Слагахте ли тази ваксина?

  • 8 801
  • 133
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 438
 
Не съм я слагала и незнам защо, но ми се струва малко прекалено напомпването на малкия организъм с ваксини. Аз по принцип съм ЗА ваксините, но чак пък да се слага всичко ново, което излезе на пазара. Thinking Не че я отричам, но май може и без нея. Пък може и да греша де и да е жизненоважна. Във всеки случай смятам да я пропуснем, освен ако не стане задължителна.
Да, жизненоважна е!
Да не дава Господ, но менингитът се развива страшно бързо, а изходът често  е фатален (особено при малките деца  Sad ).
 Вярно е, че ваксината не дава 100 % гаранция, че детето ще развие имунитет срещу този причинител на менингита, но съм на мнение, че трябва да направим това, което зависи от нас, за да не съжаляваме за пропуснатия шанс.
Не, не съм слагала нито тази, нито други ваксини.
Не разбирам манията детето да се тъпче с всички ваксини, които излязат на пазара.
Като се има предвид, че ваксината е и срещу възпаление на вътрешното ухо и срещу пневмония (за момент оставям менингита настрана), ми се струва , че е по-добре да си натъпча детето с ваксини от този род, отколкото да тровя организма му с всевъзможни атнибиотици, които са  не по-малко вредни за организма ( в същото време и не по-евтини от ваксината).
А като се върна отново на въпроса за менингита - животът на детето ми е по-скъп от "злото", което му правя като го тъпча с тази ваксина.
 

# 91
  • Мнения: 43
Мами слагахте ли на децата Ви тази ваксина PREVENAR. Днес говорих с педиатърката ми и тя ми каза, че е хубаво да я сложиме. Ще имаме само един прием, защото дъщеря ми е на 2.3 г. Тази ваксина не била задължителна в имунизационния календар.

Сложихме я на детето без въобще да се замислим. Дотук има 3 приема, след половин година предстои 4-ти. Дано скоро я направят по-достъпна и да я включат в имунизационния календар! Мисля, че специално тази ваксина много си заслужава  Peace

# 92
  • Мнения: 2 524
Да, сложихме две дози Превенар след годинка.
Моя опит - никакви странични действия като температура, растройство и подобни не се проявиха.
Поради изчетеното по Интернет пожелах да я сложим, защото от раждането си до навършването на годинка, детето ми изкара шест отита, съпроводени с хрема и зачервено гърло. Отит развиваше и като вторично усложнение от грип.
След поставяне на втората доза, отити повече няма. Изкара един грип само с капки за нос, витамини, герисан. В момента също е с хрема, обаче вече седми ден се справяме с банални неща, а не с антибиотици.

Така , че са себе си миля, че не сбърках с решението за поставяне на Превенар.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
не съм слагала...

# 94
  • Варна
  • Мнения: 777
Мисля да я сложим,когато детето навърши 2 години.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 565
Не съм слагала и нямам намерение да слагам.
До преди да тръгне на ясла детето ми въобще не беше боледувало. След тръгването изкара няколко настинки и вирусни заболявания, но се справяхме без АБ, само с бабешки лекове и хомеопатия.
Като цяло съм противник на ваксините и ако имах възможност не бих сложила никаква ваксина. Моята гледна точка е, че като цяло ваксините рушат имунната система в дългосрочен план, а не обратното.

# 96
  • София
  • Мнения: 7 043
Да сложих я преди малкият да тръгне на детска градина. След ваксината не е имал температура, зачервяване на мястото и т.н.

# 97
  • Мнения: 1 273
Не и нямам такова намерение.

# 98
  • Мнения: 1 167
Чух че имало някаква нова с повече щамове от преванара.

# 99
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Нищо извън задължителните по имунизационния календар не съм и не бих сложила.
И без друго едва изтрайвам задължителните, камо ли пък допълнителни да слагам. ooooh!

# 100
  • Мнения: 1 100
Да, сложихме още когато синът ми беше на 4 месеца. Досега има 3 дози, наесен ще е четвъртата. Не е имал никакви странични реакции. Може би не трябваше да бързам толкова, но като пресен родител на първо дете исках да го защитя от всичко. Слагаме всички препоръчителни ваксини, само против варицела пропуснахме засега.

# 101
  • Мнения: 438
Чух че имало някаква нова с повече щамове от преванара.
Да, казва се Synflorix.
В България ваксиниранетоо с нея е от съвсем скоро - началото на май . Но възрастта за ваксиниране е до 23 месеца.
 опитах се да дам линк за по-подробна информация, но после не го отваря, така че напиши в Гугъл :" Synflorix цена " и ще видиш резултатите.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 15:16 от sonya83

# 102
  • Мнения: 1 167
Чух че имало някаква нова с повече щамове от преванара.
Да, казва се Synflorix.
В България ваксиниранетоо с нея е от съвсем скоро - началото на май . Но възрастта за ваксиниране е до 23 месеца.
 опитах се да дам линк за по-подробна информация, но после не го отваря, така че напиши в Гугъл :" Synflorix цена " и ще видиш резултатите.

Мда, и аз намерих нещо в хапчето.com  но и там не се отваря

# 103
  • Мнения: 462
Аз смятам да сложа на дъщеря си Синфлорикс. Проучих я обстойно и наистина си мисля, че е е по-добра от Превенара. Не само заради трите "щама" в повече, които има (макар те също да влизат в плюсовете и), но и заради факта, че е разработена специално за Европа (Превенара е за САЩ), т.е. - спецификата и отговаря на нуждите на децата ни. Разлика има и в т.нар. носител - протеин D, който при Прев. е дифтериен, а при Синф. - нетипизируем H. Influenza (онзи, срещу който ваксина НЯМА).

Поръчала съм я и в началото на другия месец, да не ни мине котка път, ще я слагаме. Simple Smile Ако имате въпроси, съм на разположение да дам някакъв непрофесионален отговор. Simple Smile

П.П. По-голяма част от информацията за менингити, отити, ваксини и прочее открих в мартенския брой на "Практическа педиатрия", което се разпространява сред педиатрите и е само с такава инфо. Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 167
Мишолина Simple Smile колко струва и каква е схемата? А и от аптеката ли се купува или се поръчва от някъде

Общи условия

Активация на акаунт