До кога притискахте пъпчето?!

  • 2 207
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
Здравейте, майчета! Нашето пъпче падна чак на 26-ти ден, тъй като го бяха отрязали доста дълго след раждането. След като най-после падна, започнахме да го притискаме и завъртаме, за да се прибере навътре. Вече месец правим тези процедури през 4-5 дни и се чудя дали не е време вече да спирам.   Thinking Отдавна не секретира пъпчето и го разтварям хубаво само за да го почистя профилактично. Във вторник сме на детска консултация и ще попитам и нашата педиатърка, но ми се ще да се допитам и до мами със същия проблем. Благодаря предварително! Hug

# 1
  • Мнения: 4 872
нашето пъпче падна на 6 ден, но аз освен почистване не го притискам или завъртам  Rolling Eyes трябва ли да го правя  newsm78

# 2
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking . Спрях да третирам пъпчето и/или да го пазя, когато престана да секретира.

# 3
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
нашето пъпче падна на 6 ден, но аз освен почистване не го притискам или завъртам  Rolling Eyes трябва ли да го правя  newsm78

Пазиш пъпчето като цяло, но не мисля, че трябва да го притискаш. Освен ако лекар не ти каже друго.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 006
Аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking . Спрях да третирам пъпчето и/или да го пазя, когато престана да секретира.
И аз така. За първи път чувам да се прави нещо по-различно при положение, че няма пъпна херния детето.

# 5
  • Мнения: 444
Точно лекарката ни каза така да го третираме. Тъй като и след падането пъпчето остана доста дълго, това беше варианта да се прибере. Другата възможност беше още веднъж да го режат, но решихме да спестим процедурата на детето!  ooooh!

# 6
  • Мнения: 444
Искам да добавя, че при мен майка ми е постъпила по същия начин, за да ми се прибере пъпчето!

# 7
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Предполагам, че това е равносилно на лепенките за прибиране на пъпчето, които ние ползвахме. Макар и да не съм сигурна... Ами при нас стояха 20 дни и пъпчето се прибра. Но окончателното решение беше на лекаря. Съветвам те и ти да питаш лекарката.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нашето пъпче падна първата седмица.Само съм почивствала .Щом е по различен случая при вас се консултирай с лекар.

# 9
  • Мнения: 6 713
Нашето пъпче падна точно на 1 месец! Laughing Притисках известне период от време, не помня точно колко, но го правех. Сега е ок. Не съм ползвала лепенки обаче. Консултирай се с вашия педиатър. Peace

# 10
  • Мнения: 444
Значи ще изчакам до вторник за консултацията с педиатърката. Дано всичко е наред, че се измъчи детето с тези лепенки постоянно. Все ме е страх, че ще и отлепя кожата! Sad

# 11
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Значи ще изчакам до вторник за консултацията с педиатърката. Дано всичко е наред, че се измъчи детето с тези лепенки постоянно. Все ме е страх, че ще и отлепя кожата! Sad

Значи все пак са лепенките... Всяка от тях се слага само от лекарката, защото можеш без да искаш да притиснеш нещо на бебо в коремчето. И се държи 10 дни. А махането става много лесно - вземаш памуче, напоено със спирт, и лекичко търкаш кожичката в началото на лепенката, и така с памучето - става лесно и безболезнено.

# 12
  • Мнения: 444
Ще пробвам свалянето на лепенката със спирт. Нашата лекарки ни показа как сами да слагаме лепенки, нямало проблем. Жалко, че не ни каза за спирта обаче!  Whistling

# 13
  • София
  • Мнения: 30 142
Lyubi ,

на нас, лепенката ни я сложи педито и ако падне ни показа как да слагаме, то само леко се приближават двата края на пъпчето и се лепва.

Ако си внимателна няма страшно  Wink

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз такава процедура - за притискане- не съм правила  Thinking . Спрях да третирам пъпчето и/или да го пазя, когато престана да секретира.

Аз също

Общи условия

Активация на акаунт