Мислили ли сте какво ще стане след смъртта ви с нещата,които са важни за вас?

  • 2 980
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 619
Аз не държа дрънкулки - всичко е в кеш...в този ред на мисли, нямам притеснения какво ще стане с него...децата ще му видят сметката!  Peace

# 31
  • Мнения: 117
След мен сигурно ще останат няколкото ми любими книги - те децата знаят кои са. Дано да ги запазят - така както ние запазихме любимата на баба ми "Отнесени от вихъра".
А всъщност държа  да ме помнят като добър и отзивчив човек и да разказват на своите внуци за мен само хубави неща. Всичко останало е суета...

# 32
  • София
  • Мнения: 816
Како Сийке -ката почивка в недрата на някоя пещера чета писанията на наши побратими озарени от твоя стремеж към безсмъртие Laughing.Да кажа ли какви са съкровенните тайни и лелеяни мечти са изографисани?  Embarassed

# 33
  • Мнения: 3 886
Е тая тема направо ме разби .Мислила съм наи вече  за децата си и за нищо друго .Просто не ми се иска никога да ги напускам Praynig Hug

# 34
  • Мнения: 8 999
За мен са важни само децата ми, мъжа ми и баща ми. За нищо друго не ми пука, ако ще и в Ада да гори. Обичам лъскави предметчета, но бързо ми омръзват. Най-любимите ми ще наследят моите деца - те да му мислят какво ще ги правят. Всъщност ще ми е все едно.

# 35
  • Мнения: 25 793
Како Сийке -ката почивка в недрата на някоя пещера чета писанията на наши побратими озарени от твоя стремеж към безсмъртие Laughing.Да кажа ли какви са съкровенните тайни и лелеяни мечти са изографисани?  Embarassed

А, няма нужда!  Stop
Струва ми се, че съм добре запозната с този вид творчество от стените на едновремешните обществени тоалетни.  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 13 512
Нямам такива вещи, които да жаля, Бих могла във всеки един момент да се разделя с всичките си вещи, колкото и да ми харесват в момента.

# 37
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Единственото ценно нещо за мен са децата. За тях съм мислила и искрено се надявам , че ще се оправят и без мен.

# 38
  • Мнения: 3 634
Водолей.

Вярвам, че синът ми ще запази снимки, видеоклипове и дневника. Понеже е мъж не очаквам да е много сантиментален, а бъдещата снаха - хич!  Laughing
Убедена съм, че и към края си ще имам съвременни технологии, които внуците с удоволствие ще наследят. Винаги ще се радвам, ако ненужното за близките отиде за благотворителност.

По-сантиментална съм към вещите на другите, отколкото към своите.

# 39
  • Мнения: 712
По-сантиментална съм към вещите на другите, отколкото към своите.

Нямам представа какво ще се случи с вещите ми, но не ме и вълнува. По-скоро си мисля, че ако решат да запазят нещо, в което, така да се каже, да витае духът ми, едва ли ще мога да позная кое ще е то...
Съдя по себе си - баба ми, която е болна и не и остава много, сигурно има много любими вещи, но аз бих запазила като спомен от нея един порцеланов сервиз. Помня как си го донесе от Румъния (това, мисля, беше единствената и екскурзия в чужбина Sad) и колко много му се радваше тогава. Била съм 5 годишна. Сега тоя сервиз прашлясва нейде из витрините и...  Но когато дойде моментът, ще го изровя и ще го взема у дома. За да ми напомня каква беше тогава - млада, здрава, усмихната  Sad
Е, ако я питам, едва ли тоя сервиз ще посочи като най-любима вещ, ама за мен така стоят нещата.
Та в този дух, само Господ знае какво ще запазят наследниците ми от мен Simple Smile Може да е някоя шапка  Wink

# 40
  • Мнения: 1 192
По-сантиментална съм към вещите на другите, отколкото към своите.

Нямам представа какво ще се случи с вещите ми, но не ме и вълнува. По-скоро си мисля, че ако решат да запазят нещо, в което, така да се каже, да витае духът ми, едва ли ще мога да позная кое ще е то...
Съдя по себе си - баба ми, която е болна и не и остава много, сигурно има много любими вещи, но аз бих запазила като спомен от нея един порцеланов сервиз. Помня как си го донесе от Румъния (това, мисля, беше единствената и екскурзия в чужбина Sad) и колко много му се радваше тогава. Била съм 5 годишна. Сега тоя сервиз прашлясва нейде из витрините и...  Но когато дойде моментът, ще го изровя и ще го взема у дома. За да ми напомня каква беше тогава - млада, здрава, усмихната  Sad
Е, ако я питам, едва ли тоя сервиз ще посочи като най-любима вещ, ама за мен така стоят нещата.
Та в този дух, само Господ знае какво ще запазят наследниците ми от мен Simple Smile Може да е някоя шапка  Wink
Попитай я,може да ти сподели нещо важно,пък и ще научиш сигурно неща,които не са ти били известни...

# 41
  • Мнения: 712
Не ми се иска да подхващам тази тема... някак много... крайно... ми се струва Sad
-"Бабо, кажи ми коя е най-любимата ти вещ?
-Защо, бабиното?
- Ами за да я запазя след теб..."
Sad Не, предпочитам да и вдъхвам жажда за живот доколкото мога, отколкото да я насилвам за равносметки. Тя, ако иска нещо специално да ни каже, сама ще избере момента. Ако не - аз знам кои са материалните "носители" на спомена, поне за мен  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 17 592
Да... Мислила съм...
Мислех за това какво ще стане с моите снимки, с моите есета и др. писания... когато мен ме няма... дали някой просто ще ги изхвърли, без дори да ги прочете / погледне...

Когато "разчиствахме" апартамента на баба ми и дядо ми и попаднахме на тефтерче с рецепти на моята прабаба, която никога не съм виждала...
Когато "открихме" огромната колекция от абсолютно безполезни - и "безценни" - за дядо ми - марки, без никаква колекционерска стойност, освен за него...

Но, примерно, абсолютно всички искахме да запазим джобните му часовници - които не са нито скъпи, нито особено точни, но с които, изглежда, всички в детството си сме играли - е, баща ми спечели неравния бой... но мисълта ми беше, че може би, ако се опитам да предам моята любов към "важните" неща, те ще бъдат спомен, респективно ценни и за децата ми...

# 43
  • Мнения: 76
И аз не знам кои вещи ще са от значение за моите наследници - това те ще го преценяват след моята смърт.
Иначе си мечтая за нещо подобно като описаното във "Фондацията" на Азимов - да оставя някакво послание за идните поколения....

# 44
  • Мнения: 1 192
Да... Мислила съм...
Мислех за това какво ще стане с моите снимки, с моите есета и др. писания... когато мен ме няма... дали някой просто ще ги изхвърли, без дори да ги прочете / погледне...

Когато "разчиствахме" апартамента на баба ми и дядо ми и попаднахме на тефтерче с рецепти на моята прабаба, която никога не съм виждала...
Когато "открихме" огромната колекция от абсолютно безполезни - и "безценни" - за дядо ми - марки, без никаква колекционерска стойност, освен за него...

Но, примерно, абсолютно всички искахме да запазим джобните му часовници - които не са нито скъпи, нито особено точни, но с които, изглежда, всички в детството си сме играли - е, баща ми спечели неравния бой... но мисълта ми беше, че може би, ако се опитам да предам моята любов към "важните" неща, те ще бъдат спомен, респективно ценни и за децата ми...
Имено за такива нещица ми беше темата.Замислих се,защото и аз драскам някои работи,но никога нищо не съм публикувала,а най-вероятно няма и да публикувам,и макар да смятам ,че нищо вече изречено,написано,направено не се губи,а все е стигнало до някъде,то си зададох въпроса аджеба, като съм писала,писала...за боклука ли ще иде моето микротворчество newsm78 някой ден...Може да изглежда резултат от самовлюбеност и суета,знам ли,но пък аз съм по-Аз в тези драсканици,отколкото с името си и ЕГН,които не държа да се знаят и да остават след мен...

Общи условия

Активация на акаунт