Има ли седмица от бремеността, в която бебето е в "летаргия"??

  • 4 521
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Не всяко бебе се усеща. Има бебета, които изобщо не шават. Моето беше такова. Моя лекар ми обясни , че има връзка с разположението на плацентата. Изобщо не съм страдала от този факт. За 32 седмици аз не съм усетила един ритник. И понеже сигурно ще се появи пак някое бабешко поверие, че зависи от характера на детето веднага мога да кажа, че това също не е вярно - дъщеря ми е кълбо от енергия и не спира за секунда на едно място.

# 16
  • Мнения: 1 740
По-малко мърдат бебенцата накрая, защото им отеснява.

# 17
  • Мнения: 3 621
Мен лекаря ми беше казал, че трябва да има поне 20 движения на ден, ако са по-малко на лекар за доплер и запис на тоновете

# 18
  • Мнения: 4 292
Няма такава седмица. Когато започне да става по-тясно, бебето вече не е така активно, но все пак се усещат движения.
Ако съвсем престане да мърда - бързо на преглед за тоновете.

# 19
  • Мнения: 2 013
Към края на бременноста се случваше да не усещам бебка в продължение на 2 дни примерно,но не и цяла седмица.
Не знам за летаргичен период през бременноста. newsm78
Като цяло мойто бебе беше от активните.На пук на всяка логика,най-подвижна беше накрая. Laughing

# 20
  • Мнения: 492
Не съм чувала за летаргия ...  Thinking Иначе другите са обяснили за отесняването на края. Желая ти всичко да мине по план и здраво бебче  Hug

# 21
  • Мнения: 2 111
Няма такава седмица. Когато започне да става по-тясно, бебето вече не е така активно, но все пак се усещат движения.
Ако съвсем престане да мърда - бързо на преглед за тоновете.
Много точно написано  Peace
Дъщеря ми ме риташе много,независимо,че й беше вече тясно в 9-ти месец.
А ако не усетя движение няколко часа,лягах в различни пози докато ме ритне.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 007
Моето бебе беше много активно до деня преди да родя (ден преди термин). То не бяха подскоци, шутове и гимнастики, от които целия ми корем правеше мексиканска вълна. Явно не му е било много тясно. В началото на деветия месец имаше период от около седмица на много странно затишие. Аз естествено си изкарах акъла и веднага отидох на преглед. Всичко беше наред, но ми олекна като пак почна да беснее.
За всичко притеснително говорете с вашия лекар.  Peace

# 23
  • Мнения: X
Това са глупости и не разбирам как уважаващ себе си гинеколог ще говори така. По-правилно би било да те кара да сигнализираш при всяка съмнителна липса на движения в края на бременността.
Да, по-тясно е, но бебето се движи, мърда, намества се, рита........не се върти, както в третия месец, но се движи. И двете ми деца бяха много активни до самият край, а аз съм доста дребна и определено място не им стигаше още от седмия месец.

# 24
  • Мнения: 2 090
Ритници към края получавах малко, но коремът ми се местеше и стоеше накриво. Госпожицата се наместваше.
 
И със сина ми беше същата работа smile3521

# 25
Моя сладкиш така ме бомбардираше, Mr. Green
че не сме имали моменти на летаргия.

# 26
  • Мнения: 1 131
Точно това ми бяха казали и на мен във 32 седмица.Резултатът е в подписа ми.

# 27
  • Мнения: 641
Няма такава седмица. Когато започне да става по-тясно, бебето вече не е така активно, но все пак се усещат движения.
Ако съвсем престане да мърда - бързо на преглед за тоновете.
Много точно написано  Peace
Дъщеря ми ме риташе много,независимо,че й беше вече тясно в 9-ти месец.
А ако не усетя движение няколко часа,лягах в различни пози докато ме ритне.
Абсолютно сте прави.
Момент на "летаргия няма".

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Да, вярно е това, че най-вероятно ще мърда по малко, но не заради летаргията, а просто защото вече е станало доста едро, а мястото в тумбака на мама, все повече намалява  Mr. Green .

Виж какво намерих Летаргия в осми месец?!

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Не съм чувала за такъв "термин".
Моят гинеколог ме беше посъветвал, ако за няколко часа не усетя бебето, да изпия чаша студен портокалов сок. Движенията бързо се активирали. Слава богу, не ми се наложи да изпробвам метода.

Общи условия

Активация на акаунт