как да го науча да ми казва?

  • 3 562
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 161
И аз искам да използвам темата и да попитам,ако през деня сваля памперса окончателно и я слагам през определено време на гърнето,как да процедирам по време на следобедния сън и през нощта.Ако слагам памперс по време на сън и
навън ,дали няма да объркам допълнително детето.При нас също е трудно защото не иска да ми казва,а и не иска да сяда на гърнето.

# 31
  • Мнения: 411
Племенницата съЩо като твоето не казваШе и не искаШе да сяда на гърнето.
нау4и се у нас,4е капака на гърнето в едната баня е с делфини и от мерак да ходи да ги разглежда вдигна сестра ми от масата над 20 пъти да и сваля памперса и тя ниЩо да не прави докато малко преди да си тръгнат се изака.е това беШе най големия подарък.празнувахме рожден ден на сина ми

# 32
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Ще го научиш , когато само реши , че ще казва. Naughty Когато свалих ме памперс и на двете ги слагах през час на гърне и така постепено се научиха .
И аз искам да използвам темата и да попитам,ако през деня сваля памперса окончателно и я слагам през определено време на гърнето,как да процедирам по време на следобедния сън и през нощта.Ако слагам памперс по време на сън и
навън ,дали няма да объркам допълнително детето.При нас също е трудно защото не иска да ми казва,а и не иска да сяда на гърнето.
Когато свалих памперса по време на сън им слагах , но когато започнаха да се събуждат и да не са го напикали спрях да го слагам въобще.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 174
И аз искам да използвам темата и да попитам,ако през деня сваля памперса окончателно и я слагам през определено време на гърнето,как да процедирам по време на следобедния сън и през нощта.Ако слагам памперс по време на сън и
навън ,дали няма да объркам допълнително детето.При нас също е трудно защото не иска да ми казва,а и не иска да сяда на гърнето.
навън - без памперс.
за следобеният - като спре да се напишква будна, изпишкваш преди сън, слагаш една пелена под нея и отгоре детето...така ако се напишка няма да мокри матрака...и лека по лека ще се понаучи.
за нощният - аз лично ще махна памперса като спре да пишка нощем...т.е. поне 1 седмица сутрин да е със сух памперс, което обаче едва ли ще ескоро при нас.

Не, не се объркват децата.
Синът ми за 1 седчица спря да се напишква. Почнахме ученето на 2,5 години.
Следобяд все още понякога се случва докато спи, особено ако е пил повече преди да легне...но 1 път на седмица-две.....
С акото при нас беше по-трудно, отказваше да го прави извън памперса....до преди 2 седмици, когато реши, че момчетата акат на гърне, а бебетата на памперс....
Все още слагам нощен.
И сложих също като трябваше сега да пътуваме до търново...че за нас да е по-лек и спокоен пътя.....

Та, така....изобщо не се бърка детето.....

# 34
  • София
  • Мнения: 3 099
всеки ден го разпитвай как е минал денят му-моите така се научиха да казват всичко

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ехооооооооу, четете, мадам, за акита става дума!

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 5 711
Ужас беше при нас. Махнахме памперка като стана почти на 3. Той на инат не казваше. Та го подкупих.

# 36
  • Мнения: 651
Изумявате ме с тия памперси до 2, че и до 3г.... Аз до 1 г. 1,5г. махнах памперсите и на двете деца.
Е! Имах проблем после с памперс при пътуване, защото детето отказа "да се напикае"  Confused  Joy
Ето повече за ЕБХ   bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 2 296
постоянство му е майката.Прекалено са разсеяни за да им се има доверие.Моят син си казва,но аз не чакам-свалям гащите и ако има-пикае,ако няма-изчаквам.
Съгласна съм,Калоян спи без памперс от 10-месечен,свалих нощния преди около 2 месеца,като дълго време преди това
оставаше сух до сутринта,преди 2-3седмици,след като се позатопли и времето и памперс-гащите за навън махнах съвсем.
Успешно,без "аварии",засега.  Laughing

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 5 711
Изумявате ме с тия памперси до 2, че и до 3г.... Аз до 1 г. 1,5г. махнах памперсите и на двете деца.
Е! Имах проблем после с памперс при пътуване, защото детето отказа "да се напикае"  Confused  Joy
Ето повече за ЕБХ   bouquet
Зависи от детето. Нека да не му пука, че е мокър и да те гледа в очите и да пикае дето му падне само не в тоалетната......Няма година и половина, няма две. Той знае, че му се пишка, но отказва да го направи в гърнето. Няма начин да го накараш.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 174
Изумявате ме с тия памперси до 2, че и до 3г.... Аз до 1 г. 1,5г. махнах памперсите и на двете деца.
Е! Имах проблем после с памперс при пътуване, защото детето отказа "да се напикае"  Confused  Joy
Ето повече за ЕБХ   bouquet

мен пък ме изумява, че някой може да се изумява, че друг е приел друг подход за детето си.....
Извинявай, но не всеки би  искал дори да опита ЕБХ.....мен пък ме изумява този вид дресиране на детето.....но какво от това.....

# 40
  • Мнения: 651
Ама то иска да каже нещо детенцето с това...
Гледа каква ще е реакцията...

Едно е да се напикава неволно или улисано в играта да не му се ходи до мама.
Ама да те гледа в очите  Thinking  Да не би пък прекалено голямо значение да отдавате на това...

Е стига де, Angel_Dust, какво като се изумявам..
Когато родителите са взели решение да не дресират (права си, така си е) и използват  различен подход..ОК! детето си е тяхно и чест им прави като имат принципи да си ги спазват  Peace
Моля те само правилно да ме разбереш защо се учудвам така. Аз работя с деца, от които очаквам на 3 г. да редят малки пъзели; да разпознават цветове; да правят фигурки от пластелин; да се хранят сами с лъжица и др. т.е. контролирането и изпълнението на елементарните физиологични нужди на определените места е етап от развитето предхождащ пъзелите и др. изброени.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 174
ами това , че детето спи на 3 с памперс не му пречи да прави всичко останало Wink и да разпознава цветове и пъзели да реди и още мн други неща Wink
просто нощем не може да си контролира мехура.....
и да ти кажа предпочитам детето ми да спи с памперс, отколкото да спи мокро....защото например той като се намишка не се буди изобщо.....
а чисто физиологично - да  ако следват естественият си ритъм на развитие преди 2 годинки децата  не могат да си контролират  пиш и акането.....което не значи че са бавно развиващи се....нищо , че с много амбиции и тренировки могат да бъдат приучени(което да за мен е дресирани) да го правят по-рано Wink

Вместо да се изумяваш, просто бъди толерантна към другите деца и майки....защото това което за теб е ненормално, за тях е нормално и естествено, както и обратното Wink



# 42
  • Мнения: 537
Ами не съм я учила да ми казва. И аз се бях отчаяла по едно време, че ще махнем памперса, защото се бях нахъсала да го махам миналото лято, ама то детето не било готово. Сега от около месец си казва сама и тича със смъкнати гащи на гърнето.  Mr. Green И понеже сме във фаза: "Искам всичко сама да правя".. съм я оставила, когато е без памперс сама да се оправя. Когато съм на работа обаче баща й не иска да я оставя без.  Sad Дано не се омота детето много, предстои ни и ясла скоро надеждата ми е, че там вече със сигурност ще го махне. Имай търпение, не си мъчи детето, ще започне да казва, ще види, че другите деца го правят или нещо друго ще го подтикне, но няма да остане така.  Peace

# 43
  • Мнения: 537

 Аз работя с деца, от които очаквам на 3 г. да редят малки пъзели; да разпознават цветове; да правят фигурки от пластелин; да се хранят сами с лъжица и др. т.е. контролирането и изпълнението на елементарните физиологични нужди на определените места е етап от развитето предхождащ пъзелите и др. изброени.


Без да се обиждаш, ама мисля, че нещата, които си изброила не са валидни за всички деца. Моето като ги прави всички тези неща /разбира се не перфектно още/, а е с памперс, значи ли, че развитието му е забавено?  newsm78 Дразня се, когато някой учител постави всички деца в един калъп.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 5 711
Зависи от детето. Няма според мен трябва. Има иска. За мен е напълно нормално да се изчака само да пожелае. Посто пример и това е. Вижда как правят възрастните и с времето и то ще пожелае. За мен слагането на всеки час примерно не е начин да се научи.

Общи условия

Активация на акаунт