как възпитавате децата си

  • 5 279
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 206
Едва ли някои ще отговори, че не го прави  Wink
Между другото моето дете говори на непознати хора на Вие и се обръща към тях с "Извинете..." Това е от доста ранна детска възраст, може би от 4 г. не говори на ти. Не съм я учила специално, просто е попивала моето поведение навън  Wink

# 31
  • Мнения: 8 999
Уча ги, естествено. Използвам всяка житейска ситуация, за да направя анализ защо това е добро, или лошо.

# 32
  • Мнения: 25 644
Между другото моето дете говори на непознати хора на Вие и се обръща към тях с "Извинете..." Това е от доста ранна детска възраст, може би от 4 г. не говори на ти. Не съм я учила специално, просто е попивала моето поведение навън  Wink

Аууу, усещам как скоро в ДиС ще се появи поредната анонимна тема с нападки срещу идеалните майки с идеално възпитаните деца, подвизаващи се в този форум.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Биваше ли така явно да развееш червения плащ? Сега някоя луда крава ще се засегне и...  Joy

# 33
  • София
  • Мнения: 13 206
Между другото моето дете говори на непознати хора на Вие и се обръща към тях с "Извинете..." Това е от доста ранна детска възраст, може би от 4 г. не говори на ти. Не съм я учила специално, просто е попивала моето поведение навън  Wink

Аууу, усещам как скоро в ДиС ще се появи поредната анонимна тема с нападки срещу идеалните майки с идеално възпитаните деца, подвизаващи се в този форум.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Биваше ли така явно да развееш червения плащ? Сега някоя луда крава ще се засегне и...  Joy

Предизвикани са всички!!!  Flutter Flutter Flutter Александра е истинска дама като майка си!  Mr. Green

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Между другото моето дете говори на непознати хора на Вие и се обръща към тях с "Извинете..." Това е от доста ранна детска възраст, може би от 4 г. не говори на ти. Не съм я учила специално, просто е попивала моето поведение навън  Wink

Аууу, усещам как скоро в ДиС ще се появи поредната анонимна тема с нападки срещу идеалните майки с идеално възпитаните деца, подвизаващи се в този форум.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Биваше ли така явно да развееш червения плащ? Сега някоя луда крава ще се засегне и...  Joy

Предизвикани са всички!!!  Flutter Flutter Flutter Александра е истинска дама като майка си!  Mr. Green
hahaha

# 35
  • Мнения: 1 969
Темата е много интересна  Peace

Както обичам да казвам на моменти - "Никой не е казал, че ще е лесно"  Mr. Green

Моето дете е от кротките и неотвръщащи на нападки деца. Той просто се разплаква и му става мъчно, ако някой го е ударил или нагрубил. Сега с това се борим, приказваме, как плачът е слабост, как другото дете като удря очаква точно това-да го разплаче. Говорим как не се играе с такива деца, а се търсят добронамерени деца, с които е интересна и приятна играта. Говорим за отношенията между хората, как един човек ако нарани друг, той се обижда и му е неприятно, затова избягва срещите с него. Обаче съм на мнение, че на 5 години едно дете не разбира чак толкова.... та, няма да е лесно  Wink  ще следя темата с интерес   bouquet

# 36
  • Мнения: 2 471
Аууу Vache, пък моята Ния с влизането в магазин (без да съм я учила, честно) казва: добър ден, искам касова бележка! Сигурно ще става данъчен инспектор, не дама  Crazy

# 37
  • Мнения: 4 362
За ценности е рано да я уча,но пък я уча да помага,уча я на най елемнтарни навици,уча я да умее да се защитава защото си изпатих от обратното възпитание да не удря и отстъпва,на непознати хора не говори,тя сама си е такава,не съм я учила.

# 38
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не вярвам особено във възпитанието.
Поведението на детето е в основни линии отражение на това на родителите.
Ако те викат, удрят, късат, блъскат се, псуват и т.н... как ще възпитат нещо различно, колкото и да се стараят, дори да кажем че имат ресурс и си го наложат като системни обяснения???

# 39
  • Мнения: 3 367
приказваме, как плачът е слабост
Добър пример за субективността във възпитанието,у дома плач не е слабост и не го избягваме като такъв..
Обноски,както и редица други поведенчески постановки възпитаваме с безкрайни повторения (буквално безкрайни) и личен пример.
Добро и лошо и други по-неконкретни категории учим непрестанно от книги,филми,близки,ползвам всеки удобен случай да обсъдим,кога чуят,кога- не.

# 40
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Трудно   Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 969
приказваме, как плачът е слабост
Добър пример за субективността във възпитанието,у дома плач не е слабост и не го избягваме като такъв.

Имам предвид плач, който е в отговор на отрицателно поведение на друго дете. А не плачът по принцип. Има разлика  Wink

# 42
  • Мнения: 1 669
Аууу Vache, пък моята Ния с влизането в магазин (без да съм я учила, честно) казва: добър ден, искам касова бележка! Сигурно ще става данъчен инспектор, не дама  Crazy


Хе, хе, може пък да е дама - данъчен инспектор!

# 43
  • София
  • Мнения: 38 532
Вчера и аз научих Габи да си иска касова бележка!
Много казва "Благодаря" за всичко.
И "Обичам те".
Възпитавам я с много любов, разговори и малко наказания.

А ценностите в живота са съвсем друга тема.

# 44
  • Мнения: 5 940
приказваме, как плачът е слабост
Добър пример за субективността във възпитанието,у дома плач не е слабост и не го избягваме като такъв.

Имам предвид плач, който е в отговор на отрицателно поведение на друго дете. А не плачът по принцип. Има разлика  Wink
Плачът е пълноценно, най-чисто изживяване на някаква емоция, и независимо какво го провокира, според мен е по- добре да не се подтиска. Естествено, трябва да се помогне на детето да се успокои, но не да му се обяснява, че е лошо да плаче.

Общи условия

Активация на акаунт