Какво да правя с купищата жълти стотинки???

  • 40 899
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 940
Само БНБ ми ги приемат без такси. Има си специално гишета, на които има машини за броене на монети. Другите банки изпитват ужас като те видят и си измислят какво ли не, само и само да те върнат. А и някои искат и такса.

# 76
Събирам ги по 10-тина лева и ги уедрявам в магазина.

# 77
  • Мнения: 8 242
Много ми е интересно.. този, дето е събрал 2000 лв в жълти стотинки.. Малко се замислих Simple Smile
Като ги е "събрал" за 1 година.. значи всеки божи ден задължително!! е имал 5,50 лв ресто в жълти стотинки.. Колко пъти на ден е пазарил.. за какви суми? Че да му връщат толкова много и то жълти.. Едва ли реално се връщат по повче от 2-3 до 10тина стотинки.. в жълти.. Което значи, че е правил поне 50-100 покупки на ден  Crazy Айде бе  Mr. Green
Всяка покупка да му е била по левче.. - 100 лв/ден.. ВСЕКИ ден..
А ако за всяка покупка са му нужни поне 2мин. - ВСЕКИ ден в пазаруване му отиват 2-3 часа ПЛЪТНО.. това без придвижването до всяко от 50-100те места, където би пазарувал..
Т.е. този човек разполага мин. 3000 лв/мес.. А ако работи за толкова - едва ли би събирал жълти стотинки, за да си купи ТВ за 2000 лв..

При положение, че работи в строителна фирма.. Никак не ми се връзва..  Mr. Green

Ама явно от село човека.. и искал да го пишат по новините  Crazy

# 78
  • Мнения: 411
дай ги на детето да си купува сами4ко бонбонки,така запо4нахме с малката да се у4и да смята с дребни стотинки,за да не я лъжат и за съжаление оЩе не смея да и дам по голяма сума ако не са то4но.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 010
duhi_puhi, човекът е събрал парите благодарение на роднини и приятели. Мисля, че го пишеше по вестниците. Освен това живее на долната улица под нас, "гражданин си е" кореняк софиянец и си е напълно нормален.

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 19:26 от White_tulip

# 80
  • Мнения: 8 242
duhi_puhi, човекът е събрал парите благодарение на роднини и приятели. Мисля, че го пишеше по вестниците. Освен това живее на долната улица под нас, "гражданин си е" кореняк софианец и си е напълно нормален.
Ох.. ама да е софиЯнец и да е от село е невъзможно, така ли  Laughing
Страшно геройство е извършил, във всеки случай  Crazy

# 81
  • София
  • Мнения: 6 010
Благодаря за поправката.
Не мисля, че има смисъл да се спори по този въпрос, просто исках да направя пояснение.
Също така не мисля, че хората трябва да се съдят на базата на такива постъпки, но това си е мое мнение.
За да кажа нещо и по темата - един семеен приятел се похвали как в някаква касичка събрал 300 лева на монети от 1 лев и 50 ст. за една година, каза, че въобще не ги усетил кога са се събрали толкова много и му дошли много добре в настоящия момент.  Laughing

# 82
  • Мнения: 8 242
1 лв е едно... 1 ст. е съвсем друго  Wink

# 83
  • Мнения: 262
Има доста нелюбезни продавачи,сервитъори и кондуктори и изобщо много недоволни от света и себе си хора.Все ще намериш на кого да платиш нещо с тези жълти стотинки. Laughing
Аз поне това бих направила Laughing.Случвало ми се е да ми върнат ресто с мнооого жълти стотинки,ако имам ходене пак там скоро им ги връщам да си ги имат Mr. Green

# 84
  • Мнения: 5
Аз бих забавила някоя сметка която са ми отказали да погася заради жълтите стотинки,с които съм искала да платя.Тогава пак ще отида със същите жълти стотинки да платя тази сметка и ако тогава пак ми откажат ще извикам Господари на ефира.Вече има такива случаи-пък и в крайна сметка-жълти,жълти ама пари а пък и ако са последни-тогава........

# 85
  • Мнения: X
Отскоро работя в един магазин-цените са кръгли,но често клиентите оставят жълти стотинки,та се събират доста.Събираме ги в чаши/за около ден и нещо-два се пълни висока пластмасова чашка/ и понеже са значително количество питах шефа какво ги прави-оказа,се,че в Пловдив никъде/ в банките/ не ги искат...защото нямали машина за броенето им...той бил носил преди време в една от банките,понеже там все пак са благоволили да ги приемат,но с уговорката,че са сортирани,преброени и описани....и да се върнел след няколко часа/през които уж щели да ги преброят/.....е,след няколко часа му казали,че са толкова,колкото той е заявил/нищо,че и той не ги е броил точно....теглил ги е на кантара/........но явно не са повторили упражнението.......
Единственото място което в момента можело да се обменят ,било "Била",но пак става въпрос за ограничени количества......
Иначе и аз му предложих да си плати тока с тях......ама ЕВН са ми слабост. Mr. Green

# 86
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Отскоро работя в един магазин-цените са кръгли,но често клиентите оставят жълти стотинки,та се събират доста.Събираме ги в чаши/за около ден и нещо-два се пълни висока пластмасова чашка/ и понеже са значително количество питах шефа какво ги прави-оказа,се,че в Пловдив никъде/ в банките/ не ги искат...защото нямали машина за броенето им...

Пак ще се повторя... Ами просто не ги обменяйте... ВНЕСЕТЕ си ги по сметката... Mr. Green

Няма банка, която да ви откаже да внесете сума по личната си сметка, на каквито и да е купюри или монети... Ако ще и милион монети по 1 стотинка да са...
Като тук не става въпрос за "обмяна", а за внасяне по банкова сметка...

# 87
  • Мнения: 2 030
Никога не чакам да станат купища. Пласирам ги в хранителни магазини, когато пазарувам. Например един хляб при нас е 95 стотинки. Давам точно, дори и жълти стотинки.

# 88
  • Мнения: 262
Сетих се нещо друго.
Майка ми е бивш пощенски служител,беше на кабините.Винаги имат нужда от жълти стотинки.Майка ми е казвала как има хора който чакат и 2 стотинки ресто и как си е ровила в чантата и портмонето за да върне рестото newsm78.
Една шепа занеси в пощата Peace

# 89
  • Мнения: 1 615
http://www.stotinkite.com/

Моето дете трупа с огромен хъс и с гордост ги предава Simple Smile
Извинете, ако друг вече го е предложил. Нямам време да изчета 6 стр. Simple Smile
Гуш и успех!

Общи условия

Активация на акаунт