Отговори
# 570
  • Мнения: 2 376
В аварийната лента, нали говорим за магистрала Тракия - Пловдив-София?

Да. Аз не шофирам и нямам представа. Мислех, че там може да се спира само в екстремни ситуации.



Точно така е, иначе рискуваш, някой любезен тираджия да ви отнесе. Те точно там карат, докато правят път на засвяткалите се безсмъртни.

# 571
  • Мнения: 22 879
Ами то по закон нямаш право да спираш в аварийното,освен при авария,когато се обезопасява с триъгълници,жилетки и тн.Има отбивки/паркинги,където е разрешено да се спре и да се слезе от колата.Аз така знам.В чужбина ни се е случвало да дойде полиция,защото спряхме в аварийното за 2 мин. бях бременна,стана ми лошо и повръщах.Изчакаха ни и ни пазеха през това време.

Последна редакция: ср, 16 сеп 2009, 23:34 от ДесиХ2

# 572
  • Мнения: 2 829
Котката Марта, и аз те разбирам- нализатова ти разказах за кошмарното пътуване от Благоевград (отне ни около 3 часа, а обикновено се пътува 30-40 мин.) и че след това дълго не смеехме да тръгнем наникъде с детето... Просто избора е дали да пътуваш с детето или не, ако пътувате реве, не реве избор няма. Просто преди да я извадиш от столчето си помисли как ще живееш по-нататък ако нещо се случи точно в тези минути. Дали оправданието "много плачеше" би те утешило...

Апропо, нали се заговори за едно време- аз съм имала първи братовчед, щял е да бъде с 2 години по-голям от мен, но е загинал в катастрофа на 8 месеца, заедно с майка си. В колата са се возели и вуйчо ми и още един мъж който шофирал. Оцелели са двамата мъже, защото не са излетяли от колата- шофьора го предпазил волана, а вуйчо ми е много висок и краката му са били заклещени между седалките. Жена му и детето изхвърчали през предното стъкло и загинали... Ако е имало столчета бебето щеше да оцелее...

# 573
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Апропо, нали се заговори за едно време- аз съм имала първи братовчед, щял е да бъде с 2 години по-голям от мен, но е загинал в катастрофа на 8 месеца, ........................
А аз имах първи братовчед, който загина преди 3г защото не си беше сложил колана Cry на 25 години. Как, как мога да си извадя и за секунда детето от столчето?! Или аз да не си сложа колана?!

# 574
  • Мнения: 1 170
Всъщност законът не забранява спирането в аварийната лента Peace. Ето цитат:
 
Чл. 120. (1) Водачът на пътно превозно средство, принуден да спре поради
независещи от него обстоятелства, може да направи това върху лентата за
принудително спиране извън платното за движение, като през нощта и при намалена
видимост сигнализира спряното пътно превозно средство с предупредителен
светлоотразителен триъгълник или включен авариен сигнал.

Миналата година спирахме по този начин на магистралата, за да ака малкия в гърнето. Едни полицаи спряха да ни питат дали всичко е наред и като видяха каква е хавата, оставиха ни по живо, по здраво

# 575
  • Мнения: 1 404
янаст, разбирам те много добре, както и всички други, които настояват за стриктно спазване на правилата, но 10 минути ревящо бебе е едно, а 3 часа - съвсем друго. Дори да се спира на всяка отбивка/бензиностанция/капанче - успокоението е временно, а слагането обратно в столчето, съпроводено със страхотна истерия.
Както и да е. Просто се надявам да й стане навик.
Същото положение е и при нас ....в добавка и двете ми деца се захласват при силен плач,каката си гълта езика няколко пъти,малката пребелява и се отпуска Sad  Вадила съм ги и двете от столчетата,то не е рев,то е направо ужас.Ния направи подобна истерия на първата почивка с нея,беше на година и малко,после спряхме да пътуваме докато не стана на две и пак избирахме времето за обеден сън и определено близки дестинации.Мечтаех си второто бебе да обича кошчето си за кола...нищо подобно-рев до откат.Возила съм я на гърда,завързана в слинг,а аз с колан...сега стои малко повече,успяхме как да е да стигнем до Варна този месец без да я вадим,макар да и се събра пак половин час рев Confused Примирила съм се вече,че така ще е..инак ми се ходи много-и на Кръстова гора исках да идем, и по южното черноморие,но няма шанс.

# 576
  • Мнения: 467
ами децата на всичко непознато ревът. С времето ще свикнат, но се иска постоянство.  Peace

# 577
  • Мнения: 1 266
ами децата на всичко непознато ревът. С времето ще свикнат, но се иска постоянство.  Peace

Моята не реве на всичко непознато, thankyouverymuch.
Аз засега се отказвам да пътувам с нея, догодина лятото ще видим.

# 578
  • Мнения: 22 879
Аз засега се отказвам да пътувам с нея, догодина лятото ще видим.
Ох,милата. Hug А дали на бебка ще й хареса да гледа филмчета,докато пътувате?

# 579
  • Мнения: 3 314
От раждането в кошница/столче/седалка

# 580
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
От раждането в кошница/столче/седалка

 Peace и тогава не му е непознато. Свиква и още преди да се качи в кола се оглежда за столчето.  Party има и допълнителни екстри, вика по баща си, докато и той не си закопчае коланите  Mr. Green

 Thinking а кой каза, че новородено не може да се вози в кошница 0-18кг. извинете, корекция  Blush - 0-13, бебешките кошнички? четох го някъде по предишните страници, но не запомних кой го писа и от кого е получил такъв "мъдър" съвет   Blush
не знам такова нещо. изписаха ни на 5 ден след операцията и Мишката пропътува около 300км в кошничката. консултирала съм се с педиатърката естествено. единственото условие беше да е легнал, за да се разпредели тежестта по цялата му дължина, а не седнал  Peace
то седнало така или иначе не може да седи  Hug

Последна редакция: пт, 18 сеп 2009, 15:25 от Goody

# 581
  • Мнения: 5 228
Аз само на изписването съм я возила гушната, живеехме на 2 минути от Шейново (не, че това е извинение). Дъщеря ми се роди толкова мъничка, че дрешките й се оказаха много големи, въпреки че бяха най-малкия възможен размер; беше ноември, студено и беше с един огромен за нея космонавт, в който изобщо не беше ясно къде има ръце, къде има крака и т.н., и изобщо не успях да я закопчая в кошницата, въпреки че я бях приготвила. След това обаче никога не се е возила без стол.

# 582
  • София
  • Мнения: 44 103
кошниците са 0-9/13 кг...и разбира се се ползват от първият ден.
Столовете 0-18, не всички стават за съвсем новородено...даже повечето не стават, защото дори и полегналата им позиция е доста права....има и няколко модела изключения, но в общият случай по-добре детето да е на около 6 месеца...т.е. за по-едри бебета, които израстват по-бързо кошницата, но още са малки да се возят по посока на движението.

# 583
  • Мнения: 467
Българите , са си българи. Защо да слагам столче, като детето плаче, полицията ще ми влезне в положение и няма да има глоба(ако съвсем случайно ни спре), ще карам внимателно и нищо няма да ни се случи? Сами си докарваме това което ни се случва  #Cussing out

# 584
  • София
  • Мнения: 1 555
Българите , са си българи. Защо да слагам столче, като детето плаче, полицията ще ми влезне в положение и няма да има глоба(ако съвсем случайно ни спре), ще карам внимателно и нищо няма да ни се случи? Сами си докарваме това което ни се случва  #Cussing out

Да и после, ако не дай си Боже има и малък удар и детето не е било в столче и е наранено, пак сигурно другия шофьор ще обвинят (даже и произшествието да не е станало по негова вина), а не себе си, че не са могли да издържат на плача на детето или да спрат.  ooooh!

П.С. Това не се отнася конкретно към някой от тази тема, а към всички, които по една или друга причина возят децата си без столче. Не искам да се бъркам в това кой как гледа детето си, но когато шофирам и когато виждам много малки деца без столчето .... страх ме е.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2009, 15:04 от Ивон

Общи условия

Активация на акаунт