Разделно хранене - част 37

  • 14 931
  • 387
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 681
Добро утро момичета  Grinning,

никой ли не се е събудил още?
аз изкарах един чуден уикенд с разходка и пазаруване и малко купон с дружките (мъжо ме беше оставил на свобода Simple Smile )
но пък и прегреших: хапнах дюнер и малко пица. за това пък от днес пак съм си във форма. за обяд съм си взела грах на яхния, а за вечерта мисля за постен гювеч.
и вие гледам доста сте се пораздвижили през почивните дни.
завиждам на момичетата на морето: там поне не ви вали през половин час. тук се чувствам като на екватора...
прекрасен ден на всички   bouquet

# 316
  • Мнения: 1 501
Здравейте момичета . Малко изчезнах , но и мен ме тръшна една ангина и все още се възстановявам . Нямах апетит никакъв , чувствах се и все още се чувствам адски слаба и да ви призная наблягам тия дни на малко по - силна храна , че да се оправя по - бързо и хапвам и неразделни комбинации ( все неща , които по принцип обичам , но ги ям на сила). Кантара ...хм... той показва едни 51 кг , които са заради болестта . Макар , че се храня сега , първите два дена едвам успявах да сложа нещо в устата си и май тогава отслабнах така рязко . Сега даже близки и познати не ме харесват така   Sad. Аз се харесвам , но се чувствам изтощена и слаба и гледам да се храня , в момента на първо място ми е възстановяването пък после пак ще се върна изцяло на РХ . Сега определено правя нарушения .

# 317
  • Мнения: 146
Здравейте всички,
четох / колкото можах /  Wink  във форума за РХ , гледах рецептите и искам да ви попитам нещо :
- доматите ми се струва , че на някой места пише да не се комбинират с бобови храни и месо , а пък в диетите има боб с домати , пиле с домати .. и т.н. Сигурно аз не съм изчела добре , но моля да ми помогнете.
Също някъде пише зеленчуци 30 мин. преди хранене , на друго място повече - около 1-2 часа.
   Моля да ми помогнете да се ориентирам правилно.  Диетата ще я прави  голямата ми дъщеря .Тя е в 11 клас. След медикаментозно лечение с лекарството конвулекс , даде страничен ефект и напълня с 25 кг.
Беше с лекарска препоръка 3 месеца на Дюкан .Свали 8 кг.  Но такава крайна диета ме плаши. Разделното хранене е по-добре  и се приемат много плодове , който в др. диета бяха забранени.
Кажете ми също и ако спазва стриктно диетата / тя е дисциплинирано момиче/ по колко средно на месец се отслабва.   
Малко дългичко стана , но ви благодаря предварително.

# 318
  • Мнения: 559
Здравей мамо,mr.been !!!

Искрено се надявам да ви помогне този начин на живот,който тук присъстващите съмишленички и аз спазваме!Ето отговори на някой ваши питания-
Доматите лично аз си ги хапвам например в един случай с:месо на скара,кюфтета,шишчета,риба и тн.А в друг случай може с картофки на фурна,грах,зелен фасул,зеле постно,ориз.
В първият случай се комбинира с белтъчина,във вторият -с въглехидрати.
Може и като обедно хранене салата домати и краставици със сирене.

След салата на обед със сухар или хляб(а ако е без хляб със сирене например) е добре да минат 2 часа до следващото  хранене.И в двата случая поне толкова за по-сигурно.

Плодовете се хапват до обяд в неограничени количества.Хубаво е когато реши да хапне вече нещо по-обилно за обяд-след последният хапнат плод,да са минали вече поне 40минутки.

Ако възприеме този начин на закуска,до обяд да приема плодове,това ще позволи на фазата на отделяне да се задейства и да изхвърли излишните килограми.При всеки това става различно,като скорост и тегло.но при всички случаи отслабването е здравословно и постепенно ,което е идеалният вариант.Аз след третото раждане бях 86 кг,сега съм 54 кг.,като последните 10 кг.свалих за 4 месеца.

Накрая,но не на последно място бих искала да ви препоръчам да си купите книгата "Сила за живот" на Харви и Мерилин Дайъмънд и да прочетете принципите на програмата,като това ще ви убеди и вдъхнови със сигурност.
Желая здраве и успешен ден! Peace

# 319
  • Мнения: 146
  bouquet Много благодаря за бързия отговор .
Работя точно срещу книжарница , та веднага ще купя "Сила за живот"  . Имам вече една книга за РХ -рецепти за микровълнова.
 Успех на вас и приятен ден.

# 320
# 321
  • Мнения: 1 170
Благодаря за отговорите Grinning
Започвам да чета, а ако имам въпроси, ще досаждам Blush

# 322
  • Мнения: 2 724
Добро утро  Hug
Добре дошли на Polly-Wolly  и mr.been   bouquet  bouquet!
mr.been , в някои от рецептите има продукти, които не се съчетават, но количеството е толкова малко, че са по- скоро като подправки и не влияят на храносмилането. Антоан ти е отговорила подробно ,Книгата Сила за живот е много хубава, но малко по- строга .
Elizabett, да не би да има епидемия, много мои познати се оплакват от ангина с много висока температура.
Добр ли си вече?
tansu , завидях ти за уикенда Crazy...
Какво си купи? Laughing
 Yonito, имам го този проблем отдавна, дължи се на спортна травма .
Много често ме боли, но на мен ми помагат тренировките, иначе съм схваната непрекъснато.
Когато се обострят болките, масажирам леко с нещо загряващо и после увивам врата си с шал ,това ми помага на мен .
А за хляба и тестото ,ако много ти се яде, хапвай си от време на време, няма лошо, само си спазвай комбинациите.
Dundy Sladurska,  това да се чува, всичко да е на 6 супер  Hug.
antoan2006 , и моите деца така ги връщаха скоропостижно  Laughing.
Големи ревища за мама, но нали знаеш, всичко е до време.
Миналата година дъщеря ми гостува 10 дена на сестра ми в Бургас и към шестия- седмия ден ми сподели, че страшно се е затъжила за мен, чак не и се вярвало Joy.
joya,  след ремонта нали знаеш колко е хубаво?
А ти къде заминаваш?
При мен засега нищо ново, обмислям почивка на море .
Позагледах се в комплекс Аполон, между Равда и Несебър.
Някой има ли впечатления ?
Сега да пием кафе и да започнем деня си с усмивка Grinning.


# 323
  • Мнения: 2 999
Здравейте мили сладуранки  Hug

Алексче мерси за кафенцето и зареждащото настроение, сега съм сигурна че целия ден ще ми върви по вода  Hug
Елизабет какво стана с теб мило?  newsm78 нещо имунитета ти е спаднал  ooooh! дано се оправиш бързо. Стрес, недоспиване, а сега и тази гадна болест  ooooh! СТискам палци, дано бързо се оправиш.  Hug
mr.been добпре дошла сред нас, определено смятам че този стил на живот ще помогне на дъщеря ти  Peace СТрахотни съвети са ти дали Антоан и Алекс, само ще допълня, както обикновенно Алекс казва нека дъщеря ти да почне с лесните и не изискващи много мислене и чудене комбинации. Лично аз преди години, когато почнах първо вкарах в ред комбинацията въглегидрат с протеин и така постепенно започнах да навлизам и всичко си идва по естествен начин. Успех  Hug

Момичета хубав ден ви желая  Hug

# 324
  • Мнения: 1 501
aleks , да добре съм вече , но минах на антибиотик , нямаше как просто , бях много зле . Да , и аз мисля , че има някаква епидемия , около мен има също хора с ангина . Аз я хванах буквално от нищото , много се пазя и не пия студено , да не говорим , че това лято не съм близнала сладолед , но явно организма ми е слаб в момента .
Dundy Sladurska   , мила , така стана май да , нещо ми падна имунитета , от това недоспиване тогава ли какво не знам , но всичко ми тръгна наобратно от тогава . Тъкмо се оправих със съня и ме удари тая  пуста ангина .  Мисля си за малко хомеопатия , като ми свърши лечението .

# 325
  • Мнения: 559
Добро утро и от мен! newsm64



След закуската на двете ми слънца и кафенцето на Алекс,тръгваме навън.Днес сме канени на детски рожден ден от 11ч и даже е време да се тръгва.
Elizabett -Сливиците и възпаленията които причиняват са ужасно опасни и сриват целия организъм.Дъщеря ми имаше ужасни сливици(както и аз,майка ми,сестра ми,баща ми и баба ми),те и бяха наследство уви!
Откакто ги оперираха и трите,живна детето и порасна като гъбка.Имаше поражения на слуха на едното ухо от срастванията.А една приятелка с тежки сливици и гнойни торбички под тях,толкова се разболя,че и капе косата.
Казвам това,за да се прегледаш обстойно и да прецени специалист как се чувстваш!?Успех!!!
Dundy Sladurska -Пиши ни повече за Финландия...
Цунки на всички и разделен ден!!!
Лек ден от мен!!!

# 326
  • Мнения: 1 501
Ами слава богу боледувам изключително рядко и то съм забелязала тенденция само през лятото . Нямам някакви постоянни проблеми със сливиците или с боледувания , сега просто явно имунитета ми е доста спаднал , но и аз се усетих де . Ще видя сега дано не ме повтори , че често се случва  Sad. Момичета  Hug.

# 327
  • Мнения: 2 724
Elizabett,  понякога се налага да се пият антибиотици.
Аз принципно съм против лекарствата като цяло, но в твоя случай е било наложително.
Важното е да оздравееш, а после ще си засилиш имунната система  Peace.
antoan2006,  приятно изкарване на рождения ден Hug.
sesa bg bs , в теб ми е надеждата  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig!
Ти нали работиш в Несебър, имаш ли отзиви за този комплекс Аполон?
И изобщо около Несебър къде е най- добре според теб да се почива ?
Имам предвид нещо средно, нито голям лукс, нито мизерия...

# 328
  • Мнения: 146
  bouquet
здравейте и благодаря за отзивчивостта .
antoan2006  купих книгата и сега и в работно време я преглеждам.
Имам един въпрос - може ли в едно хранене да се консумират 2 въглехидратни храни? Например постна картофена супа и ориз на фурна ?  Сигурно е мн. досадно да ви питат такива елементарни неща , но обещавам в скоро време да да съм изчела всичко и да съм специалист в областта  Wink . Благодаря и успешен ден.

# 329
  • Мнения: 1 501
mr.been , не може картофи и ориз , виж табличките в блога , има линк в моя подпис . Картофа не може с ориз , ориза е зърнена храна . Иначе въглехидрат с въглехидрат може като комбинация например: картофи с хляб , но аз лично не препоръчвам такива по - сложни комбинации в началото . Прави си нещо по - простичко , както и по - горе са  посъветвали момичетата . Картофки със салата , ориз със салата , леща/боб със салата , месо със салата и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт