Грижа за крака/стъпала.

  • 44 612
  • 181
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 431
Мне,гъбички няма Naughty Но си смени работните обувки и си мисля че е от там newsm78 Сега е с нови и миризмата изчезна,е не напълно,но много леееко се усеща... Laughing
Но определено ще купя нещо за крачката му,благодаря  bouquet
Мъжът ми имаше същия проблем,обаче с GEOX не му миришат краката.Само такива обувки си купува откакто разбра,а и са му много удобни  Wink.

# 151
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Купих това,жената в аптеката каза че това е най доброто в момента и че вършело работа Grinning

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 16:24 от ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊

# 152
  • Мнения: 0
Хора, моля помагайте!  Praynig
От доста време ме притесняват някакви образувания  на палецът и показалецът на краката Sad - навярно за мазоли, но все пак..
третирам ги с пила на сухо и после ги кисна и ползвам пемза , но се справям само частично с проблема Confused (вече съм ги мазала с какво ли не и резултатът е почти нулев)...  Cry мислех си за тези лепенки от аптеките за мазоли,  Thinking но съм чувала че те направо ще откъснат кожата ии...малко ме е страх. Интересува ме, ако някой знае дали те оставят рани, белези и т.н...?  newsm78

# 153
  • Мнения: 3 314
но съм чувала че те направо ще откъснат кожата ии...

  Shocked 

# 154
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Е,чак пък да откъснат кожата,едва ли.

# 155
  • Мнения: 0
еми дано не е така  Grinning  нямам представа как ще подействат.. Thinking

# 156
  • Мнения: 964
Повечето такива лепенки имат салицилова киселина, която размеква вроговяването и с времето то само изпада. Слагат се само върху мазола и няма проблем с околната кожа.

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Мислех да пусна нова тема за краката /Красиви  боси крака /примерно/ За кремчета,за начин на поддръжка,отделно за аксесоари.Вие носите ли пръстенчета на краката или гривна за глезена?

# 158
  • София
  • Мнения: 4 253
Здравейте, повдигам темата с молба за координати на добра педикюристка в Стрелбище, Иван Вазов или центъра.

# 159
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Мислех да пусна нова тема за краката /Красиви  боси крака /примерно/ За кремчета,за начин на поддръжка,отделно за аксесоари.Вие носите ли пръстенчета на краката или гривна за глезена?
Гривна носих преди 3-4 години, пръстен никога не съм. Сега не нося нищо осван лак  Mr. Green

# 160
  • Мнения: 897
Купих това,жената в аптеката каза че това е най доброто в момента и че вършело работа Grinning
http://s55.radikal.ru/i148/0907/7a/06596a7ef027.jpg[/URL]
Да ти кажа според мен по-добро от Scholl няма.  Peace

Аз пък се родих с една маска на Орифлейм и едни чорапки- пак от там.
Първо накисвам краката, след това бутам кожичките с гел, след това полирам с пилата. Имам две. Едната е като ренде, дригата... като шкурка/ама какви обяснения слагам Laughing/. Полирам ноктите , мажа маската, слагам чорапките/всичко това правя вечер-преди лягане/ . Сутрин чак ги свалям и тогава слагам лак. В най-лошите случаи лака се слага следобед.  Grinning

 Даже имам такъв бръснач, но не го препоръчвам. Стават по-груби. Поне при мен.

п.с. Сега се сетих, че гледах на Шол един крем за пети, а съм го забравила.  ooooh! За превенция ли е или мога да си го ползвам постоянно?

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 23:03 от Корина

# 161
  • Мнения: 18
Здравейте, ето ви цял сайт с продукти за крака - и кремове и възглвнички и какво ли не и консултации.

www.pedagbg.com

Дано съм ви била полезна, аз исползвам на Crevil крам с невен и е върха.

# 162
  • Мнения: 681
За краката трябват ежедневни грижи, така както и за лицето и ръцете. Те ни носят през целият ден и затова ние трябва да ги обгрижваме и да им даваме най-доброто.
Всеки ден си мийте краката, без значение какъв сезон е, и дали сте били навън или сте си в къщи. На почистена и измита кожа нанасяйте всяка сутрин и вечер омекотяващ и овлажняващ крем, за да не загрубяват петите ви. Аз ползвам ето този. Много съм доволна, защото петите ми вече не се напукват и нацепват.
Аз сама си правя педикюра в къщи. Вече свикнах и става хем бързо, хем ефекта е повече от добър. Краката ми имат добър вид, петите са меки и не са напукани. Ето какво правя:
1. Накисвам си крачетата във по-топла вода, но не гореща. Така постоявам поне 5-10 минути, за да се размекне кожата на ходилата и петите най-вече.
2. Със много фина пила почиствам внимателно петите, като изобщо не натискам с пилата. Когато кожата е размекната всичко пада без проблем. Пилата е най-обикновена за 2,60 лв.
3. След пилата вадя крак след крак и нанасям скраб , като с ръце търкам пак вниматлено. Скраба хем отнема мъртвите клекти, хем почиства в същото време краката. Така не се налага да ползвам допълнително измиващо средство.
4. Изплаквам добре и подсушавам краката. На сухо не ползвам никаква пила или нещо друго за полиране. Няма нужда просто. След ексфолианта кожата става много мекичка.
5. Нанасям овлажняващият лосион - върху петите слагам малко повече а по стъпалото и крачето отгоре нормално количество. не забравям да нанеса крем и върху кокалчетата под глезена и отзад, защото там кожата също загрубява повечко, особено ако се носят обувки.  Лосиона попива много бързо и много добре освежава краката. Ако случайно се е появил мазол, нанасям като капка отгоре от лосиона. Заради голямото съдържаниена алое много бързо връща обратно мазола, кожата се успокоява и зараства по-бързо. Също попива и върху мазола бързо.
Ами това е. Честити ви нови крачета. Ако следвате тези прости процедури и вие ще се радвате на красиви, здрави и добре поддържани крачета. Нанасяйте крем всеки ден върху краката (задължително на чисти крака) и сутрин и вечер и веднъж седмично си отделете половин час за педикюр в къщи. Просто е и не изисква големи усилия.

# 163
  • Варна
  • Мнения: 2 097

 Даже имам такъв бръснач, но не го препоръчвам. Стават по-груби. Поне при мен.


Аз пък съм доволна от моето, ползвам го отдавна и не съм забелязала краката ми да са станали по-груби.  Peace

# 164
  • София
  • Мнения: 2 044

 Даже имам такъв бръснач, но не го препоръчвам. Стават по-груби. Поне при мен.


Аз пък съм доволна от моето, ползвам го отдавна и не съм забелязала краката ми да са станали по-груби.  Peace
И аз имам такaва кюрета на Солинген-много съм доволна Peaceако ползвам само ренде и пила ефекта не е толкова добър.Аз след кисненето в легенче със соли за крака,си ги подсушавам,слагам ексфолиант за крака  и почвам да търкам,след това минавам с рендето и на финала с пилата.След това пак миене и подсушаване.Нанасям от крема за крака(в момента съм си взела на Талодерма-много ми харесва),слагам по дебел слой,увивам краката в домакинско фолио и слагам едни чорапи,върху чорапите задължително си слагам едни пантофки че как се хлъзга Mr. GreenИ така докато издържа,но и 20 мин.са достатъчни.Снощи я правих тази процедура-сега се ми като на бебе краката CrazyНо си трябва всекидневно мазане Peace

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 17:52 от danielad

Общи условия

Активация на акаунт