Има ли седмица от бремеността, в която бебето е в "летаргия"??

  • 4 519
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Някъде бях чела из форума, че след 30-та седмица на бремеността има седмица, в която бебето се намира в летаргия т.е не мърда много и не се усеща! Това вярно ли е или е поредната заблуда??!! newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Дори не съм го чувала това твърдение.А и не ми се е случвало.Сина ми беше доста шавлив и го усещах всеки ден.

# 2
  • Мнения: 793
Мен моята лекарка ме предупреди че бебка ще я усещам все по малко с напредване на бременността,защото ще и утеснява. ooooh!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Разбира се, че мърдат по- малко! Та нали им става все по- тясно.  Simple Smile Нормално е, не се притеснявай! Важното е да го усещаш, па макар и рядко.

# 4
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не се притеснявай, просто му е по-тясно на бебо, както вече са ти написали Simple Smile моят последните няколко седмици беше съвсем мързелив, и както си вървеше големичък, се обаждаше не по-често от веднъж-два пъти на ден.

# 5
  • Мнения: 1 310
Точно така - на бебето му отеснява и се усеща по-рядко.  Peace
Към края на бременността си усещах бебето само, когато хълца. Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 1 262
Това не е само в една седмица, а през последните седмици на бременността, тъй като на бебето му е тясно (както са ти казали другите  Peace)
Иначе така формулираното твърдение никога не съм го чувала  Thinking

# 7
  • Мнения: 2 960
Както са ти казали вече момичетата -в края вече за малкия пухчо мястото в корема на мама става прекалено малко.Движенията са много оскъдни.Това ,че не мърда особено интензивно обаче -незнам  Thinkingдали може да бъде наречено летаргия. newsm78

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Имаше периоди през бременността , в които я усещах по-рядко , но това не бяха през последния месец.Тогава си я усещах често , беше много активна ударите бяха по-силни.Дори в деня , в който тръгнах към болницата да раждам ме ръчкаше  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 10 326
Ритници към края получавах малко, но коремът ми се местеше и стоеше накриво. Госпожицата се наместваше.

# 10
  • Мнения: 275
По-малко мърдат бебенцата накрая, защото им отеснява. Ама за "летаргия" нищо не съм срещнала до сега.

# 11
  • Мнения: 6 274
Чувала съм го, но според мен това е глупост.

# 12
  • Мнения: 9 436
Бебка не спираше да рита даже 5 мин преди секциото ми.

# 13
  • Мнения: 233
Май трябваше да има поне десетина движения на ден, ако е добре, иначе на преглед да си спокойна.

# 14
  • Мнения: 2 658
Не, не и летаргия. За отесняването всички вече са пояснили, да. Бебето пак си мърда, просто движенията вече са раzлични. Но "летаргия" е нещо съвсем друго.

Общи условия

Активация на акаунт