Майчинство и детски за близнаци - 6

  • 61 447
  • 798
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Явно и те самите не знаят Simple Smile Принципно по такива институции най-добре да се носи абсолютно всичко, че се държат все едно дават парите от собствения си джоб и много се заяждат - страшно велики са, че знаят там 5 бележки какво съдържат, пък ти не знаеш и те трябва да ти кажат - луда работа.

# 736
  • София
  • Мнения: 1 849
Мен последният  път ме върнаха, защото на бележката от работодателя пишеше служебна бележка, а не удостоверение  Tired

# 737
  • Мнения: 62
имам едно питане- тази помощ еднократна за близнаци се дава и ако си студент,или не?т.е.на студенти дават двойно ,така ли ?техните си две и нещо плюс тези две по 1200 и 600?

# 738
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Те са различни помощите. Помоща при раждане ако единия от близнаците е 2-ро дете е 2 по 600. Другото е помоща за отглеждане до 1 година те са 2 по 1200. Ако си редовна студентка полуваш и другата помощ от 2880 (може и да греша сумата). Условията да взимаш и детски са бруто до или равно на 350 лв. на член от семейството. За близнаците са 105лв. месечно. Взимаш всичко ако отговоряш на тези условия.

# 739
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Те са различни помощите. Помощта при раждане ако единия от близнаците е 2-ро дете е 2 по 600. Другото е помощта за отглеждане до 1 година те са 2 по 1200. Ако си редовна студентка получаваш и другата помощ от 2880 (може и да греша сумата). Условията да взимаш и детски са бруто до или равно на 350 лв. на член от семейството. За близнаците са 105лв. месечно. Взимаш всичко ако отговаряш на тези условия.

# 740
  • Мнения: 4 273
Също искам да добавя,че помощта за студентки се дава ако я изискаш до навършени 6 месеца на бебетата.Приели са някакво допълнение на закона,защото много се злопоутребявало с тези помощи-фиктивни студентки и т.н
Аз лично започнах следването си за магистръска степен ,когато бебетата бяха на 11 месеца ,но не помощта  ми е било целта за моя радост.

# 741
  • Мнения: 48
здравейте,да ви попитам и аз моят случай е следният:
от 4 месеца съм на държавната борса,която изтича сега този месец.след това се водя безработна.не успях да намеря фирма ,в която да се осигурявам поне на минималната.казаха ми,че ще получавам за останалите 5 месеца,които ми остават да родя(бременна съм с близнаци) социално майчинство от по 100лв на месец.
деситоо спомена,цитирам :"Условията да взимаш и детски са бруто до или равно на 350 лв. на член от семейството"
въпроса ми е,след като се водя безработна през тези 5 месеца,как ще мога да докажа,че имам право на тези детски?приятеля ми го осигуряват на минималната,но взема малко над нея.нямаме сключен брак.

благодаря ви предварително Praynig

# 742
  • София
  • Мнения: 1 849
В Социалните ще ти дадат да попълниш Декларация, че нямаш доходи за тези месеци.
А за месеци когато си била на борсата си попълни сумата, която си получила в молба-декларацията. Не е нужда да носиш бележки за тези 4 м., те ще ги проверяват по служебен път  Peace

# 743
  • Мнения: 48
tanini благодаря ти за отговора.   bouquet

# 744
  • Мнения: 62
Благодаря за отговорите  bouquetа знаете ли за учещи магистратура важи ли това ?И датата на удостоверението ,че си учащ трябва да е от преди раждането,или ?Т,е,може ли да си прекъснал и да се запишеш наново?

# 745
  • Мнения: 4 273
Трябва да си студент и децата да не са навършили 6 месеца,когато подадеш документи.
Мисля,че трябва да ти е държавна,редовна магистртурата ако не се лъжа

# 746
  • Мнения: 62
благодаря за отговора  bouquet
аз съм прекъснала.заради бременността,ще се записвам пак този семестър да со доуча,но явно помощта ще пропусна,за жалост Rolling Eyesяд ме е  ,защото колко фиктивни студенти взимат пари,а не учат после ,а ако си имал причини да прекъснеш,вече не се класираш..но както и да е

# 747
  • Мнения: 4 273
Защо да не се класираш?Запиши сега и си подай документите в социалното,пробвай,пък може да не се заядат,че сте по-големи от 6 месеца

# 748
  • Мнения: 62
Ами ние сме на 4 месеца сега,но си мисля,че като съм прекъснала предишния семестър няма да мога newsm78иначе аз продължавам от октомври....ох,пък мога да подам,пък да видим ,то от това глава не боли Wink

# 749
  • София
  • Мнения: 313
Някой има ли представа, ако се увеличи минималната заплата за страната, колко ще станат детските за близнаци, защото днес в в.Стандарт беше писано само за едно дете, че ще станат на 45 лв., а при нас как ще е? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт