Рейки - тема 2

  • 74 364
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте, от известно време чета и мисля върху рейки. Преди време питах при вас как да срещна учителя си по рейки. Не успявам досега. Въ просът ми е дали да отида някъде за първо ниво или просто да продължавам да чакам - извинете ме, ако звучи глупаво...

# 271
  • Мнения: 554
Енита, зависи от желанието ти. Ако наистина искаш рейки, ще попаднеш на подходящата обява, на разговор и разни други знаци. Ако мислиш, че това е наистина, което искаш, учителят ще се появи. Може би имаш вътрешни съмнения - затова така се получава. Може би е хубаво да помислиш защо го искаш - действително ли имаш нужда, ще работиш върху себе си, или просто заради хубавите отзиви в темата.  Hug

# 272
  • Мнения: 730
Енита   ,  информацията в тази тема, споделянията на момичета са много богати и разнообразни.  Simple Smile Четете и усещайте и всичко ще си дойде в точното време. Успех!

# 273
# 274
  • Мнения: 175
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=alternhealt&Numbe … mp;sb=5&part=

Открих тази тема, която ме заинтригува.Какво ще кажете вие?

# 275
  • Мнения: 4 414
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=alternhealt&Numbe … mp;sb=5&part=

Открих тази тема, която ме заинтригува.Какво ще кажете вие?
мен не ме заинтригува...доста глупости прочетох в нея.
такива спорове имаше много и за много неща и в този форум - за хомеопатията, за ваксините, за билките...поради тази причина разделиха Здравния.

# 276
  • Мнения: 175
Не целя да пораждам спорове-просто смятам че в разговорите се откриват отговорите на въпросите, а аз лично имам много въпроси, на които нямам отговор засега.

# 277
  • Мнения: 730
Споделете, попитайте. Може да имаме възможност да изясним нещата, да обменим мнения и препоръки.  Simple Smile

# 278
  • Мнения: 175
Благодаря за отзивчивостта, но все още не съм съвсем наясно с въпросите, които ме вълнуват.Забелязвам че се обменя опит в темата, а моят е съвсем нищожен все още.Когато му дойде времето и формулирам нещата в съзнанието си, ще пиша.  bouquet

# 279
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
но все още не съм съвсем наясно с въпросите, които ме вълнуват.

ако имаш някакви съмнения и нещо те тревожи, можеш спокойно да си споделиш и сега  Peace

# 280
  • Мнения: 4 414
няма лошо да пораждаш спор Peace
сподели какво те притесни/заинтригува в темата.

# 281
  • Мнения: 175
Забелязвам че не ме нападнахте, някъде другаде щяха да ме изядат за това, което пуснах... JoyАми най-вече ме притесни това, че Рейкистите били с разпаднати семейства..Познавам две жени с Рейки и моята учителка-три.И трите са разведени-двете много преди да стигнат до Рейки, но факта е че животът им е много труден.Поемат мислите, болките, чувствата на другите...Ако успеят да се изчистят навреме, са добре-ако не успеят-лягат на легло..Аз съм с първо ниво,и също поемам от другите хора..Имало е моменти, в които съм имала чувството че ще се  пръсна...Ей такива работи..  bouquet
Освен това ме притеснява, че когато човек се отпусне и се "отвори", в него може да влезе и добро, и лошо.Така както се залепя за нас и през останалото време, но по-трудно за изчистване.. #Crazy
Ако съм написала нещо смешно, моля да ме извините.

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 10:08 от sarabia

# 282
  • Мнения: 730
Учудена съм,  sarabia , няма как да лепите болестите на другите, ако работите с Рейки. Не съм имала такъв случай досега в своята практика и никой не се е оплаквал от подобни неща. Да не говорим,че съм щастливо омъжена... Grinning
Когато имаме настройка в Рейки 1 ниво ние ставаме канал за енергия, енергията протича през нас и преминава във всичко, което има нужда от енергия. Вие сте просто канал, няма какво да лепите, просто няма как да стане.

# 283
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз донякъде разбирам какво има предвид Сарабия, ще се опитам да обясня, понеже и аз имах преди подобен проблем. Вероятно няма да оспорите факта, че част от хората могат да лекуват, без да са се учили някъде, просто им идва отвътре. При мен се получаваше същото - лекувам главоболие на баща ми, и след половин час ме заболява зверски главата. Това като пример. Накрая вече не смеех да помагам, чисто егоистично - не обичам болката.
Сарабия, след "рейки-инициацията" дълго не смеех да се отпусна да лекувам други, но наскоро опитах и се получи, явно наистина рейки канализира по някакъв безопасен за нас начин енергията - нашата собствена и външната, която използваме.

# 284
  • Мнения: 4 414
Рися, получавала си главоболие, защото си използвала собствената си енергия за лечение на другите. С Рейки положението не е такова - това е Вселенската енергия, която минава през теб. Не изчерпва собствените ти запаси. Аз съм първо ниво съвсем от скоро и нямам много личен опит, но постановката е такава:)

Относно разведените, аз имам лична теория, с която естествено може да не сте съгласни:) Човек се променя и развива.  Понякога се случва така, че човекът с когото живееш, не може да те следва, не проявява разбиране, смята, че "си изкукал" и това води до разрив. Друг път, те приема "със странностите ти", подкрепя те или пък вървите по пътя заедно. Рейки е само един от инструментите за духовно развитие. Разрив може да се получи и без инициация. Да не говорим, че може да се получи и без духовно развитие! Wink

Моят мъж, например е много доволен от моите занимания и ме подкрепя в начинанията ми.

Общи условия

Активация на акаунт