Грижа за крака/стъпала.

  • 44 606
  • 181
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 18
Четох на някакъв американски сайт, съвети на подиатри (това е лекарска специалност за крака - ортопед, но с допълнителна квалификация за крака), та там пишеше, че изпозването на кюрети не се препоръчва, защото стимулирало образуването на нова мъртва кожа.

Нещото, което съветват е да се изпозва всяка вечер след вана или баня да се търкат ходилата с пемза и да се мажат с дълбоко хидратиращи кремове. Другото, което ми направи впечатление е, че ако постоянно в определени зони ти се образува втвърдяване - трябва да се омекотят обувките или да се избират такива обувки, които имат омекотяване.
Защото една от основните причини за образуването на мъртва кожа било протриването на ходилото, а естесвената реакция на кожата била да се защити с такъв слой мъртва тъкан.

Ами дано съм била полезна. Това все пак е едно мнение на някакви доктори.

# 166
  • Мнения: 897
danielad, това с фолиото ще го пробвам днес. Стана ми интересно. Grinning

# 167
  • София
  • Мнения: 2 044
danielad, това с фолиото ще го пробвам днес. Стана ми интересно. Grinning
Няма да съжаляваш WinkЗащото ако си сложиш само чорап,крема ще попие в него.Така се хидратират максимално

# 168
  • Мнения: 897
Те чораките ми са таквива- да не попиват крема. Сутринта го направих. Има бърз ефект, наистина. Довечера пак ще го направя.  Wink

# 169
  • Мнения: 0
аз не съм съвсем съгласна с "подиатрите"! колкото повече търкаш, толкова повече нова кожа ще се образува. аз цяло лято ходя боса по двора и нямам твърди наслагвания по петите. това което правя е редовно киснене на краката във леген със соли, после ексфолиант, после маска. наи-новата ми идея е да си купя парафинива вана. става за крака и за ръце. страхотно е! кожата става като бебешко дупе!!! ползвала съм го в козметичен салон, но е скъпо а и не се знае хигиената на какво ниво е. аз съм си малко гнуслива, затова сум си купила инструменти за маникюр и педикюр и си правя всичко сама у дома!  ползвам продукти от фирма star nails и съм много доволна.

# 170
  • Мнения: 681
..... 
кожата става като бебешко дупе!!!  ....

Всъщност се оказва, че няма нищо по-меко от бебешка петичка  Rolling Eyes Така че на всички пожелавам да си имате хубави и меки стъпалца и крачета като бебешки петички  Wink

п.п. Това го знам от акушерки.....

# 171
  • Мнения: 1 167
A какви са тези чорапки дето не попиват крема, някакви специални ли за целта? newsm78

# 172
  • Мнения: 681
A какви са тези чорапки дето не попиват крема, някакви специални ли за целта? newsm78

Със същият успех може да се  използва домакинско фолио за свежи продукти. Увива се около стъпалата, след като се нанесе крема. Отгоре се обуват обикновени чорапки за вечерта и  готово. И при това е евтино.

# 173
  • Мнения: 897
Че те не бяха скъпи.В предните си постове съм написала от къде са. Вече ще стане реклама, ако пак го напиша. Laughing
Но и фолиото върши работа. Peace Наистина.

# 174
  • Мнения: 2
Почиствам с пемза и излолзвам кремове и това е! Супер са ми краката  Grinning

# 175
  • Мнения: 897
danielad, това с фолиото ще го пробвам днес. Стана ми интересно. Grinning
Няма да съжаляваш WinkЗащото ако си сложиш само чорап,крема ще попие в него.Така се хидратират максимално
danielad, номера с фолиото е страхотен! Благославям те всеки ден.   bouquet  bouquet  bouquet

# 176
# 177
  • Мнения: 83
Scholl за видими резултати след 3 дни, наистина действа, бях изненадана приятно .

# 178
  • Мнения: 18
Относно Scholl не съм съвсем съгласна. Стария крем за напукани пети беше по добър. Като смениха опаковката и се промени и качеството. Даже питах в аптеката и от там ми казаха, че не съм единствената, която твърди това.

# 179
  • Мнения: 83
Относно Scholl не съм съвсем съгласна. Стария крем за напукани пети беше по добър. Като смениха опаковката и се промени и качеството. Даже питах в аптеката и от там ми казаха, че не съм единствената, която твърди това.

Незнам дали е бил стария или новия, защото един ден просто си купих и улучих, казах на една моя приятелка, която имаше пробелм също и тя остана доволна. Но новата опаковка в БГ е по принцип гаранция за по ниско качество, ще видя следващия път.

Общи условия

Активация на акаунт