Малък ДЕКЕМВРИйски Лъв, дреме в маминия си търбух !

  • 12 618
  • 290
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 240
Момичета, бъдете спокойни, наистина всичко се отразява на бебето. На мен лично някой път ми е доста трудно, особено когато плача.Постарайте се да мислите позитивно и само за хубави неща.
Една моя прияталка много се караше със свекърва си докато беше бременна,ядосваше се и плачеше и каза, че детето й много е плачело като съвсем малко бебе.
Внимавайте с емоциите и лека вечер

# 61
  • Мнения: 18
Collibri, мила, не си създавай излишни притеснения. Ако изобщо имаше някакви основания за такива, съм сигурна, че лекарката щеше да ти каже. Така че, изяж си още едно сладоледче, пусни си хубава музика и си представи, че си на най-прекрасното място на света с любимите хора.
А що се касае за пренаталното общуване, едва сега си дадох обяснение на някои факти. Когато бях бременна с дъщеря ми, със съпруга ми свирехме и пеехме по заведенията - предимно на английски. Наскоро дъщеря ми заяви: "Мамо, аз английския го разбирах още в яслата, после почнах да разбирам и българския!" Joy  Joy  Joy

# 62
  • Мнения: 2 768
Cheryl, в New Yorker си била днес, той се помещава във старата Валентина, а също така го има и в МОЛ Варна.  Grinning

mama Anny ей сега ме нахъса да продължа и другото ниво, нищо, че свършва края на ноември  Joy

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 20:21 от eta

# 63
  • Мнения: 1 541
Collibri, аз като веща в занаята на психо- самотравмирането разбирам напълно колко ти е трудна да си отпуснеш душичката сега и да не се фокусираш върху тези числа, но наистина трябва да повярваш, че нямаш повод за такива тревоги!!! Марков ми беше казал, че до 3.1-3.3 било нормално, а ти си дооооста зад тези мерки. Само сега не започвай да четеш всякакви ужаси и допълнително да се навиваш сама колко е черно всичко, защото ще си повярваш накрая. Ако все пак решиш има координатите на един център, който е правен от възпитаничка на британския професор, факир в ранната ФМ, и там мацката която записва винаги успява да вмъкне и нови жени. Ще ти ги пусна на ЛС- отиди и там за твое успокоение  Hug

# 64
  • Мнения: 1 391
Благодаря ви за утешителните думи!

Аз бях при Янкова - пебс, и Милейди! Предполагам че към нея ме насочвате.
Вече съм по-спокойна, но все пак не напълно.  утре ще направя БХС и ще изчакам резултатите. И ще си запиша ако мога някъде час за към 18 седмица - когато най-рано се прави втора фетална морфология.
Аз сега съм 12с.2дни. И бебето е 6см. Иначе си расте по норматив като размери - спрямо предния преглед.

Знам че е изкл. важно позитивното мислене. Аз съм оптимист в живота! И то много силен - просто сега не мога да се позная... предполагам е от хормоните и от предната случка с миседа... по принцип си имам някакъв стрес оттогава и всеки път ми е свито... дори първия въпрос който днес зададох на Янкова беше - живо ли е... а тя така ме изгледа, че изобщо се съмнявам, вече беше почнала да мери разните му неща.
Аз й обясних що така де... още не ми е минал стреса ........
Дано скоро се махне, знам че вреди на бебо... тоя негативизъм - но всички тези изследвания нали ги правя за да се убедим че всичко е наред, уж за добро. ...

Извинете ме за лабилността днес... ужасна работа, надявам се скоро отново да вляза в  час...

# 65
  • Мнения: 1 745
Ами аз не говоря за Янкова!МЦ Сърце и Здраве се казва този,дето ходих и Фм ми я прави Илиев!Не знам колко е добър,но си измери всичко по няколко пъти,видя всичко,мери,пуска ми доплер дали се храни бебчо добре от плацентата и разни други работи,дето вече не ги помня! Crazy Но според мен наистина няма смисъл!В норма си е всичко!успокой се! Hug

# 66
  • Мнения: 2 768
Много интересно предаване за раждането по "Часът на мама"  Peace

# 67
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Днес бях на преглед и съм страшно разочарована. Close Прегледа беше с един ехограф, който показваше толкова бледо и размазано, нищо не личеше. Видя ме тя за минутка, нищо не каза, освен "Готово". Поисках да видя, намаза ме пак, обърна апарата и тогава какво да видя ... нищо не се вижда.... Close Ако ми видите снимката от ехографа ще се чудите кое са краката, кое е главата, а аз очаквах пола да чуя, все пак съм 13 седмица и горница ... Боже ...направо не се побирам в кожата си, че и пари ми взе, а бях с направление. Чаках аз да чуя нещо повече, но нищо ... нито нещо за носна кост чух, нито за сърцето ...само дължината измери - 53 мм. Crazy, ама колко е вярна и тя ...

Само един тъп въпрос от моя страна и приключвам ... ФМ поема ли се от здравната каса? Confused

# 68
  • Мнения: 518
allba_a , здравей отново , ако съм пропуснала да те поздравя преди Hug!
милейди , този път с бебче на финала ! и последвай собствения си съвет - повярвай , че вече нямаш повод за тревоги !
памиво , по-добре ,че се е получило преди да потеглите , представи си колко щеше да се стреснеш по път  ! стискам палци да се окаже дребен проблем !
ласси , много се радвам за добрите ти резултати !
момичета , ласси е права , възможно е при вс. ехографски преглед  да излиза различен термин , но ви трябва един - официален , дори да раждате секцио , пак по него (и по др. неща) ще определят датата за оперецията .
колибри , и аз бях същата трепетлика миналия път с нухална гънка 2.2 см. , ама при втората ФМ притесненията изчезнаха , а резултата вече го показах на снимка  Wink!

не противореча на теориите за пренатално възпитание , но искам да успокоя майчетата при които житейската ситуация може да предизвика тревоги , въпреки желението им да си осигурят спокойствие в този момент .
преди години имаше филм на BBC за близнаци отгледани ,  по стечение на обстоятелствата , в коренно различна среда . примерно единият обграден с любов и спокойствие , другият в ужасно семейство , подлаган на тормоз . бяха боледували от подобни болести по едно и също време , бяха изпадали в идентични психологични кризи и т.н.   та в последната серия , успокояваха родителите ,като цяло  да не се чувстват толкова виновни , защото очевидно генът е решаващ !
нещата винаги са комплексни , разбира се ! едно е сигурно - колкото повече любов - толкова повече любов  Peace!
мави , ФМ не се поема от касата .  прави се само от специалисти със съответния сертификат . макар , че и за обикновен преглед , това , което са ти казали е прекалено малко .

# 69
  • Мнения: 2 768
oska, примерът ти изобщо не противоречи на теорията за Пренатално възпитание а го затвърждава!  Simple Smile
Защото близнаците са отгледани в различни среди, но в корема на майката са били заедно, и заедно са получили цялата информация предадена им от нея  Peace

mavi, този твоя псевдо-преглед досущ ми прилича на моя при варненския доцент. И аз бях отишла при него с "голямата кошница". Най-безсмислено дадените пари за преглед бяха това!

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 22:48 от eta

# 70
  • Мнения: 36
Здравейте момичета, Колибри изобщо не се тревожи това е само един маркер който да наведе на мисълта, че ако е по висока стойността трябва да се проследи следващият път, а не че нещо ще има на бебко и незбравяй,че това са машини и зад тях стоят хора които допускат грешки. На мен първият път вместо да ми запишат о,82 ми пишеше 8,2 можеш ли да си представиш какъв ужас изживях, знаех че нищо му няма на бебо, но не можех да се успокоя.
По отношение на нервите и аз съм много зле, рева за най-малкото. Рева и за хубаво и за лошо вече сама не се разбирам, добре че е милото да ме търпи,че иначе не знам, особено сега и като съм в сесия нещата стават още по зле. Най-много ме е страх, да не навредя на бебето покрай изпитите, че каквато съм емоционална, докото си чакам резултата съм в прединфарктно състояние, а сега не знам какво ще правя.
Ако имате съвети за справяне със стреса и напрежението добре дошли са  Simple Smile
Лека вечер от мен, сладки и спокойни сънища     

# 71
  • Мнения: 429
Обръщам се специално към Collibri, но и към всички вас мили момичета!  Hug

Вие поне може да си зададете въпросите към лекаря, или пък да отидете на друг и на втори, и на десети, ако желаете!

Това, което мога аз обаче е единствено да следвам инструкциите на лекар, към който съм зачислена  и който дори и да не харесвам не мога така лесно да сменя. Примерно откакто съм разбрала, че съм бременна (4г.с) до 10г.с. чаках за направление за гинеколог и не ми бяха назначени изследвания. Видях гинеколога в 11г.с. 3д. и имам ФМ и БХС назначени за 13г.с. и то успяха да ме включат като секретарката на доктора съобщи на лабораторията, където се прави ултрасаунда, че първия ден на последния ми цикъл е бил с 1 седмица по-рано иначе часът ми щеше да е за по-късно.

Както става ясно ФМ се прави в отделна лаборатория, където те гледа техник и на стената му пише, че няма право да обсъжда с теб каквото и да е относно прегледа ти. После резултатите се четат от лекар към лабораторията, които изпраща рапорт на моя гинеколог. Това се случва до 4 седмици след ФМ. На 17г.с правя второ кръвно изследване, чиито резултати ще са готови в 19г.с и чак на срещата ми с гинеколога, която още не ми е назначена, но ще е около и след 20г.с. ще мога да коментирам резултатите си с него и ще бъда изпратена на втори ултрасаунд.

И аз не можех да се примиря с това и все ми е тъжно и тежко на душата, че имам толкова въпроси и неизвестни, но напоследък се предадох и реших, че няма смисъл. Няма какво да направя. Това е системата и в моето положение са всички жени тук!  Sad

Понякога като ви чета как се тревожите си мисля, че вероятно е по-добре да не знам как точно се развиват нещата при мен и че поне като не знам няма как да се обърквам и да се притеснявам. Ако имах избор обаче, бих предпочела да знам!  newsm12

Единствено ми остава да се надявам всичко да е наред и Господ да се грижи нещата да се развиват нормално!  newsm17

Казвам ви Добро утро и ви желая слънчев и хубав ден, а за мен е време за лека нощ!  Wink

# 72
  • Мнения: 363
Добро утро и от мен.
Колибри, споко бе човек. Пусни си приятна музика, вземи хубава книжка, настани се удобно и общо взето прави всичко онова, дето ще те прави по-спокойна. Не си хаби нервите.
Jennie, системата ви е доста тромава, но важното е всичко да е наред с теб и бебето.
И аз съм фен на пренаталното възпитание. Още с първата бременност слушах Моцарт, че неговата музика развивала мозъка на бебчо градивно, разходки в парка, красиви гледки, цветя, хубави книжки, галех коремчето, говорех му, пеех му, макар и фалшиво Blush. Сега мисля да правя същото, но имам вече един юнак и спокойствието не може да е същото. Че и на него трябва да се обръща внимание. Мислете позитивно и бъдете оптимисти.
*MILADY* добре дошла.

# 73
  • Мнения: 1
Извинете ме, сбърках темета, но не мога да изтрия публикацията

# 74
  • Мнения: 240

Единствено ми остава да се надявам всичко да е наред и Господ да се грижи нещата да се развиват нормално!  newsm17


Добро утро и от мен.
Jennie с теб съм с 2 ръце. Господ пожела да забременея и аз се надявам да бди над мен и детенцето ми и всичко да е наред. newsm17

buminka аз също се притеснявам покрай изпитите(преди, по време и след тях), но сега имам специална тактика да не се напрягам да чета много, не само защото ми е трудно в това положение а й не ми е притеснено покрай изпита защото не съм положила много усилия. Това лично на мен много ми помага. Винаги можеш да се явиш на поправка или ликвидация, изпит винаги можеш да вземеш, но детето си веднъж го носиш и му влияеш с твоите мисли и чувства.

Желая ви много слънчев и усмихнат ден. Бъдете позитивни, за да гледаме живот и здраве усмихнати и здрави деца!!!

Общи условия

Активация на акаунт