Изход от предизвикано или ускорено раждане?

  • 5 137
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 535
Гласувах с 2 опции, т.като и при двете ми раждания бях със система окситоцин.
Бебето се роди по естествен механизъм с епизиотомия   - за първото ми раждане
Бебето се роди по естествен механизъм с епидурална упойка - за второто

# 61
  • Мнения: 6 274
Понеже при второто и третото ми раждане нямаше "ускоряване", за това отговарям за първото.
Родих нормално, след 3 дни в адски мъки, през които достигнах до 5 см. разкритие и зациклих там.
На третия ден, след няколко "бели петна" в паметта ми заради силните и продължителни болки, най-накрая родих 
с епизиотомия (4 шева).
Бебето беше почти 4кг., а аз 45кг.
Никой не можа да повярва, че това бебе е излязло през този таз (16см.).
  ooooh!

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 22:50 от Джуличка

# 62
  • Мнения: 1 199
Първите ми две раждания бяха вагинални. Тъй като и двата пъти отидох с почти пълно разкритие, мисля че само втория път съвсем за кратко накрая ми сложиха система с окситоксин. Третото беше предизвикано чрез разлепване на мехура при гинекологичен преглед (без изобщо да ме предупредят, при това беше няколко дни преди термин), по време на контракциите ме сложиха на система с окситоксин (ама на доста по-ранен етап), спукаха ми мехура за да ми изтекат водите. Резултатът беше че след 14-часово раждане и два часа напъване се видя че бебето не е успяло да се извърти в родовия канал в позицията, в която да може да излезе. Третото ми раждане беше в Канада. Да им се не види и "ускоряването", да им се не види и "помощта". Гинеколожката след това просто нямаше как да не се съгласи с мен че спешното секцио вероятно е било резултат на техните намеси. За мен не е вероятно а сигурно, аз все пак бях раждала преди това два пъти нормално, познавам си тялото и усетих разликата. Тя каза че е възможно, но все пак и това е някакво признание за грешките които направиха. 

# 63
  • Мнения: 288
Аз родих предизвикано с вагинални таблетки , с епидурална упойка , с епизиотомия ... ooooh! Голям зор беше ooooh! Но да спомена , че съм с двурога матка и раждането вагинално е почти невъзможно . Слава богу бебечето и аз сме живи и здрави и честно казано при второ раждане сигурно ще настоявам за секцио .

# 64
  • Мнения: 4 414
И двете завършиха нормално, без други интервенции. Между другото, при второто акушерката имаше желание за епизиотомия, но лекарката я спря, за което съм и много благодарна. Нямах и разкъсвания.

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 10:05 от agneshka

# 65
  • Мнения: 2 988
Предизвикано раждане заради преносване (6 дни). След три седмици чудесни подготвителни контракции влязох в родилното вече с 3 см разкритие и 90% изгладена шийка. Акушерката ми се възхити, каза, че ей сега за няколко часа ще родя. Включиха системата с питоцина, за около шест часа стигнах 5 см, спукаха ми водите - и оттам нататък нещата се объркаха. Тоновете на бебето се влошиха - сложиха ми кислородна маска и ме забраниха да се движа. Контракциите замираха на няколко пъти въпреки питоцина. Пълно разкритие 23 часа след включване на системите. Един час напъване със страхотни болки в гърба. В края на краищата се оказа, че (вероятно заради обездвижването ми) бебето не се е наместило както трябва, и не може да излезе. Спешно секцио.

# 66
  • Мнения: 2 172
Първо раждане - започнало от самосебе си,8 дена след термин,ускорено със система окситоцин,завърши нормално с епизиотомия.

Второ раждане - предизивикано с половин таблетка вагинално и четвърт перорално,1 ден след термин,ускорено със система окситоцин ( за около 10-15 минути само,че тръгна да се ражда),завърши нормално без интервенции.10 пъти по-бързо и сравнително по безболезнено от  първото,поради простат причина,че бебо се роди 20 минути след като въобще ме настаниха в предродилна.До преди това си бях вкъщи,после разни подготовки в болницата,документи..... и то не остана време  Laughing Определено с хапче,стана много гот (поне в моя случай)  Grinning

# 67
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Преносвах 8ми ден и водите ми бяха много намалели, почти нямаше. След банка и половина окситоцин и 6 часа на системи, от които 5 с болезнени контракции - родих нормално, имах само два шева, един външен и един вътрешен на изхода.

# 68
  • Мнения: 1 437
система и нормално раждане - първа опция

# 69
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Имах система с окситоцин.
Раждането протече естествено, хубаво и без други интервенции Peace

Вярвам, че е от голямо значение фактът, че знаех за какво съм отишла в родилния дом, съответно очакванията ми не бяха нито понижени, нито завишени  Grinning Раждането ми остави много позитивно чувство в мен; с малко късмет след няколко месеца - пак така (може би без системата, не мисля, че ще ми трябва)
разказът ми

# 70
  • Мнения: 581
И в двата случая със система окситоцин . И в двата случая с шевове. При второто раждане шевовете бяха по - малко и по бързо се възтанових. . ако бях родила напълно нормчално пак щях да съм със шевове. Каква е връзката между ускореното рждане и шевовете?  newsm78

# 71
  • Мнения: 4 414
Имамама в анкетата не питат за шевовете, а за епизиотомията.
Иначе връзката между ускоряването и шевовете/разкъсванията е много пряка: когато раждането се ускорява, тялото всъщност не е готово да ражда. Често не  е способно да поеме натоварването - контракциите са по-силни и по-болезнени. Получава се нещо като незагрял или не добре загрял спортист да влезе в игра. Вероятността от травма е много по-голяма.

# 72
  • Мнения: 252
Родих нормално за час и половина от влизането в болницатаПостъпих с 2 см.разкритие.Сложиха ми система накрая ,но не изтече повече от 5 минути и бях готова.Родих с три напъна и без шевове.Ако не гонехме времето заради загуба на тоновете нямаше и система да ми сложат.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Сложиха ми система с окситоцин, след изтекли води и родих без допълнителни интервенции!

И при мен така беше, и при двете раждания. Peace Първия път родих за 3 часа и половина от приемането ми в болницата, втория - за 1 час Mr. Green.

# 74
  • Мнения: 1 340
Първото ми раждане беше предизвикано с таблетка 7 дни след термин, бях с епидурална - общо за 5 часа родих нормално с епизиотомия. Второто тръгна нормално, бързо направих разкритие до 8см, после малко се забавиха нещата - контракциите ми бяха силни, но пък си бяха още през 10 минути, включиха ми окситоцин, епидурална и родих за 2 часа общо от влизането в предродилна. Имах разкъсвания и 1-2 шева, но бебето излезе за общо 4 контракции.

Общи условия

Активация на акаунт