отваряйте си очите в МЕТРО

  • 10 898
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 262
The_Sunrise ,
няма проблем, само задай конкретен въпрос - т.е. какво за цените...

Извинявай , не съм се доизказала  Blush

Интересно ми е за цените на препаратите за пране , тоалетни принадлежности и подобни , казваш че са по-скъпи отколкото на други места. Защо е така ?

Аз точно от там се запасявам с такива материали понеже ми се струва най-евтино , но пазаря отдавна само от там и много рядко от Карфур.

# 46
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
А на мен ми се случи следното вчера:
Отивам в Метро-Младост с приличен списък за пазар. В това число е и 1 пита кашкавал, на която предвидливо гледах цената, килограмите и т.н.
Дойде ми реда на касата, аз си събирам в количката продуктите, обаче сумата започна да ме притеснява. Имах достатъчно финанси, въпросът бе, че е повече от очакванията ми...
И О!ЧУДО! Нямам маркиран кашкавал, а ПРЕСНИ РЕЧНИ РАЦИ  Shocked, естествено с килограмите на кашкавала!
Разликата:
 7.60 лв/кг за кашкавала към 12 лв/кг. за раците - без ДДС и двете!

Касиерката ме изгледа опулено как така имам претенции, но видя с очите си, че грешката е при нея! Платих си всички останали стоки и зачаках да се разбере правилния баркод на кашкавалчето, та да си го платя и него.
Попита ме - ще освободя ли касата, за да могат и другите клиенти да бъдат обслужени или не. Е, тук направих сериозна грешка като я освободих. Последваха ДВАДЕСЕТ!! минути висене, 3 пъти обявяване по радиоуредбата им, че на 16 каса се чака човек от отдел млечни продукти ...и накрая никой не се появи. НО за сметка на това се обадиха на касиерката, за да й продиктуват цифрите на баркода, по който трябва да се изпише стоката.
И ново "двайсе"  Shocked дават ми цена от 8.90 лв без ДДС за кашкавала  #Cussing out! НАй-вероятно искаха да ми го пробутат като да е с най-малката разфасовка, а аз купувам пита от близо 10 килограма! И естествено близо 15 лева разлика в цената!

ИЗБЕСНЯХ! Отидох до колата, разтоварих си покупките, върнах се в магазина, отидох до рафтовете, извадих си табелката с цената, нарамих нова пита кашкавал и хайде към същата каса!

И си платих продукта на очакваната от мен цена, която бе с 52 лева по-ниска от измислените им раци и с 15 лева по-ниска от пробутаната им по-висока цена за същия артикул, но в друга разфасовка!


И слава Богу, че всичко това се случи на касите, а не след тях!


Иначе ходя редовно в четвъртъците, когато си сменят етикетите на миналите промоции и ми се е случвало много пъти да взема продукт с изтекла промоция и на касата да ми бъде маркиран на новата, по-висока цена.

Имам любими неща да си пазарувам от там, но като цяло считам, че нивото на магазина спадна драстично и все по-досадно ми става пазаруването на това място.

# 47
  • Мнения: 803
Много показателна случка. И по-рано казах - тези неща са плод на некадърност, а не на политика на фирмата. Наистина пада нивото на магазина, вместо обратното при тази конкуренция.

Loiness,
имай в предвид, че цените при акция в системата им се сменят сутринта в четвъртък и при отварянето са новите /по-ниски или по-високи/. Ако някой служител не е сменил червения етикет с жълт сме пак заблудени. Още един съвет - ако се колебаете в някоя цена, на 3-4 ъгъла има контролни скенери-сложете стоката с бар-кода към тях и ще ви излезе какво ще се маркира на касата/без ДДС/. Ако е различно от обявеното на етикета- зарежете там стоката. Да си я подредят сами обратно.

The_Sunrise ,
както писах по-долу, причините са некадърност и корупция. По-късно ще ти пратя Лично съобщение с подробности.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 777
Дедо,ако не е много нахално,прати едно лс и на мен,че съм крупен(все още) клиент на Метро...

# 49
  • Мнения: 803
Aма, момичета...ако сте доволни, пазарувайте където ви харесва. Просто преди Метро бе известно с добър и голям асортимент от качествени/и по-евтини, и по-скъпи стоки/ и добри цени. Сега, според мен, нещата се променят към лошо спрямо тогава. Стоките не са много по-евтини от другите магазини, асортиментът се пълни с некачествени продукти, обслужването става все по-зле / примерът по-долу/. Има вече много и добри магазини, а Метро губи клиенти. Съответно пресната стока не е толкова пресна, не искам да купувам 4 масла заради 10 стотинки по-ниска цена и ме е яд, като не намеря артикулът, който съм харесвал и ми кават, че вече няма да го има. Единствения плюс е, че вече няма чакане по-касите, ама то никъде няма, така че Mr. Green
Това е.
Аз имам възможност да пазарувам на много места, просто обикалям по работа най-различни магазини. И съм избрал такива, които са ми удобни, прятни са и има качествена стока.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 777
Ясно,продължавам да пазарувам това,което взимам от години-едни и същи артикули и то не за лично ползване.Не заради 10-те стотинки,а заради това,че всичко,което ми трябва е на едно място.Отивам,товаря,приключвам.А,да-и си отварям очите,разбира се  Wink

ПП. Дедо,благодаря!

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 22:23 от Bluebell O'Smallheaven

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Аз пазарувам от Метро предимно препарати , памперси, мокри кърпички.И покрай това и други неща.Неприятно е например, че нямат цялата гама бои за коса.И това, което ме издразни най-много последният път беше, че единствено Хъгис от 8 до 14 кг бяха опаковани по два броя.Другите размери са поединично.Аз много бързо ги изразходвам памперсите, ама......За хаосът в цените и етикетите не ми се коментира, но в новото Метро на Пловдив винаги е празно, паркинга е удобен и много бързо приключвам с покупките.Но ако продължава в този дух май ще се откажа.

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 13:30 от razel_dazel

# 52
  • Мнения: 343
Знаете ли, че паркингът на Метро и на Кауфланд не се охраняват и не се наблюдават от видеокамери? Това естествено улеснява крадците, които напоследък тарашят колите пред двата магазина.Много внимавайте какво си оставяте в колата.

# 53
  • Мнения: 6 206
Е, какво толкова има чудно за цените, все от Марс падате, ще ме извинявате, ами по-високи са нещата на някои неща, защото в Метро всичко е легално и се плаща ДДС. Докато има складове, които си правят врътките и си оправят нещата без данъци и крайните цени при тях са по-евтини и после и в магазина до вас с тяхната надценка може разликата с Метро да е  20 ст. Някои пък от бг производители - също.
После за асортимента - за да влезнеш с продукт в Метро си има депозит 5000 лв или нещо такова, не помня вече, защото отдавна не съм в час тези неща, но е на продукт. Примерно една марка иска да влезне с 5 продукта, дай 25 000 и заповядай. Но ако не върви някой от тези продукти, независимо, че си го взимаш, независимо че си плащаш, трябва да си го изтеглиш. И така с разнообразието.
Все пак това е магазин на едро, не кварталния супер или хипер маркет.

Лично аз съм доволен клиент на Метро. Да, обслужването е ужасно, но то винаги е било такова, така че не е като да не съм свикнала за 10 години.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Едва ли плащат за всеки цвят боя от дадена марка.Това имах впредвид.То е ясно, че това не е магазин за козметика.Аз също пазарувам повече от 10 години там, но в последно време каквото и да потърся го няма.Говоря за неща, които винаги от там съм пазарувала.Да не говорим, че когато нещо е на промоция от даден артикул, това което най-много се купува, обикновено е "свършило".Но за съжаление, колкото и да се дразня Метро ми е най-удобния за пазаруване магазин.Но тези дребни тарикатлъци са много некоректни.Изобщо не ми пука, че пускали вече пускали деца.Това не ми е критерий.Никога не бих си завела детето там и сега и като порасне.

# 55
  • Мнения: 289
На мен ми харесва в Метро разнообразието от прясна риба, скариди, октопод и др. затова основно от там взимам, но пък не можеш да си купиш едно масло Президент, напр., мисля че бяха 6 в опаковка, амо да са били и повече. Мъжът ми си въобразяваше, че от там водката му била по-евтина, но напоследък откри, че не е така. Преди години месните продукти бяха с по-добро качество, сега всичко е занижено- качество на обслужване, асортимент.

# 56
  • Мнения: 94
Всъщност очите трябва да си ги отваряме навсякъде, където пазаруваме. За всеки един хипермаркет в Пловдив, мога да разкажа подобна случка. newsm12

# 57
  • Мнения: 803
Е, какво толкова има чудно за цените, все от Марс падате, ще ме извинявате, ами по-високи са нещата на някои неща, защото в Метро всичко е легално и се плаща ДДС. Докато има складове, които си правят врътките и си оправят нещата без данъци и крайните цени при тях са по-евтини и после и в магазина до вас с тяхната надценка може разликата с Метро да е  20 ст. Някои пък от бг производители - също.
После за асортимента - за да влезнеш с продукт в Метро си има депозит 5000 лв или нещо такова, не помня вече, защото отдавна не съм в час тези неща, но е на продукт. Примерно една марка иска да влезне с 5 продукта, дай 25 000 и заповядай. Но ако не върви някой от тези продукти, независимо, че си го взимаш, независимо че си плащаш, трябва да си го изтеглиш. И така с разнообразието.
Все пак това е магазин на едро, не кварталния супер или хипер маркет.

Лично аз съм доволен клиент на Метро. Да, обслужването е ужасно, но то винаги е било такова, така че не е като да не съм свикнала за 10 години.


Каспар, може ли да внеса малко корекции Wink
Проблемът с ДДС-то вече не е актуален. 99% стоките от първа необходимост са с ДДС и в складове, и в малки магазинчета. Криенето на приходи и печалби не е основен фактор при ценообразуването. Освен това, ние сравняваме продукти, които в Метро бяха много по-евтини от другия пазар/преди години, във време на "спестяване" на ДДС/. Сравняваме ги в момента и то с други големи супермаркети.
"Влизането" в Метро не е на продукт, а таксата е на магазин. Като тази такса се определя доста субективно, според това какъв е асортиментът и каква е фирмата. Плаща се отделно и за продукт, но е по-незначително. Въпреки тази разлика, си близо до вярната цифра. Wink Не те разбирам обаче, защо го свързваш с асортимента и ги оправдаваш, че го ограничават. В кварталния супер трябва да е по-голям ли, или на 14-то декара в  хипермаркет Кеш енд кери?
И аз бях клиент 10 години и пак ще ходя за някои неща, но не трябва да свикваме с ужасно обслужване.

# 58
  • Мнения: 0
Е, какво толкова има чудно за цените, все от Марс падате, ще ме извинявате, ами по-високи са нещата на някои неща, защото в Метро всичко е легално и се плаща ДДС. Докато има складове, които си правят врътките и си оправят нещата без данъци и крайните цени при тях са по-евтини и после и в магазина до вас с тяхната надценка може разликата с Метро да е  20 ст. Някои пък от бг производители - също.
После за асортимента - за да влезнеш с продукт в Метро си има депозит 5000 лв или нещо такова, не помня вече, защото отдавна не съм в час тези неща, но е на продукт. Примерно една марка иска да влезне с 5 продукта, дай 25 000 и заповядай. Но ако не върви някой от тези продукти, независимо, че си го взимаш, независимо че си плащаш, трябва да си го изтеглиш. И така с разнообразието.
Все пак това е магазин на едро, не кварталния супер или хипер маркет.

Лично аз съм доволен клиент на Метро. Да, обслужването е ужасно, но то винаги е било такова, така че не е като да не съм свикнала за 10 години.
Само да кажа, че месото го купуват на 2.80-3.40 лв а го продават на 9.00-11.00 лв  Laughing

# 59
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Само да кажа, че месото го купуват на 2.80-3.40 лв а го продават на 9.00-11.00 лв  Laughing
[/quote]
 Само да кажа, че това изобщо не е вярно. Работя във фирма, която снабдява Метро със няколко вида замразено месо и знам ние на каква цена им го даваме и на каква го продават те.

Общи условия

Активация на акаунт