Гинекологът ви стресираше ли ви заради качените килограми?

  • 5 546
  • 140
  •   1
Отговори
# 75
  • благоевград
  • Мнения: 164
Разбирам те перфектно аз до 20 седмица бях качила само 1 кг което бе прекрасно за мен понеже стартирам с доста отгоре но за тези 4 седмици от тогава съм с 4кг отгоре #Crazy
в вторник съм при доки и треска ме тресе колко ще ми се кара  Tired
Наистина съм съгласна 4е са много но незнам как се появиха не се тъпча ям по 3 пъти на ден ям мн плодове но .........качвам яко тоя месец.  Чудя се дали не е от факта 4е ме мъчи запек и ходя доста рядко  newsm78 Незнам дано др месеци не се се повтори 4е няма да мога да се движа ooooh!

# 76
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Опитаха се да ми кажат, че трябва да се ограничавам, но не им се получи
ефекта стрес. Mr. Green Бързо качвам и бързо свалям, може би затова не
им се връзвам на приказките.

# 77
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Бях качила 20 кг, но никой дума не ми е казвал. И двамата гинеколози при които ходех ме успокояваха, че като родя ще сваля килограмите. Не че познаха, де Mr. Green. Не бих търпяла подобно грубо отношение. И да качвам повече кила, мисля че може по човешки начин лекарят да обясни вредата от надебеляването и да каже кои храни да се избягват. Но такова отношение, благодаря. Ще го направя аз него на 2 стотинки ако ми се случи и ще потърся друг гинеколог, някой не товкова нервен и арогантен.

# 78
  • Мнения: 4 187
Не са ми правили проблем за килограмите!

# 79
  • Мнения: 1 877
Думите на моя гинеколог в края на бременността бяха:"Момиче,какво правиш???!!!Мъжът ти ще те остави!!!" Grinning

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 09:50 от хелта

# 80
  • София
  • Мнения: 209
Бременна съм в 31 г.с. и на мене ми се карат всеки път, когато съм на консултация. Качвам по 2 килограма на месец. Знам, че е много и осъзнавам опасността от това, но ми е крайно неприятно, когато акушерката и гинеколога ми казват:"Я се погледни на какво си заприличала!Намали храната!". Изразяват се така сякаш само те мислят за бебето ми. Разбирам те напълно Simple SmileМисля, че ако се храним с здравословни храни може би не е толкоз пагубно. Все пак не ям шоколади и сладоледи, а черешки (като тебе). Лека бременност!

# 81
  • Мнения: 1 107
Думите на моя гинеколог в края на бременността бяха:"Момиче,какво правиш???!!!Мъжът ти ще те остави!!!" Grinning
Joy- това не е стрес, а направо предупреждение. Много цапнати тези хора в устата- те жени бременни нямат ли? Wink

# 82
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не, въпреки че качих доста, особено последния месец.

# 83
  • Мнения: 3 641
Стресира ме и още как. Днес ми вика напълняла си, само 4 кг съм качила ,а влзиам в шести месец. Вече ми е станало фикс идея да ям по малко  и здраовсловно.Даже мъжът ми вика,че бебто нямало да е добре с моето гладуване.Казвам и днес на прегледа,че супер се ограничавам , вечер само на плодове и тя вика"Да, браво много добре". Карам на препечени фолийки и сиренце, без месо и тежки госзби. Ами няма как поне  10 ще кача. Всеки ден се тегля на кантара, абе въобще не мога да се насладя на бременността.Колегите ядат сладолед аз само въздишам ooooh!

# 84
  • София
  • Мнения: 12 562
Стресира ме и още как. Днес ми вика напълняла си, само 4 кг съм качила ,а влзиам в шести месец. Вече ми е станало фикс идея да ям по малко  и здраовсловно.Даже мъжът ми вика,че бебто нямало да е добре с моето гладуване.Казвам и днес на прегледа,че супер се ограничавам , вечер само на плодове и тя вика"Да, браво много добре". Карам на препечени фолийки и сиренце, без месо и тежки госзби. Ами няма как поне  10 ще кача. Всеки ден се тегля на кантара, абе въобще не мога да се насладя на бременността.Колегите ядат сладолед аз само въздишам ooooh!

Месо трябва да се яде! Пилешка пържола на скара не е толкова калорична колкото препечената филия.

# 85
  • Мнения: 919
Не.Аз не качих много.

# 86
  • Мнения: 3 641
Стресира ме и още как. Днес ми вика напълняла си, само 4 кг съм качила ,а влзиам в шести месец. Вече ми е станало фикс идея да ям по малко  и здраовсловно.Даже мъжът ми вика,че бебто нямало да е добре с моето гладуване.Казвам и днес на прегледа,че супер се ограничавам , вечер само на плодове и тя вика"Да, браво много добре". Карам на препечени фолийки и сиренце, без месо и тежки госзби. Ами няма как поне  10 ще кача. Всеки ден се тегля на кантара, абе въобще не мога да се насладя на бременността.Колегите ядат сладолед аз само въздишам ooooh!

Месо трябва да се яде! Пилешка пържола на скара не е толкова калорична колкото препечената филия.
Нана, благодаря, това го знам Hug Но много ми се гади от месото, отпреди не съм фен, сега въобще. Днес обче ще пробвам това да хапна Simple Smile

# 87
  • Мнения: 5 393
Моята лекарка ми казваше, че не ми позволява да кача повече от 10кг за цялата бременност Laughing, но в никакъв случай не ме е стресирала.  При мен качването на килограмите беше по-скоростно първите няколко месеца, до 4ти месец бях качила 10кг.  След това забавих темпото, в 8ми и 9ти месец когато казват, че уж най-много кила се качват аз почти не мръднах, влязох да раждам +16г.

# 88
  • София
  • Мнения: 721
Не съм имала такъв проблем с гинеколожката ми. Намирам го за много неуместно при конкретните килограми, за които говориш.
Аз лично щях доста да се замисля дали да не го сменя, много съм тънкообидна при такова отношение. Диети, как пък не Twisted Evil

# 89
  • Мнения: 945
Работата на гинеколоzите е да се грижат zа нашето и zа zдравето на бебето. Така че е нормално да правят zабележки. Вярно е също, че бременните са малко тънкообидни на таzи тема, но я крайна сметка става въпрос zа zдравето на бебето.
Като zабременях моят гинеколог ме предупреди, че стартирам от малко повече килограми (60 ппри ръст 160) и да внимавам да не кача повече от 10 кг. Повярвах му, послушах го  Wink и 7 дена след раждането тежах 59 кг  Sunglasses

Малко съвети от мен... не яж маzно, яж много салати с по 1 чаена лъжичка маzнина, не повече, наблягай на пилешко и телешко месо. Внимавай също така с полодовете, че те са освен полеzни и много калорични. 1кг банани (5 банана) съдържа примерно 700 калории, като това е 33% от дневната ти дажба. Освен това яж поне по 5 пъти на ден по малко,катоси угаждаш по малко, примерно в 10часа една вафла, която има до 200 калории, след обяд 1 банан. Все пак и бременните са хора.

Общи условия

Активация на акаунт