Проблемът 2012 година - мит или реалност?

  • 23 299
  • 507
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 380
Макар информацията за Набиру да е много оскъдна, при това в голяма степен се цензурира, аз мисля че вече никой не се съмнява в съществуването и. Все повече свидетелства че се вижда и с невъоръжено око.

Въпросът е какво следва като ни доближи. Официалните власти вместо да чистят интернет, по-добре да дадат мнението на експерти. Земетресения, вулкани, цунамита...какво да чакаме? Confused

По някои сведения, полюсите на Земята щяли да се сменят и от катаклизмите 2/3 от населението щяло да загине. Sick Властите много добре знаели, но мълчат за да не предизвикват паника и хаос. В наши местни форуми се обсъжда че масово се строят подземни убежища за елита.

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 06:57 от xenia

# 46
  • Мнения: 25 788
Когато стигнете до консенсус ще се мре ли и кога точно, може ли някой да ми драсне едно ЛС да тръгвам бавно към гробищата?
Бавно, за да не всявам паника.  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 3 675
Според мен това са пълни глупости.Просто се опитват да всяват паника сред хората.Така беше през 2000 година и миналата година с колайдера.Сега остава да дойдат и извънземните от Набиру.

# 48
  • Мнения: 589
Когато стигнете до консенсус ще се мре ли и кога точно, може ли някой да ми драсне едно ЛС да тръгвам бавно към гробищата?
Бавно, за да не всявам паника.  Mr. Green
  И да държиш оръжието напред, да не ти капе по краката...Simple Smile))

# 49
  • Мнения: 1 849
Аз лично съм се интересувал доста от темата, и съм чел различни тези. Кои налудничави, кои - не толкоз. За по-мързеливите и тези с не много свободно време препоръчвам филма "Zeitgeist", мисля в Замундата го има. Самият филм е от 3 части, първата засяга глупостите в Библията. Там доста убедително е представена Библията като астрономически алманах.

Книги - много. По-интересното са фактите:

318 г. на първия Вселенски събор се случват две важни събития:

1) Обявява се Исус за божество - чрез гласуване. Имало е няколко против, и 4-ма въздържали се ако не ме лъже паметта.

2) Избират се 4 евангелия (Матей, Марко, Лука и Йоан) които влизат в Новия завет. Останалите (около 30 на брой) директно се обявяват за ерес. Част от тези "еретичните" са намерени преди около 80 г. като част от небезизвестните "ръкописи от Мъртво море". Все още не всички от тях за публикувани. Едно от интересните от тях е "Евангелие на Юда".

Приятел, същият този филм който цитираш, говори, че медиите са най-доброто средство за манипулация, а ти черпиш информация именно от тях и художествени произведения.

Първият Вселенски събор се е състоял 29 май 325 г.
http://www.pravoslavieto.com/history/sabori/325_I_Vselenski_sabor.htm

1. На Никейския събор се е дискутирало дали Христос е еднакво вечен с Отец-т.е. дали някога е съществувал миг, когато Исус не е бил с Отец. Никой на събора не е смятал, че Исус е бил само човек.
2.Крайното решение за състава на Новия завет със списъка от 27 книги се публикува едва през 393г.!!
3.Нито едно от решенията на Никейския събор не се е занимавало със съдържанието на Новия завет.
За справка: Големия историк д-р. ПолМайер от Университета в западен Мичиган, Джордж Макдауел-историк.

Казано честно до сега не бях гледала друг филм както "Духът на времето", който толкова много да иска да отрече Библията, а така добре да я доказва.  Grinning
В крайна сметка нещата са написани в Откровение и след като гледах филма просто разбрах, че всичко ще се случи много по-скоро от колкото съм предполагала.
Интересно ми е обаче да чуя колко от вас които сте гледали филма смятате че проекта "Венера" би могъл да спаси света. И ако алчността и егоизма са генетично заложени в хората, то как могат да се променят...?

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 11:12 от migito

# 50
  • София
  • Мнения: 38 824
Ей, Микито благодаря за информацията за Никейския събор!

Относно 2012 - съгласна съм с Кака Сийка. Някой да каже кога ще се свършва света, ама точно!
Щото всеки месец излизат различни дати и е малко объркващо... Rolling Eyes Mr. Green

# 51
  • Мнения: 4 380
Когато стигнете до консенсус ще се мре ли и кога точно, може ли някой да ми драсне едно ЛС да тръгвам бавно към гробищата?
Бавно, за да не всявам паника.  Mr. Green

Само 2/3 ще мрат бе каке, никой още не е правил списъци за останалата 1/3. Mr. Green

# 52
  • Мнения: 3 675
Аз пък някъде четох, че през тази година щяло да се появи нова раса-на светещите и че човечеството щяло да навлезе в нова ера, за мен това са абсолютни глупости, но нека хората да хабят мастилото.

# 53
  • Мнения: 3 371
дотук разбрах само, че до 2012 г имам мегдан да го ударя на живот  Twisted Evil .
после, така и така всички ще ни копат Mr. Green .

# 54
  • Мнения: 9 228

На кратко - преди десетина години четох "Светата кръв..." и от тогава съвсем не съм ревностен християнин. В момента се определям най-общо като гностик ("търсещ познание"), което пък е общо название за купища религии - Хиндуизъм, Будизъм, Неопаганизъм, и (про-западната) Унитарен универсиализъм. Чета с интерес религиозна литература и нейна критика, и общо взето приемам това което съвпада с възгледите ми към живота. Резултатът е тотален егоцентрик-алтруист. Grinning

Дали често ще се включвам... пък да видим. Simple Smile

Присъединявам се но с мен се случи след като прочетох книгата "Светите кости" .....и то малко преди Великден...казвам ви преобърна ми съзнанието от друг ъгъл...

# 55
  • Мнения: 335
... ще се мре ли и кога точно... да тръгвам бавно към гробищата?...

...Не всички ще умрат, но всички ще се изменят...

Вече ни обстрелва... неизвестно какво  Simple Smile


"По данни на спътника Fermi, Земята се намира под електроен обстрел от страна на неразгадани близки обекти. Ако това са концентрации на тъмна материя, то Големият адронов колайдер има малко шансове да роди частици, от които тя се състои. Учените най-накрая представиха резултатите от възможните интерпретации на получената от телескопа информация..."

http://gazeta.ru/science/2009/05/06_a_2983201.shtml

# 56
  • Мнения: 431
Нямаше ли истерия с Нибиру и през 2003?

Чувствам се силно разколебана - не вярвам в християнския бог, не вярвам в астрологията... И в Ню Ейдж не вярвам.

Твърдението за края на света през 2012 е част от културата на Ню Ейджа. Според историците по древни индиански цивилизации се тълкувал погрешно календарът от хора, които нямат никакви познания за маите.

Общо взето на едно ниво ми е тази "истина" заедно с други подобни : например

че използваме само 10% от мозъка си; (останалите 90% са за паранормални явления, хаха)

чe броят на хората, живи сега, е по-голям от броя на всички умрели от началото на човешката история;

че косата и ноктите продължават да растат и след смъртта;

че може да се свари яйце, ако се сложи между два мобилни телефона...

И така нататък измишльотини, които някакви побъркани хора измислят, а други немислещи хора преповтарят като машини.

# 57
  • Мнения: 335
Какво му е на "християнския бог"?
Звучи доста правдоподобно.

ПП Всъщност всички религии, предполагам, звучат правдоподобно.


# 58
  • Мнения: 431
Много бързо се редактираш. Видях, че вярваш в ноктите, твоя си работа. http://www.snopes.com/science/nailgrow.asp

На християнския бог нищо му няма, освен че не съществува, но на хората им има. Религията вреди.

# 59
  • Мнения: 335
... На християнския бог нищо му няма, освен че не съществува...

Колкото вярващите са установили, че съществува, толкова и ти - че не съществува.

Религията може и да вреди, както и всичко останало, което от друга страна би могло и да не вреди.
Зависи от начина на употреба.

Общи условия

Активация на акаунт