Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 376
Чудесно е, че има такова силно единодушие по този толкова важен проблем!   bouquet Laughing
Категорично подкрепям! Дъщеря ми от бебе се вози непрекъснато в или в кошче, или в стол. И това не се коментира. Тя си е свикнала и си знае и сама си влиза в него и се намества!  Laughing Най - голям ужас съм изпитвала в таксита, по софийските улици - когато беше бебе си пътуваше в кошчето, но сега е голяма и седи в мен на задната седалка.  Sad и пътуването ми се вижда цяла вечност....

# 166
  • Мнения: 5 228
Единодушие, защото тук пишат само тези, които си водят децата в столчета. Огледай се по улиците.

# 167
  • София
  • Мнения: 376
Огледала съм се... и познати имам, които го правят. И косата ми се изправя. НО, както знаем - от този форум са тръгнали доста инициативи...току виж пак сме успели да инициираме нещо полезно   Laughing

# 168
  • Мнения: 222
момичета днес видях майка-олигофренка.сложи 2-3 годишно дете на предната седалка без столче и спокойно си седна на шофьорското място.когато казах на мъжът ми коментара му беше:сигурно сутрин си пие кафето с господ!

# 169
  • София
  • Мнения: 1 345
А знаеш ли пък аз какво видях. Дядото слага детето право на предната седалка нямаше и 2 години т.е. да стъпи с крачетата и му сложи колан и подкара. Детето право я си представи както е и правичко къде би отишло пу пу.

# 170
  • София
  • Мнения: 44 115
Simple Smile)) е то аз вече няколко пъти виждам татко с 4-5 годишно лапе в колене да въртят заедно волана...това различни хора и деца.....все на Хемус.....докато пресичаме с малкият и чакаме да светне зелено там където копаят за метрото.....в час пик.....

# 171
  • Мнения: 3 034
Доколкото ми е известно, има самолетни компании, които позволяват да се ползват столчета за кола (не само кошници до 13кг, а и столчета до 4 годишна възраст) в самолетите.

то всъщност е задължително да бъде в столче, само че са определени столчета, които са сертифицирани и за превоз в самолет. то си пише в книжката, а обикновено има и стикер. в скута се държи бебе само при излитане и кацане и то до една възраст - обикновено до годинка, но всяка компания си има собствени граници за това. моят син сега вече не може да пътува без столчето си, на такава възраст е, че нито в скута, нито на седалката, а е голям вече за люлките.

# 172
Съжалявам за стреса,който сте понесли.За мен темата е наложителна.Аз понякога пропускам да сложа колана,защото детето се съпротивлява и не иска да е вързано.Но няма да отстъпвам занапред пред капризите му.

# 173
  • Мнения: 835
Баткото свикна много бързо и никога не сме имали проблеми, но сега малката я слагам отпред в столчето, но винаги я дразнят ключовете на контакта и трябва да ги махам от връзката.А иначе дори и да протестира, няма избор Joy

# 174
  • Мнения: 102
И аз подкрепям напълно авторката!
ВИНАГИ слагам детето в столчето за кола (завързано с коланите). ВИНАГИ слагам и на себе си предпазен колан. Наясно съм с факта, че дори и аз да съм много добър шофьор, не мога винаги да се предпазя от разсеян, пиян или не толкова добър друг участник в движението. Не спирам да обяснявам на мои познати, че е безумие да возят децата си в колата без столчета, не спирам да обяснявам, че ако майката държи детето си в скута си и някой ги удари в колата отзад тя ще се спаси от наранявания, размазвайки обаче собственото си дете с тежестта на тялото си в предната седалка (или в таблото на колата)..... Тези, които са съгласни с мен така или иначе спазват правилата, редовният отговор на другите е:"Ама ние сме само в града, а и сме за малко"...
Постоянно виждам по улиците хора, които возят децата си на предните седалки или в скута на татко - да ги учат да карат. Била съм свидетел как четирима (двама възрастни и две деца) се возят в Smart - сещайте се как....

# 175
  • Мнения: 804
Вече не се учудвам на тъпи родители возещи децата необезопасени. Приемам го за Божия намеса. Още Дарвин го е казал: "Естествен подбор". Нормално е извънредно глупавите хоря да не могат да оставят поколение след себе си. Затова какво чудно, че детето/ децата на някой дебили ще загинат в автомобилна катастрофа. Просто гена носещ толкова много глупост в себе си ще спре да се множи.
Жал ми е единствено за дечицата, които остават инвалиди за цял живот и за моето семейство ми е жал. Защото въпреки подбора някой от децата на олигофрените ще живеят и след 18 години ще са същите тъпи идиоти, които ще има шофьорска книжка и може да ни убият на пътя. Това е най-тъжното, а не че най-големите глупаци няма да оставят поколение след себе си.

# 176
  • Мнения: 9 990
А не си ли даваш сметка, че този естествен подбор може ти да го лежиш, ако участваш по неволя в леко ПТП , а детето замине... ooooh!

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
А не си ли даваш сметка, че този естествен подбор може ти да го лежиш, ако участваш по неволя в леко ПТП , а детето замине... ooooh!
На мен това ми е големия страх. Примерно при катастрофа в града с 50-60км/ч аз ще съм убила дете. Как се преживява такова нещо?! Кой ще ми гледа децата?!
Имате ли идея как да предизвикаме масова проверка за столчета в цялата страна? Петиция ли или не знам какво.... Нямам идея как да стане....

# 178
  • Мнения: 306
някой ги удари в колата отзад тя ще се спаси от наранявания, размазвайки обаче собственото си дете с тежестта на тялото си в предната седалка (или в таблото на колата)..... Тези, които са съгласни с мен така или иначе спазват правилата, редовният отговор на другите е:"Ама ние сме само в града, а и сме за малко"...
Ами, ако някой удари колата странично, точно откъм детето ти? И ти се спасиш, а виждаш как не можеш да му помогнеш, защото е вързано и няма как да реагираш за толкова кратко време?
И аз съм за използването на столче, употребата му може да се справи с доста рискове. Но също употребата му може да доведе и до смърт в определени ситуации. Не знаеш кой какво е преживял и защо действа по този начин. За това прекалените крайности не са добри  Wink

# 179
  • Мнения: 306
Защото въпреки подбора някой от децата на олигофрените ще живеят и след 18 години ще са същите тъпи идиоти, които ще има шофьорска книжка и може да ни убият на пътя.
Извинявай, но не е най-тъжното, че някой ще живее, а че някой ще умре. Дори перфектни шофьори са правели катастрофи с много жертви. А разни "дебили" цял живот ще карат и никой няма да убият. Това, че някой има гените на "убиец", не го прави такъв. А може някой с перфектни гени да се разсее за части от секундата и това да коства живота на много "дебили".
Доста едностранчиво мислиш. Монетата винаги има 2 страни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт