Има ли седмица от бремеността, в която бебето е в "летаргия"??

  • 4 520
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 475
Някъде бях чела из форума, че след 30-та седмица на бремеността има седмица, в която бебето се намира в летаргия т.е не мърда много и не се усеща! Това вярно ли е или е поредната заблуда??!! newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Дори не съм го чувала това твърдение.А и не ми се е случвало.Сина ми беше доста шавлив и го усещах всеки ден.

# 2
  • Мнения: 793
Мен моята лекарка ме предупреди че бебка ще я усещам все по малко с напредване на бременността,защото ще и утеснява. ooooh!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Разбира се, че мърдат по- малко! Та нали им става все по- тясно.  Simple Smile Нормално е, не се притеснявай! Важното е да го усещаш, па макар и рядко.

# 4
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не се притеснявай, просто му е по-тясно на бебо, както вече са ти написали Simple Smile моят последните няколко седмици беше съвсем мързелив, и както си вървеше големичък, се обаждаше не по-често от веднъж-два пъти на ден.

# 5
  • Мнения: 1 310
Точно така - на бебето му отеснява и се усеща по-рядко.  Peace
Към края на бременността си усещах бебето само, когато хълца. Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 1 262
Това не е само в една седмица, а през последните седмици на бременността, тъй като на бебето му е тясно (както са ти казали другите  Peace)
Иначе така формулираното твърдение никога не съм го чувала  Thinking

# 7
  • Мнения: 2 960
Както са ти казали вече момичетата -в края вече за малкия пухчо мястото в корема на мама става прекалено малко.Движенията са много оскъдни.Това ,че не мърда особено интензивно обаче -незнам  Thinkingдали може да бъде наречено летаргия. newsm78

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Имаше периоди през бременността , в които я усещах по-рядко , но това не бяха през последния месец.Тогава си я усещах често , беше много активна ударите бяха по-силни.Дори в деня , в който тръгнах към болницата да раждам ме ръчкаше  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 10 340
Ритници към края получавах малко, но коремът ми се местеше и стоеше накриво. Госпожицата се наместваше.

# 10
  • Мнения: 275
По-малко мърдат бебенцата накрая, защото им отеснява. Ама за "летаргия" нищо не съм срещнала до сега.

# 11
  • Мнения: 6 274
Чувала съм го, но според мен това е глупост.

# 12
  • Мнения: 9 449
Бебка не спираше да рита даже 5 мин преди секциото ми.

# 13
  • Мнения: 233
Май трябваше да има поне десетина движения на ден, ако е добре, иначе на преглед да си спокойна.

# 14
  • Мнения: 2 658
Не, не и летаргия. За отесняването всички вече са пояснили, да. Бебето пак си мърда, просто движенията вече са раzлични. Но "летаргия" е нещо съвсем друго.

# 15
  • Мнения: 2 197
Не всяко бебе се усеща. Има бебета, които изобщо не шават. Моето беше такова. Моя лекар ми обясни , че има връзка с разположението на плацентата. Изобщо не съм страдала от този факт. За 32 седмици аз не съм усетила един ритник. И понеже сигурно ще се появи пак някое бабешко поверие, че зависи от характера на детето веднага мога да кажа, че това също не е вярно - дъщеря ми е кълбо от енергия и не спира за секунда на едно място.

# 16
  • Мнения: 1 740
По-малко мърдат бебенцата накрая, защото им отеснява.

# 17
  • Мнения: 3 621
Мен лекаря ми беше казал, че трябва да има поне 20 движения на ден, ако са по-малко на лекар за доплер и запис на тоновете

# 18
  • Мнения: 4 292
Няма такава седмица. Когато започне да става по-тясно, бебето вече не е така активно, но все пак се усещат движения.
Ако съвсем престане да мърда - бързо на преглед за тоновете.

# 19
  • Мнения: 2 013
Към края на бременноста се случваше да не усещам бебка в продължение на 2 дни примерно,но не и цяла седмица.
Не знам за летаргичен период през бременноста. newsm78
Като цяло мойто бебе беше от активните.На пук на всяка логика,най-подвижна беше накрая. Laughing

# 20
  • Мнения: 492
Не съм чувала за летаргия ...  Thinking Иначе другите са обяснили за отесняването на края. Желая ти всичко да мине по план и здраво бебче  Hug

# 21
  • Мнения: 2 111
Няма такава седмица. Когато започне да става по-тясно, бебето вече не е така активно, но все пак се усещат движения.
Ако съвсем престане да мърда - бързо на преглед за тоновете.
Много точно написано  Peace
Дъщеря ми ме риташе много,независимо,че й беше вече тясно в 9-ти месец.
А ако не усетя движение няколко часа,лягах в различни пози докато ме ритне.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 007
Моето бебе беше много активно до деня преди да родя (ден преди термин). То не бяха подскоци, шутове и гимнастики, от които целия ми корем правеше мексиканска вълна. Явно не му е било много тясно. В началото на деветия месец имаше период от около седмица на много странно затишие. Аз естествено си изкарах акъла и веднага отидох на преглед. Всичко беше наред, но ми олекна като пак почна да беснее.
За всичко притеснително говорете с вашия лекар.  Peace

# 23
  • Мнения: X
Това са глупости и не разбирам как уважаващ себе си гинеколог ще говори така. По-правилно би било да те кара да сигнализираш при всяка съмнителна липса на движения в края на бременността.
Да, по-тясно е, но бебето се движи, мърда, намества се, рита........не се върти, както в третия месец, но се движи. И двете ми деца бяха много активни до самият край, а аз съм доста дребна и определено място не им стигаше още от седмия месец.

# 24
  • Мнения: 2 090
Ритници към края получавах малко, но коремът ми се местеше и стоеше накриво. Госпожицата се наместваше.
 
И със сина ми беше същата работа smile3521

# 25
Моя сладкиш така ме бомбардираше, Mr. Green
че не сме имали моменти на летаргия.

# 26
  • Мнения: 1 131
Точно това ми бяха казали и на мен във 32 седмица.Резултатът е в подписа ми.

# 27
  • Мнения: 641
Няма такава седмица. Когато започне да става по-тясно, бебето вече не е така активно, но все пак се усещат движения.
Ако съвсем престане да мърда - бързо на преглед за тоновете.
Много точно написано  Peace
Дъщеря ми ме риташе много,независимо,че й беше вече тясно в 9-ти месец.
А ако не усетя движение няколко часа,лягах в различни пози докато ме ритне.
Абсолютно сте прави.
Момент на "летаргия няма".

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Да, вярно е това, че най-вероятно ще мърда по малко, но не заради летаргията, а просто защото вече е станало доста едро, а мястото в тумбака на мама, все повече намалява  Mr. Green .

Виж какво намерих Летаргия в осми месец?!

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Не съм чувала за такъв "термин".
Моят гинеколог ме беше посъветвал, ако за няколко часа не усетя бебето, да изпия чаша студен портокалов сок. Движенията бързо се активирали. Слава богу, не ми се наложи да изпробвам метода.

# 30
  • Мнения: 6 443
Да,имаше нещо такова,но за коя седмица беше  newsm78
Мисля,че някъде 8 месец.
Посъветвай се с лекар или направо отиди на преглед,за да си по-спокойна  Peace

# 31
  • Мнения: 2 447
Да и аз съм чувала че някъде в 8месец се случва това нещо.

# 32
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Няма такова нещо като летаргия. Може да има промени в движенията към 36 седмица защото мястото намалява и главата влиза в малкия таз, но движенията не спират, а се променят-вече не са ритници, а по-скоро завъртане, обръщане. Аз лично правех теста с 20-те движения за два часа и я усещах доста активно до деня, в който родих /но може би е много индивидуално/. При всички положения, в никакъв случай не бих чакала ако цял ден не усетя движение!

# 33
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не съм го чувала това състояние, но казват, че е нормално бебето да не е еднакво активно през целия период на бременността.
Особено, когато стане по-голямо (както е при теб) и мястото му намалее... Laughing
При мен имаше такива периоди в 9-ти месец.

# 34
  • Мнения: 4
Да аз също съм чела, че има летаргия в 8 месец, тогава бебето не е толкова активно, там където го четох пишеше буквално "че све едно заспивало". Това била и причината бебетата родени в 8 месец, да са по-проблемни от тези родени в 7 месец, защото седмачетата имали същата активност и жизненост като в деветия месец  дори четох тук във форума, че 32г.с. е много рискована, аз сега съм 31-ва представете си какво ми.... Sad, затова не трябва да вярваме на всичко което чуем или прочетем, толкова много информация е нож с две остриета. Когато за първи път отидох на преглед при моя лекар, и останови, че съм бременна ми каза да не чета всичко което видя за бременност и раждане, а да го питам директно него ако имам въпроси... сега съжалявам, че не го послушах.

# 35
  • Мнения: 914
Ако беше верен този упорит слух, че в 7мия месец е по-добре да се роди бебето, отколкото в 8мия, защо лекарите като тръгне преждевременно гледат, ако е възможно да задържат процеса? Щяха да го оставят да се роди в 7мия, а не да слагат системи и прочее само и само да изкара още малко, ако е възможно. Не съм лекар, но логиката ми подсказва, че в 32г.с е по-добре, отколкото в 31-ва Simple Smile

# 36
  • Мнения: 718
 До последната седмица усещах петички, ръчички, подритвания и побутвания, не съм забелязала движенията да са намалели в 8-9 ти месец. Но предполагам, че всяко бебе е с различна активност Peace

# 37
  • Мнения: 542
не съм чувала за такова състояние!но когато нашата бебка закъсняваше и стоях в болницата минаха н3-4 дни без да я усещам и много бях уплашена,но накрая всичко беше наред!

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
Летаргични бебета!? Звучи ми като някаква щуротия...

# 39
  • Мнения: 6 443
Летаргични бебета!? Звучи ми като някаква щуротия...
Tочно затова "летаргия"  е в скоби. Peace
Аз си го обяснявам с наедряването на бебето и по-малкото място за движение.

# 40
  • Мнения: 14
Незнам дали изпадат в летаргия, но при мен в някой момент се движеше минимално в продължение на дни и гинеколожката ми ме прати да му прослушат и запишат сърдечните тонове, слава Богу всичко беше наред, поуспало се детето.. Даже го ръчкаха малко да го посъбудят и седях около 2 часа май докато си покаже.

Общи условия

Активация на акаунт