Болки тип менструални в напреднала бременност!

  • 27 201
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • BG
  • Мнения: 2 217
the1, много са сладки постовете ти!  Heart Eyes
Радвам се, че нямаш болки, а ето че си открила и лекар в Бургас, който може да ти окаже съдействие ако е необходимо. Както се казва "всяко зло за добро"!  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 44 122
  bouquet  bouquet  bouquet

надали толкова преди термин някой ще ти направи гинекологичен преглед...с него се проверява за разкритие.
обикновенно не го правят  докато не остава 1 седмица до термин...на мен ми правиха на датата на термин за първи път.....

За контракциите...илиУЗ или те връзват 30 мин с едни колани и лежиш и се прави запис на тоновете - хем се вижда как е детето, хем има ли контрекции....

хубаво е, че болки вече нямаш...но по принцип ако наситна смяташ във варна да раждаш.....ще трябва да реагираш на всичко малко по-лрано от нормалното....иначе може и в Бургас да се роди накрая бебчето ти Simple Smile)) или ако имаш къде във Варна да останеш...може би не е зле там да се пренесеш да чакаш, хем док ще ти е под ръка.

# 32
  • Мнения: 46
the1 и аз имам такива болки от време на време, като лежа или съм седнала. Тъпа болка, като менструалната, постянна. Случва ми се на няколко пъти през пследните няколко седмици, но когато отида на лекар все не се сещам да я питам, забравям  Embarassed. За себе си го обяснявам с това, че при определени пози бебчо ме притиска по някакъв начин. Инъче пия магнезий от 6ти месец. Все пак и аз трябва да попитам лекарката.

# 33
  • Мнения: 162
The one намесвам се, защото и аз страдам от такива болки, но моите се засилват, когато съм права и намаляват, когато лежа. Така съм от четвъртия месец и лекарите, с които съм се консултирала не знаят от какво са.Първоначално мислеха, че са контракции, но няма контракция, която да продължава по три часа, а така както те  слушам при тебе е точно така. Боли те няколко часа, после няколко часа не те боли. Правилно ли съм те разбрала? Все пак аз съм в седмия месец, още ми е рано да раждам, лекарите с които съм говорила ме съветват да лежа, казват че нищо не може да се направи, за да се облекчи състоянието ми, някои бременни така изкарвали цялата си бременност. На мен не ми помага магнерича и магнерота. Бъди оптимистка, ти си накрая, дори да тръгне раждане всичко ще бъде наред, а след раждането болките ще спрат и ще гушнеш бебчето си. Бъди спокойна, не е сигурно че ще тръгне раждане. Успех и пиши какво се е случило.

# 34
  • Мнения: 187
alissa nik, да болката е такава каквато я описваш ти, но разликата е, че при мен я има когато лежа, а като стана намалява! За щастие обаче след като започнах Магнерота не съм имала болки! Както писах по-горе бебчо беше много активен и най-вероятно той е бил причината! Иначе се надявам да остискам поне до края на тази седмица, иначе в 35-та все още го водели недоносени! А и най-вероятно с е намествал вчера в малкия таз. знам ли. Важното е, че сега съм добре, но вече го усещам много ниско долу така, че смятам, че скоро ще се гушкаме  Crazy!

# 35
  • София
  • Мнения: 44 122
Simple Smile
недоносени са, да. все пак, ако си погледнеш и лентичката още си в 8-ми месец Wink
36-40 е 9-тият Simple Smile

# 36
  • Мнения: 187
Simple Smile
недоносени са, да. все пак, ако си погледнеш и лентичката още си в 8-ми месец Wink
36-40 е 9-тият Simple Smile
Не съм напълно съгласна! Според книжката " Аз съм бременна", от началото на 35-та седмица е вече девети месец! А в лентичката ще се смени след два дена, т.е. 35-та седмица и 4-ри дена и вече минава в девети. Не зная каква е тази разлика! Но като говорих с акушерката и тя каза, че вече съм в девети месец! Доносени се водят от 36 нататък!  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 44 122
38 - ма седмица от началото на последния ви мензис

36-та седмица от оплождането
10-ти лунарен месец
край на 8-ми, начало на 9-ти месец от бременността

Последната отсечка за вас и вашето бебе!

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=19

т.е. в момента си в 9-ти лунарен....

иначе 40 не се дели точно на 9, за това така на 4-ти ден се сменят.

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 22:06 от Angel_Dust

# 38
  • Мнения: 187
Angel_Dust, благодаря ти много за разяснението! Много мило! Peace

# 39
  • Мнения: 9 441
А,какво казва гинеколога ти па този въпрос!

# 40
  • Мнения: 1 427
Малко извън темата  Grinning - но да си кажа как си изчислявах месеците, понеже и на мен не ми беше ясно от книгите и таблиците. Приемам че датата на термина са пълни 9 месеца и съответно всеки месец на тази дата влизам в следващия. Тоест, ако термина е примерно 10 юни, на 10 май почвам 9-тия, на 10 април - 8-мия и т.н.

# 41
  • Мнения: 92
Звънни на доктора си за да си по спокойна

# 42
  • Мнения: 148
the 1 какво става с вас? Да не си родила вече?
Относно болките, аз ги имам от 5 дни същите, бях при моята гинеколожка на преглед и ми каза да очаквам такива болки през целия 9ти мес, от утре съм в 36 г.с. Да пия само ношпа и нищо друго. Според нея движенията на бебето ги провокират и щом са само болки, а няма стягане, да не се настройвам още за раждане...

# 43
  • Мнения: 187
mmagi,  все още не сме се срещнали с бебчо! Той си ми е мързелчо и не му се излиза  Grinning Но от вчера се чувствам доста отпаднала и като цяло ми е зле! Имам отново подобни болки ив момента сме в предстартова позиция! Но знае ли човек, може и да е фалшива тревога! Иначе за болките и на мен ми каза док, че е нормално да има в девети месец, тъй като бебчо се смъква надолу! И на мен ми предписаха но-шпа! Пожелавам ти леко бременеене и леко раждане!

# 44
  • Мнения: 9 776
...за болките и на мен ми каза док, че е нормално да има в девети месец...

Не съм много съгласна с това. А освен това казваш, че се чувстваш зле и отпаднала. Това не е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт