Изход от предизвикано или ускорено раждане?

  • 5 142
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 746
Опция 1
И при двете ми раждания нещата протекоха по един и същи начин - водите изтекоха, появиха се слаби контракции, включиха ми система с окситоцин и родих без каквито и да било интервенции по мен  Grinning Е, първото раждане ми беше трудничко / аз слаба, бебето 3.700 кг/, в смисъл трудно ми беше да напъна достатъчно, за да излезе голямото ми момче. Затова пък второто раждане не го усетих, дет` се вика. Пожелавам го на всеки! Peace

# 31
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Предизвикано с простагландин - Бебето се роди по естествен механизъм без други медицински интервенции.
Всъщност таблетка простагландин не е ли същото като много секс  Wink

# 32
  • Мнения: 1 134
Предизвикано с таблетка, заради преносване. Петнадесет минути, след това започнаха контракциите. След час опити на лекарката да получа необходимото разкритие (първото ми - естествено раждане, ми се стори като час при козметик, в сравнение с това), се наложи секцио по спешност заради все по - лошите тонове на бебето. Оказа се - увита пъпна връв и слава Богу, че лекарката ми действаше бързо и адекватно!

# 33
  • Мнения: 1 266
Предизвикано с простагландин - Бебето се роди по естествен механизъм без други медицински интервенции.
Всъщност таблетка простагландин не е ли същото като много секс  Wink


Ми не съвсем - страничните ефекти са коренно различни Wink

# 34
  • Мнения: 1 053
На мен ми го предизвикаха сьс система (която не подейства) и с хап4е.Родих лесно и бьрзо с епизотомия,родих нормално вьпреки едрото бебе. Simple Smile и вероятността за секцио.

# 35
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Предизвикано с простагландин - Бебето се роди по естествен механизъм без други медицински интервенции.
Всъщност таблетка простагландин не е ли същото като много секс  Wink


Ми не съвсем - страничните ефекти са коренно различни Wink

Ignorance is bless  Sunglasses

# 36
  • Мнения: 2 663
На първото раждане ми сложиха с-ма с окситоцин при изтекли води и никакви контракции.След 7 часа раждането завърши със секцио по спешност,защото така и не получих повече от 3см.разкритие,а тоновете на бебето започнаха да се губят.Между временно кръвното ми скочи 150/200.Всъщност,така и не разбрах заради бебето ли направиха секциото или заради високото кръвно,но вече няма значение.

# 37
  • Мнения: 10
Момичета имам един въпрос
Термина на снаха ми е на 22 май,днес ходи на контролен преглед при лекарката си и тя я е бъркала за да търси разкритие.Нормално ли е това след като няма нито болки ,нито контракции?
На мен лично ми се стори ненормално да правиш такъв преглед като се има предвид ,че има още 10 дни до термина,а освен това я вика на 21 за друг такъв преглед.
Много съм притеснена ,моля Ви за мнение...

# 38
  • Мнения: 3 804
Ренате-аз полу4их разкритие 10 дена преди термих,бебето беше слезнало доста надоло-така,че според мен е нормално.
По темата-големите ги родих със система-бях с изтекли води-без контракции,малката със таблетка-без допълнителни интервенции.

# 39
  • Мнения: 2 263
След изтичане на водите ме вкл на система с окситоцин,после понеже за 3 часа разкритието не беше мръднало ми сложиха 2 инжекции (атропин и бусколизин,дано не бъркам наименованията) и след това за час  и половина достигнах пълно разкритие.Но нямах никакви напъни.След 40 минутно ,безрезултатно напъване получих един лакът в корема  Close и бебето изхвърча навън.Резултат от всичко това:страхотни разкъсвания (не знам дали са ми правили епизиотомия или са оставили всичко на самотек) и после 35 минути са ме шили с пълна упойка.  Sad Това е за съжаление.

# 40
  • Мнения: 4 301
Първия път родих без никакви медикаменти за около 12 часа, считано от първата контракция. Имах два вътрешни и два външни шева. Второто ми раждане започна доста неочаквано, с изтекли води почти месец преди термина и никаква родова дейност. Изчакаха ме няколко часа, видяха, че няма изгледи да се появи такава и ми сложиха система окситоцин. Родих за по-малко от четири часа, без други медикаменти и никакви шевове.

# 41
  • Мнения: 1 488
Аз щях да раждам във вода, даже постоях във водата, после излязох, защото контракциите ми спряха. Да се раздвижа, нали движението помага, после пак влезнах във водата. През цялото време ми следяха температурата и се оказа че съм я вдигнала. Аз самата се чувствах гореща. Премериха тоновете на бебето и се оказа че е с пулс 200! Над нормалното. Следователно се наложи окситоцин, за да се помогне на бебето да излезе по-бързо. 4 - 5 часа след слагането на системата родих. Искаха да ми правят епизотомия, но аз не се съгласих. Имах няколко външни и няколко вътрешни шева. След слагането на системата с окситоцин си поисках петидин. Инжекция за обезболяване, защото бях слушала какви ли не разкази колко боли от окситоцина. Ами и с тази инжекция пак си ме боля порядъчно. Не мисля че петидина ми помогна много. В предварителния план за раждане  не исках инжекция за по-бързо излизане на плацентата, но акушерките ми предложиха : така или иначе не роди както искаше и направихме много интервенции, не искаш ли и това да направим и аз се съгласих. Преди да ми сложат системата с окситоцин ми спукаха и водите. По време на раждането и шевовете след това ползвах газ ентонокс, мисля че му беше названието. На кратко му викат gaz and air. Дано да не питаш за раждалите в БГ само, защото аз не съм раждала в БГ.

# 42
  • Мнения: 1 708
С таблетка,защото водите ми бяха изтекли,но нямах  разкритие.В 11.30ч ми я поставиха и в 17.00ч родих с епизиотомия.

# 43
  • Мнения: 3 695
Въпреки, че отидох с 6 см разкритие в болницата и усмихната до ушите, там ми спукаха мехура и ми пуснаха система окситоцин. Аз намекнах, че не искам, но не ме послушаха, а и не се чувствах в силна позиция, за да настоявам. Сложиха ми спинална упойка, не усещах никакви позиви за напъване, напъвах, когато ми кажеха, но от това ми прилошаваше, вероятно поради ниския ми хемоглобин. Направили са ми епиотимия, без да усетя и в крайна сметка родих за около 2 часа.

# 44
  • Мнения: 1 266
ренате, макар че е малко оффтопик - приема се за нормално, но е по-скоро излишно, поне по моето скромно мнение. Ако иначе бебето е добре, има добри тонове, майката се чувства добре, може просто да си чака да й започне раждането, когато му дойде времето. Не виждам смисъл някой да я ръчка по този начин.

Пак казвам, мое лично мнение, а може и в конкретната ситуация да има нещо, което да убягва на неинформирания страничен наблюдател.

Общи условия

Активация на акаунт