Изход от предизвикано или ускорено раждане?

  • 5 136
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 266
Моля за вашите коментари и допълнения в отговорите.
Благодаря   bouquet

P.S. Да уточня, че можете да гласувате повече от вендъж, т.е. за епидурална И епизиотомия, примерно.

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 23:04 от Котката Марта

# 1
  • Мнения: 2 908
Бях със система окситоцин.Бебето се роди нормално,без допълнителни усложнения. Друг въпрос е,че бяхме почти пред секцио по спешност,но това е заради друг проблем.

# 2
  • Мнения: 1 372
Сложиха ми система с окситоцин за ускороване на раждането и родих по естествен път с епизитомия.

# 3
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Изтекоха ми водите, сложиха ми система, епидурална, родих със секцио след 15 часа чакане  Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 1 185
Сложиха ми система с окситоцин, след изтекли води и родих без допълнителни интервенции!

# 5
  • Мнения: 1 266
Изтекоха ми водите, сложиха ми система, епидурална, родих със секцио след 15 часа чакане  Sad

Раждането не напредваше, тоновете на бебето се влошиха или нещо друго?
Разбира се, отговори ми само, ако искаш.
А трябваше ли да лежиш, за да следят тоновете на бебето?
И колко време след изтичане на водите ти сложиха системата?

Съжалявам за кръстосания разпит, проявпвам професионален интерес и ще съм дълбоко благодарна за всеки отговор!  Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 521
И двете ми раждания завършиха със секцио по спешност.
Първото три часа след като ми включиха окситоцин,а второто-седем Sad

# 7
  • Мнения: 1 266
И двете ми раждания завършиха със секцио по спешност.
Първото три часа след като ми включиха окситоцин,а второто-седем Sad

Галина, а защо включиха окситоцина и къде се навиха да опиташ нормално след секцио, в коя болница имам предвид?

# 8
  • Мнения: 175
При мен завърши с епизиотомия+епидурална+вакуум,много близко до секцио бях,но не се наложи в крайна сметка.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 845
Завърши с нормално раждане с епизиотомия; сложиха ми окситоцин, което доведе до адски болезнени контракции

# 10
  • Мнения: 2 521
И двете ми раждания завършиха със секцио по спешност.
Първото три часа след като ми включиха окситоцин,а второто-седем Sad

Галина, а защо включиха окситоцина и къде се навиха да опиташ нормално след секцио, в коя болница имам предвид?
Ами така стана че контракциите ми започнаха вечерта преди деня определен за секциото.Не исках да определяме по-ранна дата и чакахме чак до термина.И след като вече са започнали контракции лекарката ми предложи да опитаме с нормално раждане.. ама не стана .Окситоцина го включиха 20 часа след като започнаха контракциите за да ускорят раждането предполагам.А болницата е в Димитровград.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Завърши с нормално раждане с епизиотомия; сложиха ми окситоцин, което доведе до адски болезнени контракции

И при мен беше така.

# 12
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Раждането не напредваше, тоновете на бебето се влошиха или нещо друго?
Разбира се, отговори ми само, ако искаш.
А трябваше ли да лежиш, за да следят тоновете на бебето?
И колко време след изтичане на водите ти сложиха системата?

Водите ми изтекоха в 10ч. Системата включиха в 13ч. В 18ч ми сложиха епидурална. В 24ч имах пълно разкритие. Започнаха напъни, но главата на бебето не можа да застане правилно в таза. В 3ч ми направиха секцио, поради пълно изтощение от моя страна и влошаване на тоновете на бебето.

# 13
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Нормално раждане с изходящ форцепс. В 5.00ч ми изтече водата в 6.00ч пих хапче (даде ми го лекар за предизвикване на раждане не знам как се казва) в 9.00ч ми започнаха болките и в 10.10ч се роди дребната, а каката се роди с епизиотомия и без никакви допълнителни лекарства отново толкова бързо.

# 14
  • Мнения: 1 091
Второто ми раждане е предизвикано - заради високо кръвно. Родих с епизиотомия, без упойка.

Общи условия

Активация на акаунт