как да го науча да ми казва?

  • 3 547
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Имам момченце на 2 1/2 години и от доста време знае какво се прави в тоалетната и как се прави и имаме навика да ходи сутрин и вечер преди лягане. Знам, че много е писано по въпроса, но вие как научихте децата си да ви казват когато им се пишка или ака? Аз му казвам да ми каже, той ми отговаря 'няма', казвам му че памперсите са за бебета, той днес сутринта ми заяави че иска да му сложа бебешки памперс по повод на похвалата че въобще не пишкал през ноща. На всичкото отгоре аз съм на работа през деня и нямам лукса да го дебна през деня. А ако го сложа на тоалетната ще пишка и даже по някога и изака, но САМ ДА МИ КАЖЕ - НЕ. И го подсещам, и го подпитвам, и не иска и не иска Confused

# 1
  • Мнения: 9 973
постоянство му е майката.Прекалено са разсеяни за да им се има доверие.Моят син си казва,но аз не чакам-свалям гащите и ако има-пикае,ако няма-изчаквам.

# 2
  • Мнения: 2 478
Ех, ако знаех отговорът на този въпрос... Laughing И мен ме вълнува защо не ми казва или показва, че му се пишка и ака, въпреки че постоянно обяснявам .

# 3
  • Мнения: 39
преди поне казваше постфактум и аз казвах браво. сега и това не прави...вчера ми каза само веднъж след като се нака...ТЕМЕРУТчЕ ей  Twisted Evil Twisted Evil Grinning Grinning

# 4
  • Мнения: 9 973
следете за знаци.Синчето се хваща за пишката или казва `аки`,а като му се ака казва`питкам`.Друг знак е като ходи на пръсти-100% надрискан. Joy
Някои деца като им се пишка започват да ходят странно
Явно трябва да ги следим все още Confused

# 5
  • Мнения: 1 547
Не разбрах дали детето ти е още с памперс, но ако е така, няма защо да му се ядосваш. Не може да искаш от него да контролира нуждите си, да ти ги съобщава и впоследствие да ходи сам до тоалетна, и в същото време да му слагаш памперс. Трябвало е преди година и половина да пристъпиш към действие, но както и да е. Към днешна дата моят съвет е да изхвърлиш всички памперси, да спреш да му фиксираш вниманието върху физиологичните нужди, да обясниш кротко и спокойно какво, къде и как се прави, и да го оставиш на мира. Може би ще се наложи да преглътнеш изпоцапани дрехи и килими или пък да го оставиш цял ден наакан, ако ти се инати, но не виждам друг начин при толкова голямо дете. Сигурно има, но с моите очи не се вижда.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
С две пораснали деца ,свалили късно памперса , ще те посъветвам - изчакай  Peace. Ще му дойде времето на детето , до 2.5 - 3 г. възраст е напълно нормално. Хубаво е ,че понякога казва , и че ползва тоалетна. Моят малкия започна да си казва на вашата възраст. После се наложи да влезем в болница , и пак започна да пика в памперс. Само за "голяма" си казваше. Идва лято , и памперса ще започне да му пречи. Сам ще си го сваля  Wink.

# 7
  • Мнения: 337
Трябва време. Оказа се, че за нас е нужно малко повече/ моето момиченце е на почти три/. От няколко дена почна да казва и всички сме много доволни, защото се бяхме отчаяли вече. В нашия случай решаващ е стимулът. Тя по принцип е такава-докато не реши нещо сама, никой не е в състояние да я накара. И колкото и да не ми харесва, пробвах с всякакви подкупи-филмчета, бонбони и награди. Но само успявах да я накарам да седне, но не и да свърши нещо. И сега- чудо...Разковничето беше една нова рокля. Иска вкъщи да ходи с нея и понеже й казах, че ще я изцапа като ака, веднага пожела да ака на гърнето. От тогава, вече 4-5 дена няма грешка. С памперс е навън, но виждам, че е готова, само да се стопли още малко времето. Успех на всички, търпение и изобретателност! Вие си познавате децата, общовалидни рецепти няма.

# 8
  • Мнения: 521
Може би наистина е добре да изчакаш да му дойде момента. Когато това стане - ще изхвърлите памперса за ден. Ние още носим, но проблема ни беше гърнето - почти година стои в къщи -гледа го, играе си с него, понякога сяда облечена на него, но стане ли дума да я събуя и да седне -става страшно.Наскоро видя нейна приятелка да пишка на вън и започна да казва Пиш, сложих я един ден в тоалетната-почаках и готово, после обувам за награда гащи и питам често, ако види или чуе за тоалетна - увисва на бравата докото не я пусна.
Kichka , когато си си в къщи пробвай.Ще переш повече, но все пак..

# 9
  • Мнения: 2 149
И ние сме в момента в период на премахване на памперса,изцяло съм го махнала,ходим с гащички.Не казва обаче,все аз я подканям да сяда на гърнето,надявам се скоро да започне.Следя за знаци,истината е,че се иска постоянство и търпение,на всеки половин един час я слагам на гърнето,има и инциденти естествено Laughing,но днес е по-добре от вчера Wink След всяко сядане на гърнето я хваля,пляскам,казвам й браво,и тя се гордее LaughingУспех ти желая,ще се научат,къде ще ходят Hug

# 10
  • Мнения: 919
...................ще те посъветвам - изчакай  Peace. Ще му дойде времето на детето , до 2.5 - 3 г. възраст е напълно нормално.
Същото бих казала и аз. PeaceИначе е вярно,иска се много търпение и постоянство.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 PeaceТърпение и постоянство. Аз когато махнах памперса на дъщеря ми на всеки 30 минути я слагах на гърне. Научи се бързо, но при някой деца не се получава.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
В началото ходиш по петите му, докато схванеш логиката  Laughing Постепенно започваш да разпознаваш знаците. И междувременно детето започва да си казва.

# 13
  • Мнения: 9 973
В началото ходиш по петите му, докато схванеш логиката  Laughing Постепенно започваш да разпознаваш знаците. И междувременно детето започва да си казва.
съгласна съм.
Синът ми от днес като му се пишка кляка

# 14
  • BG
  • Мнения: 1 900
На каката като й го махнах памперса я слагах през час да пишка,докато свикне.Бързо свикна,макар,ч е е имало някоя друга издънка.Важното е да е постоянно натякване.

# 15
  • Мнения: 39
А има ли смисъл да сложа памперс гащи и да махна памперса и да обясня че големите момчета пишкат в тоалетната? И да натяквам непрекъснато, когато съм си в къщи? Или директно да сваля памперса?

# 16
  • Мнения: 2 149
Kichka махаш изцяло памперса Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 430
Аз от няколко седмици просто обяснявам на детето кое как трябва да се върши, но не с цел да махна памперса в близките месеци, а просто като подготовка. В резултат, тази вечер докато се къпех, синът ми тропаше на вратата и викаше "мамо мамо, има, там, има там" - По принцип като го питам има ли ако казва "има", като питам къде е, казва "там" и посочва дупето. Отворих вратата и помирисах - нямаше нищо в памперса, но 30мин по-късно, когато го слагах да спи видях, че е свършил работата. Сега съм в чуденка кога точно е свършил - преди да ми каже или след това. А иначе детето дърпаше гърнето..ама аз не му го дадох, щото той освен това си играе с него  Thinking

Та сега пак ще обяснявам търпеливо и ще изчакам за следващото "има там" да видим каква ще я свършим  Peace

# 18
  • Мнения: 3 205
Иво беше на 2 години и 2 месеца, когато използвах едно негово боледуване (ходеше на детска градина тогава), за да опитам да го науча. Свалих му памперса една сутрин, обясних му какво да ми каже ако му се допишка или му се доака. Отне му 2 седмици да се научи. Първите няколко дни ми казваше постфактум. След това почна да се буди нощем и да ми казва. След това почна и денем да ми казва, пуска 2-3 капки и се сеща да съобщи. На края почна да се усеща още като му се допишка. Акането му беше най-лесно да го предвиди, не се е нааквал нито веднъж.
Държа да отбележа, че преди това съм го изпишквала прав в банята вечер или преди излизане, но никога не съм настоявала той да ми каже, нито съм го следила, нито съм му се сърдила или карала, ако се е напишвал. В процеса на обучение спокойствието на майката е много важно - все пак става въпрос за естествен процес, не е необходимо да фиксираме вниманието върху него като нещо, което е изнервящо и плашещо, това води до проблеми по нататък. Ако не стане този месец, слагате пак памперса и опитвате след 2-3 седмици. Важно е да се улови момента, когато детето е готово, но ако този момент не е дошъл, просто трябва да се почака малко.

# 19
  • Мнения: 1 322
Когато детето е готово само ще започне да си казва.

# 20
  • Мнения: 1 677
Аз научих доста бързо и двамата, но известно време си трябва търпение и постоянство.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз пък изобщо още не съм срещнала такова събитие като пускане на... каквото и да е на седалката, само в памперса... Sad
Не че не знае за какво е - много добре знае, че "гойемите - седалките", не е и да не иска да сяда - даже сам решава, че иска да "дака", но не и да се осмели да го пусне там... Sad

# 22
  • Мнения: 919
Kichka махаш изцяло памперса Wink
И аз мисля така.Махаш го от раз.Иначе детето се обърква. Wink

# 23
  • Мнения: 2 677
И моят син не казва.
Пък и като го питам, пак не казва.
Затова го слагам на гърнето през определен интервал и си върши работата.

# 24
  • Мнения: 388
Не разбрах дали детето ти е още с памперс, но ако е така, няма защо да му се ядосваш. Не може да искаш от него да контролира нуждите си, да ти ги съобщава и впоследствие да ходи сам до тоалетна, и в същото време да му слагаш памперс. Трябвало е преди година и половина да пристъпиш към действие, но както и да е. Към днешна дата моят съвет е да изхвърлиш всички памперси, да спреш да му фиксираш вниманието върху физиологичните нужди, да обясниш кротко и спокойно какво, къде и как се прави, и да го оставиш на мира. Може би ще се наложи да преглътнеш изпоцапани дрехи и килими или пък да го оставиш цял ден наакан, ако ти се инати, но не виждам друг начин при толкова голямо дете. Сигурно има, но с моите очи не се вижда.
Peace

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Махаш го от раз.Иначе детето се обърква. Wink
Да памперса трябва да се махне и повече да не се слага.

# 26
  • Мнения: 3 695
Махаш го от раз.Иначе детето се обърква. Wink
Да памперса трябва да се махне и повече да не се слага.
Да бе да, особено ако на детето не пука и дриска и пишка навсякъде. Зависи от детето и не мисля, че може да има едностранен съвет.  Peace

# 27
  • вкъщи
  • Мнения: 704
всеки ден го разпитвай как е минал денят му-моите така се научиха да казват всичко

# 28
  • София
  • Мнения: 44 106
явно детето не е готово още....просто го изчакай търпеливо...
но така или иначе трябва целодневно дебнене известно време само сутрин и вечер....няма да стане скоро....
така или иначе начинът е да слагаш памперс само за сън...иначе нон стоп без....ако не се получава връщаш и след месец-два пак пробваш...

# 29
  • Мнения: 411
баткото съм го гледала без памперси,все оЩе ги нямаШе в бг,оЩе като се роди му купих гърне "коте" и нямах търпение да запо4не да сяда.на 7 мес. го слагах на гърнето като го държех за ръ4и4ки и му пеех.преди лягане и след ставане,преди ядене и след ядене,а за акото си го познавах от съвсем мъни4ък и като го хванех на момента събувах гаЩи4ките да не ги цапа,на 2 мес. се изака за първи път на салфетка.на 8 мес. ве4е казваШе МАУ като му се пиШка или ака,но държех гърнето за да го вижда и да се подсеЩа.на  1,6год. же4е дори не се напиШкваШе,слу4вало се е като се заиграе и като пусне някоя капка тогава да се сети ,но беШе рядкост.
бях доволна от резултата и затова малката съЩо на 7 мес, седеШе на гърнето,докато се нау4и да казва ЪЪЪ  и за двете неЩа.след един месец ползвахме памперс само ноЩем и за разходка.

тук гледах 2 де4ица и  с тях процедирах по съЩия на4ин и се нау4иха много бързо.родителите бяха много доволни.
колкото по рано запо4нете толкова по бързо се нау4ават,перете малко пове4е,но за кратко а пък си спестявате и средства,4е памперсите са безбожно скъпи.

# 30
  • Мнения: 161
И аз искам да използвам темата и да попитам,ако през деня сваля памперса окончателно и я слагам през определено време на гърнето,как да процедирам по време на следобедния сън и през нощта.Ако слагам памперс по време на сън и
навън ,дали няма да объркам допълнително детето.При нас също е трудно защото не иска да ми казва,а и не иска да сяда на гърнето.

# 31
  • Мнения: 411
Племенницата съЩо като твоето не казваШе и не искаШе да сяда на гърнето.
нау4и се у нас,4е капака на гърнето в едната баня е с делфини и от мерак да ходи да ги разглежда вдигна сестра ми от масата над 20 пъти да и сваля памперса и тя ниЩо да не прави докато малко преди да си тръгнат се изака.е това беШе най големия подарък.празнувахме рожден ден на сина ми

# 32
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Ще го научиш , когато само реши , че ще казва. Naughty Когато свалих ме памперс и на двете ги слагах през час на гърне и така постепено се научиха .
И аз искам да използвам темата и да попитам,ако през деня сваля памперса окончателно и я слагам през определено време на гърнето,как да процедирам по време на следобедния сън и през нощта.Ако слагам памперс по време на сън и
навън ,дали няма да объркам допълнително детето.При нас също е трудно защото не иска да ми казва,а и не иска да сяда на гърнето.
Когато свалих памперса по време на сън им слагах , но когато започнаха да се събуждат и да не са го напикали спрях да го слагам въобще.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 106
И аз искам да използвам темата и да попитам,ако през деня сваля памперса окончателно и я слагам през определено време на гърнето,как да процедирам по време на следобедния сън и през нощта.Ако слагам памперс по време на сън и
навън ,дали няма да объркам допълнително детето.При нас също е трудно защото не иска да ми казва,а и не иска да сяда на гърнето.
навън - без памперс.
за следобеният - като спре да се напишква будна, изпишкваш преди сън, слагаш една пелена под нея и отгоре детето...така ако се напишка няма да мокри матрака...и лека по лека ще се понаучи.
за нощният - аз лично ще махна памперса като спре да пишка нощем...т.е. поне 1 седмица сутрин да е със сух памперс, което обаче едва ли ще ескоро при нас.

Не, не се объркват децата.
Синът ми за 1 седчица спря да се напишква. Почнахме ученето на 2,5 години.
Следобяд все още понякога се случва докато спи, особено ако е пил повече преди да легне...но 1 път на седмица-две.....
С акото при нас беше по-трудно, отказваше да го прави извън памперса....до преди 2 седмици, когато реши, че момчетата акат на гърне, а бебетата на памперс....
Все още слагам нощен.
И сложих също като трябваше сега да пътуваме до търново...че за нас да е по-лек и спокоен пътя.....

Та, така....изобщо не се бърка детето.....

# 34
  • София
  • Мнения: 3 099
всеки ден го разпитвай как е минал денят му-моите така се научиха да казват всичко

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ехооооооооу, четете, мадам, за акита става дума!

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Ужас беше при нас. Махнахме памперка като стана почти на 3. Той на инат не казваше. Та го подкупих.

# 36
  • Мнения: 651
Изумявате ме с тия памперси до 2, че и до 3г.... Аз до 1 г. 1,5г. махнах памперсите и на двете деца.
Е! Имах проблем после с памперс при пътуване, защото детето отказа "да се напикае"  Confused  Joy
Ето повече за ЕБХ   bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 2 296
постоянство му е майката.Прекалено са разсеяни за да им се има доверие.Моят син си казва,но аз не чакам-свалям гащите и ако има-пикае,ако няма-изчаквам.
Съгласна съм,Калоян спи без памперс от 10-месечен,свалих нощния преди около 2 месеца,като дълго време преди това
оставаше сух до сутринта,преди 2-3седмици,след като се позатопли и времето и памперс-гащите за навън махнах съвсем.
Успешно,без "аварии",засега.  Laughing

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Изумявате ме с тия памперси до 2, че и до 3г.... Аз до 1 г. 1,5г. махнах памперсите и на двете деца.
Е! Имах проблем после с памперс при пътуване, защото детето отказа "да се напикае"  Confused  Joy
Ето повече за ЕБХ   bouquet
Зависи от детето. Нека да не му пука, че е мокър и да те гледа в очите и да пикае дето му падне само не в тоалетната......Няма година и половина, няма две. Той знае, че му се пишка, но отказва да го направи в гърнето. Няма начин да го накараш.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 106
Изумявате ме с тия памперси до 2, че и до 3г.... Аз до 1 г. 1,5г. махнах памперсите и на двете деца.
Е! Имах проблем после с памперс при пътуване, защото детето отказа "да се напикае"  Confused  Joy
Ето повече за ЕБХ   bouquet

мен пък ме изумява, че някой може да се изумява, че друг е приел друг подход за детето си.....
Извинявай, но не всеки би  искал дори да опита ЕБХ.....мен пък ме изумява този вид дресиране на детето.....но какво от това.....

# 40
  • Мнения: 651
Ама то иска да каже нещо детенцето с това...
Гледа каква ще е реакцията...

Едно е да се напикава неволно или улисано в играта да не му се ходи до мама.
Ама да те гледа в очите  Thinking  Да не би пък прекалено голямо значение да отдавате на това...

Е стига де, Angel_Dust, какво като се изумявам..
Когато родителите са взели решение да не дресират (права си, така си е) и използват  различен подход..ОК! детето си е тяхно и чест им прави като имат принципи да си ги спазват  Peace
Моля те само правилно да ме разбереш защо се учудвам така. Аз работя с деца, от които очаквам на 3 г. да редят малки пъзели; да разпознават цветове; да правят фигурки от пластелин; да се хранят сами с лъжица и др. т.е. контролирането и изпълнението на елементарните физиологични нужди на определените места е етап от развитето предхождащ пъзелите и др. изброени.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 106
ами това , че детето спи на 3 с памперс не му пречи да прави всичко останало Wink и да разпознава цветове и пъзели да реди и още мн други неща Wink
просто нощем не може да си контролира мехура.....
и да ти кажа предпочитам детето ми да спи с памперс, отколкото да спи мокро....защото например той като се намишка не се буди изобщо.....
а чисто физиологично - да  ако следват естественият си ритъм на развитие преди 2 годинки децата  не могат да си контролират  пиш и акането.....което не значи че са бавно развиващи се....нищо , че с много амбиции и тренировки могат да бъдат приучени(което да за мен е дресирани) да го правят по-рано Wink

Вместо да се изумяваш, просто бъди толерантна към другите деца и майки....защото това което за теб е ненормално, за тях е нормално и естествено, както и обратното Wink



# 42
  • Мнения: 537
Ами не съм я учила да ми казва. И аз се бях отчаяла по едно време, че ще махнем памперса, защото се бях нахъсала да го махам миналото лято, ама то детето не било готово. Сега от около месец си казва сама и тича със смъкнати гащи на гърнето.  Mr. Green И понеже сме във фаза: "Искам всичко сама да правя".. съм я оставила, когато е без памперс сама да се оправя. Когато съм на работа обаче баща й не иска да я оставя без.  Sad Дано не се омота детето много, предстои ни и ясла скоро надеждата ми е, че там вече със сигурност ще го махне. Имай търпение, не си мъчи детето, ще започне да казва, ще види, че другите деца го правят или нещо друго ще го подтикне, но няма да остане така.  Peace

# 43
  • Мнения: 537

 Аз работя с деца, от които очаквам на 3 г. да редят малки пъзели; да разпознават цветове; да правят фигурки от пластелин; да се хранят сами с лъжица и др. т.е. контролирането и изпълнението на елементарните физиологични нужди на определените места е етап от развитето предхождащ пъзелите и др. изброени.


Без да се обиждаш, ама мисля, че нещата, които си изброила не са валидни за всички деца. Моето като ги прави всички тези неща /разбира се не перфектно още/, а е с памперс, значи ли, че развитието му е забавено?  newsm78 Дразня се, когато някой учител постави всички деца в един калъп.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Зависи от детето. Няма според мен трябва. Има иска. За мен е напълно нормално да се изчака само да пожелае. Посто пример и това е. Вижда как правят възрастните и с времето и то ще пожелае. За мен слагането на всеки час примерно не е начин да се научи.

# 45
  • Мнения: 2 622
В началото ходиш по петите му, докато схванеш логиката  Laughing Постепенно започваш да разпознаваш знаците. И междувременно детето започва да си казва.
Да,точно така става PeaceГолямата не ми казваше дълго време,непрекъснато я дебнех и питах "има ли пиш?"Беше изнервящо и за двете ни,сега си давам сметка,че съм й махнала памперса преди да е готова-1г.и 10м.Затова с малката подходих по друг начин-изчаках да й дойде времето.Махнахме пармперса миналото лято,на 2г.и 3м. и само за една седмица свикна да казва и да се контролира.Е,имаше инциденти,но като цяло се научи по-бързо от сестра си.
Зависи от детето,ако махането на памперса е драматичен  и усилията на майката не дават резултат,по-добре да се изчака още един месец.

# 46
  • Мнения: 525
Добре де, ще пиша и аз в подобна тема.Simple Smile

Изглежда имам някакъв проблем.
Детенцето ни, на 1 година и 10 месеца, от 3 дни е без памперс. През деня. И вкъщи, и навън.
Гърне ползва отдавна.
Не използвам силови методи. Когато видя локва се забавляваме и т.н..Повтарям обаче едно и също по цял ден.

За 2 дни се научи да стиска, когато е навън. Явно не й хареса да й се стича по краката. Нещо, което у нас все още не й прави особено впечатление.
Та, проблемът е там, че навън не дава да я събувам, да я държа клекнала за крачетата, никак. Колкото и да се крием. Каквито и смешки да й говоря, да я увещавам по разни начини.
Едва успях след 3 часа разходка да я накарам да седне на гърнето, което беше в колата разбира се.

Притеснява ме да не възникне проблем от това стискане.

Какво ще посъветвате ?
Дали да не се откажа за 1,2 седмици, макар че не ми се иска ?
Благодаря предварително.

# 47
  • Мнения: 7 821

Моя големия така и не е пишкал по градинките. Не искаше и това е. Наложи се за около година да планирам излизането на вън или да е близо до дома ни или да има тоалетна наблизо.
Аз не върнах памперса и не мисля, че проблема е бил в него. Явно детето смята, че пишкането е интимен момент и е право  Wink.
Не виждам с какво ще се промени положението след седмица или месец  Simple Smile.

# 48
  • Мнения: 525

...
Аз не върнах памперса и не мисля, че проблема е бил в него. Явно детето смята, че пишкането е интимен момент и е право  Wink.
Не виждам с какво ще се промени положението след седмица или месец  Simple Smile.

Taкива мисли има и в моята глава тази сутрин.Simple Smile
Благодаря за споделеното, Ели.

# 49
  • Мнения: 4 967
На голямото махнах памперса на 2 години, имахме инциденти естествено. Започна за голямата нужда сам да казва на 2 и половина, за малката още по-късно. Миналата година опитах да махна памперса на малката - беше на година и половина - пикаше си наволя, течеше й по краката, изобщо не се притесняваше. Иначе на гърне сяда, ако е правилен моментът си върши работата, ако не - по-късно в памперса.  Понякога вечер я оставям да тича по голо дупе известно време. Сама се сеща в един момент и сяда на гърнето да "пике". Скоро ще се опитам окончателно да махна дневния памперс.  Но и аз по никакъв начин не мога да я накарам навън да пишка, докато я "издържам" на ръце.

# 50
  • Мнения: 45
Аз имам същия проблем, моето дете не иска да пишка навън. Случва се да се изтърве, но да я държа и такива работи въобще не дава. А вкъщи си казва за всичко. Много рядко ако не успея толкова бързо се изпуска.

# 51
  • Мнения: 3 092
Когато махнах памперса не съм я слагала често на гърне  и не съм я подканяла често . На мен ми действаше на нервите това постоянно питане :  "Пишка ли ти се , пишка ли ти се" -което чувах от често  от  други майки  ... #Cussing out
Напишка се няколко пъти и спря .
Тъкмо беше направила 2  .

# 52
  • Мнения: 1 085
Всеки път като се изпуснеше в гащите, без да се карам, кротичко обяснявах че това не е редно, че вече е голям и трябва да пишка в тоалетната като мама и тати. Отне 1 месец, докато схване, че връщане към памперса няма. Беше на две и половина.

# 53
  • Мнения: 801
Никога не казва, винаги питам или направо си го водя. Единствено за "ако" казва, за което съм му крайно благодарна.

# 54
  • Мнения: 202
Моят е на 2 и 7м. и от две седмици си казва сам до преди това и дума не обелваше по въпроса даже мога да твърдя ,че се напикваше даже и на инат аз се бях отчаяла защото от септември сме на градина, но просто спрях да му се карам да му натяквам и той започна сам да си казва,но на нас ни е проблем ,че на обяд все още спи с памперс от нето немога да го отуча и в градината незнам как ще сме дано до тогава му светне бушона и спре да се напиква.

# 55
  • Мнения: 1 484
И  моя  още не  казва  чака  аз  да  го  изпикая.Ако  не  стиска.

Общи условия

Активация на акаунт