До кога притискахте пъпчето?!

  • 2 212
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
Здравейте, майчета! Нашето пъпче падна чак на 26-ти ден, тъй като го бяха отрязали доста дълго след раждането. След като най-после падна, започнахме да го притискаме и завъртаме, за да се прибере навътре. Вече месец правим тези процедури през 4-5 дни и се чудя дали не е време вече да спирам.   Thinking Отдавна не секретира пъпчето и го разтварям хубаво само за да го почистя профилактично. Във вторник сме на детска консултация и ще попитам и нашата педиатърка, но ми се ще да се допитам и до мами със същия проблем. Благодаря предварително! Hug

# 1
  • Мнения: 4 872
нашето пъпче падна на 6 ден, но аз освен почистване не го притискам или завъртам  Rolling Eyes трябва ли да го правя  newsm78

# 2
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking . Спрях да третирам пъпчето и/или да го пазя, когато престана да секретира.

# 3
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
нашето пъпче падна на 6 ден, но аз освен почистване не го притискам или завъртам  Rolling Eyes трябва ли да го правя  newsm78

Пазиш пъпчето като цяло, но не мисля, че трябва да го притискаш. Освен ако лекар не ти каже друго.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 006
Аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking . Спрях да третирам пъпчето и/или да го пазя, когато престана да секретира.
И аз така. За първи път чувам да се прави нещо по-различно при положение, че няма пъпна херния детето.

# 5
  • Мнения: 444
Точно лекарката ни каза така да го третираме. Тъй като и след падането пъпчето остана доста дълго, това беше варианта да се прибере. Другата възможност беше още веднъж да го режат, но решихме да спестим процедурата на детето!  ooooh!

# 6
  • Мнения: 444
Искам да добавя, че при мен майка ми е постъпила по същия начин, за да ми се прибере пъпчето!

# 7
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Предполагам, че това е равносилно на лепенките за прибиране на пъпчето, които ние ползвахме. Макар и да не съм сигурна... Ами при нас стояха 20 дни и пъпчето се прибра. Но окончателното решение беше на лекаря. Съветвам те и ти да питаш лекарката.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нашето пъпче падна първата седмица.Само съм почивствала .Щом е по различен случая при вас се консултирай с лекар.

# 9
  • Мнения: 6 713
Нашето пъпче падна точно на 1 месец! Laughing Притисках известне период от време, не помня точно колко, но го правех. Сега е ок. Не съм ползвала лепенки обаче. Консултирай се с вашия педиатър. Peace

# 10
  • Мнения: 444
Значи ще изчакам до вторник за консултацията с педиатърката. Дано всичко е наред, че се измъчи детето с тези лепенки постоянно. Все ме е страх, че ще и отлепя кожата! Sad

# 11
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Значи ще изчакам до вторник за консултацията с педиатърката. Дано всичко е наред, че се измъчи детето с тези лепенки постоянно. Все ме е страх, че ще и отлепя кожата! Sad

Значи все пак са лепенките... Всяка от тях се слага само от лекарката, защото можеш без да искаш да притиснеш нещо на бебо в коремчето. И се държи 10 дни. А махането става много лесно - вземаш памуче, напоено със спирт, и лекичко търкаш кожичката в началото на лепенката, и така с памучето - става лесно и безболезнено.

# 12
  • Мнения: 444
Ще пробвам свалянето на лепенката със спирт. Нашата лекарки ни показа как сами да слагаме лепенки, нямало проблем. Жалко, че не ни каза за спирта обаче!  Whistling

# 13
  • София
  • Мнения: 30 142
Lyubi ,

на нас, лепенката ни я сложи педито и ако падне ни показа как да слагаме, то само леко се приближават двата края на пъпчето и се лепва.

Ако си внимателна няма страшно  Wink

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking . Спрях да третирам пъпчето и/или да го пазя, когато престана да секретира.

Аз също

# 15
  • София
  • Мнения: 30 142
Lyubi ,

много лесно се свалят като се намазнят крайчетата със зехтин.
 Wink

# 16
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Lyubi ,

на нас, лепенката ни я сложи педито и ако падне ни показа как да слагаме, то само леко се приближават двата края на пъпчето и се лепва.

Ако си внимателна няма страшно  Wink

Вероятно си права Simple Smile Ама страх лозе пази Simple Smile

# 17
  • Мнения: 6 713
Може да се махат и при къпане! Размекват се от водата. Аз лично ЛЕКИЧКО притисках пъпчето и някакси слагах памперса отгоре, затова писах че не съм ползвала лепенки

# 18
  • София
  • Мнения: 30 142
Рися,

да и ти си права, ама няма как да ходя при педито за всяка лепенка, защото ги махам през 2-3 дена, за да не "реагира" кожата.

# 19
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Рися,

да и ти си права, ама няма как да ходя при педито за всяка лепенка, защото ги махам през 2-3 дена, за да не "реагира" кожата.

Моят син е с много хубава кожа - не ми се е подсичал, не изреагира на лепенките, та затова нямах този проблем... Обаче съм бъзла, та затова сигурно бих досаждала на педито в такава ситуация - все ме е страх с моите две леви ръце да не му причиня нещо на бебо  Embarassed

# 20
  • Мнения: 9 441
Нашето падна на 7-8 ден.Лепехме го с лепенка около 10 дни след това.

# 21
  • Мнения: 1 740
Аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking . Спрях да третирам пъпчето и/или да го пазя, когато престана да секретира.
и аз

# 22
  • Мнения: 19 307
За първи път чувам за такова притискане. Пъпчето на малката се прибра навътре от само себе си.

# 23
  • Мнения: 1 354
Нашето пъпче падна на 11 ден,но аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking само го мажех със спирт и пудра няколко дни след падането,но пъпчето ни се е прибрало.

# 24
  • Мнения: 3 932
Не сме правили подобна процедура. Пъпчето падна около 10-я ден. Дотогава подсушавахме със спирт.

# 25
  • Мнения: 397
Можеш след като махнеш лепенката да намажеш мястото с дефламол, за да не се възпалява кожата.
Поне ние така процедирахме тъй като имахме наченки на херния и близо един месец ходихме периодично да ни слагат лепенки с цел притискане на пъпчето.

# 26
  • Мнения: 378
Аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking . Спрях да третирам пъпчето и/или да го пазя, когато престана да секретира.

Аз също
и аз не съм чувала,но може би е трябвало(но е нямало кой да ни каже)защото сега е изпъкнало,няма херния слагахме лепенки когато беше на 3 месеца,но просто такава му е формата.

Последна редакция: сб, 23 май 2009, 10:01 от denigali

# 27
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Доколкото съм чела по темата (не съм специалист, разбира се) при момченцата е по-вероятно да се получи пъпна херния (или както там се казваше), та заради това може би повечето педиатри се презастраховат... Не съм се замисляла трябва или не да се прави това с притискането... Тогава още бях много нашашкана да не му направя нещо от незнание, пък и не му пречеше, не го стягаше, не се изрина, та реших, че няма да му навреди. Но явно всеки бебок си е различен  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 805
И нашето пъпче падна късно - 3 седмици след раждането и после известно време беше по-изпъкнало. Но никога не съм притискала или завъртала....лекаря ми каза, че само ще се прибере като започне бебето да се повдига и му заякнат коремните мускули. Точно така стана!

# 29
  • Мнения: 571
За пръв път чувам д се притиска.Знам за лепенки  newsm78

# 30
  • Мнения: 4 434
 Rolling Eyes Аз не съм правила такива пристискания Rolling Eyes

# 31
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не ни се е налагало да правим подобни процедури Rolling Eyes

# 32
  • пак там
  • Мнения: 2 885
За пръв път чувам д се притиска.Знам за лепенки  newsm78

Да де, тя с лепенки го прави, просто не се е изразила правилно...

# 33
  • Мнения: 9 814
Никога не съм притискала пъпа на бебето.

# 34
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не съм правила такова нещо и без открит проблем не мисля, че трябва да се прави. А това, че пъпа е отрязан по-дълъг не е проблем.

# 35
  • Мнения: 128
И на малката пъпчето е изпъкнало. Днес ни махна доктора 4-тата лепенка. Ние ходим при доктора да ни ги маха и слага, защото мен ме е страх сама да правя тази процедура. За сега няма ефект и още не се е прибрало, може би защото кожата ни се възпали и трябваме след 2-рата лепенка. Сега пак е зачервена и леко разранена.

# 36
  • Мнения: 27 524
Пъпчето не се притиска, натиска или затиска. Оставя се само да си зарастне. Няма връзка с бъдещата му форма натискането или обгрижването след раждането!  Peace

# 37
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Само ще се прибере.

# 38
  • Мнения: 998
И аз досега не бях чувала нищо за такова притискане.
Викахме микропедиатър вкъщи след раждането на малкия ,за да ми обясни някои неща и за пъпа ми беше обяснено единствено ,че трябва да се дезинфикцира обилно със спирт-дори ме съветваше да накапвам от памука върху него,след което да поставям пудра.Но пък съм завъртала-така ми беше показано.Пъпчето падна точно една седмица
след като ни изписаха.

# 39
  • Мнения: 4 292
И на двете ми деца не съм притискала, завъртала и т.н. пъпчето. Аз, доколкото знам, това се прави ако има пъпна херния или възпаление, в противен случай е ненужно.

# 40
  • Мнения: 8 999
Не съм притискала, нито завъртала. Докато не бяха добре зарастнали пъпчетата, ги пудрех с Немибацин, а след това само понякога почиствам с памучен тампон и вода.

# 41
  • Мнения: 444
Днес решиха да ни пратят на хирург да ни погледне пъпчето. Каза, че имаме малка херния. Още месец ще го притискаме буквално с една монета с надеждата да се прибере. Това е много стар метод, но дано даде резултат, че иначе ще трябва да ни оперират  Praynig

# 42
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ами дано... Но все пак бих потърсила и второ мнение по въпроса!

# 43
  • Мнения: 22 945
И на двете ми деца не съм притискала, завъртала и т.н. пъпчето. Аз, доколкото знам, това се прави ако има пъпна херния или възпаление, в противен случай е ненужно.
Именно. Peace На моя приятелка детето има пъпан херния и затова пъпчето стърчи.На моето бебе след като падна,не се е налагало да се притиска,върти и тн.Самичко придоби фома и влезе навърре.

# 44
  • Мнения: 240
Никога не съм притискала пъпчето- в началото беше по- изпъкнало, но само си се прибра.

# 45
  • Мнения: 2 013
Пъпчето на дъщеря ми падна за две седмици.Продължих да го мажа със спирт и пудра (Топоцин) още седмица след това.За такива процедури като притискане и завъртане за пръв път чувам и не бих ги правила дори и педи да каже...
Пъпчето си и хлътна само и е дълбоко като моето. Heart Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 44 122
Lyubi - най-добре питай педиатъра ви до кога...
при нас също беше леко по-дълго отрязано, все още е лекичко стърчащо...мисля, че и така ще остане....не сме го притискали, лепяли и т.н...ужким било малко и щяло да се прибере, е на 3,6 години е и не се е прибрало.....така че ако това ще помогне...прави го...нада ли с нещо ти пречи....

И мн ми е странно как хората, които не са имали подобен проблем се изказват.....
Щото сигурно ако на тяхните деца беше щяха да го правят...ама като не...о ужас...ккаво е това.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 3 804
При големите имаше лека херния-тя под лекарско наблюдение им го лепих и притисках няколко месеца-докато се оправи хернията.С малката нямах такъв проблем ,съответно не съм лепила и притискала.

# 48
  • Мнения: 1 085
И моето бебе беше с хернийка. Притисках и слагах 3М-лепенка до края на 3 месец. То просто си се виждаше, че вече си е "заело мястото" и няма нужда от повече лепенка.

# 49
  • Мнения: 444
Ах, радвам се, че подобни случаи са се решили без операция! Надявам се на същия късмет. Ще продължавам упорито с процедурите, все пак ми ги препоръчаха лекари!

Общи условия

Активация на акаунт