Емоционални последствия от секциото, когато НЕ е по желание

  • 17 522
  • 340
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 5 370
Последното ти изречение е поредното доказателство за това кой си позволява да обижда, да насажда кавги и да използва груб тон (или груби шегички).
Обида? Насаждане на кавга? Груб тон?

Офф топик-и последен-наистина, не си ме виждала груба и обиждаща. Бях изключително....премерена, даже.Абсолютно премерена. Ако откриеш и СЛЕДА от обида и ГРУБОСТ-то това е друг въпрос.
А че някой не знае какво означава идиомът "да му садиш на корена ряпа"-е друг въпрос.

# 301
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз наистина вече намирам пребиваването си в бг-мамма за загуба на време - досега мислех, че това важи само за отчетните теми, но явно съм грешала.

Хм, също както подлагането на операция, никой, по никакъв начин не те насилва да участваш в който и да е, какъвто и да е форум, където и да било...

# 302
  • Мнения: 33
@Котката Марта - Отново пясък в очите...

"В България няма възможност да се роди активно в болница, което щеше да ми гарантира, че все пак няма да ми се увредят очите."

Това се нарича истинкт за самосъхранение. Позволи и на другите да го имат.

"Стандартната цена на 45-50 минути психотерапия е 25-30 лв. в момента. Плащала съм/Плащам я и знам. За 4 сеанса месечно това прави минимум 100-120 лв. Останалите сметки, вярвам, можете да си направите сами."

С малката разлика, че Елена Кръстева, която води групата за подкрепа за жени с травматично раждане, не е лекар (за да бъде психотерапевт), а психолог. Има голяма разлика.

""Естествено" никъде не си е правило реклама. Ако Кати не беше измъкнала обявата за терапевтичната група от сайта на "Естествено", никой от тук присъстващите нямаше и да подозира за нея."

Така ли? На това ли разчитахте? Значи е трябвало да бъде нещо скрито? Естествено, че всеки, който поразгледа сайта ви, вижда, че имате групи за подкрепа, както и курсове:
"Родителство в хармония с природата" - 120 лв.
"Всичко за активното раждане" - 120 лв.

Така че със самото си участие тук, членовете на "Естествено" постоянно правят реклама на дружеството, а по този начин и на цялата му стопанска дейност, а за рекламата си има тарифи, както техните курсове и групи за подкрепа имат цена.  Confused

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 10:48 от WhimZ

# 303
  • Мнения: 1 266
"Стандартната цена на 45-50 минути психотерапия е 25-30 лв. в момента. Плащала съм/Плащам я и знам. За 4 сеанса месечно това прави минимум 100-120 лв. Останалите сметки, вярвам, можете да си направите сами."
С малката разлика, че Елена Кръстева, която води групата за подкрепа за жени с травматично раждане, не е лекар (за да бъде психотерапевт), а психолог. Има голяма разлика.

Последно включване, защото това е невярно твърдение.
Психотерапевтите не са лекари, а психолози. Могат да бъдат и лекари, ако са преминали през съответното образование.
Психиатрите са лекари, НО НЕ СА психотерапевти.
Психотерапията е специализирано направление на психологията и там има много и различни школи. С учене на медицина не се става психотерапевт.

http://psychotherapy-bg.atspace.com/
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D1%8 … D0%BF%D0%B8%D1%8F

Ето това имам предвид, когато казвам "полуинформирани мнения".

# 304
  • Мнения: 1 266
Честито ви "чисто" от натрапници пространство.
Защо ли хората никога не си правят изводи от историята?

# 305
  • Мнения: 33
@Котката Марта
"следродилната депресия и пост-травматичното стресово разстройство (ПТСР) са две различни диагнози."

ПТСР сигурно може да възникне и при всяко друго по-травматично раждане. И пак е болест. И отново е различно от въпросните "емоционални последствия". Не мисля, че в темата се визират нито едно от горните две заболявания. Поне никъде не го пише...

"Психотерапевтите не са лекари, а психолози. Могат да бъдат и лекари, ако са преминали през съответното образование. Психиатрите са лекари, НО НЕ СА психотерапевти."

Елена Кръстева не е психиатър, не е психотерапевт, а само психолог. Поне така пише на сайта ви. Поправи ме, ако греша.
Ето за справка и "ПРАВИЛНИК за Удостоверяване на правоспособност по психотерапия според стандартите на Българска асоциация по психотерапия:
http://www.psychotherapy-bg.org/standarti-i-obuchenie/pravosposobnost/

P.S.
Ето това имам предвид, когато казвам "полуинформирани мнения".
Again and again...Докога ще си мислиш, че с подобна арогантност привличаш съмишленици? Добре е, че са "Естествено" и Котката Марта да ни държат обстойно информирани.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 11:12 от WhimZ

# 306
  • София
  • Мнения: 17 592
"Стандартната цена на 45-50 минути психотерапия е 25-30 лв. в момента. Плащала съм/Плащам я и знам. За 4 сеанса месечно това прави минимум 100-120 лв. Останалите сметки, вярвам, можете да си направите сами."
С малката разлика, че Елена Кръстева, която води групата за подкрепа за жени с травматично раждане, не е лекар (за да бъде психотерапевт), а психолог. Има голяма разлика.

Последно включване, защото това е невярно твърдение.
Психотерапевтите не са лекари, а психолози. Могат да бъдат и лекари, ако са преминали през съответното образование.
Психиатрите са лекари, НО НЕ СА психотерапевти.
Психотерапията е специализирано направление на психологията и там има много и различни школи. С учене на медицина не се става психотерапевт.
...
Ето това имам предвид, когато казвам "полуинформирани мнения".

Да, а това, което пишеш тук, е просто ... неистина - за да намеря мек израз.

Зигмунд Фройд ... През 1881 г. получава дипломата си по медицина от университета във Виена, а през 1885 г. печели стипендия, за да замине да учи в Париж при прочутия Жан Шарко в Салпетриер. Шарко, със своята диагноза на хистерията и използването на хипнозата, открива пред Фройд пътя към сериозното приемане на умствените заболявания. След завръщането си във Виена през 1886 г, Фройд става практикуващ лекар.

В МЦ"КОРТЕКС" се провежда психодиагностика, психотерапия и лечение на: ...
ЛЕКАРСКИ ЕКИП:

    *  Доц. В. Миланов, д.м. психиатър, психотерапевт
    *  Д-р Л. Узунов - психиатър, психотерапевт
...


Д-р Димитър Тенчев
ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПСИХОТЕРАПЕВТА

 
Д-р Димитър Тенчев е завършил Медицински Университет – София, магистър е по медицина и здравен мениджмънт. Преподава медицинска етика и социална медицина в Медицински Университет – София и има кабинет по т


Надявам се да са достатъчно примери - психотерапията е част от медицината, не от ала-балистиката или баенето и астрологията.

# 307
  • София
  • Мнения: 12 461
Кати Щом ще цитираме историята, нека да уточним, че медицината отхвърля идеите на Фройд за подсъзнанието и психоанализата не се е зародила като част от медицината. Напоследък има психиатри, които са специализирали и психоанализа или друг вид психотерапия, но не можем да говорим, че психотерапията по правило е приоритет на лекарите.  
Груповата терапия при хора със сходен проблем е работеща и по тази причина е широко разпространена. Да омаловажаваме чуждите проблеми е много лесно, защото за мен пътуването със самолет е просто пътуване, но за хората с фобия е чистия ужас. Познавам хора, които пътуват по 3- 4 000 км с кола, само и само да не опрат до самолет. Та за мен секциото е повече от ОК, но има хора, които го преживяват зле. Защо да нямат право на терапия, групова, индивидуална, платена и тн. Добри терапевти по здравна каса може и да има, но едва ли това е правилото. Не мисля, че антидепресантите лекуват всичко, а често могат повече да навредят.  В едно толкова нездраво психически общество като нашето не можем да плюем нито по една възможност на хората да се помогне. Поне моето мнение е такова.

ПП Чичко Гугъл не замества образованието и не носи същите възможности за доказване на определени тези. Трябва да се прочете повече преди да се твърдят неща като
Надявам се да са достатъчно примери - психотерапията е част от медицината, не от ала-балистиката или баенето и астрологията.

# 308
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
някой знае ли колко струват курсовете за бъдещи майки в различните родилни домове? безплатни ли са? питам, не съм посещавала, но ми стана любопитно.
а има ли някъде организация, която да помага на жените да се справят с проблемите си, породени от раждането? освен тази, за която говорихме досега, за тях стана ясно.

доколкото знам също така обучението за психотерапевти и психоанализа трае горе-долу колкото специализацията по психиатрия и до съвсем скоро в БГ беше невъзможно да се получи.

и кое ни кара да вярваме, че БГ психиатри са твърде различни от БГ гинеколози  Joy извинявам се за отклонението, особено тези, лекуващи "по каса"

аз мисля, че си тесногръд когато отхвърляш различното познание...

# 309
  • Мнения: 485

Ами щом имате приходи, значи не е редно да използвате форума на bg-mamma като място за безплатна реклама. Има други фирми, които рекламират дейността си тук, но си плащат за това и в темите им пише "рекламна публикация".
От "ПРАВИЛА и ПОЛИТИКА на форумите!":
"7. Не се допускат рекламни обяви и теми, както и аватари, подписи и др. елементи от потребителския профил, които представляват тенденциозна реклама на сайт, фирма, продукт, услуга."
Та питам модераторите и администраторите редно ли е това, което правят "Естествено" във форумите на bg-mamma.

За аватарите, подписи и др. съм съгласна, наистина правилата са еднакви за всички. Признаваме си грешката, бяхме предупредени и не го правим вече  Peace
Но участието ни в този форум и пускането на теми и анкети не мисля, че може да се приеме за реклама на дейността ни. Все пак голяма част от членките на Естествено пишат в бг мама още от създаването й, мнооого преди Естествено изобщо да съществува.

# 310
  • Мнения: 1 045
Активистите със естествено да ми кажат с какво помагате и какви са тия групи и лекции?Как ако аз съм изпаднала в състояние на отричане на операцията и са ме хванали лудите че света е срещу мен и виждам световна конспирация около секциото,как една група хора които ми обясняват че виждаш ли има порочна практика и трябва да се борим  срещу секцио по немедицински показатели ще ми помогне?Аз смятам че тази група хора ще ми навреди.Според мен има нужда единствено от от колективна терапия на хора които са минали и как се справят.Да се бърка на някой в раната и да се дълбае май няма да се излекува така.Защо всяко нещо в БГ се прави за пари без нито едно добро намерение.И ако за вас форума се е изчерпал и бесмислен то браво на такива като мен.Вие вредите а не помагате.Като една секта сте за промиване на мозъка с цел повече престой за по-добро заплащане.Радвам се че имам здрав разум и знам как да си направя групова терапия с други майки докато пием кафе.Не е зле и другите да не си хвърлят парите на вятъра.Едно кафе и една нова фризура по-помага отколкото надъхани за печелбарство благодарение на нещастието и слабостта на друг.Такива като вас са за съд/лично мнение/.

# 311
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
някой знае ли колко струват курсовете за бъдещи майки в различните родилни домове? безплатни ли са? питам, не съм посещавала, но ми стана любопитно.
Аз мога да кажа за курс в Пловдив - един от първите, най-обширни, преди 6г ги посещавах. Не е към болница.
1.Практически занятия:
- физически упражнения; дихателни упражнения; релаксация; техники за безболезнено раждане; масаж на бременна жена; техники за справяне със стреса; първи грижи и масаж на бебето; учебни видеофилми.

2. Лекции:
-Здравословно хранене на бременната жена;
-Бременност и раждане;
-Психология на бременността;
-Какво да купим за бебето, което очакваме;
-Кърмене;
-Първи грижи за новороденото;
-Сядане, прохождане и двигателна активност на бебето;
-Хомеопатията в помощ на майката.

3.Посещение на родилните отделения в гр.Пловдив.

Цената последно беше около 85 лв за 27 (май, не помня точна цифра) занятия, т.е. ок. 2-2,5 месеца.

# 312
  • Мнения: 561
Радвам се че имам здрав разум и знам как да си направя групова терапия с други майки докато пием кафе.Не е зле и другите да не си хвърлят парите на вятъра.Едно кафе и една нова фризура по-помага отколкото надъхани за печелбарство благодарение на нещастието и слабостта на друг.Такива като вас са за съд/лично мнение/.
Мила Галя, има огромна разлика между пиенето на кафе с приятелки и психотерапията. Вместо да бълваш огън и жупел със скорост 10 думи в секунда, отвори някоя книга и се самообразовай-не пречи и даже помага Wink.
Психотерапията е специфична услуга, цената и е 10 пъти по (цитираните) 2.40 лв, че и повече.В много страни се поема от Здравната каса, в БГ за съжаление не.
Да, в тази тема има едни 30 %, които си позволяват да се чувстват зле заради секциото си, и 70 %, които се чувстват длъжни да им се присмиват.Всеки има право да се чувства както си иска, но да нападаш другите за начина, по който се чувстват, е грозно.
Възхищавам се на Естествено и това, което правят, и използвам темата да кажа едно голямо Благодаря   bouquet.

# 313
  • Мнения: 1 045
Радвам се че имам здрав разум и знам как да си направя групова терапия с други майки докато пием кафе.Не е зле и другите да не си хвърлят парите на вятъра.Едно кафе и една нова фризура по-помага отколкото надъхани за печелбарство благодарение на нещастието и слабостта на друг.Такива като вас са за съд/лично мнение/.
Мила Галя, има огромна разлика между пиенето на кафе с приятелки и психотерапията. Вместо да бълваш огън и жупел със скорост 10 думи в секунда, отвори някоя книга и се самообразовай-не пречи и даже помага Wink.
Психотерапията е специфична услуга, цената и е 10 пъти по (цитираните) 2.40 лв, че и повече.В много страни се поема от Здравната каса, в БГ за съжаление не.
Да, в тази тема има едни 30 %, които си позволяват да се чувстват зле заради секциото си, и 70 %, които се чувстват длъжни да им се присмиват.Всеки има право да се чувства както си иска, но да нападаш другите за начина, по който се чувстват, е грозно.
Възхищавам се на Естествено и това, което правят, и използвам темата да кажа едно голямо Благодаря   bouquet.
Вие четете през ред.Не ми се спори с някой който неще да чуе друго освен собствените си мисли.Имате право да сте мъченици не ми пречите,не сте ми в къщата.
Вменявате вина не на когото трябва това ми  е проблемът.
И чела съм доста книги и понеже съм се самообразовала за това съм минала и без терапия.Познавам си психиката и знам как ди и влияя.Не ми е необходимо терапия защото имам силен характер и трудно ме манипулира някой.Да се замислят другите защо позволяват някой да ги манипулира и да си играе с психиката им.
И не се присмивам на никой че има отрицателни емоции,а хуля тези които си играят с тези емоции.
Четете преди да ме карате да се образовам.
За едни живота е чаша наполовин празна а за други наполвин пълна.Важно е как си настроен,но да търсиш във всичко отрицателното и всеки който ти казва замисли се малко да му отговаряш че не се е образовал и да го обвиняваш в обиди и неразбиране към другите....меко казано вие не разбирате че си пилеете живота.

# 314
  • Мнения: 1 045
момичета май има нужда от още една анкета.Защото след като се замислих и препрочетох пак по-обстойно разбрах че при отрицателните емоции секциото се е наложило заради майката.Смятам че трябва да се провери това,защото ако има нещо такова то непригодността на тялото на майката ще излезе че е проблем.
Защо стигнах до този извод ли?Защото тези които са го избрали по собствено желани или тези при които е било за да се спаси детето не се жалят от дълготрайни отрицателни емоции или поне до сега открих само 1-2 такива случая.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт