СЕПТЕМВРИ - 09'26

  • 9 409
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
Maliby,Тъкмо онзи ден се чудех къде се загуби! HugТези контракции наистина са притеснителни.Трябва много да се пазиш и повече да лежиш!Съжалявам за баща ти.Дано не е нещо много сериозно!
Atrakciq,благодарско за щъркелчето! Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте мацки!
Миринда добре дошла и честит син щъркел! Много хубави снимки и май си останала мнооооого доволна като ти гледам физиономията smile3521
Мимчето сега знам къде другаде да те намирам. Нали не седя много в сайта и си имам 2-3 теми дето следя...
Утре има от 10,30 в Цум училище от списание 9 месеца -  тема Безпроблемното кърмене. Някой да е свободен и да иска да отидем заедно. Мисля да не ходя на работа и да се образовам newsm78
За бялото течение - откакто съм бременна е много по-обилно. Даже бях писала, че доктора се усъмни дали пък не изпускам отнякъде околоплодна течност smile3511 След спешно изследване в МД се оказа, че не е така. А отделно нямам и гъбички..Просто е толкова обилно понякога, че ми се струва, че съм се изпуснала
Как така ако си платиш нама ВИП стая? Ами явно трябва да се зарудя в болницата е месец по-рано и да си пазя ред?? На 23,06 има ден на отворените врати в МД? Някой желаещ да ходим и да разпитваме за стаите?
Да кажа сега за мен - Корема ми расте, не мога да спя, и ходя на работа. Едвам издържам на стола. Поне почнах на половин ден, но мисля от другата седмица да си карам по цял ден в къщи и да работя от там. А да  - бебетата и двете са напречно към момента Shocked
Горска китка съжалявам че така се чувстваш. Защо не отидеш на църква да ти прочетат Киприанови молитви и да си вземеш светена вода?
Чопър благодаря че си се сетила за мен.
За вестителка аз съм си избрала Миринда щото ми е в квартала и се познаваме лично. Дано тя няма нищо против?!! Е записах си и другите телефони за всеки случай.
Аз не ставам за вестителка, защото може и цяла седмица да не влезна в темата, а и както се очертава ще "поведа хорото" още август  както беше казала Валката
Малибу
задължително ако са болезнени контракциите се обади на доктора Naughty
Симбиоза за контрациите с взимат магнезиеви препарат - Ммгнерот, Магнерич и т.нНо шпа са мо при болка. НО доктора каза, че след 6-тия месец да не се взима но шпа постоянно, защото отпуска матката и може да доведе до скъсяване на шийката, което не е много добре за този етап на бременността. Но при болка може Naughty

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 17:08 от bubara

# 32
  • Мнения: 53
Здравейте, момичета Hug
Днес бях на ЖК и понеже хемоглобина и някой други показатели са ми спаднали доста (хемоглобин - от 146 на 107) доктора ми каза да ям мнооого месо, а как ми се ядат само салатки в тези жеги, но ще опитам да хапвам повече месо, щом трябва.
Аз май не ставам за вестителка, защото вече съвсем ме объркаха и не знам кога ще раждам - АГ-то казва 23 септ., Марков казва около 9-ти септ. така, че май още от началото на септември ще съм си в очакване.
Иначе бебчо е добре - плацентата ми е много тънка и го усещам постоянно, от къде я вади тая енергия да рита по цял ден, не знам Mr. Green. Казаха ми, че засега е седалищно разположен и било нормално да се обърне около 30 г.с.
За течението - и аз имам по-обилно течение - пусках микробиология и съм чиста, добре, че са измислили ежедневни превръзки Rolling Eyes

# 33
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Я, колко мераклийки имало за вестителки  Grinning
Аз тъкмо мислих, че малко ще са желаещите и щях да си дам мобилния, ама няма да се натискам щом се събрахте толкова.
Горска китка, аз вярвам в урочасването, но пък имам една теория, че когато не си суеверен и не вярваш на тези неща, те не те достигат. Аз лично не нося червен конец, нито детето и засега няма уроки, няма нищо  Wink

А за бельото аз  още от бременноста с Алекс се отучих да нося прашки и станах фенка на боксерките, ама тези изрязаните, но сега ходя само с по-дълбоки, безшевни за да ми е комфортно.

# 34
  • Мнения: 17
 Здравейте и от мен  Hug От доооста дълго време не съм писала, много съм несериозна. Иначе ви чета при всеки удобен случай. Grinning
 Нашата малка буболечка е много активна, постоянно сме на кикбокс Simple Smile Като си бях в БГ преди 2 седмици ходих в Стара Загора при д-р Цонева, просто така от лЮбопитство да ме види. Тя постоянно повтаряше "Аууууу аууууууу 600 гр, 30 см и колко дълги кракааа". През цялото време само краката повтаряше колко дълги били, аз дори се уплаших да не би да е пък ненормално да са чак толкова, но тя после се усети и вика "спокойно, манекенка ще е малката".  hahaha hahaha
 Иначе ми се втвърдява корема, миналата седмица беше по-често, но сега почти не. Дано си изкарам така леко до края, че каквато съм паника, за най-малкото и....
 Радвам се, че ще имаме доста вестителки. И аз бих станала с удоволствие, но не е удобно, заради факта, че не живея в БГ.
 чао засега от мен и нека само хубави емоции съпътстват всички ни до финала през септември  Hug  261uu

# 35
  • Мнения: 53
Здравейте,

Bubara, аз ще ходя утре на училището на 9 Месеца. Аз си ходя всяка седмица  Grinning Ако искаш може нещо да се разберем.

За течението: ужас, имам си гъбички и нищо не е в състояние да ги махне за повече от 2 седмици. Днес бях на ЖК в Шейново, естествено само ме претеглиха и чуха сърцето на бебето. Изпросих си с триста зора бележка за кръв и урина и рецепта за Гино Певарил. Иначе за статистиката съм +7 от началото, като 2 кг са ми от този месец  preggo

Хемоглобинът ми е нисък още от началото, но нещо не са ми много приятни тези желязосъдържащи препарати... Sick

Поздрави на всички узнали пола на бебенцата  Laughing, на новите госпожи и рождениците   bouquet

# 36
  • Мнения: 158
gorbi благодаря ти за загриженоста   remybussi
bubara и на теб Hug
Да знам,че са притеснителни,но вече се чувствам неудобно да звъня на АГ за всичко и за това ще изчакам до понеделник Embarassed Дано малката ми принцеса е добре и да и е удобно в коремчето ми и да не бърза да излиза поне до края на август Praynig
bubara,ksantipa аз с удоволствие бих дошла с вас,но в тази жега и с тези контракций,а и на последък много често ми се вие свят,сигурно и аз като vesita007  ми е паднал хемоглобина Rolling Eyes Аз въобще не ям месо,риба,ориз,а картофи хапвам много рядко ConfusedВода също не пия много-абе несериозна работа съм ooooh!
bebe6oci и на мен ми се втвърдява корема и когато бебка е активна,забелязвам,че когато ми прави вълнички над пъпчето и корема ми се втвърдява.
Вече ми е трудно да се обличам от кръста надолу,трудно си намирам поза за спане,даже често ме боли коремчето от неудобни пози(и това е от 4-5 месец насам)
За течението и аз имам,понякога по-обилно,понякога по-гъсто,но често е като водичка-на последната микробиология бях чиста,а сега в понеделник ще видим.АГ ме предупреди,че течението ще става по-обилно в последните месеци.
Щом има много желаещи за вестителки,няма да пускам моб. тел. а ако някой иска да съм щъркелчето му и да съобщя хубавата вест,да ми пише на ЛС да си дам тел.номер.-за мен ще е удоволствие Hug

# 37
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
bebe6oci ти от Стара Загора ли си?

# 38
  • Мнения: 17
 anita29, не, на 30км от Стара Загора - Казанлък Simple Smile

# 39
  • Мнения: 183
Радвам се, че се събрахме толкова много вестителки.  Grinning Досега имах само на Миринда и Горби телефоните, но сега ще си добавя и останалите момичета, че ще решавам на кого да се обадя, чак когато родя, в зависимост от това, когато точно ще се случи това. И много ще се радвам ако мога да съобщя хубави вести за много от вас момичета!  Hug

maliby, много ме притесни с твоите болезнени контракции. На твое място хич нямаше да се притеснявам, а на мига щях да звънна на докторката си. Това е сериозно, затова моля те, бъди по-смела и звънни. Аз на моята й звъня за щяло и нещяло и нито веднъж не съм се почувствала неудобно от това. Все пак достатъчно й плащам всеки път, а и да не беше така, пак щях да се допитвам за всяко нещо по телефона. Надявам се баща ти вече да е по-добре, дано не е нещо сериозно.  Praynig

bubara, щом се чувстваш така, наистина по-добре вече да работиш от вкъщи, щом работата ти го позволява. Така ще можеш да си почиваш колкото е необходимо, а това сега е много важно.

# 40
  • Мнения: 19
Ехо да се разпиша и в новата тема. За течението и на мен ми се появи, ще видим каква е работата като ида на консултация ( още не съм си записала час, но ще да е около 20 ).

Кои пита за сусама аз като ви четох тогава и си взех един пакет, ама така си седи неотворен щото не знам как да си го правя. Като идея може на соленки ако си правите или кифлички разни. Иначе аз си купувам от тези готовите сусамки с карамела и така си го хапвам.

За вестителките не знам дали да си давам телефона аз че не ми е много ясно кога ще раждам. Моя термин е 21 по принцип, но не сме говорили още с док секцио ли ще е или ще си ме остави нормално. Та ако е секцио сигурно ще го изтеглим за по раничко. Та така. Ако все пак някоя мама ме иска за щъркелче и аз ще дам тел. си.

И така пак забравих какво щях да пиша. Чакам сега да ми донесат продукти да готвя преди половин час ( и повече ) почнах, баща ми отиде за бакпулвер и още не се е прибрал - ей завеяна работа са тва мъжете.
Бягам вече хубава вечер на всички  Hug...

# 41
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Аз имам един малко тъп въпрос.Но ако се случи да родим през нощта сигурно  ще е неудобно да притесняваме вестителките тогава.На сутринта ли да си пратим СМС-а?

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Не е проблем (говоря за себе си) по всяко време! Че има ли по-прекрасна новина от тази?  Party

# 43
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Мда, не е проблем. още по-готино е новината да се пусне веднага, независимо от часа Mr. Green стига вестителят да успее да се събуди Laughing Laughing

# 44
  • Мнения: 141
Здравейте момичета,

благодаря ви за милите думи и подкрепа  Hug

на мен пък доки вчера ми изписа един Нутри-Маг. Каза, че било хубаво да го пия в топлите месеци, още повече сега като навлизам в 7 месец... и да не ми се получавали крампи... Малейййй.. бая обходих аптеките докато го намеря това лекарство и в крайна сметка го поръчах в една аптека и днес отидох да си го взема. Голяма цифромания е- 50 лв за 90 таблетки  Shocked а аз дори си мисля, че няма защо да го пия.. Simple Smile

Бубара,
и аз си го мислех варианта с Киприановите молитви... Знам, че се четат с предварителна уговорка със свещенник и в определен ден- четвъртък.
Засега гледам да мисля позитивно, взела съм си една книжка на Джон Кехоу " Подсъзнанието може всичко" и се опитвам да мисля за хубави неща....

Малибу,
дано всичко при теб и бебо да е наред.

Миринда, страхотни снимки Simple Smile Радвам се, че сте изкарали добре... Simple Smile

Това с вестителките е супер инициатива. Благодаря на момичетата, които са поели тази отговорност. Аз съм в средата на месеца и нямам идея кога ще се роди бебка... дали ще е в началото или в края на месеца... newsm78 Абе най- важното е всичко да е наред с бебка и с мен.

Момичета, след като Атракция сподели, че Димитрова не й е познала на 3Д-то и аз вече почвам да се чудя дали и при мен не е объркала пола... newsm78
Иначе аз и мъжа ми сънувахме име за детето. Веднага след като разбрахме пола имах сън, в който видях момиченце в детска количка и я попитах как се казва и тя ми каза " Невена". Същата вечер съпруга ми е сънувал, че вика момиченце насън с името "Невена". Така, че ако ДИмитрова не е объркала пола и наистина се окаже момиченце, вероятно ще го кръстим Невена Simple Smile Името ми харесва, а и освен това смятам, че щом и на мен, и на мъжо ни се е присънило е редно да я кръстим така Simple Smile

Много прегръдки от мен

Общи условия

Активация на акаунт