До кога притискахте пъпчето?!

  • 2 213
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 434
 Rolling Eyes Аз не съм правила такива пристискания Rolling Eyes

# 31
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не ни се е налагало да правим подобни процедури Rolling Eyes

# 32
  • пак там
  • Мнения: 2 885
За пръв път чувам д се притиска.Знам за лепенки  newsm78

Да де, тя с лепенки го прави, просто не се е изразила правилно...

# 33
  • Мнения: 9 814
Никога не съм притискала пъпа на бебето.

# 34
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не съм правила такова нещо и без открит проблем не мисля, че трябва да се прави. А това, че пъпа е отрязан по-дълъг не е проблем.

# 35
  • Мнения: 128
И на малката пъпчето е изпъкнало. Днес ни махна доктора 4-тата лепенка. Ние ходим при доктора да ни ги маха и слага, защото мен ме е страх сама да правя тази процедура. За сега няма ефект и още не се е прибрало, може би защото кожата ни се възпали и трябваме след 2-рата лепенка. Сега пак е зачервена и леко разранена.

# 36
  • Мнения: 27 524
Пъпчето не се притиска, натиска или затиска. Оставя се само да си зарастне. Няма връзка с бъдещата му форма натискането или обгрижването след раждането!  Peace

# 37
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Само ще се прибере.

# 38
  • Мнения: 998
И аз досега не бях чувала нищо за такова притискане.
Викахме микропедиатър вкъщи след раждането на малкия ,за да ми обясни някои неща и за пъпа ми беше обяснено единствено ,че трябва да се дезинфикцира обилно със спирт-дори ме съветваше да накапвам от памука върху него,след което да поставям пудра.Но пък съм завъртала-така ми беше показано.Пъпчето падна точно една седмица
след като ни изписаха.

# 39
  • Мнения: 4 292
И на двете ми деца не съм притискала, завъртала и т.н. пъпчето. Аз, доколкото знам, това се прави ако има пъпна херния или възпаление, в противен случай е ненужно.

# 40
  • Мнения: 8 999
Не съм притискала, нито завъртала. Докато не бяха добре зарастнали пъпчетата, ги пудрех с Немибацин, а след това само понякога почиствам с памучен тампон и вода.

# 41
  • Мнения: 444
Днес решиха да ни пратят на хирург да ни погледне пъпчето. Каза, че имаме малка херния. Още месец ще го притискаме буквално с една монета с надеждата да се прибере. Това е много стар метод, но дано даде резултат, че иначе ще трябва да ни оперират  Praynig

# 42
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ами дано... Но все пак бих потърсила и второ мнение по въпроса!

# 43
  • Мнения: 22 945
И на двете ми деца не съм притискала, завъртала и т.н. пъпчето. Аз, доколкото знам, това се прави ако има пъпна херния или възпаление, в противен случай е ненужно.
Именно. Peace На моя приятелка детето има пъпан херния и затова пъпчето стърчи.На моето бебе след като падна,не се е налагало да се притиска,върти и тн.Самичко придоби фома и влезе навърре.

# 44
  • Мнения: 240
Никога не съм притискала пъпчето- в началото беше по- изпъкнало, но само си се прибра.

Общи условия

Активация на акаунт