Кой къде и кога ще ходи на почивка през лятото?

  • 8 439
  • 114
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 294
Ако някой е планирал почивка на Занте (остров Закинтос) да се обади, лятото там си живеем  Sunglasses,  мога да му дам жокери какво да види и къде да отиде  Grinning 

къде е това, гръцко ли е  newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 545
Ахам съвсем гръцки остров и мнооого красив  Heart Eyes

# 47
  • София
  • Мнения: 17 377
Монда, къде отсядате в Априлци?
И ние сме се насочили натам, добре ще ми дойде някой съвет  Peace

# 48
  • Мнения: 3 695
през юни сме в Мирамар  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 4 294

за кой юни, Гергана ми каза, че след 15,06 всичко
е заето до към средата на юли, говорих с нея преди 10 дни  Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 6 292
Резервирахме за края на юли в хотел Казабланка, Обзор.

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
идея си нямам...  Rolling Eyes
Но ще е след 30.08.

# 52
  • Мнения: 3 695
през юни сме в Мирамар  Peace

за кой юни, Гергана ми каза, че след 15,06 всичко
е заето до към средата на юли, говорих с нея преди 10 дни  Thinking


края на юни
платила съм всичко още през април  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 4 294
е ти си много организирана  Wink
приятна почивка Laughing

# 54
  • Мнения: 3 695
е ти си много организирана  Wink
приятна почивка Laughing
абсолютно  Joy

# 55
  • Мнения: 132
HappyCat дай малко жокери за този остров.Извинявам се за невежеството, но къде се намира.Можи малко подробности става и на лични.Иначе по темата ние сме в Приморско тази година, средата на август.

Закинтос е най-южният от седемте гръцки острова в Йонийско море. Много може да се говори, разбира се за него, има много интересни неща. В исторически план интересното че тези острови никога не са били под Османско владичество, а винаги са били под западно влияние - италианско, английско, френско,  което се е отразило на културата, архитектурата, манталитета, всичко..
Характерен е цвета на морето - не типично син, а синьо-зелен. Има както пясъчни, така и каменисти плажове. Има плажове, до които има достъп само с лодка, е там е най-готино .
На този остров и на малките острови около него снасят яйца костенурките Каретта-Каретта, които са защитен вид и е страшен късмет да ги видиш, те са като визитна картичка на острова. Страхотно е да си лежиш на плажа до флагче (така патрулите отбелязват и ограждат гнездата), под което има бъдещи малки костенурчета  Grinning
Като курорт Занте се води от по-скъпите и "баровски" курорти. Засичали сме там всякакви знаменитости - миналото лято се засякохме в една таверна с Роман Абрамович  (не че аз знаех кой е, но мъжа ми си говори с него Wink ), преди няколко години - Джордж Буш - баща, и много други  Grinning. Наскоро имало някаква класация за десетте предпочитани морски курорта от богаташите в света и Занте бил там единствен представител на Гърция Wink 
Занте е много пъстър откъм население. Там си живеят постоянно много англичани, германци, холандци, италианци, някои от тях работят там (нашия педиатър е холандец Simple Smile ).  Има си и местно английско радио. Има страшно много смесени бракове на гърци с чужденки, на мъжа ми приятелите са женени за: германка, италианка, шведка,  двама за англичанки и само един за гъркиня  Laughing голям купон е като се съберем.

Много мога да разказвам, но да не ви оттегчавам, който иска да погледне например тук: www.zanteweb.gr, има инфо и снимки
Иначе ние живеем в южната част на острова, близо до фара, който е една от забележителностите, почти всички туристи идват на фара да гледат залеза и да снимат , затова казах, ако някой се е запътил случайно натам това лято - да се обади  Grinning

# 56
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
HappyCat много ме заинтригува с описанието  Hug Би ли ми препоръчала хотел (ако може да е със собствен плаж) предварително ти благодаря   bouquet

# 57
  • София, България
  • Мнения: 5 611
оо много интересен разказ  Peace
и аз се присъединявам към питането за хотел и как е най-удачно да се пътува до там?

# 58
  • Мнения: 2 241
От 10 до 17 юни сме в Рим  Heart Eyes
Всичко съм организирала вече и всичко е платено. Само дано да не умреме от жега.

# 59
  • Мнения: 1 243
На Царево на 20 юли ще ходим за 1 седмица Grinning

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт