Емоционални последствия от секциото, когато НЕ е по желание

  • 17 520
  • 340
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 2 249

Елена Кръстева не е психиатър, не е психотерапевт, а само психолог. Поне така пише на сайта ви. Поправи ме, ако греша.

Веднага те поправям.
"Завършва със стипендия бакалавър по психология от Атинския Университет "Каподистриас". Взима магистърска степен по системна психотерапия от Мадридския Университет "Комийяс".
От сайта й:
http://www.elenapsi.com/

Кати, примерите са ти изключително недостатъчни Joy


Галя, а на теб дали ти стана ясно, че терапията се води от психотерапевт, а не от нашата "група" hahaha Между другото на тази терапия да си "хвърлят парите на вятъра Crazy" се бяха записали членове на Естествено.

easy, благодаря Grinning

# 316
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Това темата за емоционални последствия от секциото ли е ,или някакви други емоционални последствия newsm78

# 317
  • София
  • Мнения: 17 592
Искам само да уточня, че по никой начин не отричам психоанализата / психотерапията. Но съм абсолютно убедена, че е редно да се практикува само и единствено от лица, получили медицинско образование. Защото по някога има нужда - или поне полза - и от медикаментозно лечение. А в други случаи изменения в психиката могат да се дължат на чисто физиологични проблеми - вкл. и на тумори. И не просто не смятам, че хора, които не са лекари не би следвало да се опитват да се справят, убедена съм, че в много ситуации ще се окаже, че са навредили - дори само като са пропуснали поради незнание да установят някой проблем. Както вече подчертах - самия Фройд, който едва ли някой ще определи като не-психотерапевт, същото се отнася и за Юнг и Ото Ранк. И някак ми се струва, че твърде много рискуваме, като с лека ръка предоставяме грижата за нашето душевно здраве на ... ами, хора без съответното образование. Това, че то не може - или поне не можеше - да се получи в БГ по никой начин не би могло - не би следвало - да означава, че всеки заместител, от където и да се е взел, би могъл да свърши същата работа. Да, ако си сам в джунглата и ти се е случило нещо и нямаш никаква, ама никаква възможност за достигане до цивилизация вероятно ще се зарадваш на услугите на местния шаман - колкото и съмнителни да са, с беглата надежда, че може би точно ти ще си човека, на когото ще помогнат неговите... ами, неясни познания, не онзи, който без нужда ще бъде заразен с още нещо. Но живеейки в Европа, все пак, намирам за по- удачен "вносът" на специалисти, завършили образованието си там, където може да се получи, а не на някой, попрочел от тук от там нещо, разбрал-недоразбрал. И при всяко положение далеч по- добре би било да се обърне към духовно лице - от предпочитана от него или дори произволно избрана - религия - има по- голяма вероятност да получи някаква помощ и утеха... това е част от задължителните умения на духовниците.

# 318
  • София
  • Мнения: 2 249
Но съм абсолютно убедена, че е редно да се практикува само и единствено от лица, получили медицинско образование.
Това, че ти си убедена, прави ли го общоприета и законова практика (да не говорим за световна Laughing)?

# 319
  • Мнения: 1 045
http://www.elenapsi.com/

Помолихте ме да се образовам и в този сайт намерих своята теория без да имам диплома за психолог.
С две думи псилога е лице което трябва да насочи пациента как да се справи с проблема,т.е ако не си помогнете сами не чакйте помощ.Трябва да си избиете отрицателните мисли сами,а не да ви се довтъпляват от други.
И понеже не получих отговор на нито един въпрос и виждам бягане от реалността за това също си има термин,но ще се оттегля да се образовам още малко. Mr. Green
Ива то и в сектите ходят хора от висшите етажи,но това не ме кара да посещавам такива места.

# 320
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Темата тотално се измести, дами.

# 321
  • Мнения: 33
Последен off-topic, Бу.  Peace

mishka_moja: "...доколкото знам също така обучението за психотерапевти и психоанализа трае горе-долу колкото специализацията по психиатрия и до съвсем скоро в БГ беше невъзможно да се получи."
Iva_D:
Елена Кръстева не е психиатър, не е психотерапевт, а само психолог. Поне така пише на сайта ви. Поправи ме, ако греша.
Веднага те поправям.
"Завършва със стипендия бакалавър по психология от Атинския Университет "Каподистриас". Взима магистърска степен по системна психотерапия от Мадридския Университет "Комийяс".

За психолозите - о.к., могат да станат психоаналитици, но за това трябва да се образоват. Какво като отнема време - има си стандарти, които трябва да се покрият - все пак работят с хора. А магистърска степен по психотерапия достатъчна ли е да станеш психотерапевт?

Нямам никаква идея кой води курсовете за бъдещи майки в родилните домове в България.
НО...като стана дума за стандарти, не мога да не напиша нещо...Екипът на "Естествено" непрекъснато недоволстват за това или онова. Но ако имаш такива високи изисквания към другите, трябва да си безкомпромисен към себе си, не е ли така?
Особено ако водиш курсове. Въпросът е колко квалифицирани са тези хора да водят подобни курсове.
Да кажем, че психолог с магистърска степен по психотерапия е достатъчно адекватен да води групата за подкрепа за жени с травматично раждане. Но...

Iva_D: "Галя, а на теб дали ти стана ясно, че терапията се води от психотерапевт, а не от нашата "група" hahaha"

Iva_D, не е никак смешно. Психотерапевтката е така или иначе част от вашия екип. Но например в курса "Всичко за активното раждане", водещите са точно вашата "група" - един лекар-специализант по педиатрия (не АГ), един психолог (психотерапевт), една акушерка, един филолог (филолог?) и още трима с неупоменато образование...Ще кажете защо пък да не е достатъчно?
Но бърз поглед на темите на курса показва, че такива строго медицински теми като "Има ли значение храненето и доколко. Храни, на които да наблягаме и такива, които да избягваме. Превенция на анемия, гестационен диабет, преекламсия", "Окситоцинът и как да го стимулираме по естествен начин. Епидуралната упойка и какво общо има тя с едно активно естествено раждане. Ендорфини и катехоламини и защо не трябва да се намесваме в естественото им отделяне", "Първите глътки въздух и как отложеното клампиране на пъпната връв се отразява благоприятно на бебето. Какво казват последните изследвания по въпроса...Първият час след раждането - поведенчески ефект на хормоните, етологична и бактериологична перспектива, начало на кърменето" се водят не от хората с медицински познания, а от хората с неясно образование.

Как ще ми докажат, че са компетентни да говорят по тези теми? Защо не е упоменато образованието им? Квалифицирани ли са да подготвят бъдещи майки за раждането и то срещу заплащане? Сами казвате, че срещу заплащане в болниците ви се полага това или онова, а какво давате на курсовете си срещу заплащане?

Разминаването между претенции, възможности и действия е много разочароващо, повярвайте ми.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 15:23 от WhimZ

# 322
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
да бе. и ако някой наистина има проблем как би го споделил?

така ми се иска да се включи някой който се занимава професионално с психология да обясни малко за психоанализата, подготовката на терапевта и емоционалните последствия от раждането, ако не сме го преживели такова, каквото сме го искали.

# 323
  • Мнения: 1 045
да бе. и ако някой наистина има проблем как би го споделил?

така ми се иска да се включи някой който се занимава професионално с психология да обясни малко за психоанализата, подготовката на терапевта и емоционалните последствия от раждането, ако не сме го преживели такова, каквото сме го искали.
Преди малко точно това казах че психолога те насочва как да си избиеш отрицателните мисли,но не ги избива той.Такъв курс няма.Ето една празнина за изкарване на пари. Naughty

# 324
  • София
  • Мнения: 2 249
Последен off-topic, Бу.  Peace

mishka_moja: "...доколкото знам също така обучението за психотерапевти и психоанализа трае горе-долу колкото специализацията по психиатрия и до съвсем скоро в БГ беше невъзможно да се получи."
Iva_D:
Елена Кръстева не е психиатър, не е психотерапевт, а само психолог. Поне така пише на сайта ви. Поправи ме, ако греша.
Веднага те поправям.
"Завършва със стипендия бакалавър по психология от Атинския Университет "Каподистриас". Взима магистърска степен по системна психотерапия от Мадридския Университет "Комийяс".

За психолозите - о.к., могат да станат психоаналитици, но за това трябва да се образоват. Какво като отнема време - има си стандарти, които трябва да се покрият - все пак работят с хора. А магистърска степен по психотерапия достатъчна ли е да станеш психотерапевт?
Хаха, това някаква смешка ли е Laughing?

WhimZ, да, всички водещи са компетентни по тези теми, а информацията, която предоставяме е абсолютно evidence-based,  и смея да твърдя, че курсът ни е от малкото в страната (за някои неща съм сигурна и единствен)където могат да се чуят тези неща Peace Но понеже това не е мястото да продължаваме с рекламата на Естествено, а не сме ти взели парите, нито ги искаме Laughing, и понеже виждам, че ти харесва да скачаш от тема на тема, коя от коя по-оффтопик, няма да доказвам нищо Grinning.

# 325
  • София
  • Мнения: 2 249
Мога ли да помоля модераторите да зачистят за пореден път темата.

# 326
  • София
  • Мнения: 12 460
Психоаналитиците специализират по 5- 6 години или повече, зависи курса на собствената им психотерапия колко ще продължи. Останалите терапевти също се подлагат на терапията, която ще прилагат. Това без значение дали са психиатри или не. Така те знаят какво ще изпитва пациента/ клиента и няма да проектират върху него собствените си психични проблеми. Малко психиатри у нас са направили и такава специализация, обикновено в чужбина. Кати не ни връщай в зората на психоанализата с примера с Фройд, най- малкото, защото е видно, че не си запозната със случая. Фройд е бил тотално отхвърлен от медицинското съсловие и по тази причина психоанализата и много терапии се практикуват успешно извън лоното на медицината. Хората, които са за лекарства имат нужда от психиатър, а не от психотерапевт, или от двете едновременно. Психотерапевтът може да прецени дали да изпрати клиента си  при психиатър. А ако проблема е от физиологично естество, все пак, предполагаме, че този човек има и личен лекар, а и други специалисти, които могат да открият проблема като лекари.

И трудно ще внесем каквото и да е в областта, защото е твърде трудно да те анализират на немски, френски или друг чужд език. Трудно е и на родният ти език, а колко хора /не лекари, а всякакви хора/ владеят чуждия език до такова съвършенство?

Какво поражда депресията след някакво разочарование и защо човек се депресира по принцип може да каже специалист. Идеята е, че ако човек отиде на един вид терапия лесно ще се освободи и ще потърси и личен терапевт, ако има нужда от това. Това за свещеника го приемам като шега.

Дали от Естествено са професионалисти да преценят клиентите им преди да отидат. Както се постъпва преди да се отиде и на ресторант, а камо ли на специалист.  Peace

# 327
  • Мнения: 1 045
Ива като не искате да отговаряте,да доказвате и т.н.защо пускате в пространството разни теории коя от коя по-научна фантастика.Вие си невярвате,нас не искате и незнаете как да убедите в способност и полезност.Защо пишете тогава?5 мин слава ли търсите?Ами да ви ръкопляскаме всички дружно,изпратете ми един автограф и да спира безсмисленото писане.
Имате теория ами подкрепете я с нещо де.Намирате емоционално нестабилни хора за избиване на комплексите си и вече си мислите че сте голяма работа.Малко по-сериозно.Темата е такава че зависят животи ,а не е за крем за бюста и дали върши работа или не.
Смееш се на всичко което неразбираш,ами то не ти е за хвала.

# 328
  • София
  • Мнения: 2 249
Галя, а ти дали четеш  преди да пишеш? Може пак да имаш нужда пак да попрочетеш по-обстойно. Колкото до теорията, може ако се върнеш по-назад, да намериш едно достатъчно добро обяснение. Но изисква четене, не просто да се препуска по редовете от хм..злоба Peace

# 329
  • София
  • Мнения: 17 592
Психоаналитиците специализират по 5- 6 години или повече, зависи курса на собствената им психотерапия колко ще продължи. Останалите терапевти също се подлагат на терапията, която ще прилагат. Това без значение дали са психиатри или не. Така те знаят какво ще изпитва пациента/ клиента и няма да проектират върху него собствените си психични проблеми. Малко психиатри у нас са направили и такава специализация, обикновено в чужбина. Кати не ни връщай в зората на психоанализата с примера с Фройд, най- малкото, защото е видно, че не си запозната със случая. Фройд е бил тотално отхвърлен от медицинското съсловие и по тази причина психоанализата и много терапии се практикуват успешно извън лоното на медицината. Хората, които са за лекарства имат нужда от психиатър, а не от психотерапевт, или от двете едновременно. Психотерапевтът може да прецени дали да изпрати клиента си  при психиатър. А ако проблема е от физиологично естество, все пак, предполагаме, че този човек има и личен лекар, а и други специалисти, които могат да открият проблема като лекари.

И трудно ще внесем каквото и да е в областта, защото е твърде трудно да те анализират на немски, френски или друг чужд език. Трудно е и на родният ти език, а колко хора /не лекари, а всякакви хора/ владеят чуждия език до такова съвършенство?


Учителите на моите учители - акад. Странски и акад. Каишев - едва ли ги познавате, но техните основополагащи трудове в областта на фазообразуването се изучават в... ами, всички университети по света - са учили ... и специализирали... в Германия. Така се създава школа. Внасяш образовани хора с познания - не непременно с чуждоземен произход.

Общи условия

Активация на акаунт