Рейки - тема 2

  • 74 360
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 730
Да, всичко е избор- един избира едно, друг- друго. Има безкрайно много варианти за комуникации, разговори, дискусии. Всеки човек е една вселена и мисли различно, твори своето ежедневие с изборите си, после ги изживява, трупа опитност. Това са вашите срещи, моите са различни, на останалите - също. И защо се учудвате, на кое, на разнообразието от избори на хората?

# 241
  • Мнения: 957
tenderseducer, честито и от мен!  Hug Хубаво е, когато мечтите се сбъдват!

Omnirey, права си, че има всякакви Рейки Мастери! И аз съм чула различни неща (например един с Рейки уголемявал бюстове на жени  Mr. Green). Ще перефразирам Дани - "разни хора - разни идеали". Но ако подхождаме със страх към всичко непознато и всеки непознат, бихме загубили доста. Разбира се по-добре е да има директен контакт с Мастера, но не всеки има тази възможност.
Освен това... не ти ли се е случвало уж добре да познаваш някой човек, а един ден да разбереш, че никак не е така?
 Hug

# 242
  • Мнения: 4 414
Да де, на това се учудвам, как ще се доверя на някой , когото не мога да погледна в очите и дори не съм сигурна, дали е мъж или жена  Shocked
Ами значи ТИ няма да се довериш. Друг ще поеме този риск, защото има друго усещане за нещата. Едва ли някой може да обясни рационално какво означава да си привлечен от мастера си...

Да работиш с енергия е отговорност - и за теб и за този, който ти дава тази възможност. В този смисъл ми се струва, че един мастър би следвало да усети, че нещо в някой човек не е наред/или просто не е готов/ и да откаже да го инициира, независимо дали дистанционно или очи в очи. Но явно и тук има лакоми за пари Sad

# 243
  • Мнения: 9
Просто това силно ми прилича на ситуацията: "Ядът каквото им падне , но много внимават какво масло сипват в колата си."
Или "не ходят на профилактични прегледи, но колата я карат на точните километри в сервиза на профилактика."
Вярно е, че е въпрос на избор, странно ми е как така, някой толкова смело го прави  - или се приема, че щом не може да те види и докосне, никой не може да ти навреди? Полезните енергии за човешкото тяло са 36 и Рейки е само една от тях, а вредните дори не знам колко са - как при пълна липса на опит, човек различава каква енергия е получил? Не, че на живо не може да сгрешиш, но поне можеш да видиш този човек, има ли диплома, къде работи, с какви хора е на едно място.  Thinking
Аз отидох първо на сеанс, за да видя как ще се почувствам и дали енергийно ще ми "пасне" мастера ...
Учудвам се на лекотата с която човек се доверява, за такива важни неща в живота си и в същото време съм сигурна, че фризьори, козметички, гинеколози, автомонтьори и т.н.. си ги избират след много по щателна проверка Confused

# 244
  • Мнения: 9
Да де, на това се учудвам, как ще се доверя на някой , когото не мога да погледна в очите и дори не съм сигурна, дали е мъж или жена  Shocked
Ами значи ТИ няма да се довериш. Друг ще поеме този риск, защото има друго усещане за нещата. Едва ли някой може да обясни рационално какво означава да си привлечен от мастера си...

Да работиш с енергия е отговорност - и за теб и за този, който ти дава тази възможност. В този смисъл ми се струва, че един мастър би следвало да усети, че нещо в някой човек не е наред/или просто не е готов/ и да откаже да го инициира, независимо дали дистанционно или очи в очи. Но явно и тук има лакоми за пари Sad
Рейки е изконно право на всеки човек и мастера няма право да ти откаже първо ниво, може да се наложи да поработи върху теб преди това, да те балансира, изчисти, но не може да откаже ! Реално, дори абсолютно луд човек, с Рейки може да помогне сам на себе си, много повече от някой доктор, например. Просто, в Рейки е важно съгласието на отсрещната страна, а никой не би се съгласил луд човек да му прави сеанс , но под прикритието на интернет....  Thinking
Не знам дали това, не е печелене на пари, без да носиш каквато и да е отговорност..

# 245
  • Мнения: 4 414
Всъщност не знаеш с каква лекота се доверява някой... Нали не си представяш, че хората, които са избрали този начин са отварили първия форум с тема за Рейки и са си избрали първия срещнат с "Рейки мастер" под  ник-а?! Разбира се, че има начини за проверка.  А и както казва Дийпак Чопра "ако имате съмнение, попитайте сърцето си - то никога не греши"/цитирам по памет/:)

# 246
  • Мнения: 730
Да, подкрепям agneshka . Моята първа настройка  също беше дистанционна, аз близо една година "наблюдавах" своя Мастер, усещах го. Не съжалявам за своя избор и безкрайно му благодаря  Flowers Rose

# 247
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Аз съм с дистанционни настройки и се чувствам отлично.    Peace

.......веднъж отидох да ми направят сеанс с Рейки от любопитство, за да видя дали няма разлика от това,  което се предлага като услуга на пазара и това,  което аз си правя ....ами нямаше.  Wink



Да де, на това се учудвам, как ще се доверя на някой , когото не мога да погледна в очите и дори не съм сигурна, дали е мъж или жена  Shocked

ами ето тук във форума също не сме си виждали очите, но  си споделяме и помагаме. И ако прочетеш темите (не са чак толкова много) ще разбереш как сме започнали да си имаме  на 100% доверие....


Аз също съм срещала 2-ма Мастери,  които звучат доста странно.... единият  твърдеше , че не можело да имам дистанционни настройки, че е абсурд да са ме инициарали в Рейки по този начин, че това не било Рейки и т.н.  ooooh! и си е предлагал услугите да ми ги оправи съвсем безплатно..... а другият твърдеше, че да имаш Рейки  изобщо не било хубаво, че като правиш Рейки, поемаш от болестите на хората и да не изброявам още.......
Наистина и аз се чудя как и защо са станали Мастери, обаче всеки си живее и сътворява своята реалност по начин,  по който той си реши......А това ,което не харесваме в другите е огледало на това, което не харесваме в себе си ....

Намасте     bouquet

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 12:58 от Арбанашка кокона

# 248
  • Мнения: 9
....
Аз също съм срещала 2-ма Мастери,  които звучат доста странно.... единият  твърдеше , че не можело да имам дистанционни настройки, че е абсурд да са ме инициарали в Рейки по този начин, че това не било Рейки и т.н.  ooooh! и си е предлагал услугите да ми ги оправи съвсем безплатно..... а другият твърдеше, че да имаш Рейки  изобщо не било хубаво, че като правиш Рейки, поемаш от болестите на хората и да не изброявам още.......
Наистина и аз се чудя как и защо са станали Мастери, обаче всеки си живее и сътворява своята реалност по начин,  по който той си реши......А това ,което не харесваме в другите е огледало на това, което не харесваме в себе си ....
....
Laughing Тук специално, не е излъгал много  Laughing Laughing, ако не се заземяваш, както трябва, /а  това наистина е голям проблем за много рейкисти/, ако не знаеш как да се чистиш - наистина поемаш от болестите на хората Blush

# 249
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
По скоро си зададох въпроса, ако  Рейки е нещо лошо , защо изобщо си е взела и 3-те нива, и после да плаши останалите с него.



 Laughing Тук специално, не е излъгал много  Laughing Laughing, ако не се заземяваш, както трябва, /а  това наистина е голям проблем за много рейкисти/, ако не знаеш как да се чистиш - наистина поемаш от болестите на хората Blush

.....ами да де,   как може Мастер да не може да се предпазва  Shocked

но мисля, че това са все пак изключения  Peace

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 13:23 от Арбанашка кокона

# 250
  • Мнения: 9
Просто, не е била твоя човек. А и честно да си кажа, всички Рейки мастери, които познавам, не препоръчват дистанционна настройка. Сигурно за това е била предубедена, но мастер да казва, че Рейки е лошо нещо и аз за първи път чувам  Shocked
 Laughing Laughing О тя за себе си се жалела, че не може да се предпазва, голям Мастер ще да е била  Outta Joint

# 251
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

 Laughing Laughing О тя за себе си се жалела, че не може да се предпазва, голям Мастер ще да е била  Outta Joint

голям малък - няма значение  Sunglasses
...... истината е,  че тук хората,  които пишат са с  опит, много внимателни и винаги когато дават съвет, първо казват да послушаме сърцето си т.е. не се изживяват като последна инстанция. Съветите и помощта са винаги адекватни със ситуацията т.е. дистанционно получавам доста по-адекватни съвети, и то от непознати, отколкото от тези "на живо"  Wink за което отново им Благодаря  Hug

# 252
  • Мнения: 957
И аз познавам рейки мастерка която е последовател и на Ошо живяла е в ашрам и т.н и в момента отрича рейки и всичко и твърди че това е опасно.Казва че ако може да върне времето назад в Индия би отишла пак,но с рейки не би се занимавала и ме призоваваше да стоя далеч.

# 253
  • у дома
  • Мнения: 708
Нека да конкретизирам малко темата за връзката мастер-ученик.

Към мастерите - Какво точно се предава при настройката освен Рейки т.е. какво от Мастер-а отива в ученика заедно с Рейки  Wink И как то влияе върху самата настройка т.е. ученикът носи отпечатък от Мастера  newsm78 Този момент ми се губи нещо.

Към учениците: Какви са отношенията ви с Мастера ви след настройката - колко сте близки, колко често го търсите с въпроси, за помощ, привързахте ли се към него? И след колко време престанахте да го търсите изобщо? А той откликваше ли винаги когато имахте нужда от него?

Разбирам, че всеки върви по своя си път и отговорите ще са различни за всеки един.

Но вярвам, че всеки би могъл да извлече нещо ценно за себе си от опита на другите.

Моята настройка също беше дистанционна. Преди години не бих се доверила - страх и какво ли не още. Сега избрах да се доверя, въпреки остатъчния страх - просто нещо ми казваше, че ако е истински Мастер не би навредил другиму, защото ще знае, че така всъщност ще навреди на себе си, Вселената се грижи за това. Wink Знаех че привличам това което ми е нужно, подадено в подходящия момент от подходящия за мен човек и го исках да се случи. Рейки много ме привличаше, това ме водеше. Получавах и окуражителни ангелски знаци преди и след настройката. Това ми беше повече от достатъчно за да се реша. Просто последвах себе си.
Срещата очи в очи сигурно е ценна, но както казва тонимар може и да е подвеждаща. Не може да се отрече, че някои от нас са много добри актьори Simple Smile
В моя случай едва ли би променила много - след като си бях внушила, че моето усещане и възприемане на реалността е измамно и едва ли бих се доверила единствено само на очите си.  Wink

# 254
  • Мнения: 9
Ами аз имам повече от един мастер. Нямам нито една дистанционна настройка и когато имам въпрос им се обаждам.  Не за всяка глупост разбира се. Не си представяй, че се пришиваш за мастера и го ползваш за патерица. В центъра който, ми правиха настройките, веднъж в месеца има семинар :100 въпроса към Мастера.
Естествено е да има разлика при инициациите - различни школи, различни хора, има разлика дори в някои от символите на 2 ниво.  Има значение дали ти залагат една водеща или две ръце. Ходя на медитация, когато имам време. Там има и други хора като мен, обменяме енергия и опит, научавам за нови системи. Естествено е да не си пасваш с всички хора, но така се тренирам да не ми пречи нечие присъствие.  На някои от моите мастери съм правила сеанс ...Работя с кристали, но друго е да се отпуснеш и някой друг да те работи, за това когато имам възможност отивам да ме "поочистят"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт