Мислили ли сте какво ще стане след смъртта ви с нещата,които са важни за вас?

  • 2 974
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 192
Става дума за малките материални предмети,любимите вещи,които са ви скъпи на сърцето и сте сантиментално настроени към тях,които пазите ревностно години наред... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 452
нямам вещи с които да не мога да се разделя
не се привързвам към вещи
единствено ме притеснява как ли ще се справи детето ми

# 2
  • Мнения: 516
Ще отидат на боклука, където им е мястото. И това е най-правилното и логично решение. Затова предпочитам скъпите ми неща да са в сърцето и ума ми. От друга страна пазя един пиринчен пръстен на баба ми с герба на София от царско време още. Почти не помня баба си, но този пръстен все не мога да изхвърля.

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да ми на правят гробницата и да ги съберат там  Mr. Green

Не ми дреме за боклуците. Мен да ме кремират пък другото. Ще ми се, ако си запазя разума, да съм поделила всичко преди смъртта си и... на децата ми да не им е много необходимо, щото са си добили повече сами Mr. Green

# 4
  • Мнения: 4 965
На този етап нямам такива вещи. Надявам се овреме да оставя завещание за важните неща, а пък и /както каза Франзела/ да съм научила децата ми сами да си градят своето. Дрехи, козметика и др. спокойно могат да отидат и на боклука. Виж, бижутата сигурно ще раздам /да съм жива и здрава/ на щерките и на внуците доста преди това време, защото сред тях имам много ценни /в смисъл, не толкова като пари, колкото като спомени и поводи да ги получа или купя/.

# 5
  • Мнения: 4 916
Мен и сега доста слабо ме интересуват тези неща, какво остава да мисля за това какво ще стане с тях след смъртта ми  Laughing Да ги изхвърлят някъде и толкова  Laughing

# 6
  • Мнения: 121
Че то има ли значение?Което за мен е ценно, за други не е.Нищо материално не е важно,без хората.

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ще ги оставя на децата си. Ако искат, могат да ги дарят на музеи и галерии (понеже са от такова, хм, естество любимите ценни неща).

# 8
  • Мнения: 1 192
Я си пишете и зодиите,че може би само на водолеите да е присъщо такова привързване към снимки,писма,стихове...и други подобни.Мисля си,че голяма част от нас остава да живее в тези предмети... Rolling EyesНо може би ще кажете,че е нормално и естествено и тя да си отмре с нас  Thinking  Mr. Green

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
добър въпрос  Thinking

Ние(бащиното ми семейство) пазим доста вещи на предците ми, да се надяваме, че и нашите деца ще запазят поне по 1 нещо от нас.

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
За мен няма никакво значение  Rolling Eyes


Че то има ли значение?Което за мен е ценно, за други не е.Нищо материално не е важно,без хората.
Май такова и мойто мнение  Hug

# 11
  • Мнения: 1 192
За мен няма никакво значение  Rolling Eyes


Че то има ли значение?Което за мен е ценно, за други не е.Нищо материално не е важно,без хората.
Май такова и мойто мнение  Hug
Да,но ти ги натоварваш с твоята лична енергия и те носят до голяма степен твоята същност,а не са просто вещи.  surpriseuu

# 12
  • Мнения: 4 916
Мен и сега доста слабо ме интересуват тези неща, какво остава да мисля за това какво ще стане с тях след смъртта ми  Laughing Да ги изхвърлят някъде и толкова  Laughing

За протокола - зодия овен.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Не съм мислила. Малко са нещата, които имат чак такава стойност за мен.
Има някои такива вещи, останали от баба ми, примерно. Като ги видя, се сещам за нея, мимолетно, че ги е харесвала - но не са ми нужни, за да я помня Grinning
Близнаци съм, ама стига с тези глупости за зодиите Crazy

# 14
  • Мнения: 25 689
Какво ще стане с моите вещи няма особено значение.
Но след като гледах филма "Земята след хората", ми стана много тъпо, че ако човекът наистина изчезне, съвсем скоро след него ще изчезнат и всички негови достижения. Книги, дискове... всичко. Ще останат само няколко каменни паметника....
Не знам за вас, но аз зарязвам снимки, дневници и прочие. Хващам чука и длетото и отивам да си пиша мемоарите и заветите на някой чукар.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт