Изход от предизвикано или ускорено раждане?

  • 5 139
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 266
Моля за вашите коментари и допълнения в отговорите.
Благодаря   bouquet

P.S. Да уточня, че можете да гласувате повече от вендъж, т.е. за епидурална И епизиотомия, примерно.

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 23:04 от Котката Марта

# 1
  • Мнения: 2 908
Бях със система окситоцин.Бебето се роди нормално,без допълнителни усложнения. Друг въпрос е,че бяхме почти пред секцио по спешност,но това е заради друг проблем.

# 2
  • Мнения: 1 372
Сложиха ми система с окситоцин за ускороване на раждането и родих по естествен път с епизитомия.

# 3
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Изтекоха ми водите, сложиха ми система, епидурална, родих със секцио след 15 часа чакане  Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 1 185
Сложиха ми система с окситоцин, след изтекли води и родих без допълнителни интервенции!

# 5
  • Мнения: 1 266
Изтекоха ми водите, сложиха ми система, епидурална, родих със секцио след 15 часа чакане  Sad

Раждането не напредваше, тоновете на бебето се влошиха или нещо друго?
Разбира се, отговори ми само, ако искаш.
А трябваше ли да лежиш, за да следят тоновете на бебето?
И колко време след изтичане на водите ти сложиха системата?

Съжалявам за кръстосания разпит, проявпвам професионален интерес и ще съм дълбоко благодарна за всеки отговор!  Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 521
И двете ми раждания завършиха със секцио по спешност.
Първото три часа след като ми включиха окситоцин,а второто-седем Sad

# 7
  • Мнения: 1 266
И двете ми раждания завършиха със секцио по спешност.
Първото три часа след като ми включиха окситоцин,а второто-седем Sad

Галина, а защо включиха окситоцина и къде се навиха да опиташ нормално след секцио, в коя болница имам предвид?

# 8
  • Мнения: 175
При мен завърши с епизиотомия+епидурална+вакуум,много близко до секцио бях,но не се наложи в крайна сметка.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 847
Завърши с нормално раждане с епизиотомия; сложиха ми окситоцин, което доведе до адски болезнени контракции

# 10
  • Мнения: 2 521
И двете ми раждания завършиха със секцио по спешност.
Първото три часа след като ми включиха окситоцин,а второто-седем Sad

Галина, а защо включиха окситоцина и къде се навиха да опиташ нормално след секцио, в коя болница имам предвид?
Ами така стана че контракциите ми започнаха вечерта преди деня определен за секциото.Не исках да определяме по-ранна дата и чакахме чак до термина.И след като вече са започнали контракции лекарката ми предложи да опитаме с нормално раждане.. ама не стана .Окситоцина го включиха 20 часа след като започнаха контракциите за да ускорят раждането предполагам.А болницата е в Димитровград.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Завърши с нормално раждане с епизиотомия; сложиха ми окситоцин, което доведе до адски болезнени контракции

И при мен беше така.

# 12
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Раждането не напредваше, тоновете на бебето се влошиха или нещо друго?
Разбира се, отговори ми само, ако искаш.
А трябваше ли да лежиш, за да следят тоновете на бебето?
И колко време след изтичане на водите ти сложиха системата?

Водите ми изтекоха в 10ч. Системата включиха в 13ч. В 18ч ми сложиха епидурална. В 24ч имах пълно разкритие. Започнаха напъни, но главата на бебето не можа да застане правилно в таза. В 3ч ми направиха секцио, поради пълно изтощение от моя страна и влошаване на тоновете на бебето.

# 13
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Нормално раждане с изходящ форцепс. В 5.00ч ми изтече водата в 6.00ч пих хапче (даде ми го лекар за предизвикване на раждане не знам как се казва) в 9.00ч ми започнаха болките и в 10.10ч се роди дребната, а каката се роди с епизиотомия и без никакви допълнителни лекарства отново толкова бързо.

# 14
  • Мнения: 1 096
Второто ми раждане е предизвикано - заради високо кръвно. Родих с епизиотомия, без упойка.

# 15
  • Мнения: 9 814
Раждането започна с поставянето на вагинална таблетка, завърши след 9 часа, броено от първата контракция до излизането на плацентата. Нямаше усложнения. Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 4 150
Раждането ми беше предизвикано с таблетка по мое желание.Първата ми болезнена контракция беше в 3.30 часа.Родих в 5.05 часа.Сложиха ми епидурална упойка, но докато подейства бях родила.Имам направена епиозотомия , но не съм имала проблеми.Направен ми е срит шев с конци които сами се разграждат.Не съм обезболявана след това.Нямаше нужда.Три дни след раждането ни усещах нищо.Все едно не бях раждала.Само да добавя, че бременноста ми следеше само един лекар, който много добре познаваше състоянието ми и ако той беше преценил че би имало проблем да родя по този начин щях да го послушам.Родих при същия лекар.

# 17
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Родих сина ми 11 дни преди термина.Предизвиках ми раждане със система,тъй кто имах контракции  ,и кървене.Водите не ми бяха изтекли,а ги спукаха.От слагането на системата до раждането на бебето,минаха 45 минути.Упойка не ми сложиха,тъй като нямало дежурен анестезиолог на смяна. Crazy

# 18
  • Мнения: 14 133
И аз да си кажа.  Wink
Предизвикаха ми раждане ден преди термина с вагинална таблетка заради високото ми кръвно.
Родих  нормално с епизиотомия за 5 часа.  Hug Нямахме никакви проблеми с бебчо.

# 19
  • Мнения: 566
първото ми раждане завърши със система окситоцин,без упойки само с епизотомия,второто без системи ,без упойки,чисто натурално дет се вика и без никакви интервенции .Нито при едното нито при другото раждане е имало проблеми.

# 20
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Контракциите ми почнаха в 8 сутринта. Почти от самото начало бяха на 4-5 минути. Имах 1 см разкритие и така до 10.00 вечерта, когато дежурната лекарка ме тушира. След 1 час имах заветните 5см и ми сложиха епидуралната. След още час система с окситоцин. Родих в 3,20 с епизиотомия. Надявам се този път по бързо да станат нещата  Praynig.

# 21
  • Мнения: 616
При мен завърши с епизиотомия+епидурална+вакуум,много близко до секцио бях,но не се наложи в крайна сметка.

и при мен беше по абсолютно същия начин

# 22
  • Мнения: 93
предизвикаха ми раждането седмица по-рано заради лоши тонове на бебето с таблетка, малко по-късно ми спукаха водите. после включиха окситоцин. междувременно разкритие получавах с помощта на докторката, т.е. не естествено. разбира се в процеса на всичко това поисках и епидурална. общо 12 часа след поставяне на таблетката тоновете на бебето почти се загубиха и много спешно направиха секцио.
всичко е наред, само дето следващия път (надявам се да има такъв) ще започна със секциото Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5 183
Отговорих с първа и трета опция.
Родих предизвикано, по здравословни причини (прееклампсия), с епидурална упойка, нормално раждане.

# 24
  • BG
  • Мнения: 2 217
Не съм сигурна какво имаше в системата, с която ми предизвикаха ускорено раждане, но резултатът беше нормално раждане с епизиотомия. Нямах усложнения.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 229
с-ма окситоцин.

Бебето се роди по естествен механизъм без други медицински интервенции

но с малко естествени разкъсвания - 3 външни шева и по-кофтито - нацемена шийка на матката.....с повечко шевове...

# 26
  • Мнения: 346
Преносиех със 6 дена.Контракциите ми започнаха в ранния следобед на предния ден, на следващия сутринта ме сложиха на окситоцин. Епизотомия се наложи, защото нямах сили да напъвам- бях изтощена от болките и от повръщане.

# 27
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
При мен беше с хапче и система. След цяла нощ чакане родих в 6ч. с лека намеса върху корема ми, но другия вариант беше секцио.

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Включиха ми система с окситоцин на 5-6 см. разкритие и контракции на 4 мин.
Родих обаче със секцио по спешност поради аномалия в матката, която нямаше как да се открие по време на бременността. Окситоцинът не е бил "виновен" за финала на раждането ми.

# 29
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
При мен и двете раждания протекоха по един и същи начин: Изтичане на водите , след което система с окситоцин / при второто раждане контракциите бяха ужасно болезнени/ и поради не достатъчно силни напъни и при двете раждания бебето беше изтласквано чрез натиск върху корема. И двата пъти имах разкъсвания като вторият път бяха толкова много, че отока който съм имала бил колкото бебешка глава / бях атракцията в родилното/ Mr. Green. Възстанових се малко по бавно но важното е че с децата ми всичко беше наред. Забравих само да кажа ,че и двете раждания продължиха около 3.30 часа от началото на контракциите до края.

# 30
  • Мнения: 2 746
Опция 1
И при двете ми раждания нещата протекоха по един и същи начин - водите изтекоха, появиха се слаби контракции, включиха ми система с окситоцин и родих без каквито и да било интервенции по мен  Grinning Е, първото раждане ми беше трудничко / аз слаба, бебето 3.700 кг/, в смисъл трудно ми беше да напъна достатъчно, за да излезе голямото ми момче. Затова пък второто раждане не го усетих, дет` се вика. Пожелавам го на всеки! Peace

# 31
  • В офиса
  • Мнения: 4 029
Предизвикано с простагландин - Бебето се роди по естествен механизъм без други медицински интервенции.
Всъщност таблетка простагландин не е ли същото като много секс  Wink

# 32
  • Мнения: 1 134
Предизвикано с таблетка, заради преносване. Петнадесет минути, след това започнаха контракциите. След час опити на лекарката да получа необходимото разкритие (първото ми - естествено раждане, ми се стори като час при козметик, в сравнение с това), се наложи секцио по спешност заради все по - лошите тонове на бебето. Оказа се - увита пъпна връв и слава Богу, че лекарката ми действаше бързо и адекватно!

# 33
  • Мнения: 1 266
Предизвикано с простагландин - Бебето се роди по естествен механизъм без други медицински интервенции.
Всъщност таблетка простагландин не е ли същото като много секс  Wink


Ми не съвсем - страничните ефекти са коренно различни Wink

# 34
  • Мнения: 1 053
На мен ми го предизвикаха сьс система (която не подейства) и с хап4е.Родих лесно и бьрзо с епизотомия,родих нормално вьпреки едрото бебе. Simple Smile и вероятността за секцио.

# 35
  • В офиса
  • Мнения: 4 029
Предизвикано с простагландин - Бебето се роди по естествен механизъм без други медицински интервенции.
Всъщност таблетка простагландин не е ли същото като много секс  Wink


Ми не съвсем - страничните ефекти са коренно различни Wink

Ignorance is bless  Sunglasses

# 36
  • Мнения: 2 648
На първото раждане ми сложиха с-ма с окситоцин при изтекли води и никакви контракции.След 7 часа раждането завърши със секцио по спешност,защото така и не получих повече от 3см.разкритие,а тоновете на бебето започнаха да се губят.Между временно кръвното ми скочи 150/200.Всъщност,така и не разбрах заради бебето ли направиха секциото или заради високото кръвно,но вече няма значение.

# 37
  • Мнения: 10
Момичета имам един въпрос
Термина на снаха ми е на 22 май,днес ходи на контролен преглед при лекарката си и тя я е бъркала за да търси разкритие.Нормално ли е това след като няма нито болки ,нито контракции?
На мен лично ми се стори ненормално да правиш такъв преглед като се има предвид ,че има още 10 дни до термина,а освен това я вика на 21 за друг такъв преглед.
Много съм притеснена ,моля Ви за мнение...

# 38
  • Мнения: 3 804
Ренате-аз полу4их разкритие 10 дена преди термих,бебето беше слезнало доста надоло-така,че според мен е нормално.
По темата-големите ги родих със система-бях с изтекли води-без контракции,малката със таблетка-без допълнителни интервенции.

# 39
  • Мнения: 2 252
След изтичане на водите ме вкл на система с окситоцин,после понеже за 3 часа разкритието не беше мръднало ми сложиха 2 инжекции (атропин и бусколизин,дано не бъркам наименованията) и след това за час  и половина достигнах пълно разкритие.Но нямах никакви напъни.След 40 минутно ,безрезултатно напъване получих един лакът в корема  Close и бебето изхвърча навън.Резултат от всичко това:страхотни разкъсвания (не знам дали са ми правили епизиотомия или са оставили всичко на самотек) и после 35 минути са ме шили с пълна упойка.  Sad Това е за съжаление.

# 40
  • Мнения: 4 296
Първия път родих без никакви медикаменти за около 12 часа, считано от първата контракция. Имах два вътрешни и два външни шева. Второто ми раждане започна доста неочаквано, с изтекли води почти месец преди термина и никаква родова дейност. Изчакаха ме няколко часа, видяха, че няма изгледи да се появи такава и ми сложиха система окситоцин. Родих за по-малко от четири часа, без други медикаменти и никакви шевове.

# 41
  • Мнения: 1 488
Аз щях да раждам във вода, даже постоях във водата, после излязох, защото контракциите ми спряха. Да се раздвижа, нали движението помага, после пак влезнах във водата. През цялото време ми следяха температурата и се оказа че съм я вдигнала. Аз самата се чувствах гореща. Премериха тоновете на бебето и се оказа че е с пулс 200! Над нормалното. Следователно се наложи окситоцин, за да се помогне на бебето да излезе по-бързо. 4 - 5 часа след слагането на системата родих. Искаха да ми правят епизотомия, но аз не се съгласих. Имах няколко външни и няколко вътрешни шева. След слагането на системата с окситоцин си поисках петидин. Инжекция за обезболяване, защото бях слушала какви ли не разкази колко боли от окситоцина. Ами и с тази инжекция пак си ме боля порядъчно. Не мисля че петидина ми помогна много. В предварителния план за раждане  не исках инжекция за по-бързо излизане на плацентата, но акушерките ми предложиха : така или иначе не роди както искаше и направихме много интервенции, не искаш ли и това да направим и аз се съгласих. Преди да ми сложат системата с окситоцин ми спукаха и водите. По време на раждането и шевовете след това ползвах газ ентонокс, мисля че му беше названието. На кратко му викат gaz and air. Дано да не питаш за раждалите в БГ само, защото аз не съм раждала в БГ.

# 42
  • Мнения: 1 706
С таблетка,защото водите ми бяха изтекли,но нямах  разкритие.В 11.30ч ми я поставиха и в 17.00ч родих с епизиотомия.

# 43
  • Мнения: 3 695
Въпреки, че отидох с 6 см разкритие в болницата и усмихната до ушите, там ми спукаха мехура и ми пуснаха система окситоцин. Аз намекнах, че не искам, но не ме послушаха, а и не се чувствах в силна позиция, за да настоявам. Сложиха ми спинална упойка, не усещах никакви позиви за напъване, напъвах, когато ми кажеха, но от това ми прилошаваше, вероятно поради ниския ми хемоглобин. Направили са ми епиотимия, без да усетя и в крайна сметка родих за около 2 часа.

# 44
  • Мнения: 1 266
ренате, макар че е малко оффтопик - приема се за нормално, но е по-скоро излишно, поне по моето скромно мнение. Ако иначе бебето е добре, има добри тонове, майката се чувства добре, може просто да си чака да й започне раждането, когато му дойде времето. Не виждам смисъл някой да я ръчка по този начин.

Пак казвам, мое лично мнение, а може и в конкретната ситуация да има нещо, което да убягва на неинформирания страничен наблюдател.

# 45
  • Мнения: 6 060
отговор 1

# 46
  • Мнения: 1 341
Родих с окситоцин, епидурална и епизотомия. Confused
Яд ме е, че за първото ми раждане не бях достатъчно информирана. Вината си е моя, защото не четох достатъчно, а ми се бе втълпено, че окситоцина е задължителен. ooooh!

Надявам се предстоящото ми раждане да протече напълно натурално и нормално, без системи и други екстри. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 705
Ренате, и моята лекарка ми напави такъв преглед, но беше доста болезнен. Оказа се, че ми е отлепяла околоплодния мехур  ooooh! Без да ме предупреди!!! И то доста преди термин! Според някои акушерки това може да си е доста опасна интервенция (четох за това в блога на Gloria Lemay). Но при снаха ти може да е само преглед, което пак е крайно неприятно. Защо да притесняват момичето така, ако няма никаква причина?
За протокола - отказах система Simple Smile Така че май нямам място тук. Изчезвам Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 818
Окситоцин (за ускоряване), епидурална, епизиотомия + скачане на корема  Tired Това за първото раждане.

# 49
  • Мнения: 3 456
Втора опция  Cry

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 959
Родих и двата пъти със системи окситоцин, за около час и половина , без епизотомия  Wink
Контракциите, макар и доста кратки - около 1/2 до един час и двата пъти, си бяха доста болезнени и начесто. Усилиха се след спукването на околоплодния мехур.

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 482
Първия път- таблетка, 12 часа раждане, епизиотомия;
втория път- таблетка, 5 часа раждане, без интервенции.

# 52
  • Мнения: 3 092
Сложиха ми система с окситоцин за ускороване на раждането и родих по естествен път с епизитомия.
Системата ми беше поставена след повече от 12 часа силни контракции през около 2 минути и нямах разкритие .След около 4 часа след поставянето и се роди бебето .

# 53
  • Мнения: 239
И пи мен беше така система .И след близо 12часа родих .А с втория ми син беше за около 5 часа .

# 54
  • Русе
  • Мнения: 7 800
Първото: окситоцин, епидурална, след три часа- секцио по спешност.
Второто: направо секцио.

# 55
  • Мнения: 3 271
Секцио по спешност за мен. Но вероятно нямаше връзка, защото бебето се оказа с усукана около врата пъпна връв.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Гласувах с втора опция-сложиха ми окситоцин имах и епизотомия!

# 57
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Система,нормално раждане+ епизиотомия.

# 58
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Според мен ненужна система, сложена твърде рано и още по-ненужно пукане на водите. В резултат - разкритието ми не мръдна от трите санта и свърших със секцио!  Sick #2gunfire

# 59
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Предизвикаха ми раждането с таблетка , но тоновете на дъщеря ми започнаха да падат и се наложи секцио по спешност

# 60
  • София
  • Мнения: 1 535
Гласувах с 2 опции, т.като и при двете ми раждания бях със система окситоцин.
Бебето се роди по естествен механизъм с епизиотомия   - за първото ми раждане
Бебето се роди по естествен механизъм с епидурална упойка - за второто

# 61
  • Мнения: 6 274
Понеже при второто и третото ми раждане нямаше "ускоряване", за това отговарям за първото.
Родих нормално, след 3 дни в адски мъки, през които достигнах до 5 см. разкритие и зациклих там.
На третия ден, след няколко "бели петна" в паметта ми заради силните и продължителни болки, най-накрая родих 
с епизиотомия (4 шева).
Бебето беше почти 4кг., а аз 45кг.
Никой не можа да повярва, че това бебе е излязло през този таз (16см.).
  ooooh!

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 22:50 от Джуличка

# 62
  • Мнения: 1 199
Първите ми две раждания бяха вагинални. Тъй като и двата пъти отидох с почти пълно разкритие, мисля че само втория път съвсем за кратко накрая ми сложиха система с окситоксин. Третото беше предизвикано чрез разлепване на мехура при гинекологичен преглед (без изобщо да ме предупредят, при това беше няколко дни преди термин), по време на контракциите ме сложиха на система с окситоксин (ама на доста по-ранен етап), спукаха ми мехура за да ми изтекат водите. Резултатът беше че след 14-часово раждане и два часа напъване се видя че бебето не е успяло да се извърти в родовия канал в позицията, в която да може да излезе. Третото ми раждане беше в Канада. Да им се не види и "ускоряването", да им се не види и "помощта". Гинеколожката след това просто нямаше как да не се съгласи с мен че спешното секцио вероятно е било резултат на техните намеси. За мен не е вероятно а сигурно, аз все пак бях раждала преди това два пъти нормално, познавам си тялото и усетих разликата. Тя каза че е възможно, но все пак и това е някакво признание за грешките които направиха. 

# 63
  • Мнения: 288
Аз родих предизвикано с вагинални таблетки , с епидурална упойка , с епизиотомия ... ooooh! Голям зор беше ooooh! Но да спомена , че съм с двурога матка и раждането вагинално е почти невъзможно . Слава богу бебечето и аз сме живи и здрави и честно казано при второ раждане сигурно ще настоявам за секцио .

# 64
  • Мнения: 4 414
И двете завършиха нормално, без други интервенции. Между другото, при второто акушерката имаше желание за епизиотомия, но лекарката я спря, за което съм и много благодарна. Нямах и разкъсвания.

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 10:05 от agneshka

# 65
  • Мнения: 2 988
Предизвикано раждане заради преносване (6 дни). След три седмици чудесни подготвителни контракции влязох в родилното вече с 3 см разкритие и 90% изгладена шийка. Акушерката ми се възхити, каза, че ей сега за няколко часа ще родя. Включиха системата с питоцина, за около шест часа стигнах 5 см, спукаха ми водите - и оттам нататък нещата се объркаха. Тоновете на бебето се влошиха - сложиха ми кислородна маска и ме забраниха да се движа. Контракциите замираха на няколко пъти въпреки питоцина. Пълно разкритие 23 часа след включване на системите. Един час напъване със страхотни болки в гърба. В края на краищата се оказа, че (вероятно заради обездвижването ми) бебето не се е наместило както трябва, и не може да излезе. Спешно секцио.

# 66
  • Мнения: 2 172
Първо раждане - започнало от самосебе си,8 дена след термин,ускорено със система окситоцин,завърши нормално с епизиотомия.

Второ раждане - предизивикано с половин таблетка вагинално и четвърт перорално,1 ден след термин,ускорено със система окситоцин ( за около 10-15 минути само,че тръгна да се ражда),завърши нормално без интервенции.10 пъти по-бързо и сравнително по безболезнено от  първото,поради простат причина,че бебо се роди 20 минути след като въобще ме настаниха в предродилна.До преди това си бях вкъщи,после разни подготовки в болницата,документи..... и то не остана време  Laughing Определено с хапче,стана много гот (поне в моя случай)  Grinning

# 67
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Преносвах 8ми ден и водите ми бяха много намалели, почти нямаше. След банка и половина окситоцин и 6 часа на системи, от които 5 с болезнени контракции - родих нормално, имах само два шева, един външен и един вътрешен на изхода.

# 68
  • Мнения: 1 437
система и нормално раждане - първа опция

# 69
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Имах система с окситоцин.
Раждането протече естествено, хубаво и без други интервенции Peace

Вярвам, че е от голямо значение фактът, че знаех за какво съм отишла в родилния дом, съответно очакванията ми не бяха нито понижени, нито завишени  Grinning Раждането ми остави много позитивно чувство в мен; с малко късмет след няколко месеца - пак така (може би без системата, не мисля, че ще ми трябва)
разказът ми

# 70
  • Мнения: 581
И в двата случая със система окситоцин . И в двата случая с шевове. При второто раждане шевовете бяха по - малко и по бързо се възтанових. . ако бях родила напълно нормчално пак щях да съм със шевове. Каква е връзката между ускореното рждане и шевовете?  newsm78

# 71
  • Мнения: 4 414
Имамама в анкетата не питат за шевовете, а за епизиотомията.
Иначе връзката между ускоряването и шевовете/разкъсванията е много пряка: когато раждането се ускорява, тялото всъщност не е готово да ражда. Често не  е способно да поеме натоварването - контракциите са по-силни и по-болезнени. Получава се нещо като незагрял или не добре загрял спортист да влезе в игра. Вероятността от травма е много по-голяма.

# 72
  • Мнения: 252
Родих нормално за час и половина от влизането в болницатаПостъпих с 2 см.разкритие.Сложиха ми система накрая ,но не изтече повече от 5 минути и бях готова.Родих с три напъна и без шевове.Ако не гонехме времето заради загуба на тоновете нямаше и система да ми сложат.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Сложиха ми система с окситоцин, след изтекли води и родих без допълнителни интервенции!

И при мен така беше, и при двете раждания. Peace Първия път родих за 3 часа и половина от приемането ми в болницата, втория - за 1 час Mr. Green.

# 74
  • Мнения: 1 340
Първото ми раждане беше предизвикано с таблетка 7 дни след термин, бях с епидурална - общо за 5 часа родих нормално с епизиотомия. Второто тръгна нормално, бързо направих разкритие до 8см, после малко се забавиха нещата - контракциите ми бяха силни, но пък си бяха още през 10 минути, включиха ми окситоцин, епидурална и родих за 2 часа общо от влизането в предродилна. Имах разкъсвания и 1-2 шева, но бебето излезе за общо 4 контракции.

Общи условия

Активация на акаунт