Емоционални последствия от секциото, когато НЕ е по желание

  • 17 491
  • 340
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 045
Галя, а ти дали четеш  преди да пишеш? Може пак да имаш нужда пак да попрочетеш по-обстойно. Колкото до теорията, може ако се върнеш по-назад, да намериш едно достатъчно добро обяснение. Но изисква четене, не просто да се препуска по редовете от хм..злоба Peace
Знаеш ли как се нарича твоето поведение и нагласа че аз съм злобно настроена?Параноя.
Четох те толкова пъти и теб и други че няма какво да ви коментирам.Не е нужен висок коефициент на инт. за да се стигне до извода че дъвчете някакви фрази не по  предназначение.
Вие не търпите мнения значи и прогреса ви е нулев.
Надявам се поне ако не помогнете и да не навредите.
Имате нужда от курс как да общувам и да проследя мисълта на другия.

# 331
  • Мнения: 561
Ми аз съм с психологическо образование.
Психотерапевтът е:
-човек с магистратура по психотерапия или клинична психология
-обучен в съответния психотерапевтичен метод (напр. когнитивно-поведенческа психотерапия, системен подход
-преминал през т.нар. "личен опит", където "бърничкат в раните" (както се беше изразил някой тук Grinning) на самия психотерапевт
-не е задължително да е с медицинско образование. Спомням си как Давид Йерохам веднъж заяви, че образованието му на психиатър само му пречи в психотерапевтичната му практика.
Сумарно обучението отнема няколко години след завършване на университет, зависи колко интензивно се учи.За съжаление в БГ май няма контрол върху това, кой си лепва титлата, но в рамките на психологическата общност има ясни критерии, заимствани отвън.

# 332
  • Мнения: 411
Дискусията тук все повече почва да прилича на монолог, всеки се опитва да наложи своето виждане. Това че имате мнение за дадено нещо не означава, че то е вярното и да демонизирате всички които не мислят, не чувстват като Вас. Полза от подобни речитативи имат авторите им, за другите е по скоро вредно.  Определено тук не е и мястото да се рекламират един или друг способ на раждане. Има достатъчно статии даващи информация за един или друг способ за раждане, с излагане на ползите и недостатъците на всеки един от тях, авторите им имат подходящото образование. На второ място лекаря наблюдаващ бременността е този който трябва да помогне на бременната да избере начин на раждане. Определено не съм съгласна с изказвания от сорта, че българските гинеколог са некадърни, че могат само да оперират, че изнудват бъдещите майки да се съгласяват на секцио ..... . Докато аз бях бременна още 7 мои близки чакаха деца, други 4 бяха родили година преди това, как пък не се намери една да каже че волята и е била насилена. Като не сте съгласни с даден лекар, ами потърсете второ мнение.  И моля Ви престанете да давате статистика за това как се ражда по света, смъртност, увреденост и прочие. В болшинството случаи това са сурови цифри, които са отправна точка за по нататъшни проучвания, не отчитат причините довели до това, антропология и прочие.
 
За психотерапевта, за съжаление в България няма изискване психотерапевта да има медицинско образование, виж страницата на БАН. Има ли полза или не от работата на психотерапевта, това всеки сам си преценява за себе си. Ролята на психотерапевта е да те накара сам да стигнеш до проблема, да го осъзнаеш, да намериш причината за възникването му. Затова понякога един разговор на кафе с добър приятел помага, друг път може да навреди, зависи много е субективно. Като гледам май българина е по склонен да ходи по врачки отколкото при специалист.
Нелепо звучат изказвания от сорта, че колкото повече плащаш толкова по-добра консултация от психотерапевта ще получиш. Не винаги цената определя качеството.
Тук не е и мястото да се дават квалификации дали се касае за ПТСР, родилна депресия и прочие. Освен това е безумие да се генерализира, не може на пет или десет случая просто защото видимо си приличат да им сложите общ етикет.

# 333
  • София
  • Мнения: 3 271
До сега не бях се замисляла над въпроса. Ами никак не ми повлия, приех го за даденост, знаех че или ще е нормално или секцио, и двата пъти се наложи секцио Confused

# 334
  • Мнения: 33
Хаха, това някаква смешка ли е Laughing?
WhimZ, да, всички водещи са компетентни по тези теми, а информацията, която предоставяме е абсолютно evidence-based,  и смея да твърдя, че курсът ни е от малкото в страната (за някои неща съм сигурна и единствен)където могат да се чуят тези неща Peace Но понеже това не е мястото да продължаваме с рекламата на Естествено, а не сме ти взели парите, нито ги искаме Laughing, и понеже виждам, че ти харесва да скачаш от тема на тема, коя от коя по-оффтопик, няма да доказвам нищо Grinning.

Че защо да е смешка? Това че представяте взета наготово evidence-based информация с какво ви прави компетентни да подготвяте бременните за раждане? Не е нужно да взимате моите пари, за да имам съмнения относно компетентността ви. Ами ако се окаже, че някоя от бременните от курса ви има по-големи познания от вашите?

Защото как може хора със следната биография: "...една от основателките и най-активните членове на Естествено...Притежава солиден опит в консултирането и оказването на подкрепа за кърменето на настоящи и бъдещи майки. След едно много травматично раждане, с второто си дете е успяла да постигне мечтаното естествено раждане във вода. Приела е за своя мисия да помогне на други майки да постигнат същото." или "Задълбочен интерес към всичко, свързано с храненето и здравните въпроси, богат опит в привързаното родителство. След едно дирижирано травматично раждане посвещава голяма част от времето си на изследване на всичко, свързано с естественото раждане и на доказано добрите практики в тази област. Година по-късно активно участва в прекрасното раждане на дъщеря си." да обучават бъдещи майки за анемия, гестационен диабет, преекламсия, епидурална упойка, ендорфини и катехоламини. Само с познания от интернет не може да се получи цялостно образование и да се обучават бъдещи майки.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 17:26 от WhimZ

# 335
  • София
  • Мнения: 2 249
Смешка е да питаш дали магистратурата по психотерапия е достатъчна, за да практикуваш психотерапия.

Колкото до останалото, каквото казах, казах Laughing.

# 336
  • София
  • Мнения: 2 249
Още нещо, WhimZ, понеже нас в този форумни познават мнооого отдавна, а теб очевидно не, дали да не изкажа на глас предположение за сблъсък на интереси? Пречим ли ти? Дали не навлизаме в твоята пазарна ниша, М Simple Smile?

# 337
  • Мнения: 3 271
Aз пък се чудя защо модераторите не почистят?
Досега всеки път, ако дискусията е извън темата метлата минава. Но не и този път  Rolling Eyes

# 338
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
На мен нещо принципно ми се изгуби в този хм... диалог ? Има много сдружения с нестопанска цел, които ползват трибуната на бг-мамма за идеите си - ла лече лига, СНБМ, ДБМ. С какво те са по-различни от Естествено и с какво толкова Естествено ви боде очите? С изключение на факта, че не е удобно за пряко заинтересовани от непроменяне на статуквото в родилните домове персони като WhimZ. И как никой не скочи срещу тениските на Ла Лече, или благотворителните базари на ДБМ, а точно Естествено нарочихте, че се опитва да "печели на гърба на баламите", че чак и до заплахи със съд се стигна. Усилията на Естествено са насочени само и единствено към това в България най-накрая да се ражда като в бяла държава. Всички работят доброволно, а трудът хич не е малък - преводи, срещи, комуникации, курсове... Всички приходи на Естествено се ползват за каузата, която ако стане реалност ще е от полза за всички бъдещи майки. Когато финансите не достигат, отделяме и собствени средства.
Гледах ей сега снимки на родилни домове из разни европейски страни и ми се дорева. Как може да сме толкова късогледи и толкова да драпаме само за собствената си паничка и ако тя ни устройва, да си затваряме очите за останалите.

# 339
  • Мнения: 3 271
Тинки, ей това и мен ме тормози, ама много! Ще кажеш, че жените, които водят курсовете на Естествено са забогатяли. Ще си качат хората скоро финансовите отчети и ще се види. Иди, че защитавай каузи за ползата на други хора после...
Това, от което лично мен ме боли в случая е, че и модераторите "помагат" за това.
Всички офф-топици, когато се защитават по-различни тези се чистят. Но сега вече 2-ри ден се размотават т.нар. "кирливи" ризи (чудя се какво точно им е кирливото?!?!), които са абсолщтно извън темата, но няма кой да премете. Дали е защото на модераторите също тази анти-Естествено кампания им харесва?
Както и ти си изброила и други НПО-та имат тробуна тук, на СНБМ даже съм член. Платих си членски внос, а за мероприятията им също си плащам билетче за вход. Сигурно и те са комерсиални и трупат пари на мой гръб, плащайки наема на залите, в които организират събитията си и т.н.
Хайде да не пиша повече, че освен болно понякога се и ядосвам Sad

# 340
  • София
  • Мнения: 15 222
Модераторите не са чистачки.
Щом не можете да се придържате към темата, значи не умеете да я водите и нямате нужда от нея.
"Естествено" се  изрекламира достатъчно. Даже повече от достатъчно. Стига толкова.
Заключвам.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 21:30 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт