото. Ако за тях не е - проблемът е техен. Вади си цицата и не се тормози! Все пак да отбележа, че не си ги размахвам наляво-надясно  Laughing Гледам да се вижда колкото може по-малко, да не скандализираме съвсем обществото  Laughing  Wink Успешно кърмене!

За водата - не знам, аз не давам..

Ох, и все пак да ти кажа как кърмя  Laughing - в момента не е такава жега още, та аз се обличам с някакъв по-разтеглив потник и блуза отгоре. Сутиенът ми е от тези за кърмачките - с капаче отпред и ми е много удобно така. Та като слагам малчо откопчавам сутиена и дърпам надолу потника, блузата си скрива всичко. После като я вдигна вече бебето е на гърдата и си суче и пак нищо не се вижда  Peace Като се стопли ще вадя в зависимост от дрехата  Peace

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 13:22 от Smiling_Sisi

# 18
  • София
  • Мнения: 5 285
Моят Калин суче на поискване, не ползва залъгалка и биберон (т.е. вода и чай). Хълцането лекуваме само с цица. Е, и аз се чудех как се кърми навън и ще имам ли смелост, но един път таман успях да изтътря количката навън и той се разхълца. Нямаше за кога да се връщам, така че мечка страх - мене - не, седнах под един балкон, паркирах количката пред мен, завих го с една пелена, вдигнах блузата и така стана цялата работа за сефте.
Вече не се притеснявам да кръстосваме по-далече и имаме богата колекция от места, където Калин е хапвал, вкл. в метрото на една спирка се наложи... ами сядаха си някакви хора на съседната седалка, хич и не ми обърнаха внимание. А то косата ми е средно дълга и като се наведа да го гледам дали не се олива с кърма (малко силно тече), и косата пада отгоре му и хептен не се вижда  Whistling
На заведение си позволих само в компания на себеподобни, за които знаех, че няма да се почувстват неловко от ситуацията. Помогна ми и непринудената майка до мен, която също накърми бебето си, докато си приказвахме  Embarassed Сред непознати бих се извинила и бих излязла навън на някоя по-скрита пейка, ако има възможност.


Излизам с блузи с дълбоко деколте или с разкопчаване. Ако е хладно, жилетка отгоре или нещо, което се разкопчава. В това се състои цялата ми подготовка.

# 19
  • Мнения: 275
Не ме е било срам, така че дори не ми се е налагало да се превъзмогвам. Кърмя навсякъде. Не се прикривам. Мятам одеалце само ако е студено.
Кърмила съм в парка, на гости, в ресторант, в самолет, насред един семинар .
Не съм обръщала внимание дали някой се е притеснил или възмутил - не ме касае.

# 20
  • Мнения: 718
С плътна пелена отгоре Peace Забелязвам, че в BG все още има хора, които гледат неодобрително ooooh! Но пък какво от това Peace
Вода не давам и това отпада

# 21
  • Мнения: 4 292
Нямам притеснение да кърмя навън. Правя го дискретно, на никой не се набивам в очите. Намирам по-усамотено място и си храня детето. Нито имам нужда да правя демонстрации, нито пък се срамувам от кърменето, като процес. Случвало се е инцидентно да го правя на много оживени места, но никой не ме е гледал неодобрително. Thinking
Вода давам откакто захраних, ползвам шише за целта.

# 22
  • Мнения: 579
И аз кърмех на вън до година и 3-4 месеца.Сега вече не се случва да поиска на вън да суче.

# 23
  • Мнения: 386
Не ме е било срам, така че дори не ми се е налагало да се превъзмогвам. Кърмя навсякъде. Не се прикривам. Мятам одеалце само ако е студено. .....
......
Не съм обръщала внимание дали някой се е притеснил или възмутил - не ме касае.


Все едно аз съм го написала Simple Smile

# 24
  • Мнения: 482
И аз кърмя навън без никакви притеснения  Grinning  Все пак да отбележа, че не си ги размахвам наляво-надясно  Laughing Гледам да се вижда колкото може по-малко, да не скандализираме съвсем обществото  Laughing  Wink


Аз също, обръщам се с гръб към минувачите /доколкото е възможно/ и се старая да се вижда възможно най-малко. Но не ме е срам, че детето ми се храни.

# 25
  • Мнения: 8 242
Хич не ми и пука Simple Smile И никога не ми е.. Не съм мятала нито пелени, нито одела..
Само че напоследък рядко ми се случва.. и все пак се случва.. Сядаме си на пейката и.. си се кърмим без изобщо да ме интересува какво става наоколо Simple Smile

# 26
  • Мнения: 29
Аз цяла зима си кърмя навън, дори студовете не ме спираха. Това е такава свобода - не се притесняваш къде ще ти се наложи  Peace . Така че сега, когато вече е топло, не виждам къде е проблема. Повечето хора си мислят, че просто си гушкаш бебето  breastfeeding .
 Дори баба ми веднъж сподели, че когато тя е кърмила това въобще не се е смятало за срамно в присъствието на чужди хора. Считали са го за нормално. Не знам защо сега, когато е пълно с "голи цици" по улиците, билбордовете, телевизията, вестниците и т.н. трябва да е срамно да нахраниш бебето си пред очите на други  newsm78 .

# 27
  • Мнения: 567
И аз си кърмя спокойно навън. Но винаги си нося одеалце, че мойта бебка много се разсейва Mr. Green Само първия път леко се притесних, но бебка искаше и няма как и се га съм съвсем спокойна Peace

# 28
  • Мнения: 6 713
Кърмех си навънка съвсем спокойно. Само гледах да си нося 1 кърпа (не някаква голяма, съвсем малка кърпа за лице все едно или някаква пелена), за да си подложа на дрехите ,че бебка винаги доста звучно и мокро се оригваше след кърмене, резервни подплънки за гърди (много течове имах аз Embarassed).
Вода винаги си нося в шишенце, не съм имала проблем. Но пък ти можеш да сложиш в чантата една лъжичка за всеки случай нали? Аз давах и капки за колики навънка и за целта си носех стерилизирани лъжички, сложени в празно шишенце. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 660
След първият път, когато Рая плака и се успокои само като суче вече не ми е неудобно. След като видиш бебока как се дере и плаче неутешимо не ти пука кой ще те види, иска ти се само да се успокои. Peace При нас таткото повече се притеснява от мен от кърменето навън. За целта купихме кенгуру на Чиполино /носи се странично/ и в него кърмя без проблем и нищо не се забелязва, дори и в копания да сме.

# 30
  • София
  • Мнения: 5 285
При нас таткото повече се притеснява от мен от кърменето навън.


И при нас е така.... още не се е случвало в неговата компания (или е на работа, а като не е, гледаме да излизаме на дълги разходки без него, за да му дадем време да си допише пустата дипломна работа), интересно ми е как ще го приеме като го види... Така или иначе знае, че се случва често Калин да суче на какви ли не места, но не го е виждал на живо...

# 31
  • София
  • Мнения: 2 508
Вадя цицата директно! Mr. Green Не нося сутиен. Главата на бебето закрива цялата гърда в интерес на истината и никой не разбира, че кърмя. Другата гърда е покрита с блузата.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 508
В този ред на мисли, малко смешки:

   

# 33
  • Мнения: 567
И ние като излезнем с таткото и той се притеснява и все гледа да остави колата по наблизо та да кърмя в нея  Grinning

# 34
  • Мнения: 1 192
Ми притесняват се татковците,да не би някой голям Wink бебок да отмъкне бозките на детето  Joy

# 35
  • Мнения: 325
Ми притесняват се татковците,да не би някой голям Wink бебок да отмъкне бозките на детето  Joy
  hahahaJoy Joy Joy Joy Joy
Иначе по темата-и мен много ме е срам,ама като видя зор-търся си по-закътано местенце и я храня-покривам с пелена и така. Вода не пие засега. Срам не срам,не може да гладува детето. Peace

# 36
  • Мнения: 660
При нас таткото повече се притеснява от мен от кърменето навън.


И при нас е така.... още не се е случвало в неговата компания (или е на работа, а като не е, гледаме да излизаме на дълги разходки без него, за да му дадем време да си допише пустата дипломна работа), интересно ми е как ще го приеме като го види... Така или иначе знае, че се случва често Калин да суче на какви ли не места, но не го е виждал на живо...

Дано не се цупорти като нашият тати 2 дни... много му беше криво, без да се е видяло нищо, защото се бях покрила с пелена. И сега ми прави забележки като сме в колата да се приквивам докато се кърмим. ooooh!

Пумукъл -  Mr. Green Laughing Joy

# 37
  • Мнения: 11 088
Много добри тениски, особено последната Grinning

Трябва Шаманич да ги използва за нейните дизайни... адаптирани на български, разбира се  Sunglasses

# 38
  • Мнения: 277
Кърмя си и аз навън. Първия път малко се чудех как ама като се разрева спрях да се чудя. сега вече почна да ми става нещо нормално. Неми се търчи в това хубаво време да се прибирам през 2 часа и да не мога да мръдна никъде по далеч от квартала.
Все пак хора всякакви. Излизах скоро с една приятелка която и беше неудобно и гледаше да не я виждат че му прави АМ навън и го храни пък било то и от шише Shocked Аз през това време докато тя се чудеше как си го накърмих на пейката до нея Laughing

# 39
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
В този ред на мисли, малко смешки:....

Ей, жестоки са тениските. Ама и подписа ти си го бива.
Трябваше обаче отдолу да сложиш по едно преводче, че скоро една съфорумка ме нахока дето съм ползвала английски текст, щото форума бил за българските майки (не живея в БГ). newsm78
Сори за спама.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе яяяя.... Joy Wink

# 41
  • Мнения: 86
купи си пове4е блузки с коп4енца.

# 42
  • Мнения: 253
Носи с теб пелена или по-голям шал. Седни на някоя по-закътана пейка в парк или пред някой вход и си накърми детенцето спокойно. Никога, нищо не ме е спирало да направя точно това. Няма смисъл да носиш кърма в шише при положение, че се кърмите от гърдата. Времето се стопля, скоро ще стане и горещо.

Кърменето е естествен процес и няма защо да се срамуваш да кърмиш на публично място.

Абсолютно вярно. Peace

И аз съм на този принцип. Не съм се притеснявала да кърмя където ми падне, правила съм го и в заведение, даже не си избирам закътани пейки гледам за сега да е по-слънчева, че да не ни е студено. Иначе и зимата съм кърмила навън стига да не вали например  Laughing В горещините не знам как ще си съхраняваш кърмата в шише, най-много да се развали, а иначе не е задължително бебето да се отбие ако суче от биберон, но всяко дете си е различно.

А вода докато не захраних не съм давала. Сега обаче често изпива по 100-200мл на ден, но понякога изобщо не пие вода.

# 43
  • Мнения: 579
Моето отдавна не беше сукало навън,но като пътувахме в автобуса поиска

# 44
  • Къде ли не
  • Мнения: 686
Моето не беше сукало поне от 6 месеца на вън, но вчера падна лошо и само си поиска. Дадох му разбира се. Изобщо не ми пука кой как ме гледа! Пък и ние сме доста дискретни, без да използвам каквото и да е за прикриване.
Момичета, мисля, че няма нищо по - хубаво за детето от това да си го кърмиш  когато то поиска, така че давайте смело и да не ви пука!
just_an_ODDalisque  ЧЕстита ти бременност!  Hug Да е лека и безпроблемна! Помня от някоя друга тема, че много искаше бебче и ето, че ще си го имаш. Може да пишеш в темата за бременни кърмачки, че сме само две сега.  Sad

# 45
  • Мнения: 579
а къде е тази тема,че нещо не я намирам?Много ще ми е интересно да се запзная с други бременни кърмачки.

# 46

Общи условия

Активация на акаунт