И з р а е л 36

  • 13 938
  • 286
  •   1
Отговори
# 255
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
тримата. но аз съм първи, както знаете.

# 256
  • Мнения: 1 410
Тигре,шЪ извиняваш,ама аз бях преди теб - ама да не спамя и не писах ....елЕ ни тЕ ...четиримката ....ама аз снова из форумО

# 257
  • София
  • Мнения: 7 936
тримата. но аз съм първи, както знаете.

Тигре ти няма ли да дадеш компетентно мнение по проблемите на котката на Боряна ?  smile3521

# 258
  • Мнения: 0
Танче,за стр.18 си е номер 1 няма да спорим Wink

# 259
  • Мнения: 1 410
Ооооо,отивам да си лягам  -вие сте едни "приказливи" тази вечер ,че мазоли на ушите ми излязоха ..... ooooh!


Цитат
Танче,за стр.18 си е номер 1 няма да спорим
Хм.... Crossing Arms

Я вижте тук каква активност има - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=397235.msg11269693;topicseen#msg11269693

# 260
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
тримата. но аз съм първи, както знаете.

Тигре ти няма ли да дадеш компетентно мнение по проблемите на котката на Боряна ?  smile3521

Сега вече ще бъде безопасна братовчедката... и няма да се очакват изненади с котенца.

# 261
  • Мнения: 0
е не бързайде
Танчееее

# 262
  • Мнения: 490
 И аз съм тук, трябва явно да се подхване някоя темичка за раздвижване. Аз тази седмица все по сватби ходя, така че споделете,който е ходил на израелска/еврейска сватба( имам предвид извън Израел), да сподели впечатления. Аз малко се шокирам от грандиозните сватби тук, но предполагам, че не само в Израел се харчат толкова пари за сватби Money.

# 263
  • София
  • Мнения: 7 936
И аз съм тук, трябва явно да се подхване някоя темичка за раздвижване. Аз тази седмица все по сватби ходя, така че споделете,който е ходил на израелска/еврейска сватба( имам предвид извън Израел), да сподели впечатления. Аз малко се шокирам от грандиозните сватби тук, но предполагам, че не само в Израел се харчат толкова пари за сватби Money.

Ми доколкото си спомням от темите които съм изчел, израелците си имат бая стабилни критерии за малка средна и голяма сватба.

# 264
  • Мнения: 490
    Да, има си критерии, идеята ми беше обаче, всеки да изкаже свои лични впечатления от традициите и ритуалите, както и от видовете сватби. Аз съм присъствала в на сватба на американски евреи и вчера за първи път бях тук на израелска(марокански евреи), всички сватби се водят еврейски но разлики има много. Не се сещам дали някой е споменавал колко човека трябва да са под хупата или колко е прието. Вчера бяха около20 човека под хупата, не съм убедена, че е така по принцип. В Америка бяха само двойката и рабина  newsm78

# 265
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Добро утро.Минавам на бързо и отивам да си вардя котаната и да почиваме,че и двете сме изморени  Tired   но се чустваме ОК  Party Ето едно кафенце :

# 266
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен на всички  food010Борянче,радвам се,че котана е добре.Ти как си,свикваш ли с жегите?

# 267
  • T"A
  • Мнения: 2 515
    Да, има си критерии, идеята ми беше обаче, всеки да изкаже свои лични впечатления от традициите и ритуалите, както и от видовете сватби. Аз съм присъствала в на сватба на американски евреи и вчера за първи път бях тук на израелска(марокански евреи), всички сватби се водят еврейски но разлики има много. Не се сещам дали някой е споменавал колко човека трябва да са под хупата или колко е прието. Вчера бяха около20 човека под хупата, не съм убедена, че е така по принцип. В Америка бяха само двойката и рабина  newsm78

Трябва да са младоженците и родителите (+равина), като тук е прието и братята и сестрите на младоженците да застават под хупата. Родителите са там задължително обаче, първото "напояване" на булката се прави от жена - равинът подава чашата на един от родителите и така... Родителите са тези, които по традиция изпращат младоженеца и булката до хупата (изпращат младоженците до забулването на булката), с което дават благословията си за брака, демонстрират приемственост - за преминаването на децата им от едното семейство към новосъздаденото семейство.

В Америка са искали да са само двамата в центъра на вниманието, но това не е еврейско, а американско  Mr. Green И израелските сватби са много повлияни от американските, напр. разделянето на гостите (слагат столчета и между тях правят пътечка, по която да минат младоженците) - това не е еврейска традиция, има го сред реформистите, но като подреждане е привзето от църквите, а днес всяка еврейска сватба в Израел, всяка церемония за влизане под хупа, освен ако не я правят в синагога (което е рядкост), е с такова подреждане...

Аз съм заета тези дни, по-късно пак ще се включа, обещавам. Peace  Дядо Хаджи, извинено ли е отсъствието ми?  Mr. Green

# 268
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ами Дуда,аз не мисля,че сега е топло...Него ден е имало хамсин за това съм била толкова зле  Peace Сега си е супер времето за мен дори и по обяд ама знам ли какви жеги ще настанат по-нататъка .

Аз за сватби не съм компетентна  Mr. Green И ако можех бих стояла по-далеко от такива мероприятия ама септемрви за 1 седмица сме на 2 сватби  Crossing Arms Навалицата там ме ужасява...Двете сватби са на приятели от компанията на мъжо и двете сватби се борят коя ще е по грандиозна  Tired Кошмар...

# 269
  • Мнения: 232
Бонжурно,дами! wavey

Бубе,благодарим за кафето!Аз съм вече на третото!

Изпратих детето на зелено училище,и сега  до събота съм на тръни!Мома и ерген Joy JoyВреме е за кекс,както казва Танчето Joy Joy

Лек и спокоен ден!

Общи условия

Активация на акаунт