Майчинство и детски за близнаци - 6

  • 61 419
  • 798
  •   1
Отговори
# 750
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Malechka,ако увеличението на детските стане факт и се запази настоящата формула за близнаците,за двете деца ще взимаш 135 лв.Но нито увеличението на МРЗ е факт,нито на детските

# 751
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Malechka,ако увеличението на детските стане факт и се запази настоящата формула за близнаците,за двете деца ще взимаш 135 лв.Но нито увеличението на МРЗ е факт,нито на детските

Дано........

# 752
  • хасково
  • Мнения: 290
 PraynigДано в предизборната истерия мръднат малко мизерните детски!

# 753
  • софия
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,за първи път пиша тук,от скоро съм майка на тризнаци и искам да Ви помоля ако може да ми кажете как стоят нещата с помощите,майчинството(аз не работя Embarassed)и детските,предварително Ви благодаря.Поздрави и лек ден на всички.

# 754
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
ivona rangelova, мисля че най-точно за майчинството ще ти дадат съвети  в тази темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=587656.new;topicseen#new
За помощите при раждане трябва да подадеш документи при социалните. Там ще останат оригиналите от актовете за раждане, затова си направи по няколко копия, за да си имаш ако се наложи. Поне така беше преди две години. Искат и бележка за родените от теб деца. Този вид помощ не е обвързана с дохода.
Не знам как стои въпроса и с помощта за отглеждане до 1 г., предполагам че е като при близнаци само че по три  Wink Също не е обвързано с дохода.
Детските са обвързани вече с дохода, ако е над 350 лв. бруто за член от семейството не ти се полагат  Confused пак при социалните се подават документи, като за тях се иска и служебна бележка от работодател 12 м. назад (ако си работила) Документи се подават всяка година.

# 755
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте момичета,за първи път пиша тук,от скоро съм майка на тризнаци и искам да Ви помоля ако може да ми кажете как стоят нещата с помощите,майчинството(аз не работя Embarassed)и детските,предварително Ви благодаря.Поздрави и лек ден на всички.

ако дохода на човек е под или равен на 350 лв бруто.имаш право на
-социално майчинство-в момента изпускаш месеци от него,защото си закъсняла-действай
-имала си право на помощ за бременност-изпуснала си я
-детски надбавки

за всички майки има помощ за раждане

ако студентка редовно,също има помощ


за всичко питаш и подаваш док в социалните

# 756
  • софия
  • Мнения: 5
Благодаря за отговорите Simple Smile.

# 757
  • Мнения: 1 862
 #Cussing out #2gunfire Tired Отказаха ми от социалните служби 2х1200 ... била съм си въобразявала нещо. Сега разпечатах Закон за семейни помощи за деца и Законът за държавния бюджет за 2011 в който са определени съответно сумите.
Да ми кажете, как да постъпя в случай, че отново ми откажат и ме върнат само с тези 2х600  Tired ?

# 758
  • Мнения: 1 483
#Cussing out #2gunfire Tired Отказаха ми от социалните служби 2х1200 ... била съм си въобразявала нещо. Сега разпечатах Закон за семейни помощи за деца и Законът за държавния бюджет за 2011 в който са определени съответно сумите.
Да ми кажете, как да постъпя в случай, че отново ми откажат и ме върнат само с тези 2х600  Tired ?
За помощите 2*1200 има специална бланка при социалните. Питай ги като си се объркала защо си печатат такива бланки. Не се отказвай и си търси правата. Помоща се изплаща ако подадеш документите до 6 месец на децата. Имаш още 6 месеца да им разкажеш играта Peace А не е лошо и да пусмеш една жалба бо министерството на социланите грижи, където подробно да им обясниш как служители те им не зная закона #2gunfireПращай писмата с препоръчана поща. Така задължително отговарят. Успех!

# 759
  • Мнения: 1 862
Със сигурност ще пусна жалба, ако въпреки разпечатаните закони и съответните препратки ме отсвирят пак. Това на нищо не прилича, аз да им разпечатвам и тълкувам законите  ooooh! Момичета добре, че е този форум, иначе и аз нямаше да знам изобщо за тези пари и така щяха да ме изпързалят само с 2х600.  Hug

# 760
  • Мнения: 4 589
Иве, как ще ти откажат? Аз даже не знаех и като отидох ми казаха, че имам право на тези 2 по 1200 задете и ми дадоха допълнителна бланка.
Ти в коя община си? Егати кретените.
На моя приятелка отказаха да дадат помощи, защото детеот било в Неонатология и докато не го изписаха, 3 месеца ги разиграваха, ама това във Варна. Аз съм към Лозенец, мн са отщиви.

# 761
  • Мнения: 1 862
Ники, в Костинброд се развива драмата, но вчера намерих освен нужните закони и въпросната декларация в сайта на АСП. Попълних я и в понеделник отивам с целият комплект. Да видим дали пак ще ме върнат, ако това стане в Министерство на труда и социалната политика има електронна форма - http://www.mlsp.government.bg/Anketaext/backadmin/up_temporary.asp  - това е, в случай че някой друг има нужда, за оплаквания, похвали, предложения и пр. Ще им поискам писмено становище, за това на какви помощи имаме право и запитване на какво основание са ми отказани. Тази дама освен, че не знаеше за тази декларация, много нагло ми обясни, че "Шефката е в отпуск" ... и видиш ли, тя не знаела какво да прави  #Cussing out Не разбирам, това защо би трябвало да ме интересува, и поради нейната компетентност, децата ми да бъдат лишавани от полагаемото  #2gunfire ... А бе тия шефки, нямат ли заместници!?!?!?!

# 762
  • Мнения: 1 862
Приеха ми документите, но и служителката беше друга. Единствено ми върнаха Удостоверението за семейно положение, но тук вината е моя, че въпреки че предната кокошка ми каза него да извадя, не погледнах какво точно пише в декларацията, а именно - Удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца. Ще им я занеса в понеделник, че днес пуснах заявление  ooooh! Опита се да ми върне целият комплект, но аз я порязах, че имам право в 14 дневен срок, да коригирам нередностите, и се разбрахме веднага като взема това удостоверение да и го занеса. Каза че след 20 август, парите ще бъдат преведени по посочената сметка.. да видим  Thinking

# 763
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Проблеми с превода поне при мен не е имало. Аз подадох документи септември а октомври с детските за септември всичко беше накуп в сметката ми  Peace

# 764
  • Мнения: 4 266
Парите си ги плащат навреме.
Аз си мисля друго,че може би трябва да увеличат майчинството за близнаци.
Примерно да се взима като база 36 месеца назад ,не 18 както е за едно дете.
Защото една майка като ражда две деца два пъти и плащат майчинство, а за близнаци се дава колкото за едно дете.Това са мои размишления

Общи условия

Активация на акаунт